про твої фінанси

Загальний рахунок на всю родину: нюанси додаткових платіжних карт

Prosto замовити до одного рахунку по пластиковій картці на кожного члена сім'ї. Правда, не завжди їх функцій буде досить, щоб задовольнити запити власника. Про нюанси випуску і використання додаткового банківського пластику до карткового рахунку дізнавався Prostobank.ua


Короткий зміст і посилання по темі

  1. Для кого і навіщо потрібні додаткові карти
  2. Функції можуть бути обмежені
  3. Людський фактор
  4. Які банки пропонують загальний рахунок
  5. Чим може бути корисний випуск додаткової пластикової картки?
  6. У чому недоліки додаткових платіжних карт?

Для кого і навіщо потрібні додаткові карти

Залежно від причин випуску додаткової платіжної картки, власник рахунку може замовити її на своє ім'я або на ім'я третьої (довіреної) особи. Додаткова карта на своє ім'я може знадобитися, якщо ви хочете використовувати її для безпечних розрахунків в інтернеті, не відкриваючи новий рахунок. У такому випадку за основною карткою платежі в інтернеті можна заблокувати, і якщо її дані потраплять до шахраїв, вони не зможуть вкрасти гроші через оплату в інтернеті. А по додатковій карті з тією ж метою можна встановити ліміт на інтернет-операції, і не використовувати її для розрахунків в мережі.

Крім того, карти різних платіжних систем до одного рахунку можуть знадобитися при закордонних поїздках: в роботах платіжних систем трапляються збої, та й карту однієї з платіжних систем можуть не прийняти.

Причин же для випуску карти на третю особу може бути набагато більше. Найпростіша: сім'я веде загальний бюджет, і її членам потрібен доступ до одного рахунку. Як правило, додаткові карти до одного рахунку замовляють для чоловіка / дружини - з метою здійснення покупок, або для дітей, які навчаються в іншому місті або за кордоном.

До слова, не обов'язково мова може йти про загальний бюджет: якщо ваші близькі живуть далеко, а ви хочете просто надавати їм фінансову підтримку час від часу, то додаткова карта може позбавити вас від необхідності платити комісію за поповнення рахунку через касу банку.

Корисною буде така функція і для літніх людей: замовивши додаткову карту до пенсійному рахунку, можна доручити близьким отримання пенсії або оплату послуг і покупок карткою.

Звичайно, власник рахунку може просто передати свою карту в користування близьким. Але варто пам'ятати, що у особи, яка розплачується за товари або послуги чужим «пластиком», карту мають право вилучити.

Крім усього перерахованого вище, додаткова карта стане в нагоді власникам елітного «пластика», які хочуть, щоб члени їх сім'ї також могли користуватися його перевагами. Наприклад, якщо на додачу до «золотої» або «платинової» карти банк оформляє пропуск у віп-зали очікування аеропортів PriorityPaіі, а дія останнього поширюється на власника карти і його довірених осіб - власників додаткових карт.

Це може стосуватися і страхування власників карт. Наприклад, в рамках пакетів на основі карт MaіterCardGold і MaіterCardPlatinum медичне страхування при виїзді за кордон надається власнику основної та додаткових карт незалежно від класу додаткових карт. Наприклад, до додаткової карти MaіterCardDebit також буде надано страховий поліс.

Функції можуть бути обмежені

За дослідженнями компанії «Простобанк Консалтинг», станом на грудень-2020 більшість банків пропонують додаткові карти до кредитних або дебетних карткових рахунків. Як правило, додаткова карта може бути одного класу з основною або нижче. По більшості найпопулярніших функцій додаткова карта нічим не відрізняється від основної. Додкартой можна розрахуватися в мережі або зняти гроші в банкоматі.

Також за умовами всіх установ додатковою картою можна розплачуватися в інтернеті і за кордоном.

Однак є в обслуговуванні додкарт і підводні камені, що помітно зменшують їх переваги. Наприклад, якщо ви хочете замовити до одного рахунку карти різних платіжних систем, то тут вам доведеться зіткнутися з деякими труднощами: за умовами половини банків, що пропонують таку послугу, додаткова карта може бути тільки тієї ж платіжної системи, що і основна. А значить, карти різних систем до одного рахунку вам зможе випустити лише кожен другий банк.

Зате власник рахунку завжди зможе проконтролювати витрати власника додкарти. Так, СМС-інформування про операції, що пропонують всі банки, що випускають додаткові карти. Так само як всі банки дозволяють лімітувати витрати по додатковій карті.

Крім цього, обмежити функції додаткових карт може і технічний чинник. Якщо клієнт хоче випустити додаткові карти і застосовувати до них спеціальні логіки (ведення лімітів, їх оперативне оновлення і так далі), то потенційно обмеженням може бути недосконалий технологічний процес або швидкість реагування на розпорядження клієнта.

Людський фактор

Незручності користування спільним картковим рахунком визначаються в першу чергу взаємовідносинами між власником рахунку та власниками додкарт. За своїми можливостями і зручністю використання такі карти часто нічим не відрізняються від звичайних. Якщо, звичайно, людина, якій ви довірили доступ до своїх коштів, не витратить їх раніше вас.

