про твої фінанси

WebMoney: створення гаманця, обмін, поповнення і виведення коштів

Путівник по WebMoney (веб мані): що таке вебмані і як користуватися, дізнайтеся про реєстрацію і створення електронного гаманця в рублях (WMR), гривні (WMU), доларах (WMZ), євро (WME) або в золоті (WMG), про обмін, поповнення і виведення WebMoney в Україні.


Короткий зміст і посилання по темі

 1. WebMoney для нервових
 2. WebMoney для ледачих: як це працює
 3. WebMoney для підозрілих
 4. Обмін і поповнення WebMoney
 5. Поповнення вебмані через платіжний термінал
 6. Як вивести гроші з вебмані в Україні
 7. Як перевести гроші з WebMoney на QIWI?
 8. Що змінить легалізація системи моментальних інтернет-розрахунків WebMoney.UA?
 9. WebMoney: підсумки

Опустимо тут банальності з приводу століття інформатизації та іншу лірику. $254 в секунду - або $22 мільйони в добу - ось обороти коштів між користувачами системи електронних розрахунків WebMoney. "Простобанк Консалтинг" розповість як про саму систему, так і про її підводні камені.

WebMoney для нервових

Як і її "побратими" - E-gold, Яндекс.Деньги, RuPay - WebMoney це один з мабуть найбільш практичних винаходів в історії людства. Таке продовження пластикової карти для тих, хто не любить фізичного схуднення власного гаманця - ця система допомагає витрачати гроші, не відчуваючи їх реальних витрат, не напружуючи своїм хрускотом, позбавляючи від зайвого головного болю.

Для чого Вам потрібно картки WebMoney? Щоб, насамперед, розплачуватися з такими ж, як і Ви, щасливими власниками електронних грошей, які за них продають цілком реальні товари і послуги. Здійснюватися оплата WebMoney може за найпопулярніші товари в українському сегменті Мережі - пін-коди для поповнення рахунку мобільного телефону, оплату послуг Інтернет-провайдерів, "тарілки" НТВ+, "золоті монети" та інші бонуси для он-лайн ігри, софта, різних пожертвувань.

У наших сусідів в Росії за електронні гроші WebMoney і не тільки вже можна купити практично все, що продається в Інтернеті - від автомобільних шин до книг і страховки, не кажучи вже про побутову техніку, доставку квітів, подарунки-сувеніри, замовлення квитків, купівлю рекламних місць на сайтах, пресу, завантаження музичних і відео файлів. Навіть за дистанційну освіту і то можна заплатити веб мані. Невблаганний прогрес вже наближається до меж нашої батьківщини, тому Вам напевно терміново потрібно створити гаманець WebMoney. Трохи не забув: всі ці операції здійснюються, не виходячи з дому. Або виходячи - але тільки раз на кілька днів - щоб купити картки WebMoney.

WebMoney для ледачих: як це працює

У декількох кроках процедура виглядає наступним чином.

Крок 1. Вибираєте собі платіжну систему. Тут кілька шляхів. Наприклад, Вам необхідно оплатити якусь послугу. Продавець користується системою Х. Ясна річ, що Вам найкраще обзавестися саме таким Х-гаманцем. Тому що у віртуальному світі гроші ходять по непересічних валютних площинах. Як, втім, і в реальному. Тобто обмінники там теж є. Але про це трохи пізніше. Деякі гаманці можуть поєднувати в собі рахунки декількох платіжних систем. Однак прямі конкуренти, наприклад, WebMoney, Яндекс.Деньги, рахунку в одиницях один одного не підтримують.

Крок 2. Створити гаманець WebMoney. Припустимо, Ви вибрали WebMoney як "свою" платіжну систему. Заходьте на базовий сайт системи, проходьте реєстрацію - не складніше, ніж при створенні поштової скриньки або ЖЖ-облікового запису, але вимагає деякого терпіння і уважного читання кожного подальшого повідомлення системи, яка, як правило, просить не просто натиснути на "ОК", а все-таки поспілкуватися з нею і вводить різні коди-паролі-ключі. Завантажуєте безкоштовну програму - вона і є Ваш гаманець WebMoney. Рахунки можуть бути в рублях (WMR), гривні (WMU), доларах (WMZ), євро (WME) або золоті (WMG) і деяких інших валютах. Їх можна поповнювати кількома способами: карткою поповнення або в спеціальних представницьких пунктах, як Ви поповнюєте контрактні номери мобільних телефонів.

