WebMoney: створення гаманця, обмін і поповнення - 10.07.2008

Путівник по WebMoney (веб мані): дізнайтеся, як правильно створити гаманець WebMoney і користуватись ним, здійснити обмін грошей і поповнити WebMoney. // 10.07.2008

Опустимо тут банальності з приводу століття інформатизації та іншу лірику. $254 в секунду - або $22 мільйони в добу - ось обороти коштів між користувачами системи електронних розрахунків WebMoney. "Простобанк Консалтинг" розповість як про саму систему, так і про її підводні камені.

WebMoney для нервових

Як і її "побратими" - E-gold, Яндекс.Деньги, RuPay - WebMoney це один з мабуть найбільш практичних винаходів в історії людства. Таке продовження пластикової карти для тих, хто не любить фізичного схуднення власного гаманця - ця система допомагає витрачати гроші, не відчуваючи їх реальних витрат, не напружуючи своїм хрускотом, позбавляючи від зайвого головного болю.

Для чого Вам потрібно картки WebMoney? Щоб, насамперед, розплачуватися з такими ж, як і Ви, щасливими власниками електронних грошей, які за них продають цілком реальні товари і послуги. Здійснюватися оплата WebMoney може за найпопулярніші товари в українському сегменті Мережі - пін-коди для поповнення рахунку мобільного телефону, оплату послуг Інтернет-провайдерів, "тарілки" НТВ+, "золоті монети" та інші бонуси для он-лайн ігри, софта, різних пожертвувань.

У наших сусідів в Росії за електронні гроші WebMoney і не тільки вже можна купити практично все, що продається в Інтернеті - від автомобільних шин до книг і страховки, не кажучи вже про побутову техніку, доставку квітів, подарунки-сувеніри, замовлення квитків, купівлю рекламних місць на сайтах, пресу, завантаження музичних і відео файлів. Навіть за дистанційну освіту і то можна заплатити веб мані. Невблаганний прогрес вже наближається до меж нашої батьківщини, тому Вам напевно терміново потрібно створити гаманець WebMoney. Трохи не забув: всі ці операції здійснюються, не виходячи з дому. Або виходячи - але тільки раз на кілька днів - щоб купити картки WebMoney.

WebMoney для ледачих

Як це працює? У декількох кроках процедура виглядає наступним чином.

Крок 1. Вибираєте собі платіжну систему. Тут кілька шляхів. Наприклад, Вам необхідно оплатити якусь послугу. Продавець користується системою Х. Ясна річ, що Вам найкраще обзавестися саме таким Х-гаманцем. Тому що у віртуальному світі гроші ходять по непересічних валютних площинах. Як, втім, і в реальному. Тобто обмінники там теж є. Але про це трохи пізніше. Деякі гаманці можуть поєднувати в собі рахунки декількох платіжних систем. Однак прямі конкуренти, наприклад, WebMoney, Яндекс.Деньги, рахунку в одиницях один одного не підтримують.

Крок 2. Створити гаманець WebMoney. Припустимо, Ви вибрали WebMoney як "свою" платіжну систему. Заходьте на базовий сайт системи, проходьте реєстрацію - не складніше, ніж при створенні поштової скриньки або ЖЖ-облікового запису, але вимагає деякого терпіння і уважного читання кожного подальшого повідомлення системи, яка, як правило, просить не просто натиснути на "ОК", а все-таки поспілкуватися з нею і вводить різні коди-паролі-ключі. Завантажуєте безкоштовну програму - вона і є Ваш гаманець WebMoney. Рахунки можуть бути в рублях (WMR), гривні (WMU), доларах (WMZ), євро (WME) або золоті (WMG) і деяких інших валютах. Їх можна поповнювати кількома способами: карткою поповнення або в спеціальних представницьких пунктах, як Ви поповнюєте контрактні номери мобільних телефонів.

Крок 3. Вибираєте, куди б витратити свої перші 100 WMZ. (Звикайте! Не $100, а саме WMZ. Які, до речі, зовсім не завжди еквівалентні реальним американським президентам.) Якщо визначилися, що це буде новенький ноутбук з eBay або купівля диска Мадонни в Інтернет-магазині, то залишилося зовсім небагато - перевести гроші продавцям цього добра. Тут система WebMoney працює безвідмовно - немає стану "гроші зависли між рахунками" - тобто вони або у Вас в гаманці, або у продавця товару чи послуги. Третього не дано.

