про твої фінанси

Системи електронних платежів

Електронні платіжні системи в Україні: де і як можна здійснити інтернет переказ грошей. Види та огляди всіх систем електронних платежів.


Короткий зміст і посилання по темі

  1. Що таке електронна платіжна система
  2. Платіжні системи PayCash і WebMoney
  3. Платіжні системи: Portmone і Rupay
  4. Електронна платіжна система PayPal

Що таке електронна платіжна система

Електронна платіжна система з можливістю прийому платежів за послуги і товари - це електронний сервіс, який дозволяє споживачу, використовуючи звичайний доступ в Інтернет і номер кредитної картки, купувати пропоновані йому товари, послуги або лоти.

Продавець, в свою чергу, має змогу безпечно перевіряти і приймати оплату від споживачів. Невід'ємною частиною онлайн-платіжної системи є еквайринг. Складова частина еквайрингу - перевірка номеру кредитної картки та кредитної історії платника, а також підтвердження банком, який обслуговує цю кредитку, можливості здійснити платіж на запитувану суму в зазначеному напрямку.

Традиційно електронні платіжні системи обслуговують відразу кілька видів кредиток.   Зазвичай це - Visa, MasterCard, American Express і Diners Club. З найбільш поширених систем можна назвати дві - CyberPlat і VeriSign. У ближньому зарубіжжі популярнішою є перша. Друга активніше користується попитом на Заході і в Америці. Обидві вони підтримують не тільки зазначені вище кредитки, але і ряд інших, в тому числі національних (як український НСМЕП, наприклад) платіжок.

Ринок електронних платіжних систем в Україні сьогодні можна з упевненістю назвати таким, що розвивається - на цьому терені поки з незначним успіхом працюють близько 10 систем.

Платіжні системи PayCash і WebMoney

По-суті, PayCash і WebMoney були фактично російськими дебетовими платіжними системами, що мають представництва в Україні. Тут їх інтереси представляли небанківські установи - резиденти України. Так, PayCash «дружив» з ТОВ «Інтернет. Гроші »а WebMoney - з ТОВ« Українське Гарантійне Агентство ». Обидві установи емітували приватні електронні гроші.

Зазначені системи єдині в тому, що, по суті, працювали за межами правового поля України, користуючись недосконалістю українського законодавства. Положення НБУ, що регулює діяльність внутрішньодержавних небанківських платіжних систем, вимагає, наприклад, обов'язкової ідентифікації платника. А згадані вище системи «просувають» себе як міжнародні. Ці системи дозволяють виконувати переказ грошей від однієї фізичної особи іншій. Для клієнтів це скоріше плюс, ніж мінус. А ось для контролюючих органів навпаки - тому що, з оглядкою на обмеження щодо сум платежів, це дозволяє використовувати їх для обслуговування тіньової економіки.

У 2018 році Україна ввела санкції проти платіжної системи WebMoney (указ Президента №126 від 14 травня 2018 року) строком на 3 роки.

Санкції передбачають блокування активів, обмеження торгових операцій, запобігання виведення капіталу з України, припинення виконання економічних і фінансових зобов'язань, анулювання та призупинення ліцензій, обмеження на надання компаніям телекомунікаційних послуг, припинення видачі дозволів на ввезення або вивезення з країни валюти, а також заборона Нацбанку реєструвати зазначені компанії в якості учасника міжнародної платіжної системи.

Крім того, санкції передбачають заборону інтернет-провайдерам надавати користувачам доступ до афілійованих з WebMoney ресурсів.

Платіжні системи: Portmone і Rupay

 Успішними на українському ринку можна назвати Portmone (кредитна схема платежів, здійснює електронну доставку і оплату рахунків з картами Visa, MasterCard) і Rupay. Остання - дебетова схема, яка виконує функцію шлюзу між різними платіжними системами України, Росії, Білорусі, Казахстану та інших країн ближнього зарубіжжя. Також відкриває внутрішні рахунки. Існує ще й власна платіжна система, яка обслуговує ряд українських Інтернет-майданчиків. У ній використовується кредитна схема, приймаються платежі Visa і MasterCard. Авторизація - через банк-еквайєр, що має необхідну ліцензію міжнародних платіжних систем для e-commerce (електронної комерції). Традиційно це Райффайзен Банк Аваль і Приватбанк.

Електронна платіжна система PayPal

Восени 2006 року найбільша в світі платіжна онлайн-система PayPal включила Україну в зону свого покриття. Втім, подальшого активного розвитку співгромадяни так і не дочекалися.

Країні потрібна онлайнова платіжна система, яка функціонує за типом PayPal. Вона повинна надавати можливість реєстрації і відкриття внутрішнього поточного рахунку (віртуального електронного гаманця), його поповнення шляхом переказу коштів з карткового, поточного банківського рахунку або за дорученням бухгалтерії за місцем роботи.

Хочете отримувати повідомлення на ваш email, коли ми опублікуємо нові статті?

також стежити за оновленнями сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

UniGroup

Кредит под залог недвижимости. Срочный выкуп недвижимости

Сумма от 30 000 до 50 000 000 грн. (в любой валюте).

Срок от 1 месяца до 10 лет.

100 л. топлива в подарок каждому клиенту.

Территория Киев, Киевская область до 35 км, Одесса, Харьков, Днепр, Львов, Полтава, Житомир, Ивано–Франковск, Черкассы, Черновцы, Чернигов, Сумы.

Агропросперіс Банк

Ощадна картка від Агропросперіс Банку

Ощадна картка зручніше вкладу!

Від 5% до 7% на щоденні залишки за рахунком

Оплати в один дотик з технологією payWave

Знімайте та поповнюйте на будь-які суми

Безкоштовне поповнення та будь-які безготівкові розрахунки

Без плати за обслуговування

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Страховая группа ТАС

Страховка онлайн

Туристична страховка онлайн: три програми на вибір

Обов'язкова автоцивілка від лідера ринку

Корисні статті з даної тематики