Для власника рахунку проблема вирішується встановленням лімітів за додатковими картками, якщо, звичайно, банк передбачає таку можливість. Власникам же додкарт залишається покладатися на добру волю власника рахунку. Всі додаткові карти прив'язані до одного рахунку. Наприклад, якщо його власник вирішить зняти всі грошові кошти з загального рахунку і заздалегідь не повідомить своїх рідних, це створить для них деякі незручності.

Так що замовляти додкарти на всіх членів сім'ї варто лише в тому випадку, якщо ви впевнені, що змагання «хто швидше витратить всі гроші» у вашій родині не ведеться. Якщо ж клієнт віддає собі звіт в тому, що дає спільний доступ до грошей для довірених осіб, недоліків не буде. Є, правда, один недолік, але він швидше відноситься до розряду курйозів і «індивідуальних засад конкретної сім'ї». Але з цим доводилося стикатися неодноразово. Справа в тому, що при знятті готівки в банкоматі, на чеку відображається залишок коштів на рахунку. Так ось, деякі сімейні пари не бажають випускати додаткові карти чоловікові / дружині, щоб він/вона не знав, скільки все ж грошей на рахунку другої половинки.

Чим може бути корисний випуск додаткової пластикової картки?

Хто з власників пластику, як правило, замовляє кілька карт до одного рахунку? У чому переваги рахунку, до якого прив'язані відразу кілька карт? Запитував у експертів Proіtobank.ua

Наталія Кузьмич, начальник департаменту альтернативних каналів і підтримки продажів UKRіIBBANKа BNP Paribaі Group

Для замовлення додаткової картки є кілька основних причин:

  • бажання дати можливість користуватися своїми коштами родичам. При цьому власник рахунку зможе легко контролювати використання коштів на карті через виписки в інтернет-банкінгу або в відділенні банку, або зателефонувавши в службу підтримки. Ще одна велика перевага: власник рахунку може встановити видатковий ліміт по цих картах на свій розсуд. Наприклад, невеликий ліміт на всі типи видаткових операцій по карті для дітей;
  • подорожуючи за кордон, корисно мати з собою крім основної ще й додаткову карту, щоб в разі втрати / крадіжки першої (яку при цьому можна заблокувати), клієнт не відчув дискомфорту через відсутність коштів, адже в його розпорядженні буде додаткова карта;
  • знову ж про подорожі за кордон: в рамках наших пакетів на основі карт MaіterCard Gold і MaіterCard Platinum медичне страхування при виїзді за кордон надається власнику основної та додаткових карт незалежно від класу додаткових карт. Наприклад, до додаткової карті MaіterCard Debit також буде надано страховий поліс;
  • як правило, клієнти, що мають пакети на основі карт MaіterCard Gold і MaіterCard Platinum, бажають отримати також додаткові карти платіжної системи Viіa. Роблять це для того, щоб отримати знижки, бонуси і привілеї, що надаються обома міжнародними платіжними системами в рамках своїх програм лояльності.

У чому недоліки додаткових платіжних карт?

У чому недоліки випуску двох і більше карт до одного рахунку на різних власників? Якими можуть бути обмеження / недоліки в обслуговуванні рахунку / карти? Розпитував експертів Proіtobank.ua.

Наталія Кузьмич, начальник департаменту альтернативних каналів і підтримки продажів UKRіIBBANKа BNP Paribaі Group

Сьогодні клієнту доступні оперативні засоби контролю карткового рахунку навіть без необхідності звернення в банк (інтернет-банкінг, дзвінок в контакт-центр), тому ризиків при наданні додаткових карт третім особам у власника рахунку немає.

Існує єдине законодавчо регламентоване обмеження при оформленні додаткових карт: резидент може оформити додаткову карту тільки на резидента, а нерезидент - тільки на нерезидента.

 

Хочете отримувати повідомлення на ваш email, коли ми опублікуємо нові статті?

також стежити за оновленнями сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

UniGroup

Кредит под залог недвижимости. Срочный выкуп недвижимости

Сумма от 30 000 до 50 000 000 грн. (в любой валюте).

Срок от 1 месяца до 10 лет.

100 л. топлива в подарок каждому клиенту.

Территория Киев, Киевская область до 35 км, Одесса, Харьков, Днепр, Львов, Полтава, Житомир, Ивано–Франковск, Черкассы, Черновцы, Чернигов, Сумы.

Chatex

Криптобанк Chatex международные переводы в Телеграмм

Совершайте переводы в USDT TRC-20 вместе с Chatex.

Переводите без комиссии, мгновенно, безопасно и удобно друзьям, родственникам и коллегам по всему миру!

Prosto Money

Деньги под залог авто и недвижимости в Киеве и Львове

Сумма от 50 000 до 20 000 000 грн.

Срок от 3 месяцев до 5 лет

Возможность досрочного погашения и пролонгации

Без переоформления (Вы остаётесь собственником)

Без звонков на работу/родственникам

Одобрение 95% заявок

Территория Киев и область до 35 км, Львов и область до 35 км

Корисні статті з даної тематики