Як купити валюту без відвідування банку? 21.11.2018

З лютого-2019 стане доступна покупка населенням валюти онлайн: чи готуються банки до цього нововведення? Як буде відбуватися покупка? Які будуть обмеження? - дізнавався у банкірів Prostobank.ua // 21.11.2018

Олег Курінний, директор Казначейства Банку Кредит Дніпро

Нацбанк дійсно планує дозволити онлайн-обмін іноземної валюти до 150 тис. грн. в день в еквіваленті, але поки чіткий механізм реалізації даної процедури не опублікований. Також необхідні відповідні зміни в касові інструкції та інші нормативні документи НБУ.

Швидше за все онлайн-обмін буде здійснюватися через інтернет-банк, де клієнт зможе списати певну суму зі свого рахунку в гривні і зарахувати відповідну суму в валюті по актуальному банківському курсу на свій валютний рахунок. Обмін буде відбуватися з прив'язкою до каси, з урахуванням лімітів валютної позиції і фізичної наявності валюти для обміну.

Варіант прив'язки до міжбанку менш імовірний, тому що в такому випадку втрачається день і ускладнюється адміністрування.

Послуга обміну в онлайн-режимі в першу чергу пошириться на найбільш популярні валюти - долар США і євро, можливо, також на інші валюти першої групи класифікатора валют.

Розширення каналів обслуговування для банківських послуг, безумовно, є позитивом для всіх учасників процесу: з одного боку, скорочується час клієнта, обслуговування стає для нього більш оперативним і комфортним, а з іншого - банки отримують можливість частково вивільнити людські ресурси і оптимізувати витрати.

Потрібно розуміти, що рівень попиту на валюту з боку населення визначається не стільки каналами її покупки, скільки макроекономічними факторами, інфляційними і девальваційними настроями та очікуваннями, про що переконливо свідчить статистика готівкового валютного ринку за останні роки.

Олександр Саламанін, начальник управління ресурсних і комісійних операцій банку КОНКОРД

З набранням чинності ЗУ «Про валюту і валютні операції» ринок валютних операцій буде значно лібералізовано, одним з кроків є опція online купівлі іноземної валюти фізичними особами в Україні.

Слід зазначити, що дана ініціатива НБУ була сприйнята банківським співтовариством з великим ентузіазмом. Звичайно, наш банк, як багато інших банків в Україні прагне надавати своїм клієнтам максимально зручні і швидкі сервіси, тому вже зараз ми готуємося до впровадження такого сервісу. Скористатися сервісом online покупки валюти зможе кожен клієнт банку, для цього йому достатньо мати два рахунки в банку: в національній валюті і у валюті, яку клієнт бажає придбати.

В даний час існує обмеження на покупку готівкової валюти (до екв. 150 000 грн. в день) і НБУ було анонсовано, що такі ж ліміти будуть діяти і при online покупці. На мою думку, до лютого 2019 року регулятором будуть внесені зміни до відповідних нормативних актів в т.ч. і в частині лімітів за цими операціями.


Хочете отримувати повідомлення на ваш email, коли ми опублікуємо нові статті?

також стежити за оновленнями сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Швидкий пошук

Горячие предложения

UniGroup

Кредит под залог недвижимости. Срочный выкуп недвижимости

Сумма от 30 000 до 50 000 000 грн. (в любой валюте).

Срок от 1 месяца до 10 лет.

100 л. топлива в подарок каждому клиенту.

Территория Киев, Киевская область до 35 км, Одесса, Харьков, Днепр, Львов, Полтава, Житомир, Ивано–Франковск, Черкассы, Черновцы, Чернигов, Сумы.

Агропросперіс Банк

Ощадна картка від Агропросперіс Банку

Ощадна картка зручніше вкладу!

Від 5% до 7% на щоденні залишки за рахунком

Оплати в один дотик з технологією payWave

Знімайте та поповнюйте на будь-які суми

Безкоштовне поповнення та будь-які безготівкові розрахунки

Без плати за обслуговування

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Перший автоломбард

Кредит под залог авто от 4,5% в месяц. Автоломбард с правом вождения (без стоянки)

Решение по кредиту в день обращения.

320+ отделений автоломбардов в 115 городах Украины.

Без справки о доходах и переоформления машины.

Сумма кредита от 15 000 грн. до 499 999 грн.

Срок кредитования до 36 месяцев.