про твої фінанси

23 місця, де можна знайти свого першого інвестора

У вас є перспективна бізнес-ідея стартапу, детальний бізнес-план, невгамовна енергія - і залишилося, щоб бізнес-ангел підставив вам своє фінансове крило? Ось це вже зовсім не проблема! Прямо тут ми вкажемо вам шлях до цілої маси американських «місць проживання» таких ангелів, ви дізнаєтеся, як правильно і реально знайти приватного інвестора за кордоном для відкриття бізнесу з нуля і для реалізації бізнес-ідеї - обіцяє Ліза Калуна, венчурний капіталіст, генеральний партнер фонду «Valor Ventures»; переводить Prostobank.ua


Короткий зміст і посилання по темі

 1. Список сайтів, де можна знайти іноземного інвестора
 2. Як знайти свого "ангела": пошук приватного інвестора для фінансування бізнесу

  2.1 Аспект перший: як виглядає «спілкування» з «ангелом»

  2.2 Аспект другий: де шукати «ангела»

  2.3 Аспект третій: чи реально зустріті «ангела»

  2.4 Аспект четвертий: хто може зустріті «ангела»

  2.5 Аспект п'ятий: що може сподобатися «ангелу», а що - відштовхнути його

  2.6 Аспект шостий: а ангел-то не справжній! - що потрібно знати про потенційні небезпеки

Список сайтів, де можна знайти іноземного інвестора

Мій список сайтів-можливостей Сполучених Штатів для вивчення ангельського інвестування і знаходження свого іноземного інвестора або фінансового партнера такий:

