про твої фінанси

Пам'ятні монети НБУ: хто і навіщо їх купує?

Що таке пам'ятні монети і для яких цілей вони купуються? - дізнавався у експертів Prostobank.ua


Короткий зміст і посилання по темі

  1. Хто і навіщо купує пам'ятні монети НБУ?
  2. Чи користуються попитом пам'ятні монети?

Хто і навіщо купує пам'ятні монети НБУ?

Анна Турська, провідний спеціаліст відділу розвитку бізнесу банківських металів РАДАБАНК

На українському ринку нумізматики ми виділяємо такі сегменти попиту:

  • колекціонери
  • продавці на вторинному ринку
  • покупці подарунків

Колекція часто починається з монети, отриманої в подарунок. Продавці на вторинному ринку орієнтуються як на колекціонерів, так і на покупців подарунків. Серед покупців пам'ятних монет України ми також можемо виділити тих, хто складає тематичну колекцію (наприклад, по темі «Фауна» або «Літаки», не обмежуючись тільки українськими монетами), купують монети для дітей чи онуків, а часом покупка монети стає емоційним відгуком на вдалий дизайн і тематику монети.

Олександр Стецко, начальник управління розробки продуктів роздрібного бізнесу Банку Кредит Дніпро

Пам'ятні монети не мають інвестиційного призначення, вони купуються в якості сувеніра, подарунка, експоната в нумізматичну колекцію. Вони випускаються більш ніж в 30 серіях, присвячених темам української історії, традицій, досягнень, містах, пам'ятників архітектури, видатним особистостям, природі.

Пам'ятні монети вводяться в обіг НБУ і реалізуються через відділення банків-дистриб'юторів, аукціони, систему онлайн-замовлень на сайті НБУ.

У 2018 року НБУ ввів в обіг 41 пам'ятну монету, в тому числі 13 монет зі срібла, 25 з недорогоцінних металів, 3 - зі сплаву на основі цинку. Найбільшою популярністю у населення користувалися дві останні категорії, в силу новизни і демократичної ціни: за рік їх реалізовано 1 млн і 2 млн штук відповідно, тоді як срібних - 65,8 тис штук, золотих - 1,6 тис. штук.

Олександр Саламанін, начальник управління ресурсних і комісійних операцій Конкорд Банку

Тематика монет НБУ дуже широка: від знаків зодіаку до значущих державних подій, що робить їх універсальним подарунком на будь-який випадок (привітання з Днем народження, презент партнеру і т.п.)

Попит на пам'ятні монети НБУ є завжди, що зумовлено їх універсальністю. Такі монети бувають як з нейзильберу, по відносно не високій ціні, так і з дорогоцінних металів (срібло або золото).

Коло покупців пам'ятних монет НБУ велике, це і нумізмати, які поповнюють свої колекції, і клієнти банку, які хочуть порадувати своїх близьких або партнерів.

Чи користуються попитом пам'ятні монети?

Олександр Саламанін, начальник управління ресурсних і комісійних операцій Конкорд Банку

Всі наявні у нас в продажу монети НБУ структуровані за тематикою, або приурочені якійсь події.

Серед клієнтів банку багато бажаючих на покупку дорогоцінних монет. Наприклад, 20 монет із зображенням символу року розкупили за кілька днів напередодні свята Нового року. Дуже люблять купувати монети зі знаками зодіаку для діток. Нумізмати, які формують особисті тематичні колекції, теж люблять знаки зодіаку, східний гороскоп, монети з видатними особистостями і т.д. Клієнтам, що бажають привітати близьку людину, цікаві «презентабельні» монети типу «Спас», «Петриківській розпис» і т.п.)

Артем Сімейнов, директор департаменту роздрібного бізнесу Банку Південний

У відділеннях нашого банку продаються пам'ятні монети, які введені в обіг Національним банком України. Монети випущені обмеженим тиражем і присвячені певній тематиці.

Пам'ятні монети купуються в якості ексклюзивних подарунків для близьких, колег і ділових партнерів з нагоди різних подій та ювілейних дат. Вартість монет постійно зростатиме завдяки обмеженому тиражу та високій якості карбування.

До того ж, монети мають художню та історичну цінність, і викарбувані з дорогоцінних металів (золота і срібла), що підвищує їх привабливість для колекціонерів.

 

Отримувати всі новини та статті сайту в одному email на день?

також стежити за новинами сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

Глобус Банк

Депозит Классический, Накопительный от Глобус Банка

до 12,5% годовых + до 1% годовых от суммы вклада

Минимальный срок - от 6 мес.

Минимальная сумма - от 10 000 грн.

100% гарантия вклада

Мегабанк

Срочные депозиты от Мегабанка

до 11% годовых + до 0,9% годовых от суммы вклада

Минимальный срок - от 3 мес.

Минимальная сумма - от 30 000 грн.

100% гарантия вклада

ОТП Банк

Депозит Срочный от ОТП Банка

до 6,25% годовых + до 1% годовых от суммы вклада

Минимальный срок - от 3 мес.

Минимальная сумма - от 5 000 грн.

100% гарантия вклада

Корисні статті з даної тематики