про твої фінанси

Мобільний банкінг

Мобільний і СМС-банкінг в Україні. Функції, можливості. Дізнайтеся, скільки коштує відправка СМС (SMS-повідомлень) про стан карткового рахунку, як перевірити стан рахунку, відправивши смс банку.

Короткий зміст і посилання по темі

 1. Новинки в е-банкінгу
 2. Мобільний банкінг: Скільки коштує?
 3. Вартість відправки СМС-повідомлень про стан карткових рахунків в деяких українських банках:
 4. Як зробити користування мобільним банкінгом максимально безпечним?
Loading...

Новинки в е-банкінгу

Останні роки не стали революційними в області інтернет-банкінгу. І нічого дивного в цьому немає. Етап ажіотажного завоювання ринку цією системою дистанційного обслуговування пройдено, перші необхідні сервіси створені і впроваджені, технології передачі даних теж знаходяться в стадії постреволюційного відпочинку (швидкісний мобільний інтернет 3G запущений і його сьогодні цілком достатньо для еволюційного розвитку, а найближчий скачок ще не скоро).

Стараннями розробників, банків і маркетологів у споживачів склалося більш-менш чітке уявлення про те, якою ця послуга повинна бути.

Іншими словами, український інтернет-банкінг затих в очікуванні свого Стіва Джобса, який перевернув би уявлення про цю послугу.

Ось в цій еволюційній парадигмі досить неспішно і розвивався інтернет-банкінг в останні роки. І всеж. Ряди новаторів стали поповнюватися банками другої хвилі. Усвідомлення того, що ця послуга відноситься до розряду «must have», підштовхує до впровадження інтернет-банкінгу середні і малі банки, що пережили «оздоровлення фінансової системи» . Запуск послуги відбувається за одним і тим же сценарієм: стандартна стартова web- версія -> просунута web- версія -> впровадження мобільних додатків ».

Відмінність «стандартної» від «просунутої» версій полягає в кількості сервісів. Мобільні додатки як і раніше тяжіють до двох основних операційних систем - Android і iOS, хоча вже почали з'являтися додатки під Windows і навіть додатки для «розумних годинників». Але два останніх використовуються банками, скоріше, в іміджевих цілях. Поки банки працюють не над революційними змінами, а над вдосконаленням існуючих систем.

2016 рік ознаменувався активним запуском P2P переказів і збільшенням кількості платіжних сервісів для оплати комунальних та інших рахунків (за інтернет, ТВ, мобільний зв'язок і т.п.). У цьому напрямку, безумовно, рух продовжиться і далі, так як ці сервіси користувач любить, вони зручні, зрозумілі і прості, та й, чого гріха таїти, саме вони приносять поки основний дохід банкам від експлуатації системи (непрямий дохід рахувати навчилися ще далеко не усі). Основою їх розвитку будуть залишатися платіжні карти, тому що саме цей платіжний інструмент найбільш зручний для клієнтів.

Ймовірно, в тренді буде інтеграція систем інтернет-банкінгу з платіжними системами і державними сервісами, а також спроби використання систем геопозиціонування (GPS). З'являться перші боязкі спроби аналізу поведінки клієнта.

А там, згодом, з урахуванням розвитку електронних грошей в Україні прийде час чогось глобального. Але навряд чи воно буде нести в собі ознаки революції. Це й на краще. Гроші поспіху і шуму не люблять, в тому числі електронні.

Якщо говорити про функціональні зміни, що проводять банки, або тренди, в яких розвивалися інтернет-банки, то можна виділити наступне:

 • все більше банків рекомендує своїм клієнтам відкривати депозити дистанційно, пропонуючи за це додатковий бонус до базової відсоткової ставки, яка діє в відділенні. Це вигідно як клієнту, так і банку. Такі депозитні модулі будуть розвиватися, щоб максимально спростити процес відкриття вкладу для роздрібного клієнта;
 • банки працюють над підвищенням зручності проведення комунальних платежів, розширюючи перелік послуг і покращуючи призначений для користувача інтерфейс.