 1. 37 Angels - спільнота з більш ніж 50 (всупереч назві, вже не 37) жінок- інвесторів, які перебувають на тренувальному етапі інвестиційної освіти, а тому особливо цікавих стартапам малого бізнесу в якості мікроінвесторів.
 2. Alliance of Angels - базується в Сіетлі, штат Вашингтон, альянс початківців інвесторів в стартапи; ця спільнота надає підприємцям крім фінансів і нематеріальні ресурси, і освіту.
 3. AngelList - в цій групі у інвесторів, переважно в «цифрові» проекти, є можливість об'єднуватися для групових вкладень, інвестуючи всього від 1000 доларів кожен; підприємницям слід врахувати, що жінки складають всього 9% зі списку AngelList.
 4. Angel Summit - скликає саміти найбільш помітних ангелів кожного регіону, венчурних капіталістів, керівників громад та корпоративних іноваторів, щоб досліджувати кращі винаходи для стартапів і ангельське інвестування в перспективі. Ці саміти дають і підприємцям, і заможним громадянам великі можливості «вивчити такелаж судна» («get to know the ropes ») венчурного і приватного інвестування, довірчого партнерства; створюють середовище для спілкування між ангелами і підприємцями.
 5. Atlanta Technology Angels - підтримує бізнеси що вже стартували з високими темпами зростання на ранній стадії.
 6. Band of Angels - група директорів хайтек-підприємств, що базуються в Менло-Парк, штат Каліфорнія (Facebook, Instagram і інші; дивіться також статтю Вікіпедії про Сенд Хілл-роуд ), що підтримують фінансами і наставництвом високотехнологічні компанії на ранній стадії.
 7. Broadway Angels - група жінок-інвесторів і старших керівників світового класу з багаторічним досвідом інвестування та довірчого управління кращими технологічними компаніями в світі; але на даному порталі вони спеціалізуються на невеликих інвестиціях в IТ-сектор.
 8. Central Texas Angels - нова група мікроінвесторов, вже вклала 62 мільйони доларів в більше ста стартапів і увійшла в топ-5 найбільш активних ангел-інвесторських груп США. Базується в Остіні, Техас.
 9. Desert Angels - ще одна нова група мікроінвесторів, яка базується в Тусоні, штат Арізона.
 10. Future Investor - відмінні безкоштовні онлайн-курси з ангельських інвестицій; тут можна ловити інвесторів-новачків, що ще глибоко «не пірнали» в цій сфері.
 11. Golden Seeds - Нью-Йоркська мережа інвесторів в компанії, засновані жінками - в секторах виробництва споживчих товарів, високих технологій і програмного забезпечення.
 12. Hyde Park Angel Network - Чиказький форум, на якому спілкуються мікроінвестори-новачки, налаштовані вкладати кошти в стартапи малого бізнесу (і більше 100 топ-інвесторів, засновників порталу, їх за цими темами консультують).
 13. Investors 'Circle - більше 200 ангелів з Сан-Франциско, що вже вклали майже 200 мільйонів доларів в понад 300 підприємств, пов'язаних з розвитком міського середовища, освітою, охороною здоров'я та особистісним розвитком.
 14. Launchpad - спільнота з Бостона, штат Масачусетс; входить в топ-3 самих активних ангел-груп; учасники вважають за краще інвестувати в ідеї на дуже ранній стадії.
 15. Maine Angels - люблять не тільки вкладення, але і наставництво компаній на ранній стадії.
 16. New York Angels - спільнота з понад 100 підприємців, директорів венчурних капіталістів і інших лідерів Нью-Йоркського бізнесу, які вкладають від 250 до 750 тисяч в високотехнологічні компанії на ранній стадії.
 17. North Coast Angel Fund - Клівлендське, штат Огайо, співтовариство; інвестує в технологічні стартапи.
 18. Ohio TechAngel Funds - майже 300 ангелів, які базуються в Коламбусі, штат Огайо; підтримують стартапи в сферах IT, нових матеріалів і медичних виcоких технологій.
 19. Pasadena Angels - понад 100 ангел-інвесторів з Альтадени (елітне дачне селище, що є відокремленою частиною Лос-Анджелеса); вкладають до 750 тисяч в ідеї і стартапи.
 20. Pipeline Fellowship - «навчальний табір» ангельських інвестицій; співтовариство, покликане сприяти зростанню різноманітності в таких інвестиціях і сприяти соціалізації жінок-підприємниць.
 21. Sandhill Angels - група успішних керівників і інвесторів Кремнієвої Долини, з усією пристрастю закоханих в комерціалізацію передових технологій.
 22. SpringBoard - центральний веб-хаб впливових, інвесторів та інноваторів, що допомагає жінкам побудувати великий бізнес.
 23. Tech Coast Angels - майже 300 ангелів з Лос-Анджелеса, що підтримують підприємців в сферах технологій, біотехнологій, виробництва споживчих товарів, ЗМІ, розвитку міського середовища - а також інтернет-проекти.

У всіх цих місцях вже зараз можна шукати прямих інвесторів, які допоможуть вам вирости до небес прибутковості.

Наостанок підкреслимо, що контактують і взаємодіють інвестори зазвичай за допомогою згаданих мережі «SpringBoard Enterprices», конференцій «Angel Summit», спільноти «AngelList», а також платної системи Gust .

Різноманітні спільноти мікроінвесторів з'являються не менш динамічно, ніж самі малі підприємства. Якщо я пропустила важливі американські ангел-спільноти та організації, будь ласка, повідомте про них в коментарях до цієї статті.

Як знайти свого "ангела": пошук приватного інвестора для фінансування бізнесу

Prosto розпочинати бізнес за наявності фінансування, але не просто знайти кошти на розвиток, якщо таких у вас немає. Під час пошуку важливо не напоротися на численні підводні камені - як на ті що просто заважають просуванню, так і на ті що представляють серйозну небезпеку. Що потрібно знати, щоб успішно знайти бізнес-ангела, дізнавався Prostobiz.ua.

У гучному списку успішних бізнесів, які розвивалися в перші роки свого існування завдяки приватним інвесторам або «бізнес-ангелам» можна зустріти і Google, і Skype, і Pay Pall. Такий стан речей не дивний для ситуації, коли бізнес знаходиться на етапі ідеї або на початковій стадії існування, коли немає майна, здатного служити заставою за банківським кредитом, коли немає тривалої і успішної бізнес-історії, здатної зацікавити венчурні фонди.

