про твої фінанси

Мобільний банкінг

Мобільний і СМС-банкінг в Україні. Функції, можливості. Дізнайтеся, скільки коштує відправка СМС (SMS-повідомлень) про стан карткового рахунку, як перевірити стан рахунку, відправивши смс банку.


Короткий зміст і посилання по темі

 1. Новинки в е-банкінгу
 2. Мобільний банкінг: Скільки коштує?
 3. Вартість відправки СМС-повідомлень про стан карткових рахунків в деяких українських банках:
 4. Як зробити користування мобільним банкінгом максимально безпечним?

Новинки в е-банкінгу

Останні роки не стали революційними в області інтернет-банкінгу. І нічого дивного в цьому немає. Етап ажіотажного завоювання ринку цією системою дистанційного обслуговування пройдено, перші необхідні сервіси створені і впроваджені, технології передачі даних теж знаходяться в стадії постреволюційного відпочинку (швидкісний мобільний інтернет 3G та 4 G запущений і його сьогодні цілком достатньо для еволюційного розвитку).

Стараннями розробників, банків і маркетологів у споживачів склалося більш-менш чітке уявлення про те, якою ця послуга повинна бути.

Іншими словами, український інтернет-банкінг затих в очікуванні свого Стіва Джобса, який перевернув би уявлення про цю послугу.

Ось в цій еволюційній парадигмі досить неспішно і розвивався інтернет-банкінг в останні роки. І всеж. Ряди новаторів стали поповнюватися банками другої хвилі. Усвідомлення того, що ця послуга відноситься до розряду «must have», підштовхує до впровадження інтернет-банкінгу середні і малі банки, що пережили «оздоровлення фінансової системи» . Запуск послуги відбувається за одним і тим же сценарієм: стандартна стартова web- версія -> просунута web- версія -> впровадження мобільних додатків ».

Відмінність «стандартної» від «просунутої» версій полягає в кількості сервісів. Мобільні додатки як і раніше тяжіють до двох основних операційних систем - Android і iOS, хоча вже почали з'являтися додатки під Windows і навіть додатки для «розумних годинників». Але два останніх використовуються банками, скоріше, в іміджевих цілях. Поки банки працюють не над революційними змінами, а над вдосконаленням існуючих систем.

2016 рік ознаменувався активним запуском P2P переказів і збільшенням кількості платіжних сервісів для оплати комунальних та інших рахунків (за інтернет, ТВ, мобільний зв'язок і т.п.). У цьому напрямку, безумовно, рух продовжиться і далі, так як ці сервіси користувач любить, вони зручні, зрозумілі і прості, та й, чого гріха таїти, саме вони приносять поки основний дохід банкам від експлуатації системи (непрямий дохід рахувати навчилися ще далеко не усі). Основою їх розвитку будуть залишатися платіжні карти, тому що саме цей платіжний інструмент найбільш зручний для клієнтів.

Ймовірно, в тренді буде інтеграція систем інтернет-банкінгу з платіжними системами і державними сервісами, а також спроби використання систем геопозиціонування (GPS). З'являться перші боязкі спроби аналізу поведінки клієнта.

А там, згодом, з урахуванням розвитку електронних грошей в Україні прийде час чогось глобального. Але навряд чи воно буде нести в собі ознаки революції. Це й на краще. Гроші поспіху і шуму не люблять, в тому числі електронні.

Якщо говорити про функціональні зміни, що проводять банки, або тренди, в яких розвивалися інтернет-банки, то можна виділити наступне:

 • все більше банків рекомендує своїм клієнтам відкривати депозити дистанційно, пропонуючи за це додатковий бонус до базової відсоткової ставки, яка діє в відділенні. Це вигідно як клієнту, так і банку. Такі депозитні модулі будуть розвиватися, щоб максимально спростити процес відкриття вкладу для роздрібного клієнта;
 • банки працюють над підвищенням зручності проведення комунальних платежів, розширюючи перелік послуг і покращуючи призначений для користувача інтерфейс.

До того ж, необхідно «визначитися з термінами». Незважаючи на гадану «прозорість» питання, чіткого однозначно загальноприйнятого значення понять «інтернет-банкінг» і «мобільний банкінг» не існує. Цим фактом безсоромно користуються маркетологи, просуваючи під виглядом інновацій одне і те ж. У масовій свідомості утвердилося уявлення, що «Інтернет-банкінг» - це система управління фінансами, побудована з використанням WEB-технологій (фактично, це WEB-сайт), а «мобільний банкінг» - це якийсь додаток, що дозволяє, в загальному випадку, робити те ж саме, але це саме додаток, який функціонує на мобільному пристрої (смартфон, планшет, смарт-годинник, смарт-телевізор, etc.). В принципі, наявність або відсутність відмінностей в цих двох версіях одного і того ж залежить від конкретної реалізації. Обмеження в функціоналі були пов'язані, в минулі не настільки віддалені часи, з наступними особливостями експлуатації цих продуктів:

 • Досить низька швидкість мобільного інтернет-з'єднання. Відсутність необхідності, при роботі з додатком, в передачі графічної інформації дозволяла зробити «мобільний банкінг» більш функціональним, ніж адаптована «мобільна версія Інтернет-банкінгу». Це, з одного боку.
 • Розмір екрану. Зовсім недавно діагональ екрану смартфона не перевищувала 3,5 дюймів. І це накладало певні інтерфейсні обмеження. Наприклад, при оплаті комунальних платежів, як правило, відсутня можливість роботи з лічильниками (щоб відповісти на питання «чому», спробуйте пальцем ввести показання лічильника на тридюймовому екрані без стилуса). Це пункт в колонку «-».