До того ж, необхідно «визначитися з термінами». Незважаючи на гадану «прозорість» питання, чіткого однозначно загальноприйнятого значення понять «інтернет-банкінг» і «мобільний банкінг» не існує. Цим фактом безсоромно користуються маркетологи, просуваючи під виглядом інновацій одне і те ж. У масовій свідомості утвердилося уявлення, що «Інтернет-банкінг» - це система управління фінансами, побудована з використанням WEB-технологій (фактично, це WEB-сайт), а «мобільний банкінг» - це якийсь додаток, що дозволяє, в загальному випадку, робити те ж саме, але це саме додаток, який функціонує на мобільному пристрої (смартфон, планшет, смарт-годинник, смарт-телевізор, etc.). В принципі, наявність або відсутність відмінностей в цих двох версіях одного і того ж залежить від конкретної реалізації. Обмеження в функціоналі були пов'язані, в минулі не настільки віддалені часи, з наступними особливостями експлуатації цих продуктів:

 • Досить низька швидкість мобільного інтернет-з'єднання. Відсутність необхідності, при роботі з додатком, в передачі графічної інформації дозволяла зробити «мобільний банкінг» більш функціональним, ніж адаптована «мобільна версія Інтернет-банкінгу». Це, з одного боку.
 • Розмір екрану. Зовсім недавно діагональ екрану смартфона не перевищувала 3,5 дюймів. І це накладало певні інтерфейсні обмеження. Наприклад, при оплаті комунальних платежів, як правило, відсутня можливість роботи з лічильниками (щоб відповісти на питання «чому», спробуйте пальцем ввести показання лічильника на тридюймовому екрані без стилуса). Це пункт в колонку «-».

В даний час і перший, і другий аргументи вже не актуальні. Тому відмінності поступово відходять у минуле. Ймовірно, зовсім скоро відмінності будуть полягати тільки в способах ідентифікації користувача і верифікації операцій. Та й ті поступово зійдуть нанівець, з розвитком мобільних операційних систем.

Всі інші відмінності будуть обумовлені тільки маркетинговими стратегіями продажу цих продуктів і не більше того.

Мобільний банкінг: Скільки коштує?

За останні роки змінилася політика банків щодо вартості мобільного банкінгу. Період, коли ця послуга в більшості банків була безкоштовною, пройшов. Однак і принципи оплати змінилися. Якщо п'ятнадцять років тому багато банків встановлювали плату за кожне СМС-повідомлення на адресу клієнта, то зараз у найбільших банків така послуга безкоштовна, або включена в щомісячну абонплату.

У той же час, здійснюючи грошові перекази за допомогою мобільного телефону (в тих банках, де це можливо), ви сплатите комісію. Найдешевше переказувати гроші між рахунками, відкритими в тому ж банку: така послуга обійдеться вам в 0,1% від суми платежу або взагалі безкоштовно. Дуже часто не беруть банки і комісію за оплату комунальних платежів.

Навесні-2019 послуга мобільного банкінгу надається дослідженими банками безкоштовно. Хоча ще 3-5 років тому більшість банків стягували абонплату в розмірі 2-7 грн. в місяць за користування нею.

Функції мобільного банкінгу і його вартість у деяких банках з числа найбільших з досліджень компанії «Простобанк Консалтинг» на травень-2019

Банк

Вартість активації послуги

Абонплата (в місяць)

Можливість здійснювати платежі за допомогою мобільного телефону

Комісія (за операцію)

Ліміт по платежах в добу

Можливість заблокувати карту за допомогою мобільного телефону

Можливість поповнити мобільний телефон

 

ПриватБанк

немає

немає

так

безкоштовно на карту банку "Універсальна» / «Універсальна Gold», 0,5% якщо переказувати з карти для виплат на карту для виплат. І 1% якщо з картки «Універсальна» / «Універсальна Gold» на карту «Для виплат». Комунальні платежі-3 грн. (1 грн. якщо є договір), на карту українського банку - 0,5% мін 5 грн.

на картку ПриватБанку без обмежень
при переказі на карту українського банку - 120 000 грн;
при переказі на карту закордонного банку - 15 000 грн.

так

так

 

ПУМБ

немає

немає

так

комунальні платежі-безкоштовно, поповнення моб. зв'язку безкоштовно, в мережі ПУМБ - безкоштовно, за межі -0,5% від суми, мін. 3
грн. макс. 500 грн.

Стандартний добовий ліміт до 20 тис. грн., Оператор гарячої лінії може збільшити ліміт до 100 000 грн., у відділенні банку співробітники можуть встановити
ліміт до 300 000 грн.

так

так

 

Ощадбанк (тариф для пакета "Моя картка")

немає

немає

так

комунальні платежі-безкоштовно, мобільні оператори- 2% мін. 3 грн., в мережі 0,1% + 2 грн., за межі - 1% + 5 грн.

до 50 000 грн.

так

так

 

Райффайзен Банк Аваль

немає

немає

так

безкоштовно
(акція по 30.06.2019 р)

без ліміту (ліміт на поповнення власної платіжної карти з картки іншого банку до 14999,99 грн.)

так

так

 

UKRSIBBANK

немає

немає

так

комунальні платежі-безкоштовно, мобільні оператори - 1 грн., в мережі UKRSIBBANK- безкоштовно
на картки інших
українських банків-1%

250 000 грн. на рахунки UKRSIBBANK, 110 000 долл на рахунки в інших банках, 25 тис. на картковий рахунок в іншому банку

так

так

 

Альфа Банк

немає

немає

так

комунальні платежі-безкоштовно, в мережі Альфа Банку- безкоштовно
на картки інших
українських банків-1% + 5 грн

до 150 000 грн. (перекази між рахунками одного користувача банку, відкриті в банку-без обмежень)

так

так

 
 
 

ОТП Банк

немає

немає

так

комунальні платежі-безкоштовно або від 1 до 5 грн, в мережі ОТП Банк - безкоштовно, за межі - 0,8% суми (мін. 5 грн., макс. 500 грн.)

стандартний ліміт 10 000 грн. (є можливість підвищити ліміт без обмеження, при зверненні в банк)

так

так

 

Вартість відправки СМС-повідомлень про стан карткових рахунків в деяких українських банках:

Банк

Витрати

Можливості, особливості системи

ПриватБанк

безкоштовно

-

Доступні команди: запит балансу, поповнення мобільного, переказ на карту, зміна ПІН-коду, підключити «Скарбничку», дізнатися баланс «Скарбнички», оплата частинами, поповнити «Скарбничку». Автоматичне інформування про стан рахунку на суму від 999 грн., Про транзакції за рахунком; покупка електронних ваучерів, включення / відключення послуги. Підключення послуги - через банкомат або Приват 24.

ПУМБ

Безкоштовно, включена у вартість пакету

-

Автоматичне інформування про проведені операції

Ощадбанк

Абонплата в міс. "Базовий"

5 грн.

Автоматичне інформування про проведені операції

Абонплата в міс. "Розширений"

7 грн.

Автоматичне інформування про проведені операції і обслуговування в Ощад 24/7

Райффайзен Банк Аваль

Безкоштовно, включена у вартість пакету

-

Автоматичне інформування про проведені операції на суму від 100 грн.

UKRSIBBANK

Абонплата в міс.

від 0 до 15 грн (в залежності від тарифного плану)

Автоматичне інформування про стан рахунку і транзакції по рахунку, за запитом - інформація про статус послуги, операції по рахунку

Альфа Банк

Абонплата в міс.

За дебетовими і зарплатними картками 8 грн. в місяць, за кредитними картками 15 грн. у місяць.

Автоматичне інформування про стан рахунку і транзакції по рахунку, за запитом - інформація про статус послуги, історії операцій за рахунком, доступний ліміт кредитування по карті

ОТП Банк

Абонплата в міс.

5 грн. Visa Virtuon- 3 грн. щомісячно

Автоматичне інформування про проведені операції та залишок коштів на рахунку

Як зробити користування мобільним банкінгом максимально безпечним?

Олександр Стецко, начальник управління розробки продуктів роздрібного бізнесу Банку Кредит Дніпро

Базові рекомендації щодо забезпечення безпеки використання мобільного банкінгу:

 • Використовувати для доступу до мобільного банкінгу безпечний пароль, який містить в собі прописні і заголовні букви, цифри, спецсимволи і не містить особисті дані (ім'я, прізвище, дату народження, номер телефону, автомобіля, адреса і т.п.), один і той же повторюваний символ або повторювану комбінацію з декількох символів (ZZZZZZZZ, abcabcabc, 111222333).
 • Ніколи не повідомляти нікому свій пароль, в тому числі співробітникам банку;
 • Використовувати ліцензійні засоби антивірусного захисту в режимі постійного моніторингу;
 • Налаштувати регулярне автооновлення операційної системи смартфона;
 • Відкривати інтернет-посилання і виконавчі файли, які прийшли по електронній пошті, отримані тільки з довірених джерел; ігнорувати сумнівні повідомлення з невідомих джерел;
 • У разі втрати смартфона, зміни номера телефону, втрати/блокування sim-карти терміново зв'язатися з банком для тимчасового блокування доступу.

