про твої фінанси

10 способів вигідно вкласти накопичені заощадження

Через зростання цін і коливання курсу гривні і долара заощадження в будь-якій валюті тануть на очах. Гроші повинні працювати. Ну або хоча б підробляти. Як примножити гроші в Україні? - читайте в нашій статті.


Короткий зміст і посилання по темі

 1. Все в землю
 2. Гривні на метри
 3. Побутові задоволення
 4. Антикварні заходи
 5. Єврошопінг
 6. З миру в комірку
 7. Ставка на экзотику
 8. Блискуче вкладення
 9. Будиночки біля моря
 10. Все або нічого
 11. Бізнес ідеї для малого бізнесу

Все в землю

"Купуйте землю, її більше не випускають" - ці слова Марка Твена сьогодні досить актуальні для тих, хто хоче купити земельну ділянку і побудувати власний будинок. Вкладення в земельні ділянки за хорошою ціною завжди мають сенс.

Звичайно, вкладати гроші в землю, щоб потім вигідно її продати, в умовах кризи - не найкраще рішення. Хоча продавці розраховують, що рано чи пізно заміська нерухомість знову почне дорожчати.

Гривні на метри

Якщо особисті заощадження обчислюються не десятками, а сотнями тисяч гривень - саме час поліпшити умови проживання. На думку експертів, зараз дуже вдалий момент для покупки квартири в новобудовах. Але виключно в тих, що вже введені в експлуатацію або ось-ось будуть здані. Дешевшати такі квартири, швидше за все, не будуть. Забудовники вже й так досить знизили ціни, стверджує керівник інформаційно-аналітичного порталу "Столична нерухомість" Володимир Германов.

Правда, в регіонах ціни на нове житло впали не настільки значно. В першу чергу це пов'язано з тим, що вони спочатку були не такими високими, як у столиці.Побутові задоволення

Людям, які мають заощадження або навіть стабільний дохід в доларах, Юлія Сириця, керівник відділу продажів по роботі з роздрібними мережами компанії "Авва-Трейд", радить купувати побутову техніку, але тільки преміум-класу.

Як розповів один з експертів ринку побутової техніки, раніше продавці заробляли до 30% від "вхідної" ціни товару. А зараз надбавка не перевищує 7%. І багато в чому на це вплинув той факт, що напередодні новорічних свят ритейлери закупили занадто багато товару, який не змогли продати.

Антикварні заходи

"Всі найзначніші приватні колекції творів мистецтва створювалися під час економічних криз", - стверджує експерт аукціонного дому "Корнерс" Віктор Федчишин. Значить, прийшов час купувати антикваріат. Начальник Держуправління охорони навколишнього природного середовища в Києві і за сумісництвом відомий колекціонер і меценат Олександр Прогнімак розповів, що в умовах кризи на арт-ринку можна придбати справжні шедеври, які раніше неможливо було навіть побачити. "Причина зрозуміла: люди мають потребу в грошах і виставляють на продаж унікальні речі, з якими раніше не хотіли розлучатися", - упевнений колекціонер.

Правда, унікальні твори коштують стільки, скільки і в докризові часи, говорить пан Федчишин. Але і попит на них стабільний за всіх часів. Подешевшали ж, причому на 20-25%, рядові антикварні речі. Впали ціни і на твори сучасного українського мистецтва. Швидше за все, за оцінками Віктора Федчишина, дорожчає український живопис післявоєнного періоду і більш ранні роботи. "Кожна країна любить своїх небіжчиків", - іронізує він з цього приводу. Мистецтво поки ще живих художників теж може принести вигоду. "Олександр Ройтбурд, Василь Цаголов, Олег Тістол", - перераховує пан Федчишин.

Купувати їх роботи він рекомендує в аукціонних будинках з репутацією і великих галереях, які спеціалізуються на живописі. "Це як з інвестиційними компаніями, де вам допомагають сформувати портфель акцій. Те ж саме в живописі. Деякі картини виростуть в ціні вже в цьому році, інші - через пару років", - пояснює експерт. Їхати за предметами мистецтва за кордон - справа невигідна: при ввозі доведеться заплатити високе мито і податки, які можуть потягнути на половину вартості арт-товару.

Єврошопінг

Біолог Олена Горбенко нерідко буває в закордонних відрядженнях. "Одяг звичайно купую під час таких поїздок. По-перше, це набагато дешевше, а по-друге, складається враження, що в Україну з Європи потрапляють тільки ті колекції, які не змогли продати в Євросоюзі", - розповідає вона. Нинішньої весни Олена побувала в Польщі, Угорщині та Великобританії. Ціни на одяг в торгових мережах цих країн майже не відрізняються, а в однойменних магазинах в Україні ті ж речі коштують як мінімум удвічі дорожче. "Якщо пощастить, то можна потрапити на розпродаж, тоді новий і модний одяг можна купити дешевше, ніж у вітчизняному секонд-хенді", - ділиться досвідом київський біолог.

