про твої фінанси

Сім фактів про безконтактні платіжні картки

Prosto стрімко безконтактні технології освоюють український ринок платіжних карт. Трохи більше ніж за 7 років на ринку не залишилося жодного банку, який не емітує такий пластик, а вартість його випуску і обслуговування не перевищує середні ринкові тарифи. Хто і на яких умовах пропонує безконтактні карти українцям, а також в чому полягають їх особливості, як користуватися і як прикладати безконтактну картку, дізнавався Prostobank.ua


Короткий зміст і посилання по темі

 1. Що таке безконтактна картка
 2. Плюси і мінуси
 3. Цікаві факти про безконтактні карти
 4. У яких банках вигідно оформити безконтактну картку
 5. Безконтактні платіжні карти: красива приманка або зручний платіжний інструмент
 6. Безпека безконтактних карт: як запобігти шахрайству

Що таке безконтактна картка

Принцип роботи безконтактної платіжної карти для користувача гранично простий: досить прикласти смарт карту до зчитувального пристрою - і ваші покупки оплачені. Аналогічно діють, скажімо, карти на поїздки в київському метро. І це не дивно, адже проїзні квитки - це, можна сказати, прабатьки безконтактних платіжних карт.

За розробку цієї ідеї в Україні ще в далекому 2003 року взялася вітчизняна платіжна система НСМЕП, в планах якої було запустити платіжну карту, поєднану з проїзним на київський громадський транспорт. Плани так і не були реалізовані, але функція безконтактних платежів на картах НСМЕП з'явилася. Правда, через невисоку популярність самих карт у користувачів «пластика» поширення не отримала.

І ось, в кінці 2011 року технологія безконтактних платежів прийшла в Україну вже з-за кордону у вигляді технології PayPass від компанії MasterCard. Нововведенням є стікер, який користувач може прикріпити до гаманця або мобільного телефону і використовувати як платіжний засіб. Навесні-2012 свою альтернативу - безконтактну платіжну карту PayWave - запропонувала і Visa. Щоб відразу популяризувати новинки серед користувачів і продемонструвати їх головну перевагу - скорочення черг, термінали по прийому безконтактних карт були встановлені в супермаркетах Fozzy Group ( «Сільпо», «Фора», «Бумі» і т.д.) і гіпермаркетах «Метро».

Плюси і мінуси

В першу чергу до переваг безконтактних платежів відносять швидкість проведення операції. Цільовий сегмент, де такі безконтактні карти найбільш затребувані: торговці з великим людино-потоком і малою сумою середнього чека. Як правило, це мережі швидкого харчування, магазини косметики та побутової хімії, продуктові супермаркети. Технології дозволяють проходження операцій на малі суми (до 500 гривень) тільки прикладанням карти до магнітного зчитувача, без введення ПІН-коду. При цьому карта не передається в руки касирові. Згідно зі статистикою МПС тривалість проходження транзакції в торговельній мережі скорочується на 40%.

При цьому, як стверджують експерти, швидкість проведення платежу збільшиться не на шкоду його безпеці. Навіть навпаки, безконтактну картку вважають безпечнішою. Таку карту не потрібно передавати в руки касирові, що зменшує ризик зчитування інформації з картки шахраями. При сумі покупки, що перевищує 500 гривень, обов'язкове введення ПІН-коду, таким чином, клієнт може бути впевнений, що в разі крадіжки карти зловмисник не зможе розрахуватися на велику суму.

Що стосується недоліків нововведення, то вони в першу чергу пов'язані з більш високою вартістю безконтактного «пластика» в порівнянні з традиційним.

Цікаві факти про безконтактні карти

Факт перший: їх пропозиція зростає

З моменту появи на українському ринку восени-2011 безконтактні платіжні карти серйозно і швидко прогресували. Станом на 12.09.2019 року їх пропонують в 29 установах (табл. нижче) з 30-ти досліджуваних.

Факт другий: вони - не тільки для елітних власників карток

Всупереч очікуванням експертів банківського ринку, карти з безконтактної технологією восени-2019 банки пропонують не тільки власникам «пластику» преміум-класу. За дослідженням компанії «Простобанк Консалтинг» на 12.09.2019 р, в кожному банку-емітенту пластика з безконтактним чипом його пропонують в складі класичних карт.

Невисока і вартість безконтактних карток. А іноді отримати і безконтактну картку, і її обслуговування можна і зовсім безкоштовно. Так, у вересні-2019 така пропозиція є у ПриватБанку і ПУМБ.

Крім того, стати володарем класичної безконтактної платіжної картки менш ніж за 50 грн в рік можна в Укргазбанку, Південному і Кредит Дніпро Банку.

Факт третій: найчастіше, вони - гібриди

Більшість установ пропонують звичайні платіжні картки з чіпом і магнітною смугою, а безконтактна технологія в них пропонується як додатковий новаторський «бонус». Такий підхід цілком логічний: поки термінали, що приймають безконтактні карти, не поширені повсюдно, користувачеві дуже до речі буде мати на своїй карті також чіп і магнітну смугу.

З іншого боку, за інноваційність користувачеві часом доведеться доплатити. Не секрет, що звичайні карти для виплат в деяких банках можна отримати безкоштовно, а з вбудованим чіпом для безконтактних платежів - вже за додаткову оплату.

Факт четвертий: їх безпека буде рости

Одне з головних побоювань потенційних користувачів безконтактних карт, поряд з неможливістю розплатитися ними через відсутність терміналів - це недостатня безпека карт. Хоча експерти ринку запевняють, що такі карти навіть безпечніше традиційних, оскільки:

 • їх практично неможливо підробити через унікального шифрування вбудованого чіпа;
 • кожна транзакція має динамічний код, завдяки чому хакери-шахраї не зможуть втрутитися в неї і змінити інформацію;
 • безконтактний термінал проводить операцію тільки один раз і відразу відключається, що виключає помилкове або навмисне множинне списання коштів;
 • власнику картки не потрібно передавати її в руки касирові при дрібних покупках, що зменшує ймовірність крадіжки даних карти (номер і CVV / CVC-код для оплати в інтернеті).

Але оскільки розрахунки картою можна проводити без введення пін-коду і навіть без підпису на чеку, то теоретично шахраї можуть вкрасти вашу карту і вільно розплачуватися нею. Однак і тут не все так безнадійно: ліміти на операції без введення пін-коду складають 500 гривень. Так що за один раз шахраї не вкрадуть багато, а вже далі потенційні втрати залежать від швидкості вашого реагування.

Тому для таких карт особливо важлива наявність СМС-банкінгу. Якщо ви втратили безконтактний «пластик» або отримали СМС про підозрілі списання - негайно телефонуйте в банк і блокуйте карту.

