про твої фінанси

Як обрати банківський сейф

Що потрібно знати, щоб вибрати сейф з максимальною вигодою, зручністю і безпекою - розповість Prostobank.ua.


Короткий зміст і посилання по темі

  1. Сейфи банківські: Що зберігають?
  2. Які документи потрібно пред'явити для оренди комірки
  3. Шукаємо банк і перевіряємо наявність позиції потрібного розміру
  4. Дізнаємося про надійність сховища
  5. Цікавимося додатковими нюансами в цілях безпеки
  6. Вивчаємо тонкощі користування сейфом
  7. Вивчаємо договір та інші документи, що регулюють послугу в обраному вами банку
  8. Шукаємо можливості скористатися фінансовими тонкощами: економія і штрафи
  9. Додаткове страхування

Сейфи банківські: Що зберігають?

Що можна засунути в звичайну банківську комірку? Цінні папери, дорогоцінні метали і камені, ювелірні прикраси, правовстановлюючі документи на майно, ділову документацію та інші цінності. Деякі навіть примудряються зберігати в банківських сейфах картини і предмети антикваріату. Особливих обмежень, що саме буде лежати в орендованій комірці, банки не встановлюють, так як просто не заглядають в її вміст (у всякому разі, вони самі так стверджують). Не можна зберігати лише предмети, обіг яких обмежено законом (зброя, наркотики та інше), а також вибухонебезпечні і легкозаймисті речовини або речовини, які можуть зашкодити (зіпсувати) вміст комірок.

І ще одна хороша новина: відповідно до Закону "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинних шляхом", оренда банківських сейфів не є фінансовою операцією і не підлягає первинному фінансовому моніторингу. Іншими словами, "стукати" на клієнта, який приніс в депозитну комірку валізу з грошима або кольє з діамантами, банк не зобов'язаний. Тому використання депозитних комірок абсолютно незамінне при проведенні операцій, наприклад, з нерухомістю. Перерахунок та перевірка грошей або документів в приміщенні банку підвищує безпеку угоди і дозволяє уникнути зайвої уваги "зацікавлених відомств".

Які документи потрібно пред'явити для оренди комірки

Перелік необхідних документів при оренді сейфа включає паспорт (або документ, що його замінює), довідку про присвоєння індивідуального податкового номера (ІПН), ну і звичайно ж необхідно мати потрібну кількість коштів для оплати послуги оренди індивідуального сейфа і застави за ключ.

Шукаємо банк і перевіряємо наявність позиції потрібного розміру

Перше, що обов'язково зробить кожен, хто буде шукати банківський сейф для оренди - поцікавиться, чи є якийсь варіант поблизу від місця проживання або місця роботи. Відразу скажемо - якщо ви працюєте і живете не в центрі міста, то шансів знайти банк зі сховищем у вас під будинком не такі вже й великі. На перший погляд, орендувати банківський сейф можна в переважній більшості банків. Однак насправді багато з банків, які здають в оренду сейфи, надають цю послугу лише в дуже великих містах, а часом - взагалі мають сховище тільки в центральному офісі. Дізнатися інформацію про відділення, де є банківські сейфи, в більшості випадків можна на сайті банку. Також можна скористатися спеціальним сервісом Prostobank.ua з пошуком відділень по всіх містах України. Отже, потрібно знайти відділення банку, яке надає в оренду комірку, в максимально зручному для вас місці.

Друге, на що варто звернути увагу тим, хто має намір користуватися сейфом не один раз на рік, а досить часто - це час доступу до сховища. Іноді він не збігається з режимом роботи відділення, це треба уточнити. Варіантів часу доступу до комірки існує безліч «на будь-який смак» - і до 17:00 вечора (з перервою на обід), і до 18:00, і до 19:00, і до 20:00, іноді - навіть у вихідні дні . Відділення з найбільшим часом роботи, як правило, розташовані ближче до центру міста.

Після того, як визначилися з відділенням, можна сміливо туди дзвонити і дізнаватися, чи є в наявності сейф потрібного вам розміру. Зверніть увагу: у багатьох банків представлений повний асортимент комірок прямо на офіційному сайті, що може значно полегшити вам пошуки відділення з сейфом потрібного розміру (втім, навіть в цьому випадку потрібно обов'язково дзвонити і уточнювати, чи є вільна комірка). А знайти незайнятий сейф - справжня проблема, особливо в сезон відпусток, новорічних та травневих свят або напередодні вихідних. Як не дивно, при цьому складніше знайти сейф великого розміру - тому якщо вам потрібен саме такий, то краще потурбуватися про оренду якомога раніше.

Нарешті, якщо вам потрібна можливість користування коміркою двома і більше людьми або можливість оренди сейфа на дуже короткий термін - наприклад, від 1 дня, або є інші індивідуальні потреби - обов'язково уточнюйте, тому що порядок оренди у всіх установ різний.