Крок 3. Вибираєте, куди б витратити свої перші 100 WMZ. (Звикайте! Не $100, а саме WMZ. Які, до речі, зовсім не завжди еквівалентні реальним американським президентам.) Якщо визначилися, що це буде новенький ноутбук з eBay або купівля диска Мадонни в Інтернет-магазині, то залишилося зовсім небагато - перевести гроші продавцям цього добра. Тут система WebMoney працює безвідмовно - немає стану "гроші зависли між рахунками" - тобто вони або у Вас в гаманці, або у продавця товару чи послуги. Третього не дано.

Однак тут - у цієї "миттєвості" - є і свій мінус. Всі транзакції є безвідкличним. Тобто, раз вже WebMoney пішли, так це назавжди. Єдине виключення - коли Ви здійснюєте платіж веб мані з кодом протекції. В цілях безпеки це варто робити завжди. У цьому випадку одержувач "там" (як у грошовому переказі) повинен знати секретне слово, яке Ви ввели "тут". Якщо він його не напише, значить, Ваші грошики спробували перехопити. Але без коду зловмисникові їх не видно, тому протягом 10 днів вони повернуться у Ваш гаманець WebMoney.

Крок 4. Здійснивши першу покупку через WebMoney, Ви починаєте потихеньку розбиратися, що у Вашому гаманці є: база контактів, месенджер ("базіка" типу "аськи"), і навіть історія Ваших розрахунків. Так і хочеться вигукнути: "Громадяни! Зберігайте гроші в електронній касі!"

WebMoney для підозрілих

Якщо Ви думаєте, що всі ці електронні новинки хтось створив в рамках якоїсь благодійної програми, то глибоко помиляєтеся. На тих, хто витрачає електронні гроші, невпинно полюють ті, хто на цьому заробляє. Отже, ось кілька таких "типів".

Тип 1. Шахраї WebMoney. Їх ми поставили в початку цього списку, оскільки вони шкідливі і користуються Вашою неуважністю і недостатньою технічною грамотностю. На запит у будь-якому пошуковику "злом електронного гаманця" - знайдеться маса "відповідей". Причому ціни за спеціальні утиліти, які згенерує фальшивий гаманець WebMoney / ключ / пароль і т. д. - стоять веб-копійки - від 2 WMZ.

Врятуватися від переправлення коштів в нікуди можна кількома способами. По-перше, купувати товари тільки в перевірених місцях - в "солідних магазинах" (хоча тут без суб'єктивної оцінки не обійтися), а не "з рук". По-друге, переказувати гроші з кодом протекції, про що було описано вище. По-третє, не поширювати серед членів Вашого Жеку ні один з ключів / паролів / кодів, які Ви вводили / отримали під час реєстрації. Саме їх комбінація і дає можливість Вас ідентифікувати.

Тип 2. Дилери і міняйла WebMoney. Ці товариші нічого поганого суспільству не заподіюють. Вам лише потрібно стежити за спритними рухами їх рук і обов'язково ознайомитися з тим, які тарифи кожен з них встановив за право Вашого безхмарного доступу до веб мані. По-перше, комісію в розмірі 0,8%, але не менше 0,01 WMZ і не більше 50 WMZ бере за кожну транзакцію "система". Будемо вважати це "роялті", які збирають автори за користування їх геніальним винаходом.

По-друге, є так звані гаранти і агенти, які займаються впровадженням і виведенням грошей з системи. Гаранти - це представники "системи" в країні, а агенти - незалежні підприємці, які є сполучною ланкою між споживачем і гарантом, тобто "системою". Їх в Україні понад 10 000.

Обмін і поповнення WebMoney

Ось приклади комісій, які стягуються з покупця WMU ("електронних гривень"). Готівкою через будь-який комерційний банк без відкриття рахунку такі веб мані можна купити, сплативши гаранту (в Україні це "Українське гарантійне агентство") 5% + комісія банку.

Увага! У травні-2018 приказом Президента України були введені санкції проти власника платіжної системи - литовської компанії WM Transfer Ltd. (ВМ Трансфер ЛТД2) терміном на 3 роки. Згідно з санкціями щодо WebMoney вводиться заборона інтернет-провайдерам надавати послуги доступу користувачам мережі інтернет до ресурсів або сервісів, пов'язаних з WebMoney

Якщо раніше можна було зробити поповнення в терміналі, купити вебмані прямо на сайті webmoney.ua, знайти спосіб поповнення на webmoney.ru, то в 2019-му році ці способи не доступні.