В даний час і перший, і другий аргументи вже не актуальні. Тому відмінності поступово відходять у минуле. Ймовірно, зовсім скоро відмінності будуть полягати тільки в способах ідентифікації користувача і верифікації операцій. Та й ті поступово зійдуть нанівець, з розвитком мобільних операційних систем.

Всі інші відмінності будуть обумовлені тільки маркетинговими стратегіями продажу цих продуктів і не більше того.

Мобільний банкінг: Скільки коштує?

За останні роки змінилася політика банків щодо вартості мобільного банкінгу. Період, коли ця послуга в більшості банків була безкоштовною, пройшов. Однак і принципи оплати змінилися. Якщо п'ятнадцять років тому багато банків встановлювали плату за кожне СМС-повідомлення на адресу клієнта, то зараз у найбільших банків така послуга безкоштовна, або включена в щомісячну абонплату.

У той же час, здійснюючи грошові перекази за допомогою мобільного телефону (в тих банках, де це можливо), ви сплатите комісію. Найдешевше переказувати гроші між рахунками, відкритими в тому ж банку: така послуга обійдеться вам в 0,1% від суми платежу або взагалі безкоштовно. Дуже часто не беруть банки і комісію за оплату комунальних платежів.

Влітку-2020 послуга мобільного банкінгу надається дослідженими банками безкоштовно. Хоча ще 5 років тому більшість банків стягували абонплату в розмірі 2-7 грн. в місяць за користування нею.

Функції мобільного банкінгу і його вартість у деяких банків з числа найбільших з досліджень  компанії «Простобанк Консалтинг»  на липень-2020

Приватбанк

 • Вартість активації послуги - немає
 • Абонплата (в місяць) - немає
 • Можливість здійснювати платежі за допомогою мобільного телефону - так
 • Комісія (за операцію) - безкоштовно на карту Привату "Універсальна» / «Універсальна Gold», 0,5% якщо перекази з карти для виплат на карту для виплат.,  1% якщо з картки «Універсальна» / «Універсальна Gold» на карту «Для виплат». Комунальні платежі-3 грн. (1 грн. якщо є договір), на карту українського банку - 0,5% мін 5 грн.
 • Можливість заблокувати карту за допомогою мобільного телефону - так
 • Можливість поповнити мобільний телефон - так

ПУМБ

 • Вартість активації послуги - немає
 • Абонплата (в місяць) - немає
 • Можливість здійснювати платежі за допомогою мобільного телефону - так
 • Комісія (за операцію) - комунальні платежі-безкоштовно, поповнення моб. зв'язку безкоштовно, в мережі ПУМБ - безкоштовно, за межі -0,5% від суми, мін. 3 грн. макс. 500 грн.
 • Можливість заблокувати карту за допомогою мобільного телефону - так
 • Можливість поповнити мобільний телефон - так

Ощадбанк (тариф для пакета "Моя картка")

 • Вартість активації послуги - немає
 • Абонплата (в місяць) - 10 грн (120 грн в рік)
 • Можливість здійснювати платежі за допомогою мобільного телефону - так
 • Комісія (за операцію) - комунальні платежі-залежно від одержувача платежу, мобільні оператори- 2% мін. 2 грн., на картки інших банків - 1% + 5 грн.
 • Можливість заблокувати карту за допомогою мобільного телефону - так
 • Можливість поповнити мобільний телефон - так

Альфа Банк

 • Вартість активації послуги - немає
 • Абонплата (в місяць) - 25 грн при залишках менше 50000 грн / розрахунків у торговельній мережі менш ніж на 2500 грн або менше 10 разів. На залишок нараховується 7% річних, СМС-інформування - 25 грн / міс., є кеш-бек до 20% (пакет "White")
 • Можливість здійснювати платежі за допомогою мобільного телефону - так
 • Комісія (за операцію) - з використанням системи "My Alfa-bank» - не тарифікується
 • Можливість заблокувати карту за допомогою мобільного телефону - так
 • Можливість поповнити мобільний телефон - так

ОТП Банк

 • Вартість активації послуги - немає
 • Абонплата (в місяць) - немає
 • Можливість здійснювати платежі за допомогою мобільного телефону - так
 • Комісія (за операцію) - комунальні платежі-безкоштовно або до 1 грн, в мережі ОТП Банк - безкоштовно, за межі - 0,5% суми (макс. 500 грн.), до 10 000 грн - 2 грн., поповнення мобільного - безкоштовно.
 • Можливість заблокувати карту за допомогою мобільного телефону - так
 • Можливість поповнити мобільний телефон - так
Хочете отримувати повідомлення на ваш email, коли ми опублікуємо нові статті?

також стежити за оновленнями сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

UniGroup

Кредит под залог недвижимости. Срочный выкуп недвижимости

Сумма от 30 000 до 50 000 000 грн. (в любой валюте).

Срок от 1 месяца до 10 лет.

100 л. топлива в подарок каждому клиенту.

Территория Киев, Киевская область до 35 км, Одесса, Харьков, Днепр, Львов, Полтава, Житомир, Ивано–Франковск, Черкассы, Черновцы, Чернигов, Сумы.

Агропросперіс Банк

Ощадна картка від Агропросперіс Банку

Ощадна картка зручніше вкладу!

Від 5% до 7% на щоденні залишки за рахунком

Оплати в один дотик з технологією payWave

Знімайте та поповнюйте на будь-які суми

Безкоштовне поповнення та будь-які безготівкові розрахунки

Без плати за обслуговування

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Chatex

Криптобанк Chatex международные переводы в Телеграмм

Храни сбережения в цифровом долларе USDT TRC-20.

Выводи на сторонние кошельки всего за 0.5 USDT.

Мгновенные переводы ваших активов по всему миру.

Комиссия на покупку и переводы внутри системы — 0%

Корисні статті з даної тематики