Дізнаємося про надійність сховища

Знайти зручно розташоване відділення банку з комірками - мало, потрібно обов'язково переконатися в тому, що установа подбала, щоб всі норми безпеки були дотримані. Ось на що радять звертати увагу експерти: репутація банку, система безпеки у відділенні банку (наявність професійної охорони, наявність охоронної сигналізації і камер стеження). Сам депозитарій повинен бути розташований у відокремленому приміщенні, закритому для звичайних відвідувачів банку. При цьому зверніть увагу на наявність окремого входу в сховище, який гарантує клієнту захист «від зайвих очей» і дозволить зберегти конфіденційність.

На щастя, систему безпеки сховищ з сейфами регулює Національний банк України. В інструкції регулятора чітко обумовлено, що охорона сейфа повинна вестися цілодобово, а крім цього виписаний кожен показник, що впливає на безпеку - починаючи від відсутності вікон в сховище до товщини його стін. Наприклад, стіни повинні бути еквівалентні за міцністю цегляній перегородці з добре обпаленої цегли товщиною в 120 міліметрів, а мінімальні площа і висота стелі сховища повинні бути, відповідно, не менше 10 квадратних метрів і 2,2 метра.

Залежно від того, що саме ви збираєтеся класти в комірку, вам потрібно буде звернути увагу ще й на інші показники сховища. Іноді також важливі фізичні параметри депозитарію (температура і вологість) для зберігання картин, предметів мистецтва, антикваріату; наявність вогнетривкого сейфа і протипожежної системи.

Цікавимося додатковими нюансами в цілях безпеки

Зберігання цінностей у сейфах дозволяє не турбуватися про те, чи не стане банк банкрутом - в будь-якому випадку господар вмісту комірки ви. Якщо сховище виглядає надійним, то в певній мірі можна не боятися ні пожежі, ні пограбування. Зате історії відомі випадки, коли орендарі скаржилися, що з сейфів пропадали цінності. Як правило, доступ співробітників банку в депозитарій суворо регламентований, а класти цінності в комірку в більшості випадків ви будете на самоті (деякі установи надають для операцій з цінностями спеціально відведену кімнату, а в сховищі присутня відповідальна людина). Проте, скарги трапляються, тому обов'язково уточніть, чи ведеться в установі відеоспостереження і чи є у банку страховка від шахрайства його персоналу. У небагатьох українських банках є можливість скористатися майже повністю безризиковим варіантом - укласти з установою договір відповідального зберігання цінностей у банківському сейфі з повним описом майна, яке ви покладете в сейф. У цьому випадку банк буде зобов'язаний відшкодувати вам вартість цінностей, якщо з ними щось трапиться. Якщо ж про відповідальне зберігання цінностей мова не йде, то банк відповідає лише за збереження самого сейфа, а за те, що в ньому - ні. За стандартом банк не відповідає за пошкодження цінностей внаслідок хімічної реакції, корозії металу, зміни властивостей цінностей, а також у разі форс-мажорних обставин - наприклад, стихійних лих, військових дій і тому подібного.

Вивчаємо тонкощі користування сейфом

Незважаючи на те, що відмінності в порядку надання банком послуги трапляються, більшість установ працюють за однією і тією ж схемою. Процедура оформлення комірки займає близько півгодини. Клієнтові потрібно мати при собі паспорт та суму, достатню для оплати терміну оренди. Після укладення договору клієнту видається другий ключ від сейфа. Перший ключ зберігається в банку, щоб доступ міг бути здійснений тільки з санкції відповідального співробітника банку (комірку можна відкрити тільки за допомогою двох ключів одночасно). Співробітник банку пояснить правила користування сейфом, але не буде присутній в депозитарії при використанні сейфа. Про вміст сейфа повинен знати тільки його власник.

Як ми вже згадували, в деяких банках інший порядок роботи з вмістом сейфа - орендар робить все, що йому потрібно, в окремій кімнаті, а в сховищі за ним уже спостерігає співробітник банку.

Ще один момент, яким варто поцікавитися при оренді банківського сейфа і який може відрізнятися, в залежності від установи, - зберігання дубліката вашого ключа. Деякі установи кладуть дублікат в спеціальний пакет, опечатаний печатками трьох осіб, і зберігається у службі безпеки банку. Інші - здають на зберігання в інший банк. Треті - віддають вам обидва ваших ключа, і оригінал, і дублікат.

До речі, якщо ви втратите ваш ключ - то дістати цінності з сейфа, незважаючи на дублікат, виявиться не так просто. Втрата ключа клієнтом не є фатальною проблемою, комірка може бути розкрита в присутності клієнта і комісії, складеної з відповідальних осіб банку. У цьому випадку клієнтові, звичайно, доведеться сплатити штраф за втрату ключа.

