про твої фінанси

Повернення частини витрачених коштів на карту: що пропонують банки за послугою cash back

Одна з найбільш привабливих умов пластикових карт - повернення 0,5-3% від суми витрачених коштів. Але часто ця опція не настільки вигідна, як здається на перший погляд. Які існують умови, обмеження та особливості повернення частини витрачених коштів по кеш-беку, і на що звертати увагу, щоб використовувати цю послугу з максимальною вигодою - дізнавався Prostobank.ua


Короткий зміст і посилання по темі

 1. Ряди поріділи
 2. Швидкість повернення коштів
 3. Програми-учасники і розмір кеш-бека
 4. Особливі обмеження
 5. Вартість питання: порівняння
 6. Заощаджуємо на покупках: Кешбек при покупках он-лайн в американських магазинах

Ряди поріділи

Якщо 2015 рік був роком справжнього «буму» на кеш-бек - кількість пропозицій карт з можливістю повернення частини витрачених коштів різко зросла з 2 до 15 банків, то в кінці 2021 року, за даними компанії «Простобанк Консалтинг» на 16.11.2021 р , тільки 10 установ з 15-ти найбільших за розміром активів пропонують послугу з кеш-беку в тій чи іншій його варіації.

Серед них: ПриватБанк, Райффайзен Банк Аваль, Альфа Банк, ОТП Банк, ТАСкомбанк, Монобанк, Idea Bank, Sportbank, Банк Форвард і Конкорд Банк (детальніше див. у таблиці нижче).

За словами експертів, причиною існування послуги стала криза, яка змушує українців економити, а банківських співробітників - шукати нові або згадувати старі способи залучення клієнтів. На даний момент люди практично перестали бути чутливими до таких програм лояльності як накопичення балів, обмін балів на якісь товари з каталогу і так далі. Клієнтам банків цікаві більш базові програми, наприклад, кеш-бек, де клієнт одержує не бали, які він може обміняти на послуги, а реальні гроші.

А для того, щоб кеш-бек не став приводом для розчарування, потрібно добре розібратися в умовах, згідно з якими він нараховується. Це вбереже вас від неприємних несподіванок.

Швидкість повернення коштів

Передчуваючи задоволення від використання карти з кеш-беком, будьте готові до того, що повернення коштів не завжди може відбуватися відразу або навіть протягом кількох днів після оплати. Це пов'язано з тим, що магазин спочатку повинен переконатися, що покупець не поверне товар назад. Як відомо, товар можна повернути продавцеві протягом 14 днів. Тільки переконавшись в остаточному виборі покупця, магазин виплачує комісію, яка в підсумку надходить на карту і стає доступною клієнту. Зарахування кеш-беку за покупки що було здійснено на іноземних сайтах, може відбуватись із затримкою до 60 днів.

Програми-учасники і розмір кеш-бека

Ще один важливий момент - це те, на які операції поширюється кеш-бек. Деякі банки встановлюють його на безготівкові покупки у всіх без винятку магазинах, а деякі - лише в магазинах-партнерах. А тому необхідно вивчити перелік організацій, які беруть участь в бонусній програмі: якщо ви рідко користуєтеся послугами певної організації або мережі магазинів, то і не зможете відчути всі переваги даної послуги. Варто звернути увагу на роздрібну сферу, в якій буде застосовуватися cash-back: наприклад, якщо клієнт є власником авто, то для нього буде прийнятна платіжна карта, яка надає часткове повернення суми операції саме при розрахунку карткою на АЗС.

Дійсно, деякі банки нараховують кеш-бек лише на кошти, витрачені в певних точках продажів - наприклад, мережах заправок. Інші - виключають з переліку продуктові супермаркети (докладніше див. таблицю нижче).

Часто в умовах нарахування кеш-бека за певною картою працює правило: чим ширше перелік магазинів, де діє опція, тим менше розмір відсотка коштів, які повертають. Зазвичай кеш-бек вище 1% від витраченої суми діє лише в дуже невеликій кількості магазинів.

У будь-якому випадку, експерти підкреслюють: кеш-бек більше 1% - привід особливо ретельно вивчити договір. Як правило, маркетологи для просування даної послуги вказують максимально високий відсоток повернення, який залежить від певного товару, послуги або суми. Реальний кеш-бек буде зводитися до 1%, так як все що вище - збиток для банку. Потрібно дуже уважно прочитати всі умови, а особливо ті, які подаються дрібним шрифтом і з зірочкою - «*».