Втім, бізнес-ангели цікаві підприємцям не тільки через неможливість залучити інші джерела фінансування. Часто бізнес свідомо звертається до такого роду інвесторів через стратегії власника і на більш пізніх стадіях розвитку. «Звернувшись до інвестора, я зміг швидко розширити компанію і значно збільшити її вартість в короткий термін. А головне - я нікому не винен, не зобов'язаний платити відсотки банку за кредитом - адже позичальникам це потрібно робити незалежно від того, чи є прибуток або суцільні збитки. Я ж, якщо є прибуток - віддаю частину інвестору, якщо прибутку немає - то не пов'язаний обов'язковими виплатами », - розповів Prostobiz.ua підприємець, який побажав залишитися неназваним. Додатковий плюс залучення коштів «ангела» для бізнесу - можливість звернутися до нього ж за повторною фінансовою допомогою (наприклад, виступити в якості гаранта).

Звичайно, фінансування бізнесу за допомогою приватного інвестора цікаво далеко не всім підприємцям. Деякі, наприклад, принципово вважають за краще брати банківські кредити, а не поступатися своїми корпоративними правами. У будь-якому випадку, навіть при великому бажанні далеко не будь-який бізнес може знайти бізнес-ангела, не кажучи вже про те, щоб потім переконати його інвестувати. Рейтинг кредитів на Prostobiz.ua допоможе підприємцю вибрати найбільш підходящі умови банківського кредитування.

Аспект перший: як виглядає «спілкування» з «ангелом»

Експерти відзначають чотири основні стадії процесу взаємодії з професійним приватним інвестором (якщо, звичайно, в ролі інвестора не виступає ваш багатий дядечко чи сусід). «Перша стадія - вивчення запиту від учасника проекту: проводиться первинне вивчення інвестиційних документів; друга стадія - вивчення бізнесу, на цій фазі можуть залучатися сторонні експерти; третя стадія - спільне управління проектом, тут у різних інвесторів різна стратегія. Одні ставлять в раді директорів свою людину, інші контролюють фінансові потоки через фінансового директора або головного бухгалтера, треті - встановлюють порядок звітності. Четверта стадія - вихід інвестора з компанії: продаж, вихід на біржу, продаж іншому інвестору, викуп частки автором проекту », - розповідає Сергій Десяк, президент Асоціації «Приватні інвестори України».

Для успішного проходження перших двох стадій, за словами успішного російського стартапера і інвестора Олексія Жаркова, слід ретельно підготувати наступні документи:

 • тизер - його ще можна назвати резюме бізнесу, в цьому документі на одній-двох сторінках потрібно коротко розповісти про бізнес, яким ви хочете зайнятися, про ринок, про аналогічні підприємства за кордоном, про ваші прогнози на 3-5 років за видатками та по прибутку, про те, хто ваш потенційний покупець;
 • презентація проекту - це докладний варіант резюме, разом з ним подають інвестиційний меморандум. Ці документи знадобляться інвестору, якщо його зацікавить тизер. Презентація - це детальна версія тизера, а другий документ повинен аргументовано доводити вашу презентацію, кожне ваше припущення. «Якщо ви говорите, що збираєтеся заробляти 1 долар на рік, то потрібно довести, чому ці цифри працюють, наприклад, привести аналіз конкурентів, які такі цифри отримували», - зазначає Олексій Жарков;
 • опис фінансової моделі вашої компанії – в екселі, в ньому подавайте інформацію про те, як формується виручка і виходить прибуток, які капітальні витрати вас чекають, як буде відбуватися рух грошових коштів і ваш балансовий звіт;
 • документ, який обумовлює основні умови угоди - про ціну, про деталі, на що витрачаються гроші, як саме працювати з компанією, якщо інвестор захоче вийти або ви захочете продати свою частину бізнесу;
 • договір про угоду або установчий договір - останній документ, який закінчується реєстрацією в частці нового учасника і надходженням коштів.