Ще один нюанс: хто і на яких умовах може мати право доступу до комірки і чи можна укласти договір оренди на кількох людей (наприклад, на чоловіка і дружину або на декількох ділових партнерів). Як правило, орендар в договорі з банком може вказати кілька довірених осіб, які мають право доступу до комірки. Але справа в тому, що багато банків вимагають, щоб «головний орендар» або особисто супроводжував довірену особу, або підтверджував доступ "третьої особи» до сейфу в телефонному режимі. Це буває не зовсім зручно, якщо орендар в даний момент знаходиться «не в зоні доступу» - в цьому випадку доступ до цінностей іншим зацікавленим особам буде закритий.

Вивчаємо договір та інші документи, що регулюють послугу в обраному вами банку

Хоч комірка - не депозит, ні в якому разі не варто нехтувати ретельним вивченням договору оренди та Правил користування сейфами. Не знаючи останніх, можете їх порушити, і в цьому випадку банк не буде нести відповідальність за цілісність комірки. З можливих підводних каменів договору - можуть бути присутніми пункти про право банку без попередження в односторонньому порядку піднімати тарифи за користування сейфом. Може бути присутнім і пункт про те, що ви будете зобов'язані відшкодувати втрати банку в разі псування або погіршення стану сейфа.

Шукаємо можливості скористатися фінансовими тонкощами: економія і штрафи

Орендувати комірку можна з економією або навіть з фінансовою вигодою. По-перше, влітку і перед новорічними святами банки надають значні знижки на оренду і проводять різні акції (наприклад, 30% знижка за умови оренди мінімум на три місяці кожному вкладнику). По-друге, не менш значні знижки деякі установи пропонують і на постійній основі своїм постійним клієнтам (буває і навпаки - особливі умови орендарям сейфів).

Крім особливих умов, діють і загальні правила. Наприклад, вартість маленької комірки нижче, ніж вартість великої; вартість оренди сейфа в центральному відділенні - вище, ніж далі від центру; чим більший термін, на який ви орендуєте комірку - тим менша вартість за добу оренди і так далі. До речі, з огляду на останнє та те, як складно часом знайти комірку потрібного розміру, іноді доцільно орендувати сейф на тривалий час - щоб він був в користуванні постійно. Справедливість твердження підтверджує наступний приклад. За добу оренди великого сейфа в одному українському банку ви заплатите 36 гривень, а за рік - усього 3600 гривень замість 13 140 гривень, як якщо б платили 36 гривень за 365 днів. Виходить, що якщо ваші відпустки, відрядження та інші періоди, під час яких ви віддаєте цінності на збереження в банк, перевищують 100 днів в році, то є сенс орендувати комірку відразу на рік. До речі, оренда тієї ж комірки на три місяці обійдеться в 2160 гривень (порівняйте з 3600 гривень за рік).

Оренда сейфа може обернутися істотними витратами, а точніше - штрафами - якщо ви не звільните його після закінчення терміну оренди. Тому зверніть увагу на розмір такого штрафу.

Ще один фінансовий параметр, на який варто звернути увагу - розмір застави за ключ, яку ви втратите в випадку втрати ключа. Оскільки застава коливається від нуля до 1000 гривень, а в житті трапляється всяке - це далеко не останній параметр, який доцільно врахувати при виборі банку для оренди сейфа.

Додаткове страхування

Хоча страхувати вміст банківських сейфів страховики не беруться, убезпечити своє добро, а вірніше - його грошовий еквівалент, все ж можна.

Так, можна застрахувати комірку від несанкціонованого доступу. Підкреслимо: не вміст комірки, а саму комірку. І якщо настане страховий випадок, наприклад - сховище банку піддасться пограбуванню, клієнт зможе компенсувати свої збитки за рахунок страхової виплати. Звичайно, якщо буде доведений злом або несанкціонований доступ до орендованої ним комірки.

Замовити банківський сейф можна і просто сидячи на дивані: для цього скористайтеся нашим сервісом " Оренда банківських сейфів онлайн "

 

Отримувати всі новини та статті сайту в одному email на день?

також стежити за новинами сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

UniGroup

Кредит под залог недвижимости. Срочный выкуп недвижимости

Фиксированная ставка по кредиту 1.5% в месяц

Сумма от 30 000 до 50 000 000 грн. (в любой валюте).

Срок от 1 месяца до 10 лет.

100 л. топлива в подарок каждому клиенту.

Территория Киев, Киевская область до 35 км, Одесса, Харьков, Днепр, Львов, Полтава, Житомир, Ивано–Франковск, Черкассы, Черновцы, Чернигов, Сумы.

Кредит 112

Кредит под залог недвижимости от 1,5% в месяц

Честный кредит без фиктивных акций и дополнительных условий:

-  Сумма от 30 000 до 30 000 000 грн;

-  Согласование в течение 10 минут;

-  Выдача денег в день обращения;

-  Без справки о доходах и с любой кредитной историей!

Залогом может выступить любая недвижимость.

Агропросперіс Банк

Благодійний депозит "Вклад у Перемогу"

Вклад у Перемогу з Агропросперіс Банком

12% річних у гривні на 9 місяців

Вклади від 1000 грн

Відсотки НАПЕРЕД за весь строк вкладу

+ спільна благодійна допомога ЗСУ

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016