про твої фінанси

Системи електронних платежів

Електронні платіжні системи в Україні: де і як можна здійснити інтернет переказ грошей. Види та огляди всіх систем електронних платежів.


Короткий зміст і посилання по темі

  1. Що таке електронна платіжна система
  2. Платіжні системи PayCash і WebMoney
  3. Платіжні системи: Portmone і Rupay
  4. Електронна платіжна система PayPal

Що таке електронна платіжна система

Електронна платіжна система з можливістю прийому платежів за послуги і товари - це електронний сервіс, який дозволяє споживачу, використовуючи звичайний доступ в Інтернет і номер кредитної картки, купувати пропоновані йому товари, послуги або лоти.

Продавець, в свою чергу, має змогу безпечно перевіряти і приймати оплату від споживачів. Невід'ємною частиною онлайн-платіжної системи є еквайринг. Складова частина еквайрингу - перевірка номеру кредитної картки та кредитної історії платника, а також підтвердження банком, який обслуговує цю кредитку, можливості здійснити платіж на запитувану суму в зазначеному напрямку.

Традиційно електронні платіжні системи обслуговують відразу кілька видів кредиток.   Зазвичай це - Visa, MasterCard, American Express і Diners Club. З найбільш поширених систем можна назвати дві - CyberPlat і VeriSign. У ближньому зарубіжжі популярнішою є перша. Друга активніше користується попитом на Заході і в Америці. Обидві вони підтримують не тільки зазначені вище кредитки, але і ряд інших, в тому числі національних (як український НСМЕП, наприклад) платіжок.

Ринок електронних платіжних систем в Україні сьогодні можна з упевненістю назвати таким, що розвивається - на цьому терені поки з незначним успіхом працюють близько 10 систем.

Платіжні системи PayCash і WebMoney

По-суті, PayCash і WebMoney були фактично російськими дебетовими платіжними системами, що мають представництва в Україні. Тут їх інтереси представляли небанківські установи - резиденти України. Так, PayCash «дружив» з ТОВ «Інтернет. Гроші »а WebMoney - з ТОВ« Українське Гарантійне Агентство ». Обидві установи емітували приватні електронні гроші.

Зазначені системи єдині в тому, що, по суті, працювали за межами правового поля України, користуючись недосконалістю українського законодавства. Положення НБУ, що регулює діяльність внутрішньодержавних небанківських платіжних систем, вимагає, наприклад, обов'язкової ідентифікації платника. А згадані вище системи «просувають» себе як міжнародні. Ці системи дозволяють виконувати переказ грошей від однієї фізичної особи іншій. Для клієнтів це скоріше плюс, ніж мінус. А ось для контролюючих органів навпаки - тому що, з оглядкою на обмеження щодо сум платежів, це дозволяє використовувати їх для обслуговування тіньової економіки.

У 2018 році Україна ввела санкції проти платіжної системи WebMoney (указ Президента №126 від 14 травня 2018 року) строком на 3 роки.

Санкції передбачають блокування активів, обмеження торгових операцій, запобігання виведення капіталу з України, припинення виконання економічних і фінансових зобов'язань, анулювання та призупинення ліцензій, обмеження на надання компаніям телекомунікаційних послуг, припинення видачі дозволів на ввезення або вивезення з країни валюти, а також заборона Нацбанку реєструвати зазначені компанії в якості учасника міжнародної платіжної системи.

Крім того, санкції передбачають заборону інтернет-провайдерам надавати користувачам доступ до афілійованих з WebMoney ресурсів.

Платіжні системи: Portmone і Rupay

 Успішними на українському ринку можна назвати Portmone (кредитна схема платежів, здійснює електронну доставку і оплату рахунків з картами Visa, MasterCard) і Rupay. Остання - дебетова схема, яка виконує функцію шлюзу між різними платіжними системами України, Росії, Білорусі, Казахстану та інших країн ближнього зарубіжжя. Також відкриває внутрішні рахунки. Існує ще й власна платіжна система, яка обслуговує ряд українських Інтернет-майданчиків. У ній використовується кредитна схема, приймаються платежі Visa і MasterCard. Авторизація - через банк-еквайєр, що має необхідну ліцензію міжнародних платіжних систем для e-commerce (електронної комерції). Традиційно це Райффайзен Банк Аваль і Приватбанк.

Електронна платіжна система PayPal

Восени 2006 року найбільша в світі платіжна онлайн-система PayPal включила Україну в зону свого покриття. Втім, подальшого активного розвитку співгромадяни так і не дочекалися.

Країні потрібна онлайнова платіжна система, яка функціонує за типом PayPal. Вона повинна надавати можливість реєстрації і відкриття внутрішнього поточного рахунку (віртуального електронного гаманця), його поповнення шляхом переказу коштів з карткового, поточного банківського рахунку або за дорученням бухгалтерії за місцем роботи.

Хочете отримувати повідомлення на ваш email, коли ми опублікуємо нові статті?

також стежити за оновленнями сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

UniGroup

Кредит під 1,5% на місяць. Під авто, квартиру, будинок, нежитлове приміщення

Кредит: 30 000 - 15 000 000 грн.

Термін: від 1 місяця до 10 років

Без виписки і перереєстрації

Київ, Київська область, Одеса, Харків, Дніпро, Львів, Полтава, Житомир, Івано-Франківськ

Агропросперіс Банк

Вигідні депозити

Депозит "Класичний+"

Cтавка – 10% річних у гривні

+0,25% при сумі від 100 000 грн.

Термін – 12 місяців

Виплата відсотків – в кінці строку

Мінімальна сума вкладу – 15 000 грн.

м. Київ, Вінниця

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Страховая группа ТАС

Страховка онлайн

Туристична страховка онлайн: три програми на вибір

Обов'язкова автоцивілка від лідера ринку

Корисні статті з даної тематики