«У кожного інвестора свій підхід до юридичного оформлення. Невеликі інвестори, як правило, обмежуються підписанням установчих документів. Більші інвестори підписують досить складні договори, які регламентують порядок роботи з проектом як на передінвестиційній фазі, так і в процесі управління проінвестованою компанією », - зазначає Сергій Десяк.

Як ми вже згадували, вищезгаданий перелік документів відноситься лише до тих випадків, коли підприємець шукає бізнес-ангела серед професіоналів. В іншому випадку на практиці буває все з точністю «до навпаки» - Prostobiz.ua відомо про угоди, коли між інвестором та представниками бізнесу були підписані договори, навіть не завірені нотаріально. І в цих випадках проекти успішно функціонували, а інвестори були задоволені.

Якщо порівнювати пошук бізнес-ангела і звернення в банк за отриманням кредиту, то варто відзначити, що останній спосіб отримання фінансування не вимагає настільки ретельної підготовки і опрацювання документів: для позитивного рішення банкірів важливіше мати ліквідну заставу, хорошу кредитну історію і прибуток. Крім цього, далеко не кожен банківський експерт зможе побачити в бізнес-плані технологічні й управлінські особливості бізнесу або навіть помилки підприємця.

Варто відзначити три важливі тонкощі відносин бізнес-ангелів і підприємців. По-перше, між подачею тизера і інших документів обов'язково підписують угоду про конфіденційність, згідно з якою інвестор зобов'язується використовувати отриману від вас інформацію тільки з метою зрозуміти, чи цікавий йому ваш проект чи ні. По-друге, як правило, бізнес-ангели набувають меншу частку компанії (але часто - не менше ніж блокуючий пакет, щоб контролювати інвестиції). Так підприємець залишається зацікавлений в успішності і зростанні проекту. Нарешті, професійні інвестори, як правило, добре захищають свої інтереси від можливих зловживань з боку бізнесу. Наприклад, прописуючи в договорі, що якщо прибуток виявиться менше заявленого підприємцем, то інвестор матиме право на покупку другого паю.

Аспект другий: де шукати «ангела»

Оскільки відносини з приватним інвестором в будь-якому випадку будуються на довірі, то головна рекомендація всіх експертів - шукати його серед (або за допомогою) вашого найближчого оточення. Таке інвестування має і менше ризиків, і більше шансів зробити ваш бізнес успішним, хоча б тому, що ви будете ризикувати грошима, наприклад, свого дядечка, а не багатого олігарха.

Ще один не менш вдалий спосіб - інтелектуальний пошук відомих заможних людей, яким може стати цікавим інвестування в ваш проект. Тут вам можуть допомогти засоби масової інформації, прес-релізи, аналітичні матеріали та навіть соціальні мережі. До слова, цей же спосіб хороший для «хитрого» пошуку декількох інвесторів, який майже завжди увінчується успіхом і полягає в наступному: йти до «гуру» в галузі вашого бізнесу і брати у нього частину необхідної суми, кілька десятків тисяч. А потім - шукати більш дрібних інвесторів, які із задоволенням приєднаються до інвестицій авторитету і вкладуть вже дрібні суми.

Шукати бізнес-ангела можна і через інтернет - наприклад, на спеціальних біржах старт-апів . Правда, є ризик знайти замість інвестора - шахрая, але про це нижче. Можна відвідувати різні виставки та конференції, на яких збираються інвестори. Правда, і в цьому випадку є небезпека, що вам доведеться заплатити за презентацію свого проекту перед інвесторами, з якими ви так і не познайомитеся.

