про твої фінанси

Тестуємо систему моментальних платежів LiqPay

LiqPay - система електронних платежів, розроблена в надрах ПриватБанку. Оскільки мені доводилося неодноразово нею користуватися, хочу поділитися з вами своїми враженнями, так би мовити, залишити LiqPay-відгуки.


Короткий зміст і посилання по темі

 1. Платіжна система LiqPay: перший погляд
 2. Дивимося глибше - LiqPay реєстрація
 3. Зворотній зв'язок
 4. Недоліки системи
 5. Техпідтримка

Платіжна система LiqPay: перший погляд

Як тільки ви заходите на головну сторінку сайту LiqPay.com, ви відразу бачите, що можна зробити:

Акуратні меню першого і другого рівнів містять все, що ви можете робити з допомогою даного сервісу (обмін webmoney на liqpay, яндекс грошей на liqpay, виведення liqpay на wmz - гаманець, купівля liqpay, поповнення рахунку, робота з paypal liqpay, обмін liqpay на wmz і навпаки, обмін wmz на liqpay, рахунок liqpay usd, виведення liqpay на банківський рахунок - і це далеко не повний список). У центральній колонці досить велика і зрозуміла картинка, що зображає можливості сервісу і заохочує п'ятьма центами нею скористатися.

У лівій колонці розташований працюючий віджет, який можна тут же встановити на свій сайт, посилання на сторінку в Фейсбуці і посилання на сторінку з описом програми для iPhone.

У правій колонці - іконка Твіттера, RSS, не надто часто оновлюється стрічка новин, зображення-посилання на статтю сайту www.thebanker.com про те, що LiqPay є переможцем в номінації «Innovation in banking technology 2010» вищезгаданого сайту. Також є посилання на форум і чат.

Будь-які операції на сайті ініціюють авторизацію за допомогою мобільного телефону: ви вводите його номер, вам приходить SMS з восьмизначним паролем. Це не тільки зручно, але й досить безпечно.

Дивимося глибше - LiqPay реєстрація

LiqPay працює з пластиковими картами VISA / MASTERCARD і внутрішнім рахунком, прив'язаними до номера мобільного телефону.

Необхідно зареєструвати в системі карту, прив'язати її до телефону або відкрити внутрішній рахунок, також прив'язаний до телефону. Потім слід верифікувати карту, для чого на ній блокується певна сума, розмір якої і треба ввести, після чого картою можна користуватися в системі.

Якщо з такою верифікацією виникають проблеми, тоді є альтернативна верифікація: ви вказуєте свою поштову адресу (не електронну), на який приходить лист з інструкціями. Пройшовши цю процедуру, всі карти користувача стають верифікованими.

А на випадок втрати телефону передбачена авторизація на електронну поштову адресу gmail.com, щоб ніхто не зміг скористатися обліковим записом в LiqPay.

Поповнити власний внутрішній рахунок можна тільки з пластикової карти.

За допомогою цієї платіжної системи можна змінювати валюту, однак тільки з внутрішнього рахунку. Справа динамічно відображається співвідношення валют. Якщо ви поміняли одиниці обміну, сума в полях для введення перераховується автоматично.

Можна перевести в готівку чеки від Google, завантаживши на сайт відскановані зображення лицьового та зворотного боку чека:

Також можна подивитися всі свої транзакці:

Можливий переказ грошей між пластиковою карткою і внутрішнім рахунком і навпаки, а також між пластиковими картами і між внутрішніми рахунками, причому одержувачем може бути як VISA, так і будь-яка інша карта ПриватБанку:

А ще можна стати фінансовим спамером. Фінансовий спамер - це єдиний прийнятний вид спамера. Це називається «Масові виплати». Завантажуєте файл в заданому форматі або вводите телефони вручну,

і буде нам всім від вас щастя. Де ж ти, фінансовий спамер? Ау!

