У чому секрет популярності Р2Р - переказів? - 11.03.2019

Операції з переказу коштів з картки на картку (Р2Р-перекази) в 2018 році склали 465 млрд. грн. або 35,8% від усього обсягу безготівкових операцій. Середня сума переказу досягла 1723 грн. Чим пояснюється зростання популярності такого виду переказів? (Зростання на 111%) З якою метою найчастіше використовується Р2Р -переказ? - опитував банкірів Prostobank.ua // 11.03.2019

Олександр Стецко, начальник управління розробки продуктів роздрібного бізнесу Банку Кредит Дніпро

Cегмент р2р переказів показав найкращу річну динаміку в структурі безготівкових розрахунків: зростання на 111% в порівнянні з + 47% оплат через ПОС-термінали і + 30% в інтернет-платежах. В абсолютних цифрах карткові перекази теж впевнено лідирують: за обсягами це 465 млрд. грн. проти 381 млрд. грн. в ТСС і 433 млрд. грн. в Інтернеті, а по середній сумі чека - 1723 грн. проти 242 грн. і 361 грн. відповідно.

Очевидно, що Україна знаходиться в загальносвітовому тренді діджіталізаціі фінансових послуг: віддалені онлайн-сервіси поступово відвойовує клієнтів у оффлайна. Українці оцінили простоту та зручність сервісу, який дозволяє віддалено, швидко, безпечно і дешево поповнити картковий рахунок собі, родича, друга, партнера.

Тим більше, що активних користувачів платіжних карт стає все більше: кількість карт, за якими проводилися операції протягом останніх трьох місяців, зросла за 2018 рік на 6%, до 36,9 млн. штук, вперше перевищивши чисельність дорослого населення країни: за даними Держстату, на 1 січня 2019 року в Україні проживає 35,3 млн громадян старше 16 років.

В цілому річна статистика ринку платіжних карт і інфраструктури підтверджує успішну реалізацію курсу на побудову «Cashless economy»: питома вага безготівкових операцій з платіжними картами досягла рекордних 79% в кількісному і 45% в грошовому вираженні, збільшившись за рік на 4 в.п. і 6 в.п. відповідно. При такій динаміці заявлений Нацбанком цільовий показник частки безготівкових платежів на рівні 55% до кінця 2020 року виглядає цілком досяжним.

Дмитро Лаврушин, начальник управління розробки продуктів роздрібного та малого бізнесу РАДАБАНК

За даними Національного банку України кількість власників платіжних карт досягла 42,3 млн. осіб. При цьому кількість активних карт на одного власника становить 0,9 шт. - тобто практично у кожного є активна платіжна карта.

При необхідності переведення грошових коштів першим, що спадає на думку це перевести гроші на карту. Благо на сьогодні онлайн перекази з карти на карту (Р2Р-перекази) дозволяють це зробити практично миттєво. При цьому не потрібно відвідувати відділення банку, необхідний лише смартфон або комп'ютер з доступом в інтернет. Для здійснення переказу необхідно внести тільки реквізити карт відправника і одержувача. Та й комісії за здійснення переказу з карти на карту можна порівняти з комісіями систем термінових грошових переказів, а часто навіть нижче. Зручно, дешево і безпечно - ось як коротко можна охарактеризувати перекази Р2Р.

Так як перекази з карти на карту мають обмеження по сумі переказу, їх найчастіше використовують для погашення заборгованості по кредитній карті, переказу грошей родичам і знайомим, для поповнення іншої платіжної картки іншого банку.

Володимир Башкатов, начальник управління карткового бізнесу Rws bank

Зростання обсягу операцій з переказу коштів з картки на картку, пов'язаний з тим, що багато комерсантів стали використовувати цей інструмент замість еквайрингу за класичною схемою.

Наприклад, торгова точка встановлює POS-термінал, в якому приймаються до оплати платіжні карти, але замість операції еквайрингу, виконується операція P2P.

Відшкодування по даній операції приходить не на рахунок суб'єкта господарювання, а на карту фізичної особи. Популярність Р2Р-переказів обумовлена ​​тим, що їх вартість значно нижче для торговців. При цьому можливе виникнення комісії, яка буде утримана з платника. Раніше, представники НБУ заявляли, що розглядають питання про необхідність регулювання таких розрахунків.

Швидкий пошук
Кумедне відео