Особливі обмеження

Крім того, що кеш-бек часто поширюється лише на розрахунки в певних точках продажів, часто його обмежують і конкретними фінансовими операціями. Наприклад, винятками з кеш-бека часто виступають безготівкові перекази, переведення в готівку, іноді - розрахунки в інтернеті. Важливими можуть бути наступні опції: за які операції вам буде нараховуватися бонус (в основному це безготівковий розрахунок в торгово-роздрібної мережі) і встановлений ліміт по сумі нарахованих бонусів (наприклад, не більше 100 бонусів на місяць, незалежно від суми витрачених коштів).

Ще одне обмеження, яке досить часто використовують при нарахуванні кеш-бека - це ліміти на суми відшкодування. Так, наприклад, Monobank готовий повернути кеш-банк на суму від 100 грн. і не більше 500 грн. за одне зарахування, а Альфа Банк відшкодовує до 5000 гривень на місяць.

Також банк може встановлювати суму, на яку ви повинні здійснити покупку, щоб вам нарахували кеш-бек.

Але і на цьому перелік можливих обмежень по кеш-беку не закінчується. Банк може повертати кошти на спеціальні бонусні рахунки, використання коштів з яких обмежене певними умовами. Так, наприклад, робить ПриватБанк з його програмою "Бонус +".

Вартість питання: порівняння

Один з найважливіших моментів, пов'язаних з кеш-беком - ціновий. Якщо ви вибрали карту заради опції повернення частини витрачених коштів, то для вас важливо, чи не обійдеться сама карта дорожче, ніж точно така ж, але без послуги кеш-бек. Багато банків не підвищують вартість обслуговування для карт з кеш-беком, так як за розрахунки клієнта пластиковими картами банки отримують прибуток від платіжних систем. Частиною цього прибутку і ділиться з клієнтами банк, виплачуючи кеш-бек.

Однак є і карти з кеш-беком, обслуговування яких вище за вартістю, ніж у пластику без такої послуги. Такі карти можуть бути трохи дорожче в обслуговуванні, ніж платіжні картки без кеш-бека, але при цьому для активних користувачів таких карт це вигідно. Наприклад, в разі якщо розмір виплати кеш-бека більше, ніж вартість обслуговування такої карти.

Умови кеш-бека і подібних бонусних програм по картах банків з числа 15-ти найбільших, за даними компанії «Простобанк Консалтинг» на 16.11.2021 р

