Які гаджети з NFC-технологією найбільш перспективні 15.04.2019

Дізнавався думку банкірів Prostobank.ua // 15.04.2019

Дмитро Лаврушин, начальник управління розробки продуктів роздрібного та малого бізнесу РАДАБАНК

Технологія NFC (з англ. Near field communication - ближній безконтактний зв'язок) передбачає безконтактну передачу інформації між пристроями (на відстані до 10 см).

Головні плюси технології NFC:

  • швидкість установки зв'язку між об'єктами (процес займає частки секунди);
  • малий розмір пристрою;
  • низький рівень енергоспоживання.

Модулі NFC можуть бути вбудовані в розумні годинник, браслети, кільця, сім-карти ну і звичайно ж смартфони.

Гаджет з підтримкою NFC спростить багато повсякденних процесів, починаючи з передачі файлів і закінчуючи оплатою покупок. За допомогою NFC-чіпа можна активувати різноманітні функції - в'їзд на парковку, відкриття вхідних дверей, оплату в автобусі, метро і т.д.

Найбільшого поширення технологія NFC отримала в смартфонах для безконтактного проведення платежів. Це зручно і швидко: для оплати не потрібно надавати карту касирові і вводити PIN-код. Досить просто піднести смартфон до терміналу, і платіжні дані будуть передані автоматично. Крім того, платежі надійні і безпечні. Малий радіус прийому забезпечує більш високий захист при відправленні інформації. По-перше, зводиться до мінімуму ризик перехоплення ваших платежів зловмисниками. По-друге, практично виключається ймовірність неправильного з'єднання. Безпека кожної оплати забезпечується формуванням у хмарі індивідуального ключа - так званого токена. Дані карти, необхідні для створення токенів, зберігаються на сервері в зашифрованому вигляді. Таким чином, перехопити їх в момент оплати неможливо.

На мою думку, проведення безконтактних платежів найперспективніший напрямок у використанні NFC-технологій.

Олексій Морозов, начальник відділу пасивних продуктів і транзакційного бізнесу Банку Кредит Дніпро

FC-технології стрімко завойовують фінансові ринки, і Україна знаходиться в епіцентрі даного тренду, увійшовши за підсумками 2018 року в світовий топ-4 і в регіональний топ-3 найбільш активних користувачів безконтактних платежів. За даними Mastercard за рік кількість NFC-операцій з використанням смартфонів зросла в Україні в 90 разів. Міжнародні платіжні системи розраховують, що незабаром близько 80% гаджетів матимуть функцію оплати. Це не тільки смартфони, але і розумні годинник, фітнес-браслети, інші пристрої, що підтримують NFC- технологію.

Подальшії популяризації безконтактних платежів в Україні будуть сприяти поява бюджетних моделей гаджетів з NFC-технологією, загальне підвищення рівня фінансової грамотності та інклюзії, активний розвиток smart-city проектів, масове впровадження банками і ритейлерами NFC-технологій і відповідної платіжної інфраструктури, поступове скорочення частки тіньових розрахунків, які проводяться за допомогою готівки.

Володимир Башкатов, начальник управління карткового бізнесу RwS Bank

В даний час NFC представлена у великому спектрі пристроїв. Це можуть бути телевізори, клавіатури, музичні колонки, навушники, фотоапарати, маркери і навіть кільця. Незважаючи на широкий вибір найбільш перспективними для проведення безконтактних платежів вважаю смартфони і наручні годинники, так як ці гаджети звичні в застосуванні і по суті можуть включати в себе функції інших гаджетів.


Хочете отримувати повідомлення на ваш email, коли ми опублікуємо нові статті?

також стежити за оновленнями сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Швидкий пошук

Горячие предложения

UniGroup

Кредит під 1,5% на місяць. Під авто, квартиру, будинок, нежитлове приміщення

Кредит: 30 000 - 15 000 000 грн.

Термін: від 1 місяця до 10 років

Без виписки і перереєстрації

Київ, Київська область, Одеса, Харків, Дніпро, Львів, Полтава, Житомир, Івано-Франківськ

Агропросперіс Банк

Вигідні депозити

Депозит "Класичний+"

Cтавка – 10% річних у гривні

+0,25% при сумі від 100 000 грн.

Термін – 12 місяців

Виплата відсотків – в кінці строку

Мінімальна сума вкладу – 15 000 грн.

м. Київ, Вінниця

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

ZeCredit

0% на 1-й кредит онлайн

96% погоджених кредитів

Перший кредит - до 5 000 ₴

Maксимальна Сума - до 12 000 ₴

Вік - 18 до 65

Доступність по всій Україні