На сайті можна поповнити рахунок мобільного телефону (винесено в окремий пункт меню) і оплатити інші послуги, такі як:

 • Інтернет-провайдери;
 • Послуги зв'язку;
 • Охоронні системи;
 • Платіжні та обмінні сервіси;
 • Телебачення і радіо;
 • Хостинг і домени;
 • Комунальні послуги.

Якщо вам прийшли гроші, ви можете перевести їх з внутрішнього рахунку на пластикову карту, отримати їх в банкоматі ПриватБанку (комісія 1.95 $ + 1% суми) або виставити рахунок-вимогу.

На рахунку-вимозі зупинюся детальніше. Наприклад, у вас немає магазину, але ви хочете щось продати і є покупець. Ви заповнюєте форму: вказуєте телефон покупця, його e-mail, пишете призначення платежу і суму. Покупцеві на e-mail приходить лист з посиланням, переходячи через яке він потрапляє на сторінку оплати. Гроші зараховуються вам на внутрішній рахунок.

Ще є загадковий пункт «Ваучер здачі». Вірніше, він був загадковим, поки я не поставив питання в чаті.

У ПриватБанку проходить акція «Без монет», яка полягає в тому, що у відділеннях з табличкою даної акції касир може видати вам замість монет ваучер на ту ж суму, яким можна поповнити внутрішній рахунок.

Якщо у вас є сайт, за допомогою якого ви продаєте свою продукцію, пункт меню «Мікроплатежі» для вас! Вводите адресу сторінки, куди ви хочете зробити платний доступ, або завантажуєте в систему файл, який ви продаєте, отримуєте код кнопки, який розміщуєте у себе на сайті, і - voilá!

Якщо ж ви продаєте НЕ нулики і одинички, а цілком відчутний товар, то до ваших послуг віджет NanoShop.

Зворотній зв'язок

Зворотній зв'язок представлений форумом і чатом, на сторінці з контактною інформацією вказані телефони, e-mail і skype. Що приємно, контактна інформація вказана в порядку оперативності відповіді.

На форумі зареєстровано тисяча триста п'ятьдесят сім користувачів, які залишили 6096 повідомлень в 614 темах (на момент написання).

Недоліки системи

Я кілька разів користувався системою LiqPay і залишився нею задоволений. Перекази оперативні, а коли сума була близько 2,500 грн, мені передзвонили з банку і уточнили, чи точно я здійснюю цей платіж.

А ось на сайті я помітив кілька місць, які можна було б поліпшити.

Головна сторінка

На головній сторінці зображення-посилання перекриває новини і веде на сторінку, доступну для перегляду тільки зареєстрованим користувачам:

Я б зробив так, щоб посилання вело на сторінку сайту LiqPay.com, на якій збережено статтю, і вже з неї ставив би посилання на оригінал. Сумніваюся, що хтось буде реєструватися на сайті, щоб прочитати статтю, а так хоча б можна було переглянути її.

Перемикач мови сайту красиво вписали в дизайн, але розмістили внизу. Так як знайомство з сайтом починається зверху, якщо відвідувачеві знадобиться змінити мову, йому доведеться пошукати, як це зробити. Я б розмістив його вгорі.

Незрозуміла логіка відкриття посилань в різних вікнах

Наприклад, якщо на головній клікнути на посилання iPhone app в лівій колонці, сторінка відкриється в новому вікні, хоча на ній просто текст і зображення, навіть посилань ніяких немає. Навіщо відкривати її в новому вікні? Не зрозуміло…

Якщо ж зайти в Вхід / Мій баланс - iPay, то ця ж сторінка відкривається в поточному вікні.

Форум відкривається в модульному вікні, причому вміст сторінки, поверх якої він відкривається, не затемняється, як прийнято, сторінка має неохайний вигляд. Краси не додає стандартна смуга вертикального прокручування, яка не вписується в дизайн, а також кнопки поверх кнопок праворуч:

Я би відкривав форум в тому ж вікні, використання модульного вікна невиправдано нічим. Напевно воно використовується, тому що «We can!». Якщо це неможливо, тоді в новому, але точно вже не в модульному.