ПРИВАТБАНК
Розмір кеш-бека  1-20% 
На які карти поширюється  карти "Для виплат", карти "Універсальні", карти рівня Голд 
Умови застосування  «Бонус Плюс» програма лояльності, яка дозволяє власникам карт ПриватБанку отримувати бонуси до 20% в мережі партнерів програми, тільки для карти в гривні. 
ПРИВАТБАНК
Розмір кеш-бека  5%
На які карти поширюється  Преміальна карта "Visa Signature" 
Умови застосування  5% кешбек на квитки (авіа, залізниця, автобуси) 
Райффайзен Банк Аваль 
Розмір кеш-бека  до 20%
На які карти поширюється  карта "Райфкартка"
Умови застосування  0,5% на всі покупки + до 20% на окремі категорії
Райффайзен Банк Аваль
Розмір кеш-бека  до 5% 
На які карти поширюється  карта "FISHKA" 
Умови застосування  1% базові кеш-бек + % партнера Fishka, 0,05% кеш-бек – в інших торгових точках, 5% кеш-бек на "ОККО" + знижка 1,5 грн./л на бензин/ДП та 1 грн. /л на газ на АЗС "ОККО"
АЛЬФА БАНК 
Розмір кеш-бека  до 20% 
На які карти поширюється  з / п карти, платіжні карти, кредитні карти "Red Cash", "Red", "Caméléon"
Умови застосування  Cash'U Club Кешбек до 20% від усіх покупок 
АЛЬФА БАНК 
Розмір кеш-бека  2%
На які карти поширюється  кредитна карта "Альфа Travel" 
Умови застосування  кешбек 2% від усіх розрахунків; 10 безкоштовних упаковок багажу та Fast Line в аеропорту «Бориспіль» 
АЛЬФА БАНК 
Розмір кеш-бека  до 4% 
На які карти поширюється  кредитна карта "ЕКО-Максимум" 
Умови застосування  4% бонусів на покупки в Еко-Маркеті, 2% бонусів від розрахунків де завгодно, перетворюються в еко бонуси, привітальні бонуси - 20 000 бонусів Еко 
ОТП БАНК 
Розмір кеш-бека  1 чи 4% 
На які карти поширюється  платіжна і кредитна карта "OTP Tickets Travel Card" 
Умови застосування  4% - повертається за покупки на Tickets.ua, 1% - повертається з усіх інших покупок  
ОТП БАНК 
Розмір кеш-бека  до 2% 
На які карти поширюється  платіжна і кредитна карта "Global Auto Card" 
Умови застосування  до 2% кеш-бек за все розрахунки на будь-яких АЗС, за всі інші розрахунки картою кеш-бек 1% від суми; мінус 0,5 грн. / л додаткова знижка на ОККО 
ТАСкомбанк 
Розмір кеш-бека  до 2 % 
На які карти поширюється  кредитна карта "Велика п'ятірка" 
Умови застосування  1% за власні кошти, до 2% за кредитні кошти
ТАСкомбанк 
Розмір кеш-бека  до 5 % 
На які карти поширюється  кредитна карта "Pudra card" 
Умови застосування  1-5% кеш-бек: за розрахунки у бутиках, шоурумах, магазинах одягу та взуття; до 3% кеш-бек: за розрахунки в салонах краси, масажних салонах, парфумерних та косметичних магазинах
Монобанк 
Розмір кеш-бека  до 20% 
На які карти поширюється  кредитка 
Умови застосування  категорії кеш-бека: авто і АЗС, краса і медицина, одяг і взуття, кафе і ресторани, продукти, кіно
Ідея Банк 
Розмір кеш-бека  до 10% 
На які карти поширюється  кредитна картка "Card Blanche White" 
Умови застосування  категорії кеш-бек: кешбек 10% перша операція, 2%-продуктові супермаркети, 3% -АЗС, кафе / бари / ресторани. Перший календарний місяць, в якому оформлена карта, максимальний кеш-бек 200 грн. / міс., другий і наступні - 500 грн. / міс. 
Ідея Банк 
Розмір кеш-бека  до 10% 
На які карти поширюється  кредитна картка "Card Blanche ONLINE" 
Умови застосування  категорії кеш-бек: кешбек 10% перша операція, 5% -Операції розрахунку за товари та послуги, в мережі Інтернет (крім операцій оплати комунальних послуг, поштових послуг, транспорт і паркування), 0,5% -продуктові супермаркети, 1% -АЗС, кафе / бари / ресторани. Перший календарний місяць, в якому оформлена карта, максимальний кеш-бек 200 грн. / міс. 
Sportbank 
Розмір кеш-бека  до 20% 
На які карти поширюється  кредитні картки 
Умови застосування  10% кеш-бек за категоріями товарів та розрахунків у сфері «Спорт»: спорттовари, фітнес-клуби, танці, боулінг, більярд. До 20% кеш-бек за іншими категоріями. Мінімальна сума виплат – 100 грн., максимальна – 555 грн.
БАНК ФОРВАРД 
Розмір кеш-бека  2-20%
На які карти поширюється  КОКО КАРД
Умови застосування  До 20% кешбек за трьома обраними категорії (продукти, аптеки, одяг, таксі, АЗС, техніка та ін.)
Максимальний розмір бонусів - від 300 до 1000 грн.
Конкорд Банк
Розмір кеш-бека  1% 
На які карти поширюється  Кредитная карта ONE
Умови застосування  1% з усіх оплат

 

Заощаджуємо на покупках: Кешбек при покупках он-лайн в американських магазинах

Напевно ви вже зустрічали термін "Кешбек" в інтернеті або в рекламі банківських продуктів.

Давайте спробуємо розібратися, що це за термін cashback? Звернемося до Вікіпедії:

Кешбек (від англ. Cashback або амер. Cash back - повернення готівки) - термін, який використовується в сферах інтернет-торгівлі, банківської справи та грального бізнесу як позначення різновиду бонусної програми для залучення клієнтів і підвищення їх лояльності.

Кешбек не є жодним з варіантів знижкових або купонних акцій, дисконтних програм або рібейтов, всіляких розпродажів тощо.

В інтернет-торгівлі термін «Кешбек» застосовується як позначення повернення частини вартості покупки на особистий рахунок покупця (cashback-карту).

Саме про цей варіант і піде мова.

Принцип дії Cash-Back сайтів

Cash-Back сайт отримує комісію з інтернет-магазинів в тому випадку, якщо клієнт, який зробив покупку, зайшов в цей магазин по спеціальному посиланню. Відповідно, щоб зацікавити покупця робити покупку саме таким шляхом, Cash-Back сайт платить цьому самому покупцеві якийсь відсоток повернення. Залежно від магазину, це може бути від 3 до 20%.