Слід пам'ятати, що банк ніколи не проводить такі дії:

 • НЕ здійснює розсилку електронних листів і не робить телефонних дзвінків з метою отримання інформації, пов'язаної з паролями, одноразовими кодами, інформацією про номери платіжних картах, ПІН-коди, коди CVV2 і т.д.
 • НЕ вимагае для входу вводити номер платіжної картки, ПІН-код, код CVV2, кодове слово. Для входу в систему використовується тільки логін користувача і пароль. Для підтвердження операції потрібен лише одноразовий код, який прийшов в SMS повідомленні.
 • НЕ вимагає і НЕ пропонує установку будь-яких програм або сертифікатів на мобільні телефони клієнтів.

Для мінімізації можливих ризиків клієнт може оформити окрему карту для здійснення платежів в інтернеті і встановити на неї добові ліміти, які при необхідності можна підняти за дзвінком в контакт-центр.

Якщо банківські фахівці помічають сумнівні транзакції, вони відразу ж блокують карту і підтверджують операції у клієнта. Ми закликаємо клієнтів до пильності і здорового глузду, щоб спільними зусиллями мінімізувати випадки фінансового шахрайства в усіх його проявах.

Валерій Косівський, керівник контакт центру РАДАБАНК

Сьогодні мобільний банкінг дозволяє власникам карткових рахунків контролювати рух коштів за допомогою смартфона або планшета. Всі банківські додатки максимально захищені, проте клієнтам так само необхідно брати до уваги ряд рекомендацій для безпечного користування всього спектра фінансових послуг.

 • Використовуйте тільки офіційні додатки вашого банку. Завантажуйте програми з офіційних магазинів, наприклад, Apple iTunes і Google Play.
 • Не знімайте з мобільного телефону засоби контролю.
 • Намагайтеся своєчасно оновлювати ПО смартфону, встановіть автоматичне оновлення необхідних додатків, особливо антивірусних програм.
 • Не діліться з третіми особами такими параметрами безпеки вашого смартфона, як код доступу, пароль, ім'я користувача. А краще - поставте пароль або PIN-код на смартфон або планшет. Якщо Вам не вдалося забезпечити секретність своїх даних, відразу повідомте банк про те, що трапилося. Банк заблокує доступ користувача в систему і рахунки клієнта, щоб уникнути фінансових втрат.
 • Будьте обережні при переході по посиланнях в текстах або електронних листах. Не відповідайте на голосові або текстові повідомлення на мобільний телефон. Пам'ятайте, Ваш банк ніколи не буде просити вас назвати свій PIN-код або пароль для доступу в мобільний банкінг.
 • У разі втрати або крадіжки мобільного телефону - негайно зверніться в контакт центру банку за телефоном з проханням заблокувати ваш обліковий запис Інтернет-банкінгу.

Володимир Башкатов, начальник управління карткового бізнесу RwS bank

Рекомендую наступне:

 • Необхідно вводити адресу сторінки мобайл-банкінгу самостійно, не копіюючи, в адресний рядок браузера.
 • Захищеність сторінки, на якій Ви перебуваєте Ви можете перевірити бачачи «закритий замочок» в адресному рядку браузера.
 • Будьте обережні з інформацією на спливаючих вікнах.
 • Не передавайте Ваші особисті дані користувача.
 • Регулярно контролюйте баланс Ваших карт.
 • Ніколи не використовуєте при авторизації операції код, який був отриманий не від Вашого банку.
 • Нікому не повідомляйте коди отримані в повідомленнях від банку.

 

Горячие предложения

UniGroup

Кредит под 1,5% в месяц. Под авто, квартиру, дом, нежилое помещение

Сумма: от 30 000 до 15 000 000 грн.

Срок: от 1 месяца до 10 лет

Без выписки и перерегистрации

Киев, Киевская обл. до 60 км

Банк АЛЬЯНС

Дохід до 60% річних самостійно торгуючи валютою на FOREX

Корисні статті з даної тематики© 2015–2019

ТОВ «Простобанк Консалтинг»

Код ЄДРПОУ: 35454764

Адреса і телефон «Простобанк Консалтинг»

Email: info@prostobank.com