Як купити валюту без відвідування банку? 21.11.2018

З лютого-2019 стане доступна покупка населенням валюти онлайн: чи готуються банки до цього нововведення? Як буде відбуватися покупка? Які будуть обмеження? - дізнавався у банкірів Prostobank.ua // 21.11.2018

Олег Курінний, директор Казначейства Банку Кредит Дніпро

Нацбанк дійсно планує дозволити онлайн-обмін іноземної валюти до 150 тис. грн. в день в еквіваленті, але поки чіткий механізм реалізації даної процедури не опублікований. Також необхідні відповідні зміни в касові інструкції та інші нормативні документи НБУ.

Швидше за все онлайн-обмін буде здійснюватися через інтернет-банк, де клієнт зможе списати певну суму зі свого рахунку в гривні і зарахувати відповідну суму в валюті по актуальному банківському курсу на свій валютний рахунок. Обмін буде відбуватися з прив'язкою до каси, з урахуванням лімітів валютної позиції і фізичної наявності валюти для обміну.

Варіант прив'язки до міжбанку менш імовірний, тому що в такому випадку втрачається день і ускладнюється адміністрування.

Послуга обміну в онлайн-режимі в першу чергу пошириться на найбільш популярні валюти - долар США і євро, можливо, також на інші валюти першої групи класифікатора валют.

Розширення каналів обслуговування для банківських послуг, безумовно, є позитивом для всіх учасників процесу: з одного боку, скорочується час клієнта, обслуговування стає для нього більш оперативним і комфортним, а з іншого - банки отримують можливість частково вивільнити людські ресурси і оптимізувати витрати.

Потрібно розуміти, що рівень попиту на валюту з боку населення визначається не стільки каналами її покупки, скільки макроекономічними факторами, інфляційними і девальваційними настроями та очікуваннями, про що переконливо свідчить статистика готівкового валютного ринку за останні роки.

Олександр Саламанін, начальник управління ресурсних і комісійних операцій банку КОНКОРД

З набранням чинності ЗУ «Про валюту і валютні операції» ринок валютних операцій буде значно лібералізовано, одним з кроків є опція online купівлі іноземної валюти фізичними особами в Україні.

Слід зазначити, що дана ініціатива НБУ була сприйнята банківським співтовариством з великим ентузіазмом. Звичайно, наш банк, як багато інших банків в Україні прагне надавати своїм клієнтам максимально зручні і швидкі сервіси, тому вже зараз ми готуємося до впровадження такого сервісу. Скористатися сервісом online покупки валюти зможе кожен клієнт банку, для цього йому достатньо мати два рахунки в банку: в національній валюті і у валюті, яку клієнт бажає придбати.

В даний час існує обмеження на покупку готівкової валюти (до екв. 150 000 грн. в день) і НБУ було анонсовано, що такі ж ліміти будуть діяти і при online покупці. На мою думку, до лютого 2019 року регулятором будуть внесені зміни до відповідних нормативних актів в т.ч. і в частині лімітів за цими операціями.


Хочете отримувати повідомлення на ваш email, коли ми опублікуємо нові статті?

також стежити за оновленнями сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Швидкий пошук

Горячие предложения

UniGroup

Кредит під 1,5% на місяць. Під авто, квартиру, будинок, нежитлове приміщення

Кредит: 30 000 - 15 000 000 грн.

Термін: від 1 місяця до 10 років

Без виписки і перереєстрації

Київ, Київська область, Одеса, Харків, Дніпро, Львів, Полтава, Житомир, Івано-Франківськ

Агропросперіс Банк

Вигідні депозити

Депозит "Класичний+"

Cтавка – 10% річних у гривні

+0,25% при сумі від 100 000 грн.

Термін – 12 місяців

Виплата відсотків – в кінці строку

Мінімальна сума вкладу – 15 000 грн.

м. Київ, Вінниця

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Страхова компанія VUSO

КАСКО АНТИСТРЕС від VUSO

☑️Пакети: Базовий – покриття на Угон та ДТП за 1,99%, Стандарт - повне покриття, Преміум - повне КАСКО з преміум-опціями

☑️Технічна допомога в кожному пакеті

☑️Гарантія виплат до 7 днів

☑️Виплати без довідок з поліції та без візиту в страхову компанію

☑️Діє на території України та за кордоном