 • в терміналах безпосередньо покупка webmoney стала неможливою. Пов'язано це з тим, що рахунки Укргарант під санкціями і заблоковані;
 • Webmoney.ua - офіційний сайт Гаранта Webmoney в Україні перестав функціонувати;
 • WMU - гривнева валюта знецінилася і більше не затребувана в Україні;
 • webmoney.ru і пов'язані з системою сайти недоступні для українських користувачів.

Таким чином подальша інформація наводиться довідково на випадок відміни введених санкцій.

Звичайно, може здатися, що найвигідніший спосіб - купити картки WebMoney і списати з них потрібну суму - за це комісії взагалі жодної. Так от невдача - картки WebMoney часто на 5 - 7% дорожче свого номіналу. Тобто, приміром, щоб поповнити гаманець WebMoney на 100 грн., Вам треба буде віддати 106 грн. за картку. Відповідно, на свій відсоток подорожчає і товар, який Ви купите в Інтернеті. А також подешевшає і Ваша послуга надана комусь за веб мані. Адже Вам потрібно хоча б частину їх перевести в готівку. А це - ще 2-3% агенту + 0,8% за транзакцію "системі". Загалом, суцільне розорення.

Сьогодні ви можете поповнити гаманець вебмані через термінал, Приват24, за допомогою банківської карти.

Поповнення вебмані через платіжний термінал

Ви напевно знаєте, що гаманці WebMoney можна поповнити через платіжні термінали в Україні. Використовуючи цей механізм, інтернет-продавці можуть приймати через термінали оплату за свої товари і послуги, вдаючись до WebMoney як до посередника.
В даному випадку, фактично, покупець поповнює гаманець продавця, а грошові кошти рухаються в такий спосіб: готівкові покупця -> термінал -> WM-гаманець продавця. При цьому покупець може не бути зареєстрованим користувачем WebMoney і не мати свого гаманця. У даній статті ми розповімо, як приймати такі платежі в Україні.

В Україні на сьогоднішній день діє близько десятка великих мереж терміналів, сумарно обслуговуючи близько 20 000 терміналів.

З більшістю з них WebMoney має договір, завдяки чому практично з будь-якого українського терміналу можна поповнити U-гаманець WebMoney. Визначити приналежність терміналу до тієї чи іншої мережі можна по нанесеному на нього логотипу. Наведемо нижче для інформації логотипи мереж, в яких можна поповнити U-гаманець.

ОСМП

 I-Box

 PayPort

EasySoft

 Pegas

 Splaty

24nonStop

 City-Pay

 RegulPay

Ви можете зустріти термінали і з іншими логотипами, але більшість з них є дилерськими по відношенню до вказаних мереж, тобто мають аналогічний набір провайдерів, включаючи і WebMoney.

Щоб поповнити, необхідно вибрати не екрані терміналу логотип WebMoney, ввести номер гаманця, після чого вставляти одну за однією банкноти в купюроприймач. Більш детальна інструкція приведена на сайті Гаранта.

Примітка. Поповнити через будь-який український термінал можна будь-який U-гаманець. Обмежень за атестатами - немає (за винятком 2-ї кнопки I-Box, про це нижче). Необхідності авторизувати гаманець (як у випадку з R-гаманцями) - немає. Вимоги, щоб власником гаманця був резидент України, - теж немає.

Всі термінали приймають тільки паперові банкноти (як правило, вартістю від 1 до 200 грн.) І не приймають монети. Жоден термінал не видає здачу. Однак, на цьому схожість закінчується і починаються відмінності. Деякі термінальні мережі зараховують WMU в гаманець відразу, а деякі - з затримкою в 3-6 годин або навіть через добу. Всі мережі стягують комісійну винагороду, але у всіх вона різна і коливається в залежності від мережі або навіть конкретного терміналу в межах від 4 до 7%. Ця комісія завжди віднімається з внесеної суми, наприклад, якщо комісія складає 6%, а в термінал внесено 100 грн, то на гаманець надійде 94 WMU.

Мережа I-Box стоїть осібно. У ній під логотипом WebMoney знаходяться 2 кнопки: "Поповніть свій гаманець" і "Поповніть гаманець інтернет-продавця". Будемо називати їх для простоти: 1-а і 2-а кнопка відповідно. Навіщо це потрібно, ми розповімо трохи нижче.

Перейдемо ближче до справи і розповімо, як приймати платежі за свої товари і послуги.

1. Прийом платежів через будь-яку термінальну мережу, крім 2-і кнопки I-Box.

Ви можете просто повідомляти клієнтам номер свого U-гаманця і пропонувати їм поповнити його через термінал. Якщо ваш гаманець не включений в WM Merchant, то клієнт може поповнити його через будь-яку термінальну мережу (ОСМП, PayPort і т.д.), а також через 1-у кнопку в I-Box.

Але тут є одна велика проблема. В даному випадку Ви отримуєте простий WMU-платіж на свій гаманець і тому не знаєте, хто саме вам заплатив. Постає питання, як ідентифікувати платника, тобто як визначити, що саме цей клієнт зробив саме це поповнення. Тому все термінальні мережі (крім 2-і кнопки в I-Box) більше підходять для приватних поповнень своїх власних гаманців, а не для прийому платежів за товари і послуги від великої кількості клієнтів.

Визначити, чи включений ваш гаманець в WM Merсhant, можна тут.

Примітка. Включеними в WM Merchant вважаються навіть гаманці, включені в тестовому режимі.

2. Прийом платежів через 2-у кнопку I-Box.

Щоб вирішити проблему з ідентифікацією платників існує 2-а кнопка в мережі I-Box.

Якщо ваш гаманець включений в WM Merchant, то поповнити його можна тільки через 2-у кнопку I-Box. Крім того, через цю кнопку можна поповнювати гаманці, не включені в WM Merchant, якщо вони мають персональний (і вище) атестат.

Платежі, здійснені через 2-у кнопку I-Box, дають вам можливість ідентифікувати платника. Але робити це можна по-різному, що залежить від деяких налаштувань вашого гаманця. Зараз ми це розберемо.

Але спочатку відзначимо, що після внесення грошей в термінал I-Box клієнт завжди отримує від терміналу паперовий чек і повинен зберегти його! На чеку вказано кілька параметрів: номер чека, номер терміналу, дата і час внесення коштів. Сукупність цих параметрів унікальна і не повторюється. Термінальна мережа передає ці параметри в систему WebMoney, таким чином їх знає тільки система і платник.

2.1. Прийом прямих персоніфікованих платежів на свій гаманець через 2-у кнопку I-Box.

Подивіться на настройки гаманця в WM Merchant. Там є опція "Прийом платежів через термінали, банкомати, Пошту РФ".

Якщо вона у вас вимкнена, то платежі з 2-ї кнопки I-Box надходять на ваш гаманець відразу після внесення клієнтом готівки в термінал. Сума зарахованих WMU дорівнює повній сумі гривень, внесених в термінал, за вирахуванням комісії терміналу 5%. У Примітці WMU-платежу міститься запис виду: CID = XXX-YYY; CDATE = ГГГГММДДЧЧММСС (в параметрі CID записана унікальна не повторювана комбінація, що складається з номера терміналу XXX і номера чека YYY; в параметрі CDATE записана дата і час здійснення платежу). Цю ж інформацію клієнт бачить на своєму чеку, отриманому в терміналі.

Це дає вам можливість САМОСТІЙНО проводити ідентифікацію своїх клієнтів: запитуєте у клієнта номер чека і терміналу, а також дату і час здійснення платежу; витягуєте ці параметри з історії по гаманцю (це можна автоматизувати за допомогою XML-інтерфейса X3); порівнюєте те, що отримали від клієнта, з тим, що отримали з історії платежів по гаманцю; якщо співпало - клієнта вважаємо ідентифікованим і відвантажуємо йому оплачений товару чи послугу.

Примітка. Ще раз звертаємо вашу увагу на те, що таку інформативну Примітка, що містить параметри чека, мають тільки WM-платежі, що надійшли з 2-ї кнопки I-Box. Поповнення, зроблені через інші термінальні мережі і через 1-у кнопку I-Box, цих параметрів в Примітці не містять.

Аналогічно працює 2-а кнопка I-Box і для гаманців, які взагалі не включені в WM Merchant (нагадаємо, за умови, що гаманець має атестат не нижче персонального).

2.2. Прийом платежів через 2-у кнопку I-Box за допомогою WM Merchant.

Якщо гаманець включений в WM Merchant і опція "Прийом платежів через термінали, банкомати, Пошту РФ" у нього активована, то це якраз той випадок, коли платежі через термінал інтегровані в WM Merchant, і вся робота по ідентифікації клієнта покладається на WM Merchant, а не на вас. Дана можливість була анонсована зовсім недавно. Як це працює?