Платіжні системи і банки в свою чергу продовжують працювати над безпекою безконтактних платежів.

Факт п'ятий: наявність терміналу не гарантує, що вашу карту візьмуть

За інформацією регулятора, кількість безконтактних терміналів в Україні станом на 01.07.2019 року склала 262,8 тис. од. В сумі це 86% від загального числа POS-терміналів, встановлених в торгово-сервісній мережі. Однак чисельність безконтактних POS-терміналів - це не все, що обмежує можливості власника безконтактної карти розрахуватися нею.

Технічно термінал для оплати безконтактною карткою підходить для обох платіжних систем. Зараз все нові моделі від постачальників POS-обладнання підтримують в одному платіжному терміналі Mastercard PayPass і Visa PayWave. Також є можливість через дані термінали розплачуватися за технологією NFC. На практиці ж багато точок приймають до оплати тільки безконтактні Mastercard або тільки Visa. Так що навіть при наявності торгового терміналу вам можуть відмовити в оплаті безконтактною карткою, якщо вона - не тієї платіжної системи, яку підтримує банк-еквайєр.

Факт шостий: касир може не знати про безконтактний термінал

Навіть якщо термінал приймає карти вашої платіжної системи, це ще не гарантує, що вам вдасться розплатитися в ньому безконтактною карткою. Як відзначають самі банкіри - касири нерідко не мають поняття про те, що їх термінал може приймати до оплати такі карти, і не вміють обробляти безконтактні платежі. А тому навіть при наявності безконтактної карти і відповідного терміналу вам можуть відмовити в оплаті. Касири точок прийому безконтактних карт не завжди поінформовані про наявність даної функції в їх терміналах, і це часто трапляється на периферії.

Вихід банкіри бачать в одному: паралельно з встановленням безконтактних пос-терміналів на касах підприємств необхідно проводити навчання касирів і продавців.

Факт сьомий: вони - лише перехідний етап

Говорячи про перспективи безконтактних платіжних карт на українському ринку, банківські експерти сходяться на думці, що безконтактні карти - не мета, а лише проміжний етап на шляху до більш досконалої технології оплати за допомогою смартфонів. Багато гравців ринку, не встигнувши до кінця розвинути у себе безконтактні карти, дивляться в бік NFC. Можна припустити, що в найближчі два-три роки смартфон повністю замінить платіжну карту і платіжний термінал.

У яких банках вигідно оформити безконтактну картку

Безкоштовним випуском і обслуговуванням масових класичних карт вже нікого не здивуєш. Детальніше про тарифи на безконтактні карти розповідає Prostobank.ua

Вартість випуску й обслуговування безконтактних карт в банках з числа 30 лідерів ринку послуг для населення, згідно з дослідженнями Простобанк Консалтинг на 12.09.2019 р

Приват банк, MasterCard PayPass / Visa PayWave 
Випуск, грн 0
Обслуговування, грн / рік 0
Випуск + річне обслуговування, грн 0
Приват банк, MasterCard Gold PayPass / Visa Gold PayWave 
Випуск, грн 0
Обслуговування, грн / рік 240
Випуск + річне обслуговування, грн 240
Приват банк, Mastercard Platinum PayPass 
Випуск, грн 1000 (іменна) 
Обслуговування, грн / рік 3600
Випуск + річне обслуговування, грн 4600
Приват банк, World Black Edition PayPass 
Випуск, грн 1000 (іменна) 
Обслуговування, грн / рік 4800
Випуск + річне обслуговування, грн 5800
Приват банк, Visa Signature PayWave 
Випуск, грн 2000 (іменна) 
Обслуговування, грн / рік 6000
Випуск + річне обслуговування, грн 8000
Приват банк, МС World Elite PayPass 
Випуск, грн 4000 (іменна) 
Обслуговування, грн / рік 7200
Випуск + річне обслуговування, грн 11200
Приват банк, Visa Infinite PayWave 
Випуск, грн 8000 (іменна) 
Обслуговування, грн / рік 24000
Випуск + річне обслуговування, грн 32000
Ощадбанк, MasterCard Debit PayPass Standart / Visa Classic PayPass  
Випуск, грн 0
Обслуговування, грн / рік 120
Випуск + річне обслуговування, грн 120
Ощадбанк, MC Word PayPass / MC Debit Word PayPass 
Випуск, грн 0
Обслуговування, грн / рік 300 / або 75 грн., Якщо в місяць безготів.розрахунки від 3 тис. грн. 
Випуск + річне обслуговування, грн 300 / або 75 грн., Якщо в місяць безготів.розрахунки від 3 тис. грн. 
Ощадбанк, MasterCard Gold PayPass / Visa Gold PayPass 
Випуск, грн 0
Обслуговування, грн / рік 750 / або 50 грн., Якщо в місяць безготів.розрахунки від 3 тис. грн. 
Випуск + річне обслуговування, грн 750 / або 50 грн., Якщо в місяць безготів.розрахунки від 3 тис. грн. 
Ощадбанк, Mastercard Platinum PayPass / Visa Platinum PayPass 
Випуск, грн 0
Обслуговування, грн / рік 1500 / або 300 грн., Якщо в місяць безготів.розрахунки від 3 тис. грн. 
Випуск + річне обслуговування, грн 1500 / або 300 грн., Якщо в місяць безготів.розрахунки від 3 тис. грн. 
Ощадбанк, МС World Elite PayPass / Visa Infinite 
Випуск, грн 0
Обслуговування, грн / рік 10000
Випуск + річне обслуговування, грн 10000
Укрексімбанк, MasterCard Debit PayPass, Visa PayWave 
Випуск, грн 300
Обслуговування, грн / рік 0
Випуск + річне обслуговування, грн 300
Укрексімбанк, MasterCard Gold PayPass, Visa Gold PayWave  
Випуск, грн 1 100
Обслуговування, грн / рік 0
Випуск + річне обслуговування, грн 1100
Укрексімбанк, Visa Platinum PayWave, MasterCard Platinum PayPass 
Випуск, грн 3 500
Обслуговування, грн / рік 0
Випуск + річне обслуговування, грн 3500
Укрексімбанк, Visa Infinite
PaуWave, MasterCard World Elite PayPass  
Випуск, грн 10000
Обслуговування, грн / рік 0
Випуск + річне обслуговування, грн 10000
Укргазбанк, Debit MasterCard 3D Secure PayPass, MasterCard Standard PayPass, MasterCard PayPass
Випуск, грн 0
Обслуговування, грн / рік 49
Випуск + річне обслуговування, грн 49
Укргазбанк, MasterCard Gold PayPass / Visa Gold PayPass 
Випуск, грн 0
Обслуговування, грн / рік 480
Випуск + річне обслуговування, грн 480
Укргазбанк, MasterCard Platinum PayPass / Visa Platinum PayPass 
Випуск, грн 0
Обслуговування, грн / рік 2400 або 200 / міс. або 0, якщо в місяць. безготів.розрахунки від 15 тис. грн 
Випуск + річне обслуговування, грн 2400 або 200 / міс. або 0, якщо в місяць. безготів.розрахунки від 15 тис. грн 
Укргазбанк, MasterCard World Elite PayPass / Visa Infinite payWave 
Випуск, грн 0
Обслуговування, грн / рік 9600 або 800 / міс. або 0, якщо в місяць. безготів.розрахунки від 55 тис. грн 
Випуск + річне обслуговування, грн 9600 або 800 / міс. або 0, якщо в місяць. безготів.розрахунки від 55 тис. грн 
Райффайзен Банк Аваль , Visa infinite payWave, Mastercard World Elite, Mastercard Platinum contactless, Visa Fishka payWave, Visa Instant для «Пакета послуг Ексклюзив для Преміум клієнтів банку» 
Випуск, грн 0
Обслуговування, грн / рік 7800 або 650 / міс. або 0, якщо в місяць. безготів.розрахунки від 15 тис. грн. або
середньо-денний залишок коштів 70 тис. грн.
Випуск + річне обслуговування, грн 7800 або 650 / міс. або 0, якщо в місяць. безготів.розрахунки від 15 тис. грн. або
середньо-денний залишок коштів 70 тис. грн.
Райффайзен Банк Аваль , Visa Platinum Premium payWave
, Mastercard Platinum contactless, Visa Fishka payWave, Visa Instant для «Пакета послуг Престиж для Преміум клієнтів банку»
Випуск, грн  
Обслуговування, грн / рік  
Випуск + річне обслуговування, грн  
Райффайзен Банк Аваль , Mastercard Platinum contactless, Visa Fishka payWave, Visa Instant для «Пакета послуг Стартап для Преміум клієнтів банку»
Випуск, грн 0
Обслуговування, грн / рік 2400 або 200 / міс. або 0, якщо в місяць. безготів.розрахунки від 10 тис. грн 
Випуск + річне обслуговування, грн 2400 або 200 / міс. або 0, якщо в місяць. безготів.розрахунки від 10 тис. грн 
Райффайзен Банк Аваль , Visa Gold payWave, Mastercard Gold contactless, Visa Fishka payWave
, Visa Instant для "Пакета послуг Активний для приватних клієнтів"
Випуск, грн 0
Обслуговування, грн / рік 1440 або 120 / міс. або 0, якщо в місяць більше 10 разів розрахунок в мережі 
Випуск + річне обслуговування, грн 1440 або 120 / міс. або 0, якщо в місяць більше 10 разів розрахунок в мережі 
Райффайзен Банк Аваль , Visa Fishka payWave
, Visa Classic payWave, Visa Instant для "Пакета послуг Оптимальний"
Випуск, грн 0
Обслуговування, грн / рік 252
Випуск + річне обслуговування, грн 252
Альфа Банк, Debit World MasterCard сhip pay pass пакет "Comfort" 
Випуск, грн 0
Обслуговування, грн / рік 120 або 10 грн. / міс. або 0, за умови: залишку коштів на рахунку в банку від 20 тис. грн., торгові операції від 2 тис. грн. або торгові операції від 8 штук. 
Випуск + річне обслуговування, грн 120 або 10 грн. / міс. або 0, за умови: залишку коштів на рахунку в банку від 20 тис. грн., торгові операції від 2 тис. грн. або торгові операції від 8 штук. 
Альфа Банк, Visa Rewards сhip + pay wave пакет "Ultra" 
Випуск, грн 0
Обслуговування, грн / рік 2400 або 20 грн. / міс. або 0, за умови: залишку коштів на рахунку в банку від 70 тис. грн., торгові операції від 5 тис. грн. або торгові операції від 10 штук. 
Випуск + річне обслуговування, грн 2400 або 20 грн. / міс. або 0, за умови: залишку коштів на рахунку в банку від 70 тис. грн., торгові операції від 5 тис. грн. або торгові операції від 10 штук. 
Альфа Банк, Visa Platinum chip pay wave пакет "PlatinumBlack" 
Випуск, грн 0
Обслуговування, грн / рік 200 або 100 грн. / міс. або 0, за умови: залишку коштів на рахунку в банку від 250 тис. грн., торгові операції від 10 тис. грн. або торгові операції від 12 штук. 
Випуск + річне обслуговування, грн 200 або 100 грн. / міс. або 0, за умови: залишку коштів на рахунку в банку від 250 тис. грн., торгові операції від 10 тис. грн. або торгові операції від 12 штук. 
Альфа Банк, MasterCard Platinum chip pay pass пакет "PlatinumBlack Plus" 
Випуск, грн 0
Обслуговування, грн / рік 1200 або 250 грн. / міс. або 0, за умови: залишку коштів на рахунку в банку від 500 тис. грн., торгові операції від 20 тис. грн. або торгові операції від 30 штук. 
Випуск + річне обслуговування, грн 1200 або 250 грн. / міс. або 0, за умови: залишку коштів на рахунку в банку від 500 тис. грн., торгові операції від 20 тис. грн. або торгові операції від 30 штук. 
Альфа Банк, Mastercard Black Edition pay pass 
Випуск, грн 0
Обслуговування, грн / рік 5500 або щомісячна плата за обслуговування: 500 грн., утримується в разі: або залишків нижче 50 тис. доларів, або при щомісячній сумі торгових операцій менше 70 тис. грн. 
Випуск + річне обслуговування, грн 5500 або щомісячна плата за обслуговування: 500 грн., утримується в разі: або залишків нижче 50 тис. доларів, або при щомісячній сумі торгових операцій менше 70 тис. грн. 
Альфа Банк, Visa Infinite / MasterCard
WorldElite pay pass
Випуск, грн 0
Обслуговування, грн / рік 10 000 або щомісячна плата за обслуговування: 1000 грн., утримується в разі: або залишків нижче 100 тис. доларів, або при щомісячній сумі торгових операцій менше 100 тис. грн. 
Випуск + річне обслуговування, грн 10 000 або щомісячна плата за обслуговування: 1000 грн., утримується в разі: або залишків нижче 100 тис. доларів, або при щомісячній сумі торгових операцій менше 100 тис. грн. 
Сбєрбанк , МС Debit Gold PayPass / Visa Gold PayWave /
Випуск, грн 99
Обслуговування, грн / рік 120
Випуск + річне обслуговування, грн 219
Сбєрбанк , МС Platinum PayPass / Visa Platinum PayWave
Випуск, грн 1490
Обслуговування, грн / рік 0
Випуск + річне обслуговування, грн 1490
Сбєрбанк , МС World Elite PayPass
(TRAVEL),
Visa Signature PayWave
Випуск, грн 4490
Обслуговування, грн / рік 0
Випуск + річне обслуговування, грн 4490
Сбєрбанк , MC World Elite PayPass / Visa Infinite PayWave
Випуск, грн 10990
Обслуговування, грн / рік 0
Випуск + річне обслуговування, грн 10990
ПУМБ, Visa Rewards PayWave / MС World PayPass Debit 
Випуск, грн 0
Обслуговування, грн / рік 0
Випуск + річне обслуговування, грн 0
ПУМБ, Visa Platinum Black Chip PayWave, MasterCard World Chip PayPass
Випуск, грн 0
Обслуговування, грн / рік 5000 або 500 грн. / міс. або 0, якщо в місяць. безготів.розрахунки від 10 тис. грн. 
Випуск + річне обслуговування, грн 5000 або 500 грн. / міс. або 0, якщо в місяць. безготів.розрахунки від 10 тис. грн. 
ПУМБ, Visa Infinite PayWave, MasterCard World Elite PayPass
Випуск, грн 0
Обслуговування, грн / рік 10000 або 1000 / міс. або 0, якщо в місяць. безготів.розрахунки від 30 тис. грн. 
Випуск + річне обслуговування, грн 10000 або 1000 / міс. або 0, якщо в місяць. безготів.розрахунки від 30 тис. грн. 
UKRSIBBANK, MasterCard Debit Contactless пакет "Start"
Випуск, грн 0
Обслуговування, грн / рік 343 або 0-якщо є активний депозитний рахунок 
Випуск + річне обслуговування, грн 343 або 0-якщо є активний депозитний рахунок 
UKRSIBBANK, MasterCard Debit Contactless пакет "All Inclusive"
Випуск, грн 0
Обслуговування, грн / рік 490 або 60 грн. / міс. або 0 якщо в місяць. безготів.розрахунки від 5 тис. грн. або залишок коштів від 50 тис. грн. 
Випуск + річне обслуговування, грн 490 або 60 грн. / міс. або 0 якщо в місяць. безготів.розрахунки від 5 тис. грн. або залишок коштів від 50 тис. грн. 
UKRSIBBANK, MC Gold "Клімт" Contactless
Випуск, грн  
Обслуговування, грн / рік 1380 або 135 грн. / міс. або 0 якщо в місяць. безготів.розрахунки від 15 тис. грн. або залишок коштів від 150 тис. грн. 
Випуск + річне обслуговування, грн 1380 або 135 грн. / міс. або 0 якщо в місяць. безготів.розрахунки від 15 тис. грн. або залишок коштів від 150 тис. грн. 
UKRSIBBANK, MC Platinum "Карта світу" Contactless 
Випуск, грн  
Обслуговування, грн / рік 3964 або 547 грн. / міс. або 0 якщо в місяць. безготів.розрахунки від 20 тис. грн. або залишок коштів від 400 тис. грн. 
Випуск + річне обслуговування, грн 3964 або 547 грн. / міс. або 0 якщо в місяць. безготів.розрахунки від 20 тис. грн. або залишок коштів від 400 тис. грн. 
UKRSIBBANK, MC Black Edition PayPass
Випуск, грн  
Обслуговування, грн / рік 6324.00
Випуск + річне обслуговування, грн 6324.00
UKRSIBBANK, MasterCard World Elite PayPass 
Випуск, грн  
Обслуговування, грн / рік 12 000 або безкоштовно при залишках від 1 млн. грн. або операцій на суму від 100 тис. грн. в місяць 
Випуск + річне обслуговування, грн 12 000 або безкоштовно при залишках від 1 млн. грн. або операцій на суму від 100 тис. грн. в місяць 
Промінвестбанк, VISA Classic Debit (сhip) PayWave пакет "Активний" 
Випуск, грн 150
Обслуговування, грн / рік 180
Випуск + річне обслуговування, грн 330
Промінвестбанк, VISA Platinum (сhip) PayWave пакет "Активний" 
Випуск, грн 400
Обслуговування, грн / рік 180
Випуск + річне обслуговування, грн 580
Промінвестбанк, MasterCard Gold Debit (сhip) PayPass пакет "Активний" 
Випуск, грн 200
Обслуговування, грн / рік 180
Випуск + річне обслуговування, грн 380
Промінвестбанк, MasterCard Platinum (сhip) PayPass пакет "Активний" 
Випуск, грн 400
Обслуговування, грн / рік 180
Випуск + річне обслуговування, грн 580
Промінвестбанк, VISA Classic Debit (сhip) PayWave пакет "Прибутковий" 
Випуск, грн 150
Обслуговування, грн / рік 99
Випуск + річне обслуговування, грн 249
Промінвестбанк, VISA Platinum (сhip) PayWave пакет "Прибутковий" 
Випуск, грн 400
Обслуговування, грн / рік 99
Випуск + річне обслуговування, грн 499
Промінвестбанк, MasterCard Gold Debit (сhip) PayPass пакет "Прибутковий" 
Випуск, грн 200
Обслуговування, грн / рік 99
Випуск + річне обслуговування, грн 299
Промінвестбанк, MasterCard Platinum (сhip) PayPass пакет "Прибутковий" 
Випуск, грн 400
Обслуговування, грн / рік 99
Випуск + річне обслуговування, грн 499
ОТП БАНК , Visa Gold PayWave / MC Gold PayPass 
Випуск, грн 0
Обслуговування, грн / рік 660
Випуск + річне обслуговування, грн 660
ОТП БАНК , Visa Classic PayWave 
Випуск, грн 0
Обслуговування, грн / рік 179,88
Випуск + річне обслуговування, грн 179,88
ОТП БАНК , Visa Platinum PayPass в пакеті "OTP Tickets Travel Card" 
Випуск, грн 0
Обслуговування, грн / рік 0
Випуск + річне обслуговування, грн 0
ОТП БАНК , MasterCard World PayPass / MasterCard
Platinum PayPass в пакеті "Global Auto Card"
Випуск, грн 0
Обслуговування, грн / рік 360
Випуск + річне обслуговування, грн 360
ОТП БАНК , Visa Gold PayWave в пакеті "Vodafone Bonus Card" 
Випуск, грн 0
Обслуговування, грн / рік 0
Випуск + річне обслуговування, грн 0
ОТП БАНК , Visa Gold PayWave в пакеті "ELLE Platinum" 
Випуск, грн 0
Обслуговування, грн / рік 1188
Випуск + річне обслуговування, грн 1188
Креді Агріколь банк , MC World Contactless PayPass 
Випуск, грн 0
Обслуговування, грн / рік 600 або 50 грн. / міс. або 0, якщо залишок коштів на рахунку в банку в день від 10 тис. грн., або торгові операції від 10 штук. 
Випуск + річне обслуговування, грн 600 або 50 грн. / міс. або 0, якщо залишок коштів на рахунку в банку в день від 10 тис. грн., або торгові операції від 10 штук. 
Креді Агріколь банк, Visa Platinum Contactless PayWave / MC Platinum Contactless PayPass 
Випуск, грн 0
Обслуговування, грн / рік 4000 або 350 грн. / міс. або 0, якщо залишок коштів на рахунку в банку в день від 30 тис. грн., або розрахунок в торговій мережі від 10 тис. грн. в міс
Випуск + річне обслуговування, грн 4000 або 350 грн. / міс. або 0, якщо залишок коштів на рахунку в банку в день від 30 тис. грн., або розрахунок в торговій мережі від 10 тис. грн. в міс
Креді Агріколь банк , MC World Elite Contactless PayPass 
Випуск, грн 0
Обслуговування, грн / рік 8000 або 800 грн. / міс. або 0, якщо залишок коштів на рахунку в банку в день від 50 тис. грн., або розрахунок в торговій мережі від 15 тис. грн. в міс
Випуск + річне обслуговування, грн 8000 або 800 грн. / міс. або 0, якщо залишок коштів на рахунку в банку в день від 50 тис. грн., або розрахунок в торговій мережі від 15 тис. грн. в міс
Креді Агріколь банк, Visa Infinite Contactless PayWave 
Випуск, грн 0
Обслуговування, грн / рік 10000 або 1000 грн. / міс. або 0, якщо залишок коштів на рахунку в банку в день від 70 тис. грн., або розрахунок в торговій мережі від 20 тис. грн. в міс
Випуск + річне обслуговування, грн 10000 або 1000 грн. / міс. або 0, якщо залишок коштів на рахунку в банку в день від 70 тис. грн., або розрахунок в торговій мережі від 20 тис. грн. в міс
Південний, Visa Classic PayWave / MC World PayPass 
Випуск, грн 50
Обслуговування, грн / рік 0
Випуск + річне обслуговування, грн 50
Південний, Visa Gold PayWave / MC Gold PayPass 
Випуск, грн 100
Обслуговування, грн / рік 360
Випуск + річне обслуговування, грн 460
Південний, Visa Platinum PayWave / MC Platinum PayPass 
Випуск, грн 2000
Обслуговування, грн / рік 840
Випуск + річне обслуговування, грн 2840
Прокредит банк, Visa Classic PayWave 
Випуск, грн 0
Обслуговування, грн / рік 1980
Випуск + річне обслуговування, грн 1980
ТАСкомбанк, Visa Rewаrds PayWave 
Випуск, грн 150
Обслуговування, грн / рік 0
Випуск + річне обслуговування, грн 150
ТАСкомбанк, Visa Platinum PayWave 
Випуск, грн 500
Обслуговування, грн / рік 0
Випуск + річне обслуговування, грн 500
ТАСкомбанк, Visa Gold Rewаrds PayWave 
Випуск, грн 150
Обслуговування, грн / рік 0
Випуск + річне обслуговування, грн 150
ТАСкомбанк, MasterCard Debit Standard Contactless / MasterCard World Contactless 
Випуск, грн 150
Обслуговування, грн / рік 0
Випуск + річне обслуговування, грн 150
ТАСкомбанк, MasterCard WORLD Contactless 
Випуск, грн 0
Обслуговування, грн / рік 365
Випуск + річне обслуговування, грн 365
Кредобанк, Mastercard World Debit Standard Contactless (PayPass) 
Випуск, грн 0
Обслуговування, грн / рік 240 або 20 грн. / міс. або 0, якщо зарахування регулярних надходжень від 2 тис. грн.
за поточний календарний місяць, або розрахунок в торговій мережі від 2 тис. грн. в міс
Випуск + річне обслуговування, грн 240 або 20 грн. / міс. або 0, якщо зарахування регулярних надходжень від 2 тис. грн.
за поточний календарний місяць, або розрахунок в торговій мережі від 2 тис. грн. в міс
Кредобанк, Debit Mastercard Gold Contactless (PayPass) 
Випуск, грн 0
Обслуговування, грн / рік 600 або 50 грн. / міс. або 0, якщо зарахування регулярних надходжень від 7 тис. грн.
за поточний календарний місяць, або розрахунок в торговій мережі від 3,5 тис. грн. в міс
Випуск + річне обслуговування, грн 600 або 50 грн. / міс. або 0, якщо зарахування регулярних надходжень від 7 тис. грн.
за поточний календарний місяць, або розрахунок в торговій мережі від 3,5 тис. грн. в міс
Кредобанк, Debit Mastercard Platinum Contactless (PayPass) 
Випуск, грн 0
Обслуговування, грн / рік 1800 або 150 грн. / міс. або 0, якщо зарахування регулярних надходжень від 15 тис. грн.
за поточний календарний місяць, або розрахунок в торговій мережі від 7,5 тис. грн. в міс
Випуск + річне обслуговування, грн 1800 або 150 грн. / міс. або 0, якщо зарахування регулярних надходжень від 15 тис. грн.
за поточний календарний місяць, або розрахунок в торговій мережі від 7,5 тис. грн. в міс
Банк Кредит Дніпро, VISA Classic Instant Issue / VISA Classic Рay Wave 
Випуск, грн 0
Обслуговування, грн / рік 20
Випуск + річне обслуговування, грн 20
Банк Кредит Дніпро, VISA Gold Рay Wave / VISA Gold Рay Wave Instant Issue 
Випуск, грн 0
Обслуговування, грн / рік 240 або 20 грн. / міс. або 0 якщо на залишку на кінець місяця 250 тис. грн. або сума транзакцій в місяць від 5 тис. грн. в місяць,
Випуск + річне обслуговування, грн 240 або 20 грн. / міс. або 0 якщо на залишку на кінець місяця 250 тис. грн. або сума транзакцій в місяць від 5 тис. грн. в місяць,
Банк Кредит Дніпро, MasterCard Platinum chip PayPass 
Випуск, грн 3500
Обслуговування, грн / рік 0
Випуск + річне обслуговування, грн 3500
Банк Кредит Дніпро, MasterCard World Elite chip PayPass 
Випуск, грн 10000
Обслуговування, грн / рік 0
Випуск + річне обслуговування, грн 10000
МЕГАБАНК, МasterCard Standard Debit PayPass 
Випуск, грн 75
Обслуговування, грн / рік 0
Випуск + річне обслуговування, грн 75
МЕГАБАНК, Visa Classic Рay Wave / MC Standard PayPass 
Випуск, грн 250
Обслуговування, грн / рік 0
Випуск + річне обслуговування, грн 250
МЕГАБАНК, Visa Gold Рay Wave / MC Gold PayPass 
Випуск, грн 300
Обслуговування, грн / рік 0
Випуск + річне обслуговування, грн 300
МЕГАБАНК, MC Platinum PayPass Базовий 
Випуск, грн 700
Обслуговування, грн / рік 0
Випуск + річне обслуговування, грн 700
МЕГАБАНК, MC Platinum PayPass 
Випуск, грн 2500
Обслуговування, грн / рік 0
Випуск + річне обслуговування, грн 2500
МЕГАБАНК, Visa Infinite - Базовий 
Випуск, грн 900
Обслуговування, грн / рік 0
Випуск + річне обслуговування, грн 900
МЕГАБАНК, Visa Infinite 
Випуск, грн 2700
Обслуговування, грн / рік 0
Випуск + річне обслуговування, грн 2700
Універсал банк, -
Випуск, грн -
Обслуговування, грн / рік -
Випуск + річне обслуговування, грн -
МІБ, Visa Classic Рay Wave 
Випуск, грн 300
Обслуговування, грн / рік 0
Випуск + річне обслуговування, грн 300
МІБ, Visa Gold PayWave 
Випуск, грн 500
Обслуговування, грн / рік 0
Випуск + річне обслуговування, грн 500
Банк Восток, Visa Gold chip PayWave / MC Debit Gold chip PayPass 
Випуск, грн 151
Обслуговування, грн / рік 0
Випуск + річне обслуговування, грн 151
Банк Восток, Visa Classic chip PayWave / MC Debit Standard PayPass 
Випуск, грн 51
Обслуговування, грн / рік 0
Випуск + річне обслуговування, грн 51
Ідея Банк, Debit World PayPass рівень «Green» 
Випуск, грн 0
Обслуговування, грн / рік 120 або 10 грн. / міс. або 0, за умови: залишку коштів на рахунку в банку від 5 000,00 UAH / 200,00 USD / 200,00 EUR, торгові операції від 1 000,00 UAH / 40,00 USD / 40,00 EUR; або торгові операції від 10 штук.
Випуск + річне обслуговування, грн 120 або 10 грн. / міс. або 0, за умови: залишку коштів на рахунку в банку від 5 000,00 UAH / 200,00 USD / 200,00 EUR, торгові операції від 1 000,00 UAH / 40,00 USD / 40,00 EUR; або торгові операції від 10 штук.
Ідея Банк, Debit World PayPass рівень «Violet» 
Випуск, грн  
Обслуговування, грн / рік 300 UAH, 12 USD, EUR або 25 UAH, 1 USD, EUR / міс. або 0, за умови: залишку коштів на рахунку в банку від 10 000 UAH / 400 USD / 400 EUR, торгові операції від 5 000 UAH / 200 USD / 200 EUR; або торгові операції від 15 штук.
Випуск + річне обслуговування, грн 300 UAH, 12 USD, EUR або 25 UAH, 1 USD, EUR / міс. або 0, за умови: залишку коштів на рахунку в банку від 10 000 UAH / 400 USD / 400 EUR, торгові операції від 5 000 UAH / 200 USD / 200 EUR; або торгові операції від 15 штук.
Ідея Банк, MC Debit Platinum PayPass рівень «Brown» 
Випуск, грн 0
Обслуговування, грн / рік 1200; 48 USD; EUR або 100; 4 USD; EUR / міс. або 0, за умови: залишку коштів на рахунку в банку від 30 000 UAH / 1 000 USD / 1 000 EUR, торгові операції від 10 000 UAH / 400 USD / 400,00 EUR; або торгові операції від 25 штук.
Випуск + річне обслуговування, грн 1200; 48 USD; EUR або 100; 4 USD; EUR / міс. або 0, за умови: залишку коштів на рахунку в банку від 30 000 UAH / 1 000 USD / 1 000 EUR, торгові операції від 10 000 UAH / 400 USD / 400,00 EUR; або торгові операції від 25 штук.
Ідея Банк, MC Debit Platinum PayPass рівень «Brown Travel» 
Випуск, грн 600
Обслуговування, грн / рік 240
Випуск + річне обслуговування, грн 840
ІНДУСТРІАЛБАНК, Visa Platinum Pay Wave PayWave / MC Platinum PayPass 
Випуск, грн 0
Обслуговування, грн / рік 1200 UAH; 45,6 USD; 39,6 EUR або 100,00 грн; 3,8 USD; 3,3EUR / міс. або 0, якщо торговельні операції від 5 000 UAH / 200 USD / 200 EUR;
Випуск + річне обслуговування, грн 1200 UAH; 45,6 USD; 39,6 EUR або 100,00 грн; 3,8 USD; 3,3EUR / міс. або 0, якщо торговельні операції від 5 000 UAH / 200 USD / 200 EUR;
ІНДУСТРІАЛБАНК, Visa Gold Pay Wave PayWave / MC Gold PayPass 
Випуск, грн 0
Обслуговування, грн / рік 480 UAH, 18 USD; 15,6 EUR або 40 грн; 1,5 USD; 1,3EUR / міс. або 0, якщо торговельні операції від 5 000 UAH / 200 USD / 200 EUR;
Випуск + річне обслуговування, грн 480 UAH, 18 USD; 15,6 EUR або 40 грн; 1,5 USD; 1,3EUR / міс. або 0, якщо торговельні операції від 5 000 UAH / 200 USD / 200 EUR;
ІНДУСТРІАЛБАНК, Visa Classic Pay Wave PayWave / MC Standard PayPass 
Випуск, грн 0
Обслуговування, грн / рік 120 UAH; 4,2 USD; 3,6 EUR або 10,00 грн; 0,35 USD; 0,3EUR / міс. або 0, якщо торговельні операції від 5 000 UAH / 200 USD / 200 EUR;
Випуск + річне обслуговування, грн 120 UAH; 4,2 USD; 3,6 EUR або 10,00 грн; 0,35 USD; 0,3EUR / міс. або 0, якщо торговельні операції від 5 000 UAH / 200 USD / 200 EUR;
МТБ БАНК, MС Debit Standard Contactless / Visa Classic PayWave 
Випуск, грн 170
Обслуговування, грн / рік 0
Випуск + річне обслуговування, грн 170
МТБ БАНК, MС Debit Gold Contactless / Visa Gold PayWave 
Випуск, грн 600
Обслуговування, грн / рік 0
Випуск + річне обслуговування, грн 600
Банк інвестицій і заощаджень, Visa Classic PayWave пакет "Platinum VIP" 
Випуск, грн 50
Обслуговування, грн / рік 1000
Випуск + річне обслуговування, грн 1050
Банк інвестицій і заощаджень, Visa Gold PayWave пакет "Platinum VIP" 
Випуск, грн 0
Обслуговування, грн / рік 1000
Випуск + річне обслуговування, грн 1000
Банк інвестицій і заощаджень, Visa Platinum PayWave пакет "Platinum VIP" 
Випуск, грн 500
Обслуговування, грн / рік 1000
Випуск + річне обслуговування, грн 1500
Правекс Банк, Visa Platinum Pay Wave / Mastercard Platinum Pay Pass / Mastercard Platinum / МasterCard World Elite PayPass пакет "Фамільний bank & work" 
Випуск, грн 0
Обслуговування, грн / рік 0 грн.(1-й рік)
3600 грн. / рік. або 300 грн. / міс. або 0 за умови: залишку коштів на рахунку в банку від 50 000 грн., торгові операції від 15 000 грн. (2-й і наступні роки)
Випуск + річне обслуговування, грн 0 грн.(1-й рік)
3600 грн. / рік. або 300 грн. / міс. або 0 за умови: залишку коштів на рахунку в банку від 50 000 грн., торгові операції від 15 000 грн. (2-й і наступні роки)
Правекс Банк, Visa Platinum Pay Wave / Masterсard Platinum Pay Pass / Masterсard Platinum / МasterСard World Elite PayPass пакет "Фамільний" 
Випуск, грн 0
Обслуговування, грн / рік 3 900 грн. / рік або 300 грн. / міс. або 0 за умови: залишку коштів на рахунку в банку від 50 000 грн., торгові операції від 15 000 грн.
Випуск + річне обслуговування, грн 3 900 грн. / рік або 300 грн. / міс. або 0 за умови: залишку коштів на рахунку в банку від 50 000 грн., торгові операції від 15 000 грн.
Правекс Банк, МasterCard World Elite PayPasss пакет "Фамільний R & B" 
Випуск, грн 0
Обслуговування, грн / рік 10000 грн. / рік або 600 грн. / міс. або 0 за умови: залишку коштів на рахунку в банку від 500 000 грн., торгові операції від 100 000 грн.
Випуск + річне обслуговування, грн 10000 грн. / рік або 600 грн. / міс. або 0 за умови: залишку коштів на рахунку в банку від 500 000 грн., торгові операції від 100 000 грн.
Правекс Банк, Mastercard Debit / Visa Classic Unembossed миттєва
(Mastercard Platinum / Mastercard Platinum PayPass) пакет "Cappuccino"
Випуск, грн 0
Обслуговування, грн / рік 499 грн. / рік або 49 грн. / міс. або 0 за умови: залишку коштів на рахунку в банку від 5 000 грн., торгові операції від 3000 грн.
Випуск + річне обслуговування, грн 499 грн. / рік або 49 грн. / міс. або 0 за умови: залишку коштів на рахунку в банку від 5 000 грн., торгові операції від 3000 грн.
Правекс Банк, Visa Platinum / Mastercard Platinum / Mastercard Platinum Pay Pass 
Випуск, грн 0
Обслуговування, грн / рік 2280
Випуск + річне обслуговування, грн 2280
Правекс Банк, Visa Gold Pay Wave / Mastercard Gold / Mastercard Gold Pay Pass 
Випуск, грн 0
Обслуговування, грн / рік 1200
Випуск + річне обслуговування, грн 1200
Піреус банк, Visa Gold Pay Wave 
Випуск, грн 0
Обслуговування, грн / рік 500
Випуск + річне обслуговування, грн 500
Піреус банк, Visa Platinum Pay Wave 
Випуск, грн 0
Обслуговування, грн / рік 3500
Випуск + річне обслуговування, грн 3500
Піреус банк, Visa Classic 
Випуск, грн 0
Обслуговування, грн / рік 300
Випуск + річне обслуговування, грн 300
Глобус, Debit Mastercard Contactless / Debit Mastercard Contactless Instant 
Випуск, грн 150
Обслуговування, грн / рік 0
Випуск + річне обслуговування, грн 150
Глобус, MasterCard Gold Chip Contactless 
Випуск, грн 250
Обслуговування, грн / рік 0
Випуск + річне обслуговування, грн 250
Глобус, Masterсard Platinum Chip PayPass пакет "
Преміальна картка"
Випуск, грн 2990
Обслуговування, грн / рік 0
Випуск + річне обслуговування, грн 2990
Глобус, Masterсard Platinum Chip PayPass пакет "Елітний" 
Випуск, грн 0
Обслуговування, грн / рік 4800
Випуск + річне обслуговування, грн 4800
Форвард, МС Platinum Chip PayPass 
Випуск, грн 0
Обслуговування, грн / рік 0
Випуск + річне обслуговування, грн 0
Форвард, MasterCard Standard PayPass 
Випуск, грн 0
Обслуговування, грн / рік 49
Випуск + річне обслуговування, грн 49
Форвард, MasterCard Gold PayPass 
Випуск, грн 0
Обслуговування, грн / рік 120
Випуск + річне обслуговування, грн 120
Львів, Visa Classic Pay Wave 
Випуск, грн 150
Обслуговування, грн / рік 0
Випуск + річне обслуговування, грн 150
Львів, Visa Gold Pay Wave 
Випуск, грн 200
Обслуговування, грн / рік 0
Випуск + річне обслуговування, грн 150

 

Безконтактні платіжні карти: красива приманка або зручний платіжний інструмент

Які переваги у безконтакту перед класичної картою, а також чи стане смартфон з NFC-чіпом альтернативою гаманця?

Платіжна карта, що підтримує технологію безконтактних платежів - найсучасніша банківська карта. Відповідно кількість активних безконтактних карт постійно зростає.

Основною перевагою безконтактних платежів є швидкість здійснення транзакції без фізичного контакту між платіжним інструментом і POS-терміналом. У зв'язку з чим, однією зі сфер, яка істотно впливає на зростання безконтактних платежів, є транспортна. У Лондоні, кожна десята безконтактна транзакція відбувається саме в транспортній мережі.

З червня 2015 року пасажири Київського метрополітену мають можливість оплачувати проїзд за допомогою безконтактних карт. Хочеться відзначити, після Лондона, Санкт-Петербурга, Чикаго і Бухареста, Київ - п'яте місто в світі з можливістю безконтактної оплати проїзду. Жителі і гості столиці активно користуються цим сервісом.

Технологія безконтактних платежів доступна будь-якому клієнту. Наприклад, деякі банки пропонують безконтактні картки безкоштовно і без плати за обслуговування. Деякі банки пропонують безконтактну картку для виплат, наприклад, в рамках зарплатних проектів, як пенсійну картку, або стипендіальну. Всі преміальні картки вже оснащені функцією безконтактних платежів.

Уже багато безконтактних транзакцій здійснюються з використанням технології NFC. Все більшу популярність завойовують використання мобільного телефону для здійснення банківських операцій. Вартість такого гаджета в Україні стартує від 3000 грн. Постійно зростає перелік моделей, що підтримують даний функціонал, і ціна пристроїв стає більш прийнятною.

Крім того, активно розвиваються «електронні гаманці» - Apple Pay, Samsung Pay і т.д. Вже запущені «гаманці» Visa Checkout, MasterPass і ChasePay. Технологія Host Card Emulation (HCE) набирає популярність, так як дозволяє емулювати банківську карту на телефон або планшет, а захищений модуль є віртуальним і знаходиться в «хмарі». Такого роду рішення дозволяють користувачеві здійснювати оплати не тільки з використанням безконтактної технології NFC, а й проводити розрахунки в Інтернеті. За даними дослідження WorldPay, до 2019 року електронні гаманці стануть популярнішими за кредитні і дебетові карти при оплаті товарів і послуг в Інтернеті. А за прогнозами Strategy Analytics, оборот мобільних NFC-платежів до 2020 року досягне $ 130 млрд.

Практично будь-який пристрій з доступом в інтернет може стати платіжним. Платіжні гаджети - останній тренд на ринку.

Наприклад, компанії Fit Pay і ConnecteDevice спільно розробили ремінець-браслет що підтримує технологію NFC. Дане рішення розширює можливості різних фітнес-трекерів і розумних годинників - крім контролю за своїм здоров'ям, користувачі зможуть оплатити свої покупки без необхідності діставати телефон або шукати платіжну карту.

Також, здійснюється ряд розробок на основі біометричних технологій. Наприклад, Британська компанія WorldPay почала тестування способу оплати товарів за допомогою відбитка пальців. Система платежу побудована на основі розробки компанії Sthaler, скан відбитку пальця прив'язаний до платіжної картки через систему Fingopay. Щоб здійснити оплату досить доторкнутися пальцем до сканера відбитків. Біометричні дані будуть передаватися в зашифрованому вигляді, що скорочує ризики компрометації інформації. Платіжна система MasterCard, спільно з голландською International Card Services (ICS), також проводить тестування проекту з біометричної верифікації транзакцій. Користувачі зможуть підтвердити транзакцію за допомогою відбитків пальців або ж за допомогою камери смартфона, зробивши фотознімок свого обличчя (селфі).

Технології - це рушійна сила, яка удосконалює банківські процеси та підвищує ефективність роботи, а безконтактні платежі це майбутнє банківської сфери, яке вже настало.

Безпека безконтактних карт: як запобігти шахрайству

Сергій Францишко, віце-президент з розвитку бізнесу представництва MasterCard Europe в Україні

Сьогодні безготівкові розрахунки за допомогою безконтактних карт - дуже безпечний вид платежів. Безконтактні картки працюють на чиповій технології, тому за рахунок передачі інформації за допомогою криптограми забезпечується високий рівень безпеки платежів. Кожна транзакція генерує динамічний код, завдяки чому хакери-шахраї не зможуть втрутитися в неї і змінити інформацію. Оскільки карту не треба передавати касирові, зменшується ймовірність крадіжки даних: номера, CVV / CVC-коду. Безконтактний термінал зчитує інформацію з карти з невеликої відстані - 2-4 см. Після проведення операції термінал відразу відключається, що виключає помилкове або навмисне множинне списання коштів. Для більшої безпеки платежі, які перевищують 500 грн, захищені необхідністю введення пін-коду.

Більшість безконтактних карт, що випускаються українськими банками, мають чіп і безконтактну смугу (за винятком карт-стікерів). Завдяки цьому гібридними картами можна розрахуватися всюди, навіть якщо термінал застарів, і не приймає безконтактні платежі і чіпові карти.

В Україні активно розвивається інфраструктура для прийому безконтактних карт.

Катерина Аршинникова, начальник сектора управління картковим портфелем ОТП Банку

Як відомо, чипова технологія карт - це високий рівень безпеки та надійності. А безконтактна технологія дозволяє говорити про те, що такі карти ще більш захищені. Це пов'язано з тим, що при розрахунку карткою MasterCard з безконтактною технологією PayPass карту не потрібно передавати касиру, щоб оплатити покупку. Карта завжди в руках клієнта, і він повністю контролюєте процес оплати.

Як же відбувається процес оплати за допомогою безконтактних карт MasterCard PayPass? Досить зробити три простих кроки. Касир пробиває загальну суму «Разом», на дисплеї терміналу MasterCard PayPass висвічується сума покупки. Власник картки перевіряє розмір такої суми. Якщо сума вірна, торкається картою до терміналу. Лунає звуковий сигнал, загориться світловий індикатор - ваша покупка сплачена.

Ірина Смологонова, начальник центру розвитку продуктів ринку індивідуального бізнесу UKRSIBBANKа BNP Paribas Group

Технологія PayPass застосовується в різних країнах світу вже близько 10 років. За цей час рівень захисту даних власників карток при проведенні таких безконтактних операцій значно зріс - на сьогоднішній день можна говорити про високу безпеку при застосуванні цієї технології на прикладі карт нашого банку:

 • карти з технологією PayPass випускаються банком на чиповому пластику, що забезпечує підвищену безпеку даних на карті при проведенні операцій від копіювання / зчитування в шахрайських цілях;
 • по картах з PayPass без введення пін-коду доступні тільки операції до 500 грн. Клієнт повідомляється про проведення покупки звуковим і світловим сигналом терміналу. Понад зазначену суму держатель картки повинен буде підтвердити оплату введенням пін-коду. Такі обмеження при використанні технології забезпечують клієнтам зручність і безпеку;
 • карту, оснащену технологією PayPass, немає необхідності передавати касирові при оплаті покупок, що підвищує безпеку розрахунків;
 • кошти не можуть бути списані за одну і ту ж операцію купівлі двічі, так як кожна окрема транзакція має свій унікальний динамічний код. Це також забезпечує безпеку від шахрайського використання або зміни інформації про платіж карткою за допомогою PayPass;
 • при блокуванні картки у випадку втрати / крадіжки операції по ній провести неможливо (включаючи безконтактні покупки до 500 грн).

 

Хочете отримувати повідомлення на ваш email, коли ми опублікуємо нові статті?

також стежити за оновленнями сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

UniGroup

Кредит под 1,5% в месяц. Под авто, квартиру, дом, нежилое помещение

Сумма: от 30 000 до 15 000 000 грн.

Срок: от 1 месяца до 10 лет

Без выписки и перерегистрации

Киев, Киевская обл. до 60 км

Страховая группа ТАС

Страховка онлайн

Туристическая страховка онлайн: три программы на выбор.

Обязательная автогражданка от лидера рынка.

Корисні статті з даної тематики