про твої фінанси

Чи вигідно зараз відкривати мультивалютні вклади

Мультивалютні вклади в Україні: як відкрити і користуватися мультівалюним депозитом в банку


Короткий зміст і посилання по темі

  1. Що таке мультивалютний депозит?
  2. Які перспективи мультивалютних депозитів на українському ринку?

Що таке мультивалютний депозит?

Мультивалютний депозит так називається, тому що пропонує вкладнику можливість тримати свої кошти в декількох валютах - одночасно в різних пропорціях, або конвертуючи їх (що більш поширене). Банки можуть пропонувати дві, три і навіть вісім видів валюти в рамках одного вкладу. Правда, як правило, це все ж три варіанти: гривня, долар і євро.

Схема використання мультивалютного депозиту виглядає приблизно так: вкладник відкриває мультивалютний вклад у гривні - щоб отримувати найбільші прибутки, адже депозитні ставки в національній валюті найвищі на ринку. Деякий час кошти лежать на рахунку, банк нараховує відсотки. Потім якщо вкладник передчуває сильне падіння гривні, або якщо падіння вже відбувається - людина конвертує суму вкладу в інвалюту. При цьому вона не підписує ніяких додаткових угод і не втрачає нарахованих відсотків за депозитом, що відбувається в разі дострокового розірвання гривневого вкладу - єдиного способу перевести його в долари. Більш того, вона може навіть не відвідувати відділення банку, якщо в інтернет-банкінгу передбачена можливість провести конвертацію. Валюта таких вкладів конвертується за комерційним курсом на дату здійснення операції без комісії, мінус таких вкладів тільки один - як правило, вони не дозволяють дострокове зняття частини вкладу. Так що гратися зі зміною валюти можна хоч кожен день, але живі гроші вкладник отримує не раніше терміну закінчення вкладу.

Період нестабільності економіки і різких коливань курсу національної валюти традиційно вважають золотим часом для мультивалютних вкладів. І справді, після серйозного знецінення гривні восени 2008-го такі пропозиції мав як мінімум кожен десятий банк з 50-ти найбільших за активами. Під час тривалої стабільності курсу, в 2012 році, мультивалютні вклади вже пропонували не п'ять-шість, а чотири банки з топ-50. А в 2020 році на ринку немає жодної пропозиції мультивалютного вкладу в банках з 20-ти найбільших роздрібних банків. Експерти кажуть, що мультивалютні депозити почали зникати, коли ввели норму обов'язкового пред'явлення документів при обміні валют. З розвитком інтернет-банкінгу ця послуга могла отримати нове життя (потрібно пам'ятати, що раніше розпорядження про зміну валюти вкладу здійснювалося через дзвінок в колл-центр). Але після «паспортизації» обміну валют більшість банків закрили мультивалютні вклади.

Незважаючи на те, що мультивалютні вклади в умовах нестабільної гривні могли б бути цікавими як для вкладників, так і для фінустанов, - банкіри не прогнозують їх повернення в продуктові лінійки. По-перше, сьогодні у самих банків немає можливості обслуговувати такі депозити. Теоретично можливість конвертувати свій вклад в залежності від потрясінь курсу могла б зменшити бажання забрати кошти з банків у вкладників депозитів в гривні, але потрібно враховувати що на сьогоднішній день у зв'язку з обмеженнями, встановленими на валюту, у банку практично не залишилося резервів для роботи з такими вкладами. Крім цього, банкіри відзначають, що ступінь розчарування вкладників в банках настільки сильна, що їх майже неможливо зацікавити навіть мультивалютними вкладами: всі хочуть саме забрати свої кошти, а не перевкласти в валюті. Клієнти на сьогоднішній день добре розуміють ситуацію з обмеженнями, які встановлені на продаж валюти, а також з видачею валютних вкладів, тому неохоче навіть цікавляться подібними пропозиціями.

Які перспективи мультивалютних депозитів на українському ринку?