Примітка. Після включення опції "Прийом платежів через термінали, банкомати, Пошту РФ" вимкнути її для даного гаманця вже не можна.

Після внесення грошей в термінал вони не надходять на ваш гаманець відразу, а "повисають" на транзитному гаманці системи. Клієнт повертається на ваш сайт, оформляє покупку повторно або переходить до оплати раніше сформованого замовлення/корзини. Потрапивши на сайт merchant.webmoney.ru, клієнт вказує, що хоче оплатити термінальним чеком. Вводить його реквізити (номер чека, номер терміналу, дату) і натискає кнопку. За цією інформацією система знаходить даний чек у своїй базі даних і перевіряє, що по ньому ще не здійснювали ніяких купівлей. Таким чином покупець ідентифікується як справжній власник чека, тобто істинний платник.

Відразу після цього відбувається наступне. По-перше, WMU зараховуються з транзитного гаманця системи на ваш гаманець - точно в сумі, що дорівнює вартості покупки. По-друге, WM Merchant "смикає" ваш Result URL спочатку "формою попереднього запиту", а потім і "формою сповіщення про платіж". Відбувається це точно так же, як і в традиційному випадку оплати з гаманця на гаманець (див. протокол обміну даними WM Merchant). Ніяких відмінностей немає, за винятком того, що в обох формах передається додатковий параметр LMI_ATM_WMTRANSID.

Якщо вартість зробленої покупки менше, ніж грошей на чеку, то клієнт може отримати невитрачений залишок на свій U-гаманець. Для цього він повинен вказати реквізити чека тут: https://online.www.prostobank.ua?mode=pay_t.

Відповідно, якщо клієнт не є користувачем WebMoney, то він повинен спочатку ним стати і створити собі U-гаманець. Чесно кажучи, якщо клієнт передумав здійснювати покупку, то він може за тим же посиланням отримати на свій гаманець повністю всю суму з чека.

Інших дій з "відпрацьованим" чеком, крім отримання "здачі", клієнт зробити не може. Навіть якщо на чеку ще залишилися гроші, зробити з його допомогою другу покупку у нього не вийде. Таким чином, по одному чеку можна зробити тільки одну покупку.

Не можна забувати, що термінали I-Box стягують комісію 5%. З цієї причини вартість покупки по чеку може становити не більше 95% від внесеної в термінал суми.

Наприклад, якщо клієнт вносить 100 грн, то платіж на гаманець продавця складе максимально 95 WMU. Тому попередьте клієнта про те, що йому необхідно внести в термінал суму, рівну вартості покупки / 0.95. У термінал можуть вноситися тільки паперові купюри від 1 гривні, тому при дробовій вартості покупки клієнт повинен внести суму, округлену в більшу сторону до цілого числа гривень.

Якщо хочете, ви можете компенсувати комісію терміналу за свій рахунок, знижуючи на 5% вартість товара чи послуги при їх оплаті через I-Box. Скажімо, при вартості покупки 100 грн відправляйте клієнта на merchant.webmoney.ru з сумою 95 WMU. В такому випадку клієнтові потрібно буде внести в термінал рівно 100 грн, нічого не переплачуючи.

Розглянемо приклад. Припустимо, покупець хоче придбати в вашому магазині Java-гру для свого телефону. Він оформляє замовлення на цю гру і бачить, що її вартість - 16 грн. Ви пропонуєте оплатити через термінал I-Box і повідомляєте номер свого гаманця, підключеного до WM Merchant з включеною опцією "Прийом платежів через термінали, банкомати, Пошту РФ". Далі припустимо, що рівно 16 гривень в кишені у клієнта не знайшлося і він вніс в термінал 20 грн. Таким чином, за вирахуванням комісії терміналу 5%, на його чеку буде 20 грн * 95% = 19 грн. Клієнт повертається на ваш сайт, знову оформляє замовлення на обрану Java-гру і переходить на merchant.webmoney.ru для оплати. Вводить реквізити з чека. WM Merchant перевіряє їх коректність. Списує з чека вартість покупки (16 грн), переводить вам 16 WMU і оповіщає ваш Result URL. Оплата пройшла успішно, і ви надаєте покупцеві посилання на скачування гри.

Після покупки на чеку клієнта залишилося 19 грн - 16 грн = 3 грн. Клієнт може отримати "здачу" в розмірі 3 WMU на сайті https://online.www.prostobank.ua?mode=pay_t.