Завсідники європейських магазинів стверджують, що існує кілька рівнів шопінгу. Найпростіший - звичайні магазини з середнім рівнем цін і товарів. Туди краще йти під час сезонних розпродажів. "Нещодавно в Чехії ми з дружиною потрапили на розпродаж у торговельній мережі Kenvello. Купили якісні куртки по 25 доларів за кожну", - розповів програміст Дмитро Жванія.

Розпродажі традиційно проходять в кінці сезонів: в січні-лютому після свят, а також восени. У Німеччині також існує поняття аутлет-центрів. "Це, наприклад, під Мюнхеном, де на вулицях одні тільки магазини і бутіки, в яких продаються колекції минулих сезонів, - пояснює Дмитро. - Дешевизна там просто приголомшує".

Втім, і без знижок покупка одягу в німецьких магазинах обходиться дешевше, ніж в Україні, а найнижчі ціни на одяг - в країнах "старої Європи". За спостереженнями любителів закордонного шопінгу, заощадити не вдасться хіба що на дитячому одязі - в Україні і Центральній Європі він коштує практично однаково.

З миру в комірку

"Зберігати гроші в банку на депозиті - страшно і ненадійно. Удома в трилітровій банці - теж начебто не дуже, можуть украсти. Думаю, може, в банківському сейфі", - міркує менеджер столичної інвесткомпанії Євген Машталер. Тим, хто остаточно втратив довіру до банків, варто скористатися скасуванням мораторію на вилучення депозитів і перекласти гроші в банківську комірку.

"Саме так і зробили багато українців, коли в країні почалася банківська криза. Адже великі суми зберігати вдома небезпечно", - розповідає фінансовий директор компанії " Простобанк Консалитинг " Олександр Сєдих . За його словами, багато банків констатують, що їх сейфи заповнені майже на 100%.

Таким чином, грошей, звичайно, не заробиш, навпаки, за комірку доведеться заплатити. Мінімальна вартість - 50 грн., середня ціна - близько 150-200 грн. в місяць. Розцінки, як правило, залежать від розміру комірки. Плюс банківського сейфу в тому, що гроші з нього можна забрати в будь-який момент, - маючи ключ, можна забрати свої речі із сейфа. Попит на цю послугу настільки зріс, що багато банків поспішили скористатися кон'юнктурою і закупили нові депозитні шафи. Це істотно збільшило пропозицію. А тому знайти вільну банківську комірку зараз не проблема. Для оформлення ж договору з банком досить мати при собі паспорт та довідку про присвоєння ідентифікаційного номера.
 
Однак перебільшувати надійність банківського сейфу не варто. Банкіри не знають, що знаходиться в сейфі, і не несуть відповідальності за схоронність вмісту. Банк відповідає тільки за цілісність та охорону самої комірки. "Банківський сейф захищає від злодіїв і домушників, але не рятує від інфляції", - говорить Олександр Сєдих.

Ставка на экзотику

Справі довгострокового збереження заощаджень можуть послужити найбільш стійкі світові валюти. Експерти рекомендують в якості таких норвезькі й шведські крони. Норвезька валюта все частіше удостоюється звання "кращої валюти світу", оскільки розмір резервного фонду держави  $ 350 млрд. В порівнянні з потребами країни практично невичерпний. До того ж деякі аналітики стверджують, що норвезька валюта недооцінена як мінімум на 25%. А значить, в майбутньому може вирости в ціні по відношенню до інших світових валют. Шведська крона зараз теж на коні. Правда, норвезькі й шведські крони в Україні купити проблематично.

Ще один претендент на валюту довгострокового заощадження - британський фунт. В українських банках він зустрічається частіше, ніж норвезька і шведська валюти.

Основний недолік рідкісних валют - величезна (до 30%) різниця між курсами продажу і покупки. Тому навіть при істотному зростанні цих валют до кінця року покупка може виявитися збитковою. Адже щоб покупець крон міг заробити хоч якийсь мізер, кожній з валют необхідно зміцнитися хоча б на 35-40%, в іншому випадку їх купівля виявиться безглуздою. Вкладати в крони є сенс тільки на довгий термін - не менше ніж на три роки. Інакше всю вигоду "з'їсть" різниця між курсами продажу і покупки.

Блискуче вкладення

Купівля золотих злитків може не тільки застрахувати заощадження від інфляції, але і принести прибуток, стверджує головний експерт Української біржі дорогоцінних металів Сергій Ніколаєнко. Але примножити заощадження вдасться тільки в тому випадку, якщо вкладати в нього не менш ніж на два-три роки, попереджають фахівці, так як ціна золота в короткі проміжки часу може сильно змінюватися.

