про твої фінанси

На що звернути увагу вкладникам, які бажають відкрити депозит з пролонгацією?

Які бувають підводні камені в опції «пролонгація депозиту», що таке автоматична пролонгація банківського вкладу - дізнавався Prostobank.ua


Короткий зміст і посилання по темі

  1. Що таке пролонгація договору банківського вкладу?
  2. Недоліки пролонгації депозиту
  3. Чим корисна автоматична пролонгація депозиту. Умови пролонгації
  4. На що звернути увагу вкладникам, які бажають відкрити депозит з пролонгацією?

Що таке пролонгація договору банківського вкладу?

Пролонгація договору банківського вкладу - це продовження дії договору вкладу після завершення терміну його дії. Пролонгація договору вкладу здійснюється на той же термін, з процентною ставкою за даним вкладом, що діє на момент пролонгації вкладу. Основна перевага депозиту що пролонгується для клієнта - економія часу. Як правило, пролонгація здійснюється банком автоматично і не вимагає присутності клієнта.

Не всі депозитні рахунки можна пролонгувати, ця можливість заздалегідь обумовлюється в договорі при відкритті вкладу.

Недоліки пролонгації депозиту

Втім, недоліки у пролонгації депозиту можуть бути в тому випадку, якщо банк продовжить термін дії договору автоматично за старою процентною ставкою, в той час як оформлення нового депозиту можливо за вищою ставкою. Тому навіть до такої, на перший погляд, явної переваги як пролонгація треба підходити обережно.

Чим корисна автоматична пролонгація депозиту. Умови пролонгації

Справедливості заради варто відзначити, що крім перерахованих вище неприємних для вкладника моментів, пов'язаних з пролонгацією, які при чинному законодавстві не настільки негативні, як могли б бути, інструмент автоматичного продовження вкладів має і ряд зручностей. При автоматичній пролонгації вкладу вкладнику не потрібно в обов'язковому порядку приходити в банк для продовження терміну вкладу та надавати повний пакет документів для відкриття нового рахунку, що дуже зручно. Також вкладник, який забирає свої кошти значно пізніше закінчення терміну дії договору, не втрачає своїх доходів у вигляді відсотків, так як за звичайними вкладами після закінчення терміну їх розміщення кошти перераховуються на поточний рахунок з дуже скромними розмірами процентних ставок.

Ще один невеликий приємний бонус - це можливість ставки за пролонгованим депозитом збільшуватися на кілька процентних пунктів за програмами лояльності установи. І хоча бонус невеликий (за даними компанії «Простобанк Консалтинг» влітку-2020 діапазон надбавки до ставки становить 0,25-1,2 процентного пункту до діючих ставок банку), це все ж краще, ніж просто перевкладення коштів з депозиту, на новий в тому ж банку.

Не дивно, що українські вкладники активно користуються цим інструментом. Так, понад 55% тих, хто проголосував в опитуванні, яке провів Prostobank.ua, зізналися, що продовжували депозити. При цьому не користувалися пролонгацією, хоч мали таку можливість, усього 7% респондентів. І лише 5% опитаних нічого не знали про таку послугу.

Банки ж, в свою чергу, активно її пропонують. Так, за даними компанії «Простобанк Консалтинг», серед 22 найбільших за розміром активів банків, які пропонують вклади населенню, все передбачають в своїй продуктовій лінійці можливість автоматичної пролонгації.

Деякі з найбільш вигідних умов пролонгації вкладів у гривні терміном на один рік за даними компанії «Простобанк Консалтинг» на 17.08.2020 р від банків з числа 22-ох найбільших за активами

Банк

Вклад строком на 1 рік

Процентна ставка, річних  

Мін. сума, грн.

Умови пролонгації  

Приватбанк

Приват-вклад

5

2

+1% до базової ставки

ПроКредит Банк

Строковий депозит

11

100 000

+ 1% річних до діючої ставки

Укргазбанк

Строковий з продовженням

8

100 000

1% до діючої ставки

Credit Agricole

Строковий

6

5 000

+ 0,5% до діючої ставки

Universal Bank

Строковий з поповненням без права дострокового розірвання

9,5

5 000

+ 0,5% до діючої ставки, автоматична

МТБ

Строковий

9,7

1 000

+ 0,5% до діючої ставки

На що звернути увагу вкладникам, які бажають відкрити депозит з пролонгацією?