Чи потрібні мультивалютні депозити українським вкладникам? Чи будуть банки розширювати пропозицію таких депозитів? Запитував у експертів Prostobank.ua

Максим Дима, фахівець відділу розвитку продуктів Банку Кіпру

Терміновий мультивалютний вклад сам по собі досить нестандартний вид депозитного продукту.

Основною цільовою аудиторією мультивалютних вкладів є або ті вкладники, які здійснюють у своїй діяльності і роботі операції з іноземною валютою, або ті, у яких вже є фінансові ресурси як у національній, так і в іноземній валюті, і вони не хочуть їх конвертувати в гривню, а бажають накопичувати такі ресурси з отриманням доходу від депозитних операцій.

Якщо взяти портрет стандартного клієнта із середнім рівнем заробітку, який працює на офіційній роботі і отримує дохід у гривні, то малоймовірно, що він буде користуватися даним варіантом депозиту. Таким клієнтам варто оформляти кілька термінових депозитних рахунків в різних валютах.

Якщо ж планується серйозна покупка, наприклад, автомобіля (іномарки) або нерухомості, де ціна об'єктів відштовхується від доларового еквівалента, то, відповідно, і накопичувати на покупку варто в доларах США.

В даному випадку мультивалютний депозит буде якраз дуже вигідною пропозицією для вкладника, і дає такі переваги:

  1. Незалежно від коливання валюти, на депозиті накопичується сума у ​​валюті бажаної покупки, що вже дозволяє застрахувати себе від валютних коливань;
  2. Отримання доходу від депозиту. Хоча процентна ставка трохи нижче від звичайного строкового депозиту, на 0,5-1,5 процентного пункту, в залежності від умов банку, дохід все одно буде;
  3. Можливість конвертації валюти без комісій - в разі падіння або підвищення курсу валюти, можливість швидко відреагувати на дану зміну і продати або купити потрібну валюту. Для зручності радимо скористатися конвертером валют;
  4. Найголовніше - при конвертації не втрачаються накопичені відсотки і не стягуються комісії за конвертацію. Тобто клієнт втрачає тільки на курсовій різниці.

Звичайно, перед конвертацією валюти, потрібно здійснити аналіз втрати ресурсів та розрахувати можливий збиток або дохід. Але в даному випадку є і свій плюс - відсотки, накопичені до конвертації валют, частково компенсують втрати на курсовій різниці.

Костянтин Лєжнін, заступник голови правління з питань роздрібного бізнесу UKRSIBBANKа

Вибір валюти депозиту залежить від початкових потреб вкладника. Якщо він зацікавлений в отриманні максимального прибутку, то краще розмістити депозит в національній валюті, так як процентна ставка по депозитах в гривні значно вище, ніж в іноземних валютах. Однак якщо у клієнта «на руках» є іноземна валюта, яку необхідно використовувати після певного часу, то ми рекомендуємо розмістити депозит в іноземній валюті.

 

Хочете отримувати повідомлення на ваш email, коли ми опублікуємо нові статті?

також стежити за оновленнями сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

UniGroup

Кредит под залог недвижимости. Ставка 1.5% в месяц

Сумма от 30 000 до 50 000 000 грн. (в любой валюте).

Срок от 1 месяца до 10 лет.

100 л. топлива в подарок каждому клиенту.

Территория Киев, Киевская область до 35 км, Одесса, Харьков, Днепр, Львов, Полтава, Житомир, Ивано–Франковск, Черкассы, Черновцы, Чернигов, Сумы.

Страховая группа ТАС

Страховка онлайн

Туристична страховка онлайн: три програми на вибір

Обов'язкова автоцивілка від лідера ринку

ZeCredit

0% на 1-й кредит онлайн

96% погоджених кредитів

Перший кредит - до 5 000 ₴

Maксимальна Сума - до 12 000 ₴

Вік - 18 до 65

Доступність по всій Україні

Корисні статті з даної тематики