Чат відкривається в новому вікні, але це правильне рішення: відвідувач може одночасно спілкуватися в чаті з співробітниками і виконувати дії на сайті.

На сторінці масових виплат приклад формату файлу відкривається в новому вікні:

Я б розмістив даний приклад під полем завантаження файлу: на один клік менше і інформація доступна негайно.

Візуалізація

На сторінці зі списком послуг було б непогано збільшити шрифт, як на інших сторінках, а то якось сиротливо йому:

І всі сервіси - російські. Мені повідомили, що «так історично склалося», і з іншими підприємствами договори на обслуговування оформлюватись не будуть. Замість цього можна отримати код віджета і самостійно розмістити його у себе на сайті. Хороше рішення!

Всі кнопки, пов'язані з рухом в зворотну сторону (на попередні сторінки) або з видаленням, оформлені в сірих тонах, що наводить на думку, що вони неактивні:

Виключені чекбокси виглядають як неактивні:

Непрацюючі функції

При спробі відправити гроші і вибрати ім'я зі списку своїх контактів при натисканні на іконку:

все завершується наступним:

Так як я не додавав жодного контакту, я вирішив це виправити, зайшов в Мій LiqPAY - Персональні дані - Контакти, отримав запит на введення пароля і слідом ось це:

Очевидно, тут ще треба попрацювати. До того ж, тепер у мене постійно запитується пароль (так, я знаю, де стоїть ця галочка, але не маю можливості потрапити на ту сторінку, так як постійно отримую повідомлення з цієї ілюстрації) і не можу перейти на деякі сторінки.

На сторінці транзакцій можна шукати їх за часовими рамками і ще з якихось даними, що зовсім не є очевидним. Так само не є очевидним і виглядає сиротливо слово «Пошук», набране дрібним шрифтом, і не виглядає ні як посилання, ні як кнопка:

Я б змінив підпис «Час» на «З дати:» і «До дати:», тому що при активації цих полів з'являється календар, а ніяк не годинник.

Ще б дав користувачеві підказку, які дані вводити в третьому полі. Суму? Телефон? Коментар? Сума не працює. Вводив інші запити, як то: "Червень", "usd» - в результаті відображаються обидві транзакції.

Техпідтримка

Під час написання блогу я звернувся до неї двічі. І обидва ці рази були повними протилежностями. Якщо в перший раз я отримав на свої 8-10 питань вичерпні відповіді протягом 20 хвилин безперервного спілкування, то вдруге ми музолили єдине питання протягом 1 години 40 хвилин, причому відповідь ясно дала зрозуміти, що людина не зовсім в курсі, як що працює.

Хочете отримувати повідомлення на ваш email, коли ми опублікуємо нові статті?

також стежити за оновленнями сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

UniGroup

Кредит под залог недвижимости. Срочный выкуп недвижимости

Сумма от 30 000 до 50 000 000 грн. (в любой валюте).

Срок от 1 месяца до 10 лет.

100 л. топлива в подарок каждому клиенту.

Территория Киев, Киевская область до 35 км, Одесса, Харьков, Днепр, Львов, Полтава, Житомир, Ивано–Франковск, Черкассы, Черновцы, Чернигов, Сумы.

Страховая группа ТАС

Страховка онлайн

Туристична страховка онлайн: три програми на вибір

Обов'язкова автоцивілка від лідера ринку

Агропросперіс Банк

Ощадна картка від Агропросперіс Банку

Ощадна картка зручніше вкладу!

Від 5% до 7% на щоденні залишки за рахунком

Оплати в один дотик з технологією payWave

Знімайте та поповнюйте на будь-які суми

Безкоштовне поповнення та будь-які безготівкові розрахунки

Без плати за обслуговування

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Корисні статті з даної тематики