Як вивести гроші з вебмані в Україні

Як виводити готівку з WebMoney

Найбільш вигідний спосіб - це знайти людину, яка потребує WM і продати їх йому за готівку, за курсом 1: 1. На жаль, цей спосіб не застосуємо в промислових масштабах - мінімально можлива комісія самої WM Transfer на виведення коштів, становить 0,8%, що зробить будь-який комерційний обмін на рівних умовах збитковим.

Інший спосіб отримати готівку, звернувшись до дилерів WebMoney, на жаль, недоступний в Україні, згідно з даними сервісу Geo.WebMoney.ru.

Проте, отримати готівку можна ще через системи грошових переказів, оформивши виведення через який-небудь з обмінників, що надають таку можливість. У цьому випадку, крім комісії самого обмінника (в середньому - 4-5%), з суми буде вирахувана комісія системи переказів.

Комісія систем грошових переказів зазвичай залежить від розміру переказу - чим менша сума, тим вище відсоток. Наприклад, в Privat Money, комісія на суму від 50,01 до 100 грн, становить 4,5%, електронний переказ Укрпошти буде коштувати стільки ж, а ось Western Union обійдеться дорожче за все - 13%

Таким чином, вивести WebMoney через обмінник, шляхом отримання готівки в найближчому пункті видачі грошових переказів, обійдеться від 8,5 до 23% від суми виведених коштів.

Ще один, поки досить екзотичний, хоча і більш вигідний і зручний спосіб - виведення WebMoney через банківську касу. Його головна перевага полягає в тому, що виключає посередників в особі обмінників.

Подібну послугу надають деякі банки, реалізуючи її на основі процесингового рішення компанії MoneyBurg. Оформивши замовлення на виведення коштів через інтернет, користувач може зняти гроші протягом робочого дня, сплативши 5 грн + 4%, на додаток до стандартних 0,8% комісії WMT.

Аналогічну послугу реалізував ОТП Банк в співпраці з УГА. Доступна вона, правда, тільки для власників поточних рахунків або платіжних карт даного банку. Вартість же послуги - вельми приємно вражає: 0,8% WMT і 1% самого ОТП Банк.

А чи можна вивести WMZ?

Зробити це можна в будь-якому з численних інтернет-обмінників, знайти які нескладно через пошуковик за запитом «виведення WMZ». Єдине, на що обов'язково потрібно звертати увагу, вибираючи обмінник - це його BL (показник рівня бізнес-активності, шукайте на сайті обмінника значок «атестований WebMoney» і клікайте на нього) і кількість, що цікавить вас валюти в резерві. Таку інформацію обмінники, обов'язково розміщують на головній сторінці. Якщо її немає - привід насторожитися.

Вартість такого виведення коливається від 4 до 20%. Судіть самі:

Природно, що WMZ, як і WMU, можна виводити на банківську карту, на банківський рахунок, через системи грошових переказів. Але ще й готівкою. Залежно від набору послуг обмінника.

Безготівкові способи виведення WebMoney в Україні

До безготівкових способів відноситься виведення WebMoney на карту Приватбанку. Компаній, що пропонують цей тип виведення досить багато, але більшість з них використовують рішення УГА або ПриватБанку, а конкретно - його платіжної системи LiqPay.com.

Система LiqPay надає відкрите рішення для прийому платежів і подальшого їх виведення на платіжні карти. Незважаючи на те, що WebMoney Transfer не заохочує взаємодію обмінних пунктів з LiqPay, що не забезпечує повні і достовірні відомості про клієнтів, тим не менш, її послугами користуються чимало обмінних пунктів. Взагалі, говорити про недостовірність ПД в разі LiqPay - досить дивно, адже до рахунків прив'язуються цілком реальні платіжні карти, які проходять ручну модерацію менеджерів системи.

Вартість виведення грошей з LiqPay становить 0,55 USD + 0,5% для карт ПриватБанку і 1,95 USD + 1,0% на будь-які карти міжнародних платіжних систем VISA і MasterCard, емітованих в країні проживання користувача.

Сюди ж слід додати комісію обмінника (4-5%) за переказ WM в LiqPay, що в підсумку виходить не так вже дешево. Проте, плюсом даного способу є можливість виведення USD, а не тільки гривні.

WMU Banking

Мабуть, найбільш простим, легальним і дешевим способом для користувача є виведення WMU через сайт УГА cards.ukrgarant.com. Сума, яка утримується з користувача в цьому випадку - складає всього лише горезвісні 0,8% і ні копійкою більше.