Однак тут - у цієї "миттєвості" - є і свій мінус. Всі транзакції є безвідкличним. Тобто, раз вже WebMoney пішли, так це назавжди. Єдине виключення - коли Ви здійснюєте платіж веб мані з кодом протекції. В цілях безпеки це варто робити завжди. У цьому випадку одержувач "там" (як у грошовому переказі) повинен знати секретне слово, яке Ви ввели "тут". Якщо він його не напише, значить, Ваші грошики спробували перехопити. Але без коду зловмисникові їх не видно, тому протягом 10 днів вони повернуться у Ваш гаманець WebMoney.

Крок 4. Здійснивши першу покупку через WebMoney, Ви починаєте потихеньку розбиратися, що у Вашому гаманці є: база контактів, месенджер ("базіка" типу "аськи"), і навіть історія Ваших розрахунків. Так і хочеться вигукнути: "Громадяни! Зберігайте гроші в електронній касі!"

WebMoney для підозрілих

Якщо Ви думаєте, що всі ці електронні новинки хтось створив в рамках якоїсь благодійної програми, то глибоко помиляєтеся. На тих, хто витрачає електронні гроші, невпинно полюють ті, хто на цьому заробляє. Отже, ось кілька таких "типів".

Тип 1. Шахраї WebMoney. Їх ми поставили в початку цього списку, оскільки вони шкідливі і користуються Вашою неуважністю і недостатньою технічною грамотностю. На запит у будь-якому пошуковику "злом електронного гаманця" - знайдеться маса "відповідей". Причому ціни за спеціальні утиліти, які згенерує фальшивий гаманець WebMoney / ключ / пароль і т. д. - стоять веб-копійки - від 2 WMZ.

Врятуватися від переправлення коштів в нікуди можна кількома способами. По-перше, купувати товари тільки в перевірених місцях - в "солідних магазинах" (хоча тут без суб'єктивної оцінки не обійтися), а не "з рук". По-друге, переказувати гроші з кодом протекції, про що було описано вище. По-третє, не поширювати серед членів Вашого Жеку ні один з ключів / паролів / кодів, які Ви вводили / отримали під час реєстрації. Саме їх комбінація і дає можливість Вас ідентифікувати.

Тип 2. Дилери і міняйла WebMoney. Ці товариші нічого поганого суспільству не заподіюють. Вам лише потрібно стежити за спритними рухами їх рук і обов'язково ознайомитися з тим, які тарифи кожен з них встановив за право Вашого безхмарного доступу до веб мані. По-перше, комісію в розмірі 0,8%, але не менше 0,01 WMZ і не більше 50 WMZ бере за кожну транзакцію "система". Будемо вважати це "роялті", які збирають автори за користування їх геніальним винаходом.

По-друге, є так звані гаранти і агенти, які займаються впровадженням і виведенням грошей з системи. Гаранти - це представники "системи" в країні, а агенти - незалежні підприємці, які є сполучною ланкою між споживачем і гарантом, тобто "системою". Їх в Україні понад 10 000.

Обмін і поповнення WebMoney

Ось приклади комісій, які стягуються з покупця WMU ("електронних гривень"). Готівкою через будь-який комерційний банк без відкриття рахунку такі веб мані можна купити, сплативши гаранту (в Україні це "Українське гарантійне агентство") 5% + комісія банку.

Банки працюють з WebMoney: в Укрсоцбанку і його банкоматах - комісія Гаранта вже 1,5% + комісія банку, Укрпромбанку - 1,8% + комісія банку і т. д. Перевести гроші в електронну валюту з Вашого рахунку буде коштувати 3,5%, з терміналу ibox - 1%. А через обмінні пункти, адреси яких можна легко знайти в Інтернеті - ставки і зовсім "танцюють". Починаються від 10% за "введення" в систему $10 до 2% - понад $500.

Звичайно, може здатися, що найвигідніший спосіб - купити картки WebMoney і списати з них потрібну суму - за це комісії взагалі жодної. Так от невдача - картки WebMoney часто на 5 - 7% дорожче свого номіналу. Тобто, приміром, щоб поповнити гаманець WebMoney на 100 грн., Вам треба буде віддати 106 грн. за картку. Відповідно, на свій відсоток подорожчає і товар, який Ви купите в Інтернеті. А також подешевшає і Ваша послуга надана комусь за веб мані. Адже Вам потрібно хоча б частину їх перевести в готівку. А це - ще 2-3% агенту + 0,8% за транзакцію "системі". Загалом, суцільне розорення.

WebMoney: підсумки

Веб мані потрібно користуватися, якщо Ви точно впевнені у своїй вигоді від такої операції. Приміром, морально можна підготувати себе, що численні комісії - це плата за заощаджений час, сили, нерви. Якщо ж Ви трепетно ставитеся до власних заощаджень, а продавець готовий прийняти від Вас гроші традиційним способом - краще це зробити особисто.

Швидкий пошук