Нарешті, можна звернутися в асоціації приватних інвесторів, мережі бізнес-ангелів та інші об'єднання. «Цей варіант дуже ефективний, тому що важливо не тільки знайти інвестора, а й вміти «відкрити його двері». Це можна зробити з великими шансами - через структури, у яких вже склалися певні позитивні відносини з великою кількістю інвесторів. Багато інвесторів працюють з проектами, які мають рекомендації або пройшли певну оцінку, тому що для інвесторів час дуже значимий», - упевненій Сергій Десяк.

Аспект третій: чи реально зустріті «ангела»

«Виходячи з нашої статистики, співвідношення інвесторів і проектів десь 1 до 9-ти. За останні три роки через нас пройшло понад 3,5 тисячі резюме проектів. А запитів інвесторів на фінансування різних проектів - близько 300. При цьому один інвестор на практиці може фінансувати і 6-7 проектів», - розповідає Сергій Десяк.

Причини такої ситуації на поверхні: на багатьох інвесторів вплинув криза, і вони зосередилися на порятунку, а не на примноженні своїх капіталів. Втім, це зовсім не означає, що інвестора сьогодні знайти складно. Велика частина ринку приватного капіталу прихована від очей, тому реальна кількість укладених угод може бути зовсім іншою. Тим більше, що сьогодні на ринку все ще є багато інвесторів, які раніше були зосереджені на будівництві і нерухомості. «З іншого боку можна говорити про те, що існує відкладений попит, і багато інвесторів, які працювали в ряді галузей економіки, які постраждали від кризи, зокрема - будівництво, стали приділяти більше уваги диверсифікації своїх бізнесів. Як і раніше, інвестори, не хочуть афішувати свої вкладення», - вважає експерт.

Аспект четвертий: хто може зустріті «ангела»

Чіткі вимоги до бізнесу, який розраховує залучити приватного інвестора, по суті, відсутні. Звичайно, якщо у вас нерозв'язний конфлікт інтересів з іншими співзасновниками, або величезна заборгованість по кредиту перед банком, або інші серйозні проблеми (а це все обов'язково спливає при аналізі бізнес-ангелом вашого проекту), то ваш бізнес - небажаний об'єкт для інвестицій. Те ж можна сказати про незатребувані або порівняно нерентабельні (менше 30-50% в рік) проекти. Адже основна мотивація, по якій бізнес-ангел, ризикуючи, інвестує в ваш бізнес на початковій стадії його існування - отримання значного прибутку, а потім - швидке зростання підприємства з отриманням прибутку вже від його подальшого продажу.

Для отримання позитивного рішення важливо, щоб бізнес був пов'язаний з інноваціями. «Більше шансів знайти інвестора мають представники того бізнесу, який заснований на створенні стійких конкурентних переваг і який може дати дуже високу норму рентабельності. Як правило, це бізнес, пов'язаний з інформаційними технологіями, енергозбереженням, екологічні проекти, проекти, пов'язані з заміщенням імпорту», - розповідає Сергій Десяк, президент Асоціації «Приватні інвестори України».

Втім, все перераховане вище - не обов'язково, бувають і винятки. «В принципі, в будь-який бізнес можна залучити інвесторів в разі наявності компетентної команди і потенційного прибутку, яка буде відповідати тим ризикам, які несе проект. Або якщо бізнес може допомогти інвестору реалізувати свої стратегічні цілі. Є випадки, коли прибутковість невелика, але інвестору цікавий проект з точки зору його стратегії - наприклад, охоплення регіону або отримання якихось конкурентних переваг», - додає Сергій Десяк.

Аспект п'ятий: що може сподобатися «ангелу», а що - відштовхнути його

Отже, перший суттєвий плюс при пошуку інвестора - наявність кваліфікованої команди, здатної втілити плани підприємця в реальність. На друге місце за значимістю для успішного пошуку бізнес-ангела експерти ставлять якісно опрацьовані, зрозумілі документи, які ви показуєте інвестору, і про які ми розповіли вище. Важлива і конкурентоспроможність вашої бізнес-ідеї. «В основі проекту повинні бути будь-які патенти, ноу-хау, то, що створює конкурентну перевагу, - зазначає Сергій Десяк. - Інвестори, як правило, цікавляться, яким чином це підприємство буде розвиватися, які бар'єри будуть створені для конкурентів в результаті використання тієї чи іншої технології ».