Якщо ви купите золотий злиток за однією ціною і через кілька місяців або тижнів вирішите його продати, можете зіткнутися з тим, що він буде коштувати менше. Проте в останні роки ціна золота росла.

Будиночки біля моря

Якщо заощаджень на покупку квартири в Києві не вистачає, а вкладення в нерухомість здається найбільш надійним, то можна спробувати придбати житло за кордоном. Киянин Дмитро кілька років тому купив у Туреччині трикімнатну квартиру за $ 20 тис. Зараз він продає її за $ 40 тис. - потрібні гроші.

"Квартира площею 100 кв. м знаходиться в місті Мерсін, до Середземного моря - 50 м. Будинок побудований в 1998 році", - відзначає Дмитро. Як пояснив директор центру продажів закордонної нерухомості South-tour Сергій Малевський, турецький ринок нерухомості - один з найстабільніших. "Росте він повільно, так що заробити на ньому не вийде. Зате і ризик втрат мінімальний, - каже Сергій, - зараз, під час кризи, ціни на будинки і квартири в Туреччині не знизилися".

Експерт також радить звернути увагу на інше популярне серед українських туристів місце – узбережжя Червоного моря. Там зараз активно йде будівництво, і квартири в елітному спальному районі курортного міста пропонують за ціною $ 500-700 за кв. м. За словами маркетинг-менеджера компанії Pafilia Property Developers Ltd Вікторії Мінєєвої, продовжує зростати ринок нерухомості Кіпру. До речі, на перерахованих вище курортах оформлення житла у власність обійдеться недорого.

Дорожче, але теж дешево за київськими мірками можна зараз купити будинок або квартиру в США і Канаді. Там стався найбільший обвал цін на житло. Наприклад, новий котедж в Північній Америці обійдеться покупцеві приблизно в $ 150 тис.

Все або нічого

Столичний інженер Олександр Горлушко торгує на міжнародному валютному ринку Forex уже кілька років. За його словами, йому вдається стабільно заробляти до 5% в місяць. "Граю декількома тисячами доларів. Цих доходів, звичайно, на життя не вистачає, але в якості додаткового заробітку торгівля на Forex мене цілком влаштовує", - розповідає Олександр. За словами керівника інформаційно-аналітичного центру "Форекс клуб" Миколи Івченка, торгувати на міжнародному валютному ринку Forex можна в будь-який період розвитку світової економіки, в тому числі і в період кризи і світової рецесії. Його головний аргумент - висока прибутковість. "Вона набагато перевищує середню прибутковість за депозитами в національній валюті", - стверджує пан Івченко. Втім, він не приховує, що більш висока прибутковість завжди має на увазі і більш високі ризики. Щоб не втратити все і відразу, новачкам рекомендують пройти "курс молодого бійця".

Якщо ази торгівлі на валютній біржі засвоєні, а перспектива більше втратити, ніж заробити не лякає, можна починати. За словами Миколи Івченка, прибуток 10% в місяць на депозит вважається нормою для стабільного трейдера. "Для старту вистачить 200-300 доларів, цієї суми достатньо для відпрацювання первинних навичок торгівлі", - розповідає керівник "Форекс клубу". Щоб заробити більше, наприклад ті ж $ 200-300 на місяць, потрібно мати на рахунку не менше $ 2000-3000.

Скептики, в свою чергу, називають торгівлю на Forex лотереєю, шанси на виграш в якій мінімальні. Організатори торгів парирують: валютний ринок - це такий же ринок, як і всі інші, а заробіток залежить від підготовки і дисципліни. "Проблема багатьох новачків в тому, що вони намагаються заробити відразу і багато. Це велика спокуса, - застерігає Олександр Горлушко. - Кілька разів, можливо, і пощастить, але в кінцевому підсумку так можна втратити весь свій депозит".

Отримувати всі новини та статті сайту в одному email на день?

також стежити за новинами сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

Агропросперіс Банк

Депозит Онлайн

11% річних у гривні або 2,25% у доларах на 24 місяці

Строк від 1 до 24 місяців

Від 1000 грн або 100 дол.

100% гарантія вкладу

Оформлення в онлайн-банкінгу AP Bank

м. Київ, Вінниця

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

ОТП Банк

Депозит Срочный от ОТП Банка

до 6,25% годовых + до 1% годовых от суммы вклада

Минимальный срок - от 3 мес.

Минимальная сумма - от 5 000 грн.

100% гарантия вклада

Мегабанк

Срочные депозиты от Мегабанка

до 11% годовых + до 0,9% годовых от суммы вклада

Минимальный срок - от 3 мес.

Минимальная сумма - от 30 000 грн.

100% гарантия вклада

Корисні статті з даної тематики