Щоб почати користуватися послугою, користувач WebMoney повинен авторизуватися на сайті banking.ukrgarant.com за допомогою стандартного засобу авторизації в системі WM Transfer і укласти договір з Українським Гарантійним Агентством про переуступку прав вимоги. Говорячи простіше - прийняти умови надання сервісу, клікнувши на відповідне посилання.

Після цього, на сайті cards.ukrgarant.com потрібно вказати необхідні реквізити для безготівкового зарахування грошей на ваш картковий рахунок (дізнатися їх краще всього в найближчому відділенні вашого банку, так як в різних банках існують свої нюанси). Представники УГА протягом робочого дня перевіряють дані по вашій карті і активують її. Користувач може прикріпити за своїм WMID всього 1 карту, тим не менш, він завжди може відкріпити карту і змінити її на іншу. Неодмінною умовою є збіг імені власника карти і WMID.

З того моменту, як карта прийнята і закріплена за вашим WMID, досить просто подавати заявку на сайті cards.ukrgarant.com, вказуючи суму WMU, яку ви бажаєте перевести на вашу платіжну карту. Даний банківський переказ може йти до 1 до 3 днів, це залежить від самого банку.

Головним недоліком зазначеного способу є обмеження на виведення тільки WMU і тільки в українській гривні. Проте, ця проблема може бути частково вирішена шляхом обміну валют між гаманцями за допомогою сервісу wm.exchanger.ru, що дозволить перевести WMZ в WMU, з подальшим виведенням на карту. Однак цей шлях зажадає додаткової комісії (0,8%) за обмін між гаманцями WMZ - WMU, а також спричинить втрату на різниці курсу долара між курсом WMT і середнім готівковим курсом, що становить приблизно $ 0,3-0,4 з кожного долара. Тобто, при такому способі, на виводі 100 WMZ користувач втрачає близько 5% суми.

Підводячи підсумок, відзначимо, що найбільш доцільними є способи, що дозволяють максимально виключити посередників в ланцюжку WebMoney Transfer - користувач. Проте, для України це справедливо лише частково - у випадку з титульними знаками WMU. Якщо ж на руки потрібно отримати хрусткі американські банкноти, більш привабливими виглядають пропозиції щодо виведення WMZ через LiqPay. Інші способи цілком підійдуть для тих, хто не бажає, або не має можливості «світити» зазначеним структурам свої персональні дані і платіжні реквізити.

Як перевести гроші з WebMoney на QIWI?

Для відправлення грошей з гаманця вебмані на ківі необхідно зв'язати рахунки. Комісія за оплату і переказ складає 3%. Щоб зробити платіж в QIWI гаманці з рахунку WebMoney, виберіть необхідного провайдера і рахунок WebMoney в якості джерела оплати.

Що змінить легалізація системи моментальних інтернет-розрахунків WebMoney.UA?

WebMoney.UA тепер офіційно зареєстрована в Україні. Яке значення цієї події, що воно змінить на ринку, і хто з українців найбільш виграє від цих змін - дізнавався у експертів Prostobank.ua

Яке значення легалізації WebMoney і що в зв'язку з цим зміниться на ринку в цілому?

Дмитро Федоров, директор департаменту розвитку роздрібного бізнесу «Комерційного індустріального банку»

Це досить серйозна подія для вітчизняних фінансів. Справа навіть не в тому, щоб Webmoney повноцінно були легалізовані в Україні, а в тому, що це відкриває широкі можливості щодо входу в Україну ряду інших платіжних систем. Наприклад, того ж paypal. Щодо самих WM, то для них узгодження правил регулятором може означати тільки більш динамічний розвиток.

Незважаючи на той факт, що сама Webmoney ніколи не визнавала свою діяльність незаконною, посилаючись на норми Цивільного кодексу, банки дуже неохоче йшли на співпрацю з компанією. А ті з них, хто надавав послуги по введенню або виведенню титульних знаків Webmoney, зазвичай робили це, минаючи прямі партнерські відносини. Наприклад, шляхом прийому платежів від фізичних осіб на користь третіх осіб. Зараз же, коли робота Webmoney стає абсолютно законною, а нагляд за її діяльністю веде НБУ, банки будуть більш активні в частині надання послуг з використанням WM.