Не менш важливо для підприємця - тверезо і професійно оцінювати свої шанси на успіх і майбутні труднощі. «Автор проекту повинен усвідомити всі ризики і продумати варіанти управління цими ризиками, або запропонувати будь-які додаткові гарантії - шляхом страхування, поручительства, укладення продуманих договорів з контрагентами, залучення фахівців до досліджень ринку або іншими діями, які пов'язані з усуненням цих ризиків. Але головне - підприємець повинен вміти «запалити» інвестора, довести, що він здатний привести компанію до успіху», - додає експерт.

У гонитві за інвестором потрібно бути обережним, щоб не відштовхнути його неправильною поведінкою. Існують типові помилки, які відбивають охоту у бізнес-ангелів інвестувати в проект. Одна з таких помилок - це перебільшення кандидатом на отримання фінансування своїх можливостей. Інший «закон пошуку бізнес-ангела» говорить: навряд чи інвестор захоче вкласти кошти в проект, запропонований автором, у якого десять проектів і патентів з різних сфер діяльності. Експерти радять концентруватися на одному проекті. Крім цього, потрібно пам'ятати, що успішний бізнесмен - той, що може бути одночасно і генератором ідей, і управлінцем, і гуру фінансового планування ... і так далі. Саме такі люди, за словами експертів, мають і найбільше шансів на успішний пошук інвестора.

Нарешті, потрібно пам'ятати, що адресат вашої презентації - як правило, досвідчений підприємець, і складати її потрібно з урахуванням не ваших уявлень, а його очікувань. «Одна з поширених помилок - це акцент на великій кількості технічних деталей. Особливо це властиво авторам з учених, іноді через це неможливо зрозуміти сенс проектів, а інвестор - бізнесмен, він мислить категоріями підприємця, де на перший план виходить ємність ринку, потреби клієнтів, конкурентні переваги, канали просування, норма прибутку, гарантії збереження грошей і так далі », - попереджає Сергій Десяк.

Аспект шостий: а ангел-то не справжній! - що потрібно знати про потенційні небезпеки

Останнє, про що потрібно знати «мисливцям» на бізнес-ангелів, - це те, що інвестор потребує не менше ретельної перевірки, ніж він сам влаштовує кандидатам на отримання фінансування. Для того щоб не розчарувати інвестора і не розчаруватися самому, потрібно переконатися, що у вас з ним одні цілі, що у нього є досвід в сфері діяльності вашого бізнесу (в іншому випадку ваш бізнес може постраждати від невмілих і наполегливих рад). Для того щоб не потрапити в руки шахрая, потрібно дізнатися, які фірми «бізнес-ангел» вже фінансував, що з ними стало; як про інвестора відгукуються глави тих фірм.

Якщо говорити про можливі шахрайства на ринку, то схем обману псевдо-інвесторами, на жаль, досить багато. Одна з поширених схем - шахрайства під виглядом брокерів, консультантів або посередників. «Аферисти вимагають оплатити будь-які передінвестиційні послуги (вивчення наявного бізнес-плану або інвестиційного меморандуму, юридичні послуги, нотаріальне завірення, проведення due diligence, незрозуміла сертифікація незрозуміло чого, страхування ризиків, оплата приїзду до вас гіпотетичного інвестора і т.п.). Щоб не постраждати, слід знати просту річ. Будь-які виставляються умови про передоплату - це розлучення»- пояснює   Андрій Стадник, BFM Group Ukraine.

