про твої фінанси

Закордонні депозити для українців: дешево, але дуже надійно

Prosto, здавалося б, розмістити гроші в надійному закордонному банку і не турбуватися про збереження своїх заощаджень. Хто з українців може розмістити гроші на рахунку в іноземному банку, на яких умовах можна відкрити депозит в європейському банку, і чи дійсно це так уже й вигідно - з'ясовував Prostobank.ua.


Короткий зміст і посилання по темі

 1. Депозит за кордоном
 2. Отримуємо дозвіл
 3. Розміщуємо гроші
 4. Процентні ставки по депозитах в Європі

Депозит за кордоном

В першу чергу депозити за кордоном можуть бути цікаві тим, хто хоче розмістити в банку велику суму або просто турбується про збереження своїх заощаджень. Європейські банки мають більшу капіталізацію, ймовірність того, що депозит не можна буде забрати вчасно, набагато менше, ніж в Україні. І навіть якщо у банку почнуться проблеми, то система гарантування вкладів, наприклад, Європейського Союзу обіцяє вкладникам більш високі гарантії, в порівнянні з українською. Так, згідно з директивою ЄС 94/19 / ЄС сума гарантування вкладів повинна бути не менше 20 000 євро з кожного депозиту, не залежно від їх кількості та валюти. В Україні ж ця сума становить 200 000 гривень (або близько 6 000 євро). Кожна держава ЄС формує свою незалежну систему гарантування вкладів, і умови в різних країнах можуть відрізнятися (в будь-якому випадку - в більшу сторону). У деяких країнах ЄС існує повна гарантія всієї суми всіх депозитів вкладника - з найближчих до України держав такі умови діють в Угорщині, Словаччині та Словенії. В інших - сума гарантування може істотно перевищувати мінімальну по ЄС - наприклад, в Литві вона становить 100 000 євро.

Крім цього, депозити за кордоном цілком закономірно будуть цікаві тим, хто там працює або навчається. Адже, як правило, свої заощадження зручніше мати при собі, а не пересилати на батьківщину.

У ряді європейських країн депозит в банку дає своєму власникові і додаткові переваги: ​​можливість отримати більш дешеву страховку або взяти кредит. А латвійські банки навіть пропонують своїм вкладникам допомогу в отриманні дозволу на проживання в цій країні терміном на п'ять років. Правда, тільки для тих з них, хто розмістив значні суми (від 300 000 євро) на тривалий термін (5 років і більше).

Правда, у закордонних депозитів є один істотний мінус: процентна ставка. Для більшості українців 1% -2% річних, пропоновані в багатьох західних банках, здадуться несерйозними, а про небачені 8% -14% річних за депозитом, звичайних для України, європейці навіть не мріють. Крім того, умови дострокового зняття депозитів в європейських банках куди більш суворі: тут ви не тільки втратите нараховані відсотки, а й, найімовірніше, заплатите штраф за дострокове розірвання. Також, в залежності від держави, і без того невисокий відсотковий доход може оподатковуватись. Наприклад, в Латвії банк відразу утримує з нарахованих відсотків 10% податку на приріст капіталу.

Отримуємо дозвіл

Оформити закордонний вклад зможуть далеко не всі українці. Не буде проблем з відкриттям депозиту у тих, хто вчиться, працює або проживає за кордоном на легальній основі. В такому випадку депозит можна цілком законно оформити на термін свого перебування закордоном.

Для всіх інших громадян України Національний Банк передбачив обов'язкове отримання індивідуальної валютної ліцензії на розміщення валютних цінностей за кордоном, які діяли до лютого 2019 року. Така ліцензія була дійсна протягом року, по ній можна було розмістити на закордонному депозиті не більше 600 000 гривен на рік. У 2017 році процедуру спростили за рахунок дозволу отримувати ліцензії в електронному вигляді, а з 7 лютого 2019 року відповідно до закону «Про валюті і валютні операції» таку необхідність і зовсім скасували.

Тепер охочим розмістити депозит у закордонному банку необхідно виконати три умови:

 1. Відкрити рахунок на своє ім'я в закордонному банку
 2. Сума розміщення на вклад не повинна перевищувати 200 000 євро в рік
 3. Джерело походження коштів доведеться підтвердити документально.

При цьому дозвіл на розміщення своїх валютних цінностей потенційний вкладник отримуватиме вже не у НБУ, а у свого обслуговуючого банку. А самі банки будуть особливу увагу приділяти перевірці джерела походження коштів. Так, в якості доказу легальності та "чистоти" грошей що перераховуються на власний рахунок за кордоном може виступати податкова декларація (у тому числі для ФОП). А ось довідка про заробітну плату може і не підійти банку - адже існує ймовірність того, що ваш роботодавець не сплачує необхідні платежі в бюджет. Так що працевлаштованим громадянам рекомендується взяти в податковій службі відомості про суми виплачених доходів і утриманих податків. Можна також надати документи про продаж рухомого або нерухомого майна, якщо така угода мала місце. У будь-якому випадку, потрібно бути готовим до того, що на таке "спілкування" з банком може піти до трьох робочих днів.

Розміщуємо гроші

Особливістю європейських банків є індивідуальний підхід до кожного клієнта, тому тут складно давати універсальні рекомендації про те, як оформити депозит. Швидше за все, зарубіжний банк захоче познайомитися з вами «ближче»: дізнатися про джерела ваших доходів (вони повинні бути легальними і прозорими), постійне місце проживання, отримати рекомендацію від обслуговуючого вас українського банку. Для укладення договору вам майже напевно доведеться їхати за кордон в офіс обраного банку.

Відмовити у відкритті рахунку можуть вкладнику, який має погану кредитну історію, підозрюється у відмиванні грошей або терористичній діяльності. Втім, якщо за вами числяться такі «гріхи», то, швидше за все, вам відмовлять ще на етапі спілкування з українським банком.

Найчастіше західні банки встановлюють «поріг» - мінімальну суму, менше якої депозит вам просто не відкриють. У Західній Європі обмеження можуть скласти 10-25 тисяч євро, а в Швейцарії і того більше. Однак хвилюватися з цього приводу не варто, адже заради меншої суми українцям не має сенсу затівати тяганину з відкриттям закордонного рахунку.

Безпосередньо розмістити кошти на рахунку ви можете як самі (для цього потрібно буде вивезти необхідну суму за кордон), так і за допомогою посередницького банку в Україні. У другому випадку вам доведеться заплатити комісійні за грошовий переказ. Саме ж відкриття рахунку в закордонному банку може бути як безкоштовним, так і обходитися в суму до 350 доларів або євро - умови різних банків можуть сильно відрізнятися між собою.

На сайтах більшості європейських банків ви не знайдете властивої українським установам різноманітності депозитних програм. Однак це не означає, що вибір депозитних продуктів тут вужчий - скоріше навпаки. Адже індивідуальний підхід проявляється також у встановленні процентної ставки і умов вкладу. Деякі банки навіть не вказують прибутковість по депозитах на своїх сайтах, вказуючи, що ставка визначається на договірній основі. Найчастіше процентна ставка розраховується індивідуально, в залежності від терміну та суми вкладу, віку вкладника, наявності у нього зарплатної або пенсійної картки в цьому банку і т.д.

Процентні ставки по депозитах в Європі

Ставки по депозитах в деяких банках сусідніх країн Європейського Союзу на червень-2019

Латвія:

 • Nordea Banka : 0,4% річних в доларах США і 0,05% річних в євро, макс. термін - 5 років.
 • Swedbank : 0,08% річних в євро, 0,53% в дол.США, макс. термін - 5 років.

Литва:

 • Siauliu Bankas : 1,8% річних в євро, 1% в дол.США, макс. термін - 5 років.

Естонія:

 • Marfin Pank Eesti : 2,4% річних в євро, 2,4- в дол.США,  макс. термін - 5 років.
 • Eesti Krediidipank : до 2% річних в євро, макс. термін - 10 років.

Чехія:

 • Poštovní spořitelna : 0,25-0,5% в нац валюті, макс. термін - 2 роки
 • ČSOB : 0,25-0,5% в нац валюті, макс. термін - 1 рік

Польща:

 • Bank Pekao : 0,1-2% в нац валюті, макс. термін - 1 рік
 • Citi Handlowy: 0,1% в нац валюті і 0,05% річних в євро, макс. термін - 1 рік.

Угорщина:

 • MKB Bank : 0,01% в нац валюті, макс. термін - 1 рік.
 • KDB Bank : 0,01% в нац валюті, макс. термін - 1 рік. 
Хочете отримувати повідомлення на ваш email, коли ми опублікуємо нові статті?

також стежити за оновленнями сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

UniGroup

Кредит под залог недвижимости. Ставка 1.5% в месяц

Сумма от 30 000 до 50 000 000 грн. (в любой валюте).

Срок от 1 месяца до 10 лет.

100 л. топлива в подарок каждому клиенту.

Территория Киев, Киевская область до 35 км, Одесса, Харьков, Днепр, Львов, Полтава, Житомир, Ивано–Франковск, Черкассы, Черновцы, Чернигов, Сумы.

Страховая группа ТАС

Страховка онлайн

Туристична страховка онлайн: три програми на вибір

Обов'язкова автоцивілка від лідера ринку

Залоговые кредиты в Киеве и области

Кредит під заставу нерухомості, авто, спецтехніки, золота та ін.

від 18% річних. Рішення за 30 хвилин

Будь-яка кредитна історія

Без довідки про доходи та поручителів

Будь-які суми від 15 000 грн. і вище

До 85% від вартості застави

Корисні статті з даної тематики