Думаю, що ця подія в середньостроковій перспективі може викликати зниження середніх тарифів за послуги введення і виведення титульних знаків WM за рахунок збільшення кількості банків і небанківських фінустанов, які будуть надавати їх.

Звичайно, можна очікувати деякого зростання обсягу операцій, що проводяться українцями за допомогою сервісу. Втім, вибухового зростання я не чекаю. Уже хоча б тому, що альтернатив йому досить. Наприклад, останнім часом в Україні дуже високими темпами розвивається ринок переказів з картки на картку.

 

Андрій Карпинський, член наглядової ради Вернум Банк

Дана Подія Цілком логічно становится в Загальний ряд змін, які готує Національний Банк в зв'язку зі спрощенням реєстрації процедур емісії електронних грошей, і що означає деяку лібералізацію з боку НБУ відносно альтернативних засобів платежів.

Це збільшить обсяг обороту коштів по системі WebMoney. На першому етапі приверне додаткових учасників. В першу чергу - банків, що значно спростить введення / виведення грошей і зробить платіжну систему більш доступною для клієнтів. І, відповідно, дозволить банкам просувати сервіси самої платіжної системи.

Але також в зв'язку з цим слід зазначити, що частка затребуваності даного сервісу на ринку збільшиться не відразу, такі системи інтернет-розрахунків поряд з електронними грошима тільки починають завойовувати свої позиції в середовищі українських користувачів.

Ростислав Троценко, директор з комунікацій WebMoney.UA

Перш за все це означає, що наша діяльність тепер - максимально прозора для НБУ. Адже реєстрація нашої системи розрахунків, як внутрішньодержавної, передбачає роботу з фінансовими інструментами, які номіновані виключно в національній валюті - гривні.

Тепер ми - об'єкт оверсайту (нагляду) платіжних систем та систем розрахунків в Україні. Це дозволить регулятору ефективно здійснювати контроль за реальними фінансовими потоками в системі.

Щоб уникнути плутанини, окремо хочу підкреслити: діяльність сервісів, які використовують технологію WebMoney в світі і працюють з іншими валютами (євро, долар, рубль), - забезпечують компанії, що знаходяться під юрисдикцією інших країн і ніяк не відносяться до нашої системі. Єдине, що нас певним чином об'єднує - це використання технології під єдиним брендом.

Безумовно важливо для нас і те, що система отримала потужний поштовх для налагодження взаємовигідної співпраці з великою кількістю українських банків і фінансових компаній. Очікуємо, що незабаром наша система поповниться новими учасниками.

Упевнений, що можна без перебільшення вважати це позитивним сигналом для всього вітчизняного ринку платежів в цілому. Обнадіює, що не так давно команда Нацбанку поповнилася топ- менеджерами, які демонструють бажання зважати на бізнес, чути його, розвивати платіжні інструменти і системи в Україні. Можливо незабаром законодавче регулювання сфери платежів буде гармонізовано з нормами ЄС, і ми станемо свідками приходу в Україну великих міжнародних гравців.

WebMoney: підсумки

Веб мані потрібно користуватися, якщо Ви точно впевнені у своїй вигоді від такої операції. Приміром, морально можна підготувати себе, що численні комісії - це плата за заощаджений час, сили, нерви. Якщо ж Ви трепетно ставитеся до власних заощаджень, а продавець готовий прийняти від Вас гроші традиційним способом - краще це зробити особисто.

Хочете отримувати повідомлення на ваш email, коли ми опублікуємо нові статті?

також стежити за оновленнями сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

UniGroup

Кредит под залог недвижимости. Срочный выкуп недвижимости

Сумма от 30 000 до 50 000 000 грн. (в любой валюте).

Срок от 1 месяца до 10 лет.

100 л. топлива в подарок каждому клиенту.

Территория Киев, Киевская область до 35 км, Одесса, Харьков, Днепр, Львов, Полтава, Житомир, Ивано–Франковск, Черкассы, Черновцы, Чернигов, Сумы.

Miloan.ua

1-й кредит до 15 000 - 0,01%!

Макс кредит: до 15 000 грн.

Строк: до 30 дн.

Вік / Возраст: > 18

Карта, паспорт, код

Залоговые кредиты в Киеве и области

Кредит під заставу нерухомості, авто, спецтехніки, золота та ін.

від 18% річних. Рішення за 30 хвилин

Будь-яка кредитна історія

Без довідки про доходи та поручителів

Будь-які суми від 50 000 грн. і вище

До 85% від вартості застави

Корисні статті з даної тематики