Микита Малясов, начальник відділу депозитів ПУМБ

В даному випадку необхідно звертати увагу одночасно на кілька моментів. По-перше, змінюється розмір процентної ставки при пролонгації вкладу. По-друге, чи існує розрив у нарахуванні відсотків при пролонгації.

По-третє, чи змінюються при пролонгації інші умови вкладу (термін, періодичність виплати відсотків, умови поповнення та зняття), а також яким чином виплачуються відсотки за минулий термін депозиту (на картковий рахунок або капіталізуються збільшуючи тим самим початкову суму вкладу). Крім того, необхідно звернути увагу на наявність (відсутність) можливості скасування (або повторної активації) пролонгації протягом терміну дії депозиту.  

Підводні камені в опції "пролонгація" депозиту:

  • зміна (в будь-яку сторону) розміру процентної ставки при пролонгації вкладу,
  • зміна інших умов депозиту (термін, періодичність виплати відсотків, умови поповнення та зняття),
  • розрив в нарахуванні відсотків (відсотки не нараховуються за день пролонгації вкладу),
  • відсутність можливості скасувати пролонгацію протягом терміну дії депозиту,
  • нараховані відсотки можуть не виплачуватися на картковий рахунок, а приєднуватися до початкової суми вкладу шляхом капіталізації в дату пролонгації депозиту.

Костянтин Лежнін, заступник голови правління з питань роздрібного бізнесу UKRSIBBANKа BNP Paribas Group

Автоматична пролонгація вкладу - це продовження дії договору вкладу після закінчення терміну його дії. Якщо вкладник вибрав депозит, який передбачає пролонгацію, йому варто звернути увагу, на яких умовах буде це відбуватися: на який термін буде продовжений внесок, на яку суму, яка процентна ставка буде за новим договором. Також важливо знати, скільки разів може проводитися пролонгація. Деякі банки обмежують можливу кількість переоформлення вкладу на новий термін.

Щоб клієнта не застав неприємний сюрприз, пов'язаний з пролонгацією, перш за все, потрібно читати депозитний договір. Саме в договорі вказані умови продовження вкладу. У кожного банку умови пролонгації різні. Якими будуть ці умови, визначається на розсуд банку.

Пролонгація депозиту має ряд переваг для клієнтів, при цьому є моменти, на які вкладникам варто звернути увагу, підписуючи договір. При продовженні вкладу на новий термін процентна ставка може відрізнятися від тієї, яка була на момент первісного розміщення коштів. Як правило, процентна ставка буде відповідати ставці, яка діє в банку на момент пролонгації вкладу.

Деякі банки (в тому числі, наш банк) використовують схему, при якій клієнти, чиї вклади пролонгуються на новий термін, стають учасниками програми лояльності банку. Процентна ставка може бути вище, наприклад, на 1% від тієї, яка діє для нових вкладів на момент пролонгації.

Хочете отримувати повідомлення на ваш email, коли ми опублікуємо нові статті?

також стежити за оновленнями сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

UniGroup

Кредит под залог недвижимости. Ставка 1.5% в месяц

Сумма от 30 000 до 50 000 000 грн. (в любой валюте).

Срок от 1 месяца до 10 лет.

100 л. топлива в подарок каждому клиенту.

Территория Киев, Киевская область до 35 км, Одесса, Харьков, Днепр, Львов, Полтава, Житомир, Ивано–Франковск, Черкассы, Черновцы, Чернигов, Сумы.

Агропросперіс Банк

Вигідні депозити у доларах США

Депозит в доларах США

3,5% річних на 6 місяців

Вклади від 500 USD

Акція діє до 31.05.2021

Агропросперіс Банк – банк, який має 100% іноземний капітал (США і Європа) та найвищий рейтинг депозитів ua1

м. Київ, Вінниця

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Залоговые кредиты в Киеве и области

Кредит під заставу нерухомості, авто, спецтехніки, золота та ін.

від 18% річних. Рішення за 30 хвилин

Будь-яка кредитна історія

Без довідки про доходи та поручителів

Будь-які суми від 15 000 грн. і вище

До 85% від вартості застави

Корисні статті з даної тематики