«Завдяки» непорядним інвесторам існує ризик втрати бізнесу або розмивання капіталу. «Є лжеінвестори - «бізнес-дияволи », які входять в бізнес, створюють умови, коли підприємство виявляється у важкій ситуації, викуповують контрольний пакет, після чого викидають підприємця і отримують їх бізнес, - розповідає Сергій Десяк. - Мінімізувати цей ризик можна шляхом звернення до об'єднання бізнес-ангелів, які довгий час працюють і які знають інвесторів, вивчили історію роботи інвестора з іншими проектами, залучають консультантів і юристів до переговорів і укладання договорів. Якщо бізнес-диявол побачить, що за проектом стоять хороші юристи та консультанти, то, швидше за все він відмовиться реалізувати свої плани».

Нарешті, один з найпоширеніших способів обману - просте викрадення вашої ідеї. На щастя, і цього можна уникнути. «Бувають лжеінвестори, які видають себе за тих, хто хоче профінансувати новий проект, а насправді шукають нові технології, вдалі ідеї, які потім самостійно реалізовують. Тому на передінвестиційній фазі, якщо це ноу-хау, унікальна бізнес-ідея, важливо підписувати з інвестором угоду про конфіденційність. До слова, рішення цієї ж проблеми - шляхом недопуску подібних «інвесторів» до проектів - політика багатьох об'єднань «бізнес-ангелів», - розповідає експерт.

Виходячи їх вищесказаного, можна зробити висновок, що найбезпечніший приватний інвестор (як і найменш трудомісткий при залученні) - той, якого ви знайшли серед знайомих.   На другому місці стоїть пошук інвестора через організації-посередники. Але, на жаль, з ними ризик потрапити на шахрая не менший, ніж з самими інвесторами. «Перша ознака того, що компанія-посередник є шахраєм - це те, що вона дає стовідсоткову гарантію того, що знайде інвестора, часто навіть не вникаючи в суть проекту, - пояснює Сергій Десяк. - Рішення інвесторів залежить від дуже багатьох чинників - це і особистість, і ситуація на ринку, і стратегії інвесторів, тому можна говорити про більші шанси залучення інвестора, але не про стовідсоткові гарантії».

Думка

Сергій Десяк, президент Асоціації «Приватні інвестори України».

Я б виділив кілька типів посередників або консультантів, які працюють в цій сфері. Одні не беруть грошей і практично нічого не роблять, тому що для підготовки і просування проекту необхідні істотні трудовитрати, а як показує практика - 90% проектів потребують доопрацювання. Інші беруть гроші і нічого не роблять, ця категорія більшою мірою грає на завіренні швидких і дешевих інвестицій, які в кінцевому підсумку ніколи не будуть отримані. Треті - беруть гроші за підготовку проекту та організовують роботу з пошуку інвесторів. У цій ситуації, як правило, послуги консультантів оплачуються виходячи з обсягів виконаних робіт за проектом і комісійної винагороди при залученні капіталу.

 

 

Отримувати всі новини та статті сайту в одному email на день?

також стежити за новинами сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

UniGroup

Кредит под залог недвижимости. Срочный выкуп недвижимости

Фиксированная ставка по кредиту 1.5% в месяц

Сумма от 30 000 до 50 000 000 грн. (в любой валюте).

Срок от 1 месяца до 10 лет.

100 л. топлива в подарок каждому клиенту.

Территория Киев, Киевская область до 35 км, Одесса, Харьков, Днепр, Львов, Полтава, Житомир, Ивано–Франковск, Черкассы, Черновцы, Чернигов, Сумы.

Кредит 112

Кредит под залог недвижимости от 1,5% в месяц

Честный кредит без фиктивных акций и дополнительных условий:

-  Сумма от 30 000 до 30 000 000 грн;

-  Согласование в течение 10 минут;

-  Выдача денег в день обращения;

-  Без справки о доходах и с любой кредитной историей!

Залогом может выступить любая недвижимость.

Агропросперіс Банк

Благодійний депозит "Вклад у Перемогу"

Вклад у Перемогу з Агропросперіс Банком

12% річних у гривні на 9 місяців

Вклади від 1000 грн

Відсотки НАПЕРЕД за весь строк вкладу

+ спільна благодійна допомога ЗСУ

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Корисні статті з даної тематики