При такій схемі у виграші всі - магазин отримав клієнта, Cash-Back сайт отримав за клієнта гроші, клієнт отримав свій % від Cash-Back сайту.

У тих, хто шопиться на зарубіжних сайтах регулярно, набігають досить пристойні суми, які знову ж таки можна витратити на покупки :)

Список Кешбек порталів, які працюють з американськими інтернет- магазинами:

 1. www.ebates.com
 2. www.mrrebates.com
 3. www.couponcactus.com
 4. www.bigcrumbs.com
 5. www.extrabux.com
 6. www.cashbaq.com
 7. www.shopathome.com
 8. www.fatwallet.com

На кожному порталі відсоток повернення для окремого магазину різний, тому для супер економних і не ледачих громадян я пропоную таблицю , в якій можна вибрати той Кешбек сайт, який пропонує найбільш високий відсоток повернення.

Ми ж зареєструвалася тільки на mrrebates.com і спробуємо провести по ньому невеликий тест-драйв.

Заходимо на сайт і реєструємося. Для цього тиснемо на посилання Join Now, або Register яка виділена на скріншоті нижче:

Реєстрація дуже проста і багато часу у вас не займе. Необхідно ввести свій е-мейл, пароль і платіжну адресу, куди будуть відправлятися чеки. Якщо ви поки не знаєте, за якою адресою їх відправляти, можна ввести довільну інформацію і потім її замінити. Після заповнення всіх полів тиснемо кнопку Register.

Після реєстрації сайт пропонує повідомити про його існування ваших друзів і отримати до 20% комісійних з кожної покупки, яку здійснює ваш друг. Необхідно просто ввести email.

Перейшовши на My Account ми потрапляємо в Особистий кабінет, де інформації поки мало, але зате ми можемо спостерігати, що на рахунку вже присутні бонусні 5 доларів, подаровані сайтом за реєстрацію. На цій же сторінці ви зможете відслідковувати виплачені вам суми, а також статистику покупок і переходів по посиланнях MrRebates.

Окремо хочу зупинитися на рубриці Купони на знижки

Тобто крім того, що ви отримаєте відсоток за покупку, ви також можете скористатися спеціальною пропозицією від обраного магазину. Це ті ж акції і розпродажі, як в звичайних магазинах. В основному купони мають обмежений термін дії за часом, але часто оновлюються. Тому частіше перевіряйте наявність свіжих купонів для улюбленого магазину.

Вчинення першої покупки

Після реєстрації можна приступати до покупок. Давайте спробуємо зробити покупку в популярному магазині 6pm.com. Отже, заходимо на сайт, і в графі пошук шукаємо магазин, знаходимо і натискаємо на нього. На сторінці, присвяченій конкретному магазину, ви, крім посилання на сам сайт магазину, зможете знайти свіжі купони, які відбираються співробітниками mrrebates і постійно підтримуються в актуальному стані. І найголовніше-це відсоток, який ви отримаєте після здійснення покупки. В даному випадку 5%. Тепер за прямим посиланням ми переходимо безпосередньо на сайт магазину і здійснюємо покупку.

Після оплати протягом декількох днів вам прийде лист з MrRebates про те, що ваше замовлення схвалене і пройшло зарахування 5%, але щоб не чекати листи, ви самі можете проконтролювати процес нарахування відсотків самостійно. Після покупки в вашому обліковому записі з'явиться таблиця з датою покупки, номером замовлення, назвою магазину і відсотком повернення.

Після скоєння певної кількості покупок, дані в вашому особистому кабінеті будуть виглядати по-іншому. Я покажу сторінку  аккаунта, що вже довго живе, в якому вже є як очікувані виплати, так і виплати, готові до переведення в готівку:

У верхній таблиці наведені виплати, які ще не доступні до переведення в готівку, тому що не минуло 90 днів з моменту їх зарахування до категорії "очікуваних виплат" (pending rebates).

Таблиця в центрі сторінки - Available Rebates - містить в собі ті виплати за замовлення, які вже можна вивести на рахунок свого посередника або будь-якої іншої особи.

У нас пустує тільки нижня таблиця - Payments - т.к з цього аккаунта ще жодного разу не проводилися виплати.

Виведення грошових коштів

Тепер, про найголовніше: як же нам перевести в готівку ці чесно зароблені "непосильною" працею гроші. Всі виплати в MrRebates спочатку потрапляють в категорію "Pending" або "очікувані виплати" і знаходяться там 90 днів, тобто тільки після закