про твої фінанси

Сім фактів про безконтактні платіжні картки

Prosto стрімко безконтактні технології освоюють український ринок платіжних карт. Трохи більше ніж за 7 років на ринку не залишилося жодного банку, який не емітує такий пластик, а вартість його випуску і обслуговування не перевищує середні ринкові тарифи. Хто і на яких умовах пропонує безконтактні карти українцям, а також в чому полягають їх особливості, як користуватися і як прикладати безконтактну картку, дізнавався Prostobank.ua


Короткий зміст і посилання по темі

 1. Що таке безконтактна картка
 2. Плюси і мінуси
 3. Цікаві факти про безконтактні карти
 4. У яких банках вигідно оформити безконтактну картку
 5. Безконтактні платіжні карти: красива приманка або зручний платіжний інструмент
 6. Безпека безконтактних карт: як запобігти шахрайству

Що таке безконтактна картка

Принцип роботи безконтактної платіжної карти для користувача гранично простий: досить прикласти смарт карту до зчитувального пристрою - і ваші покупки оплачені. Аналогічно діють, скажімо, карти на поїздки в київському метро. І це не дивно, адже проїзні квитки - це, можна сказати, прабатьки безконтактних платіжних карт.

За розробку цієї ідеї в Україні ще в далекому 2003 року взялася вітчизняна платіжна система НСМЕП, в планах якої було запустити платіжну карту, поєднану з проїзним на київський громадський транспорт. Плани так і не були реалізовані, але функція безконтактних платежів на картах НСМЕП з'явилася. Правда, через невисоку популярність самих карт у користувачів «пластика» поширення не отримала.

І ось, в кінці 2011 року технологія безконтактних платежів прийшла в Україну вже з-за кордону у вигляді технології PayPass від компанії MasterCard. Нововведенням є стікер, який користувач може прикріпити до гаманця або мобільного телефону і використовувати як платіжний засіб. Навесні-2012 свою альтернативу - безконтактну платіжну карту PayWave - запропонувала і Visa. Щоб відразу популяризувати новинки серед користувачів і продемонструвати їх головну перевагу - скорочення черг, термінали по прийому безконтактних карт були встановлені в супермаркетах Fozzy Group ( «Сільпо», «Фора», «Бумі» і т.д.) і гіпермаркетах «Метро».

Плюси і мінуси

В першу чергу до переваг безконтактних платежів відносять швидкість проведення операції. Цільовий сегмент, де такі безконтактні карти найбільш затребувані: торговці з великим людино-потоком і малою сумою середнього чека. Як правило, це мережі швидкого харчування, магазини косметики та побутової хімії, продуктові супермаркети. Технології дозволяють проходження операцій на малі суми (до 500 гривень) тільки прикладанням карти до магнітного зчитувача, без введення ПІН-коду. При цьому карта не передається в руки касирові. Згідно зі статистикою МПС тривалість проходження транзакції в торговельній мережі скорочується на 40%.

При цьому, як стверджують експерти, швидкість проведення платежу збільшиться не на шкоду його безпеці. Навіть навпаки, безконтактну картку вважають безпечнішою. Таку карту не потрібно передавати в руки касирові, що зменшує ризик зчитування інформації з картки шахраями. При сумі покупки, що перевищує 500 гривень, обов'язкове введення ПІН-коду, таким чином, клієнт може бути впевнений, що в разі крадіжки карти зловмисник не зможе розрахуватися на велику суму.

Що стосується недоліків нововведення, то вони в першу чергу пов'язані з більш високою вартістю безконтактного «пластика» в порівнянні з традиційним.

Цікаві факти про безконтактні карти

Факт перший: їх пропозиція зростає

З моменту появи на українському ринку восени-2011 безконтактні платіжні карти серйозно і швидко прогресували. Станом на листопад-2021 їх пропонують (див. табл. нижче) всі 15 досліджуваних банків.

Факт другий: вони - не тільки для елітних власників карток

Всупереч очікуванням експертів банківського ринку, карти з безконтактної технологією взимку-2021 банки пропонують не тільки власникам «пластику» преміум-класу. За дослідженням компанії «Простобанк Консалтинг», в кожному банку-емітенту пластика з безконтактним чипом його пропонують в складі класичних карт.

Невисока і вартість безконтактних карток. А іноді отримати і безконтактну картку, і її обслуговування можна і зовсім безкоштовно. Так, у листопаді-2021 така пропозиція є у 8 банків з 15-ти досліджуваних

Факт третій: найчастіше, вони - гібриди

Більшість установ пропонують звичайні платіжні картки з чіпом і магнітною смугою, а безконтактна технологія в них пропонується як додатковий новаторський «бонус». Такий підхід цілком логічний: поки термінали, що приймають безконтактні карти, не поширені повсюдно, користувачеві дуже до речі буде мати на своїй карті також чіп і магнітну смугу.

З іншого боку, за інноваційність користувачеві часом доведеться доплатити. Не секрет, що звичайні карти для виплат в деяких банках можна отримати безкоштовно, а з вбудованим чіпом для безконтактних платежів - вже за додаткову оплату.

Факт четвертий: їх безпека буде рости

Одне з головних побоювань потенційних користувачів безконтактних карт, поряд з неможливістю розплатитися ними через відсутність терміналів - це недостатня безпека карт. Хоча експерти ринку запевняють, що такі карти навіть безпечніше традиційних, оскільки:

 • їх практично неможливо підробити через унікального шифрування вбудованого чіпа;
 • кожна транзакція має динамічний код, завдяки чому хакери-шахраї не зможуть втрутитися в неї і змінити інформацію;
 • безконтактний термінал проводить операцію тільки один раз і відразу відключається, що виключає помилкове або навмисне множинне списання коштів;
 • власнику картки не потрібно передавати її в руки касирові при дрібних покупках, що зменшує ймовірність крадіжки даних карти (номер і CVV / CVC-код для оплати в інтернеті).

Але оскільки розрахунки картою можна проводити без введення пін-коду і навіть без підпису на чеку, то теоретично шахраї можуть вкрасти вашу карту і вільно розплачуватися нею. Однак і тут не все так безнадійно: ліміти на операції без введення пін-коду складають 500 гривень. Так що за один раз шахраї не вкрадуть багато, а вже далі потенційні втрати залежать від швидкості вашого реагування.

Тому для таких карт особливо важлива наявність СМС-банкінгу. Якщо ви втратили безконтактний «пластик» або отримали СМС про підозрілі списання - негайно телефонуйте в банк і блокуйте карту.

Платіжні системи і банки в свою чергу продовжують працювати над безпекою безконтактних платежів.

Факт п'ятий: наявність терміналу не гарантує, що вашу карту візьмуть

За інформацією регулятора, безконтактні термінали станом на 01.10.2020 р. займають 85% від загального числа POS-терміналів, встановлених в торгово-сервісній мережі. В сумі це 86% від загального числа POS-терміналів, встановлених в торгово-сервісній мережі. Однак чисельність безконтактних POS-терміналів - це не все, що обмежує можливості власника безконтактної карти розрахуватися нею.

Технічно термінал для оплати безконтактною карткою підходить для обох платіжних систем. Зараз все нові моделі від постачальників POS-обладнання підтримують в одному платіжному терміналі Mastercard PayPass і Visa PayWave. Також є можливість через дані термінали розплачуватися за технологією NFC. На практиці ж іноді точки приймають до оплати тільки безконтактні Mastercard або тільки Visa. Так що навіть при наявності торгового терміналу вам можуть відмовити в оплаті безконтактною карткою, якщо вона - не тієї платіжної системи, яку підтримує банк-еквайєр.

Факт шостий: касир може не знати про безконтактний термінал

Навіть якщо термінал приймає карти вашої платіжної системи, це ще не гарантує, що вам вдасться розплатитися в ньому безконтактною карткою. Як відзначають самі банкіри - касири нерідко не мають поняття про те, що їх термінал може приймати до оплати такі карти, і не вміють обробляти безконтактні платежі. А тому навіть при наявності безконтактної карти і відповідного терміналу вам можуть відмовити в оплаті. Касири точок прийому безконтактних карт не завжди поінформовані про наявність даної функції в їх терміналах, і це часто трапляється на периферії.

Вихід банкіри бачать в одному: паралельно з встановленням безконтактних пос-терміналів на касах підприємств необхідно проводити навчання касирів і продавців.

Факт сьомий: вони - лише перехідний етап

Говорячи про перспективи безконтактних платіжних карт на українському ринку, банківські експерти сходяться на думці, що безконтактні карти - не мета, а лише проміжний етап на шляху до більш досконалої технології оплати за допомогою смартфонів. Багато гравців ринку, не встигнувши до кінця розвинути у себе безконтактні карти, дивляться в бік NFC. Можна припустити, що в найближчі два-три роки смартфон повністю замінить платіжну карту і платіжний термінал.

У яких банках вигідно оформити безконтактну картку

Безкоштовним випуском і обслуговуванням масових класичних карт вже нікого не здивуєш. Детальніше про тарифи на безконтактні карти розповідає Prostobank.ua

Вартість випуску й обслуговування безконтактних карт в банках з числа 15 лідерів ринку послуг для населення, згідно з дослідженнями Простобанк Консалтинг на січень 2021 року.

Приват банк, MasterCard PayPass / Visa PayWave 
Випуск, грн  0
Обслуговування, грн / рік  0
Випуск + річне обслуговування, грн  0
Приват банк, MasterCard Gold PayPass / Visa Gold PayWave 
Випуск, грн  0
Обслуговування, грн / рік  240
Випуск + річне обслуговування, грн  240
Приват банк, Mastercard Platinum PayPass 
Випуск, грн  1000 (іменна) 
Обслуговування, грн / рік  3600
Випуск + річне обслуговування, грн  4600
Приват банк, World Black Edition PayPass 
Випуск, грн  1000 (іменна) 
Обслуговування, грн / рік  4800
Випуск + річне обслуговування, грн  5800
Приват банк, Visa Signature PayWave 
Випуск, грн  2000 (іменна) 
Обслуговування, грн / рік  6000
Випуск + річне обслуговування, грн  8000
Приват банк, МС World Elite PayPass 
Випуск, грн  4000 (іменна) 
Обслуговування, грн / рік  7200
Випуск + річне обслуговування, грн  11200
Приват банк, Visa Infinite PayWave 
Випуск, грн  8000 (іменна) 
Обслуговування, грн / рік  24000
Випуск + річне обслуговування, грн  32000
Ощадбанк, MC Debit World PayPass/Visa Classic PayWave
Випуск, грн  0
Обслуговування, грн / рік  0
Випуск + річне обслуговування, грн  0
Ощадбанк, MC Debit World PayPass/Visa Rewards PayWave
Випуск, грн  0
Обслуговування, грн / рік  750 грн. / рік (25 грн. / міс.) Або безкоштовно, якщо в місяць безгот. розрахунки від 3 тис. грн.
Випуск + річне обслуговування, грн  750 грн. / рік (25 грн. / міс.) Або безкоштовно, якщо в місяць безгот. розрахунки від 3 тис. грн.
Ощадбанк, Mastercard Platinum PayPass/Visa Platinum PayWave
Випуск, грн  0
Обслуговування, грн / рік  1500 / або 300 грн., якщо в місяць безгот. розрахунки від 10 тис. грн.
Випуск + річне обслуговування, грн  1500 / або 300 грн., якщо в місяць безгот. розрахунки від 10 тис. грн.
Ощадбанк, МС World Elite PayPass / Visa Infinite PayWave
Випуск, грн  0
Обслуговування, грн / рік  10000 (800 грн. / міс) або безкоштовно, якщо в місяць безгот. розрахунки від 20 тис. грн.
Випуск + річне обслуговування, грн  10000 (800 грн. / міс) або безкоштовно, якщо в місяць безгот. розрахунки від 20 тис. грн.
Укрексімбанк, VisaClassic payWave/MC Debit payPass/Visa Gold payWave
Випуск, грн  1
Обслуговування, грн / рік  12 грн. / рік (1 грн. / міс.) За умови, що безготівкові обороти по картковому рахунку більше 3000 грн. / міс .; 60 грн. / рік (5 грн. / міс.) якщо обороти в місяць 1000-2999 грн .; 120 грн. / рік (10 грн. / міс.) якщо обороти в міс. менше 1 тис. грн.
Випуск + річне обслуговування, грн  1+12 грн. / рік (1 грн. / міс.) За умови, що безготівкові обороти по картковому рахунку більше 3000 грн. / міс .; 60 грн. / рік (5 грн. / міс.) якщо обороти в місяць 1000-2999 грн .; 120 грн. / рік (10 грн. / міс.) якщо обороти в міс. менше 1 тис. грн.
Укрексімбанк, Mastercard Platinum PayPass/Visa Platinum PayWave
Випуск, грн  1
Обслуговування, грн / рік  12 грн. / рік (1 грн. / міс.) за умови, що безготівкові обороти по картковому рахунку більше 10000 грн. / міс .; 1200 грн. / рік (100 грн. / міс.) якщо обороти в місяць 5000-9999 грн .; 2400 грн. / рік. (240 грн. / міс.) якщо обороти в міс. менше 5 тис. грн.
Випуск + річне обслуговування, грн  1+12 грн. / рік (1 грн. / міс.) за умови, що безготівкові обороти по картковому рахунку більше 10000 грн. / міс .; 1200 грн. / рік (100 грн. / міс.) якщо обороти в місяць 5000-9999 грн .; 2400 грн. / рік. (240 грн. / міс.) якщо обороти в міс. менше 5 тис. грн.
Укрексімбанк, Visa Infinite PayWave/МС World Elite PayPass
Випуск, грн  1
Обслуговування, грн / рік  12 грн. / рік (1 грн. / міс.) за умови, що безготівкові обороти по картковому рахунку більше 20000 грн. / міс .; 2400 грн. / рік (200 грн. / міс.) якщо обороти в місяць 10000-19999 грн .; 6000 грн. / год. (500 грн. / міс.) якщо обороти в міс. менше 10 тис. грн.
Випуск + річне обслуговування, грн  1+12 грн. / рік (1 грн. / міс.) за умови, що безготівкові обороти по картковому рахунку більше 20000 грн. / міс .; 2400 грн. / рік (200 грн. / міс.) якщо обороти в місяць 10000-19999 грн .; 6000 грн. / год. (500 грн. / міс.) якщо обороти в міс. менше 10 тис. грн.
Укргазбанк, MС World Debit PayWave пакет "Эконом"
Випуск, грн  0
Обслуговування, грн / рік  0
Випуск + річне обслуговування, грн  200
Укргазбанк, MС World Debit PayWave/Visa Classic PayPass
Випуск, грн  0
Обслуговування, грн / рік  49
Випуск + річне обслуговування, грн  49
Укргазбанк, MasterCard Platinum PayPass / Visa Platinum PayPass
Випуск, грн  0
Обслуговування, грн / рік  480
Випуск + річне обслуговування, грн  480
Укргазбанк, MasterCard World Elite PayPass / Visa Infinite payWave 
Випуск, грн  0
Обслуговування, грн / рік  2400 або 200 / міс. або 0, якщо в місяць. безготів.розрахунки від 15 тис. грн
Випуск + річне обслуговування, грн  2400 або 200 / міс. або 0, якщо в місяць. безготів.розрахунки від 15 тис. грн
Райффайзен Банк Аваль , Visa Reward PayPass
Випуск, грн  0
Обслуговування, грн / рік  0
Випуск + річне обслуговування, грн  0
Райффайзен Банк Аваль, Visa Gold PayWave
Випуск, грн   0
Обслуговування, грн / рік  432 грн. / рік (36 грн. / міс.) або безкоштовно, якщо покупок з картою - від 2000 грн / міс; середньомісячний залишок на рахунку 2000 грн / міс.
Випуск + річне обслуговування, грн  432 грн. / рік (36 грн. / міс.) або безкоштовно, якщо покупок з картою - від 2000 грн / міс; середньомісячний залишок на рахунку 2000 грн / міс.
Райффайзен Банк Аваль, MasterCard Platinum PayPass/Visa Fishka payWave для «Пакета услуг Стартап для Премиум клиентов банка»
Випуск, грн  0
Обслуговування, грн / рік  2400 або 200 / міс. або 0, якщо в місяць. безготів.розрахунки від 10 тис. грн 
Випуск + річне обслуговування, грн  2400 або 200 / міс. або 0, якщо в місяць. безготів.розрахунки від 10 тис. грн 
Райффайзен Банк Аваль, Visa Signature payWave
Випуск, грн  0
Обслуговування, грн / рік  7800 грн. / рік (650 грн. / міс.) або безкоштовно, якщо покупок з картою - від 15 000 грн / міс; середньомісячний залишок на рахунку 70 000 грн / міс.
Випуск + річне обслуговування, грн  7800 грн. / рік (650 грн. / міс.) або безкоштовно, якщо покупок з картою - від 15 000 грн / міс; середньомісячний залишок на рахунку 70 000 грн / міс.
Райффайзен Банк Аваль, Visa Infinite payWave
Випуск, грн  0
Обслуговування, грн / рік  24000 грн. / рік (2000 грн. / міс.) або безкоштовно, якщо покупок з картою - від 60 000 грн / міс; середньомісячний залишок на рахунку 250 000 грн / міс.
Випуск + річне обслуговування, грн  24000 грн. / рік (2000 грн. / міс.) або безкоштовно, якщо покупок з картою - від 60 000 грн / міс; середньомісячний залишок на рахунку 250 000 грн / міс.
Альфа Банк, MC Debit World PayPass/Visa Rewards PayWave
Випуск, грн  0
Обслуговування, грн / рік  300 грн. / рік (25 грн. / міс.) або безкоштовно, за умови: залишку коштів на рахунку в банку від 50 тис. грн., торгові операції від 2.5 тис. грн. /міс. торгові операції від 10 штук / міс.
Випуск + річне обслуговування, грн  300 грн. / рік (25 грн. / міс.) або безкоштовно, за умови: залишку коштів на рахунку в банку від 50 тис. грн., торгові операції від 2.5 тис. грн. /міс. торгові операції від 10 штук / міс.
Альфа Банк, Visa Signature PayWave/MasterCard Black Edition PayPass
Випуск, грн  0
Обслуговування, грн / рік  1 800 грн. / рік (150 грн. / міс.) або безкоштовно, за умови: залишку коштів на рахунку в банку від 250 тис. грн., торгові операції від 10 тис. грн. / міс. торгові операції від 25 штук / міс.
Випуск + річне обслуговування, грн  1 800 грн. / рік (150 грн. / міс.) або безкоштовно, за умови: залишку коштів на рахунку в банку від 250 тис. грн., торгові операції від 10 тис. грн. / міс. торгові операції від 25 штук / міс.
Альфа Банк, МС World Elite PayPass / Visa Infinite PayWave
Випуск, грн  0
Обслуговування, грн / рік  6 000 грн. / рік (500 грн. / міс.) або безкоштовно, за умови: залишку коштів на рахунку в банку від 500 тис. грн., торгові операції від 50 тис. грн. / міс.
Випуск + річне обслуговування, грн  6 000 грн. / рік (500 грн. / міс.) або безкоштовно, за умови: залишку коштів на рахунку в банку від 500 тис. грн., торгові операції від 50 тис. грн. / міс.
Сбєрбанк, VISA Debit Gold PayWave
Випуск, грн 0
Обслуговування, грн / рік  0
Випуск + річне обслуговування, грн  0
Сбєрбанк, MasterCard Gold PayPass / Visa Gold PayWave
Випуск, грн  149
Обслуговування, грн / рік  300
Випуск + річне обслуговування, грн  449
Сбєрбанк, Mastercard Platinum PayPass/Visa Platinum PayWave
Випуск, грн  1490
Обслуговування, грн / рік  0
Випуск + річне обслуговування, грн  1490
Сбєрбанк, VISA Signature PayWave/Masterсard World Elite PayPass Travel
Випуск, грн  3490
Обслуговування, грн / рік  0
Випуск + річне обслуговування, грн  3490
Сбєрбанк, MasterCard World Elite PayPass / Visa Infinite payWave
Випуск, грн  10990
Обслуговування, грн / рік  0
Випуск + річне обслуговування, грн  10990
ПУМБ, MC Debit World PayPass/Visa Rewards PayWave
Випуск, грн  0
Обслуговування, грн / рік  0
Випуск + річне обслуговування, грн  0
ПУМБ, Visa Signature PayWave/Mastercard World Black Edition World PayPass
Випуск, грн  0
Обслуговування, грн / рік  5000 або 500 грн. / міс. або 0, якщо в місяць. безготів.розрахунки від 10 тис. грн. 
Випуск + річне обслуговування, грн  5000 або 500 грн. / міс. або 0, якщо в місяць. безготів.розрахунки від 10 тис. грн. 
ПУМБ, МС World Elite PayPass / Visa Infinite PayWave
Випуск, грн  0
Обслуговування, грн / рік  10000 або 1000 / міс. або 0, якщо в місяць. безготів.розрахунки від 30 тис. грн. 
Випуск + річне обслуговування, грн  10000 або 1000 / міс. або 0, якщо в місяць. безготів.розрахунки від 30 тис. грн. 
UKRSIBBANK, MC Debit пакет "Welcome карта"
Випуск, грн  0
Обслуговування, грн / рік  299
Випуск + річне обслуговування, грн  299
UKRSIBBANK, MC World "Citizen" PayPass (пакет "Start")
Випуск, грн  0
Обслуговування, грн / рік  398
Випуск + річне обслуговування, грн  398
UKRSIBBANK, MC World "Citizen" PayPass (пакет "All Inclusive")
Випуск, грн   0
Обслуговування, грн / рік  568
Випуск + річне обслуговування, грн  568
UKRSIBBANK, MC World Klimt PayPass/ Visa Gold PayWave
Випуск, грн   0
Обслуговування, грн / рік  1559
Випуск + річне обслуговування, грн  1559
UKRSIBBANK, MC Platinum "Карта світу" PayPass
Випуск, грн   0
Обслуговування, грн / рік  4199
Випуск + річне обслуговування, грн  4199
UKRSIBBANK, MC World Black Edition
Випуск, грн   0
Обслуговування, грн / рік  7794
Випуск + річне обслуговування, грн  7794
ОТП БАНК, MasterCard PayPass / Visa PayWave
Випуск, грн  0
Обслуговування, грн / рік  179,88
Випуск + річне обслуговування, грн  179,88
ОТП БАНК, MasterCard Gold PayPass/Visa Gold PayWave
Випуск, грн  0
Обслуговування, грн / рік  660
Випуск + річне обслуговування, грн  660
ОТП БАНК,  Visa Platinum PayPass в пакете "OTP Tickets Travel Card"
Випуск, грн  0
Обслуговування, грн / рік  240
Випуск + річне обслуговування, грн  240
ОТП БАНК , MasterCard World PayPass / MasterCard
Platinum PayPass в пакеті "Global Auto Card"
Випуск, грн  0
Обслуговування, грн / рік  360
Випуск + річне обслуговування, грн  360
ОТП БАНК , Visa Gold PayWave в пакеті "Vodafone Bonus Card" 
Випуск, грн  0
Обслуговування, грн / рік  0
Випуск + річне обслуговування, грн  0
ОТП БАНК , Visa Gold PayWave в пакеті "ELLE Platinum" 
Випуск, грн  0
Обслуговування, грн / рік  1188
Випуск + річне обслуговування, грн  1188
Креді Агріколь банк , MC World Contactless PayPass 
Випуск, грн  0
Обслуговування, грн / рік  600 або 50 грн. / міс. або 0, якщо залишок коштів на рахунку в банку в день від 10 тис. грн., або торгові операції від 10 штук. 
Випуск + річне обслуговування, грн  600 або 50 грн. / міс. або 0, якщо залишок коштів на рахунку в банку в день від 10 тис. грн., або торгові операції від 10 штук. 
Креді Агріколь банк, Visa Platinum Contactless PayWave / MC Platinum Contactless PayPass 
Випуск, грн  0
Обслуговування, грн / рік  4000 або 350 грн. / міс. або 0, якщо залишок коштів на рахунку в банку в день від 30 тис. грн., або розрахунок в торговій мережі від 10 тис. грн. в міс
Випуск + річне обслуговування, грн  4000 або 350 грн. / міс. або 0, якщо залишок коштів на рахунку в банку в день від 30 тис. грн., або розрахунок в торговій мережі від 10 тис. грн. в міс
Креді Агріколь банк , MC World Elite Contactless PayPass 
Випуск, грн  0
Обслуговування, грн / рік  8000 або 800 грн. / міс. або 0, якщо залишок коштів на рахунку в банку в день від 50 тис. грн., або розрахунок в торговій мережі від 15 тис. грн. в міс
Випуск + річне обслуговування, грн  8000 або 800 грн. / міс. або 0, якщо залишок коштів на рахунку в банку в день від 50 тис. грн., або розрахунок в торговій мережі від 15 тис. грн. в міс
Креді Агріколь банк, Visa Infinite Contactless PayWave 
Випуск, грн  0
Обслуговування, грн / рік  10000 або 1000 грн. / міс. або 0, якщо залишок коштів на рахунку в банку в день від 70 тис. грн., або розрахунок в торговій мережі від 20 тис. грн. в міс
Випуск + річне обслуговування, грн  10000 або 1000 грн. / міс. або 0, якщо залишок коштів на рахунку в банку в день від 70 тис. грн., або розрахунок в торговій мережі від 20 тис. грн. в міс
Південний, Visa Classic PayWave / MC World PayPass 
Випуск, грн  50
Обслуговування, грн / рік  300 грн. / рік (25 грн. / міс.) або безкоштовно, за умови розрахунку на суму 2000 грн.
Випуск + річне обслуговування, грн  50+300 грн. / рік (25 грн. / міс.) або безкоштовно, за умови розрахунку на суму 2000 грн.
Південний, Visa Platinum PayWave / MC Platinum PayPass
Випуск, грн  300
Обслуговування, грн / рік  1200 грн. / рік (100 грн. / міс.) або безкоштовно, за умови розрахунку на суму 10000 грн.
Випуск + річне обслуговування, грн  300+1200 грн. / рік (100 грн. / міс.) або безкоштовно, за умови розрахунку на суму 10000 грн.
Південний, Visa Signature PayWave
Випуск, грн  4000
Обслуговування, грн / рік  4800 грн. ік (400 грн. / міс.) або безкоштовно, за умови розрахунку на суму 15000 грн. або середньоденний залишок на рахунку 75 000 грн.
Випуск + річне обслуговування, грн  4000+4800 грн. ік (400 грн. / міс.) або безкоштовно, за умови розрахунку на суму 15000 грн. або середньоденний залишок на рахунку 75 000 грн.
Прокредит банк, Visa Classic PayWave 
Випуск, грн  0
Обслуговування, грн / рік  1980
Випуск + річне обслуговування, грн  1980
ТАСкомбанк, Master Card Debit PayPass в пакеті "Просто карта"
Випуск, грн  0
Обслуговування, грн / рік  0
Випуск + річне обслуговування, грн  0
ТАСкомбанк, Visa Gold Rewаrds PayWave /Visa Platinum Rewаrds PayWave в пакеті "Плативка"
Випуск, грн  150
Обслуговування, грн / рік  0
Випуск + річне обслуговування, грн  150
ТАСкомбанк, Visa Platinum PayWave в пакеті "Комфорт"
Випуск, грн  500
Обслуговування, грн / рік  0
Випуск + річне обслуговування, грн  500
ТАСкомбанк, Visa Platinum PayWave в пакеті "Плативка"
Випуск, грн  500
Обслуговування, грн / рік  0
Випуск + річне обслуговування, грн  500
ТАСкомбанк, MasterCard World PayPass/Visa Infinite PayWave в пакете "ТАС-Елит"
Випуск, грн  3000
Обслуговування, грн / рік  9000 грн. / рік або 3000 грн.разово + 8400 грн. / рік (700 грн. / міс.) або за умови: безкоштовно розрахунок в мережі 50 тис.грн. / міс. депозит від 4 млн.грн.
Випуск + річне обслуговування, грн  3000+9000 грн. / рік або 3000 грн.разово + 8400 грн. / рік (700 грн. / міс.) або за умови: безкоштовно розрахунок в мережі 50 тис.грн. / міс. депозит від 4 млн.грн.
Універсал банк, Монобанк Masterсard PayPass/Visa PayWave(Mono bank)
Випуск, грн  0
Обслуговування, грн / рік  0
Випуск + річне обслуговування, грн  0
Універсал банк, MasterCard Platinum PayPass / Visa Platinum PayPass (Mono bank)
Випуск, грн  500
Обслуговування, грн / рік  2800
Випуск + річне обслуговування, грн  3300
Універсал банк, Mastercard World Elite PayPass/VISA Infinite PayWave(Mono bank)
Випуск, грн  2000
Обслуговування, грн / рік  6000
Випуск + річне обслуговування, грн  8000

 

Безконтактні платіжні карти: красива приманка або зручний платіжний інструмент

Які переваги у безконтакту перед класичної картою, а також чи стане смартфон з NFC-чіпом альтернативою гаманця?

Платіжна карта, що підтримує технологію безконтактних платежів - найсучасніша банківська карта. Відповідно кількість активних безконтактних карт постійно зростає.

Основною перевагою безконтактних платежів є швидкість здійснення транзакції без фізичного контакту між платіжним інструментом і POS-терміналом. У зв'язку з чим, однією зі сфер, яка істотно впливає на зростання безконтактних платежів, є транспортна. У Лондоні, кожна десята безконтактна транзакція відбувається саме в транспортній мережі.

З червня 2015 року пасажири Київського метрополітену мають можливість оплачувати проїзд за допомогою безконтактних карт. Хочеться відзначити, після Лондона, Санкт-Петербурга, Чикаго і Бухареста, Київ - п'яте місто в світі з можливістю безконтактної оплати проїзду. Жителі і гості столиці активно користуються цим сервісом.

Технологія безконтактних платежів доступна будь-якому клієнту. Наприклад, деякі банки пропонують безконтактні картки безкоштовно і без плати за обслуговування. Деякі банки пропонують безконтактну картку для виплат, наприклад, в рамках зарплатних проектів, як пенсійну картку, або стипендіальну. Всі преміальні картки вже оснащені функцією безконтактних платежів.

Уже багато безконтактних транзакцій здійснюються з використанням технології NFC. Все більшу популярність завойовують використання мобільного телефону для здійснення банківських операцій. Вартість такого гаджета в Україні стартує від 3000 грн. Постійно зростає перелік моделей, що підтримують даний функціонал, і ціна пристроїв стає більш прийнятною.

Крім того, активно розвиваються «електронні гаманці» - Apple Pay, Samsung Pay і т.д. Вже запущені «гаманці» Visa Checkout, MasterPass і ChasePay. Технологія Host Card Emulation (HCE) набирає популярність, так як дозволяє емулювати банківську карту на телефон або планшет, а захищений модуль є віртуальним і знаходиться в «хмарі». Такого роду рішення дозволяють користувачеві здійснювати оплати не тільки з використанням безконтактної технології NFC, а й проводити розрахунки в Інтернеті. За даними дослідження WorldPay, до 2019 року електронні гаманці стануть популярнішими за кредитні і дебетові карти при оплаті товарів і послуг в Інтернеті. А за прогнозами Strategy Analytics, оборот мобільних NFC-платежів до 2020 року досягне $ 130 млрд.

Практично будь-який пристрій з доступом в інтернет може стати платіжним. Платіжні гаджети - останній тренд на ринку.

Наприклад, компанії Fit Pay і ConnecteDevice спільно розробили ремінець-браслет що підтримує технологію NFC. Дане рішення розширює можливості різних фітнес-трекерів і розумних годинників - крім контролю за своїм здоров'ям, користувачі зможуть оплатити свої покупки без необхідності діставати телефон або шукати платіжну карту.

Також, здійснюється ряд розробок на основі біометричних технологій. Наприклад, Британська компанія WorldPay почала тестування способу оплати товарів за допомогою відбитка пальців. Система платежу побудована на основі розробки компанії Sthaler, скан відбитку пальця прив'язаний до платіжної картки через систему Fingopay. Щоб здійснити оплату досить доторкнутися пальцем до сканера відбитків. Біометричні дані будуть передаватися в зашифрованому вигляді, що скорочує ризики компрометації інформації. Платіжна система MasterCard, спільно з голландською International Card Services (ICS), також проводить тестування проекту з біометричної верифікації транзакцій. Користувачі зможуть підтвердити транзакцію за допомогою відбитків пальців або ж за допомогою камери смартфона, зробивши фотознімок свого обличчя (селфі).

Технології - це рушійна сила, яка удосконалює банківські процеси та підвищує ефективність роботи, а безконтактні платежі це майбутнє банківської сфери, яке вже настало.

Безпека безконтактних карт: як запобігти шахрайству

Сергій Францишко, віце-президент з розвитку бізнесу представництва MasterCard Europe в Україні

Сьогодні безготівкові розрахунки за допомогою безконтактних карт - дуже безпечний вид платежів. Безконтактні картки працюють на чиповій технології, тому за рахунок передачі інформації за допомогою криптограми забезпечується високий рівень безпеки платежів. Кожна транзакція генерує динамічний код, завдяки чому хакери-шахраї не зможуть втрутитися в неї і змінити інформацію. Оскільки карту не треба передавати касирові, зменшується ймовірність крадіжки даних: номера, CVV / CVC-коду. Безконтактний термінал зчитує інформацію з карти з невеликої відстані - 2-4 см. Після проведення операції термінал відразу відключається, що виключає помилкове або навмисне множинне списання коштів. Для більшої безпеки платежі, які перевищують 500 грн, захищені необхідністю введення пін-коду.

Більшість безконтактних карт, що випускаються українськими банками, мають чіп і безконтактну смугу (за винятком карт-стікерів). Завдяки цьому гібридними картами можна розрахуватися всюди, навіть якщо термінал застарів, і не приймає безконтактні платежі і чіпові карти.

В Україні активно розвивається інфраструктура для прийому безконтактних карт.

Катерина Аршинникова, начальник сектора управління картковим портфелем ОТП Банку

Як відомо, чипова технологія карт - це високий рівень безпеки та надійності. А безконтактна технологія дозволяє говорити про те, що такі карти ще більш захищені. Це пов'язано з тим, що при розрахунку карткою MasterCard з безконтактною технологією PayPass карту не потрібно передавати касиру, щоб оплатити покупку. Карта завжди в руках клієнта, і він повністю контролюєте процес оплати.

Як же відбувається процес оплати за допомогою безконтактних карт MasterCard PayPass? Досить зробити три простих кроки. Касир пробиває загальну суму «Разом», на дисплеї терміналу MasterCard PayPass висвічується сума покупки. Власник картки перевіряє розмір такої суми. Якщо сума вірна, торкається картою до терміналу. Лунає звуковий сигнал, загориться світловий індикатор - ваша покупка сплачена.

Ірина Смологонова, начальник центру розвитку продуктів ринку індивідуального бізнесу UKRSIBBANKа BNP Paribas Group

Технологія PayPass застосовується в різних країнах світу вже близько 10 років. За цей час рівень захисту даних власників карток при проведенні таких безконтактних операцій значно зріс - на сьогоднішній день можна говорити про високу безпеку при застосуванні цієї технології на прикладі карт нашого банку:

 • карти з технологією PayPass випускаються банком на чиповому пластику, що забезпечує підвищену безпеку даних на карті при проведенні операцій від копіювання / зчитування в шахрайських цілях;
 • по картах з PayPass без введення пін-коду доступні тільки операції до 500 грн. Клієнт повідомляється про проведення покупки звуковим і світловим сигналом терміналу. Понад зазначену суму держатель картки повинен буде підтвердити оплату введенням пін-коду. Такі обмеження при використанні технології забезпечують клієнтам зручність і безпеку;
 • карту, оснащену технологією PayPass, немає необхідності передавати касирові при оплаті покупок, що підвищує безпеку розрахунків;
 • кошти не можуть бути списані за одну і ту ж операцію купівлі двічі, так як кожна окрема транзакція має свій унікальний динамічний код. Це також забезпечує безпеку від шахрайського використання або зміни інформації про платіж карткою за допомогою PayPass;
 • при блокуванні картки у випадку втрати / крадіжки операції по ній провести неможливо (включаючи безконтактні покупки до 500 грн).

 

Отримувати всі новини та статті сайту в одному email на день?

також стежити за новинами сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

UniGroup

Кредит под залог недвижимости. Срочный выкуп недвижимости

Фиксированная ставка по кредиту 1.5% в месяц

Сумма от 30 000 до 50 000 000 грн. (в любой валюте).

Срок от 1 месяца до 10 лет.

100 л. топлива в подарок каждому клиенту.

Территория Киев, Киевская область до 35 км, Одесса, Харьков, Днепр, Львов, Полтава, Житомир, Ивано–Франковск, Черкассы, Черновцы, Чернигов, Сумы.

Агропросперіс Банк

Благодійний депозит "Вклад у Перемогу"

Вклад у Перемогу з Агропросперіс Банком

12% річних у гривні на 9 місяців

Вклади від 1000 грн

Відсотки НАПЕРЕД за весь строк вкладу

+ спільна благодійна допомога ЗСУ

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Кредит 112

Кредит под залог недвижимости от 1,5% в месяц

Честный кредит без фиктивных акций и дополнительных условий:

-  Сумма от 30 000 до 30 000 000 грн;

-  Согласование в течение 10 минут;

-  Выдача денег в день обращения;

-  Без справки о доходах и с любой кредитной историей!

Залогом может выступить любая недвижимость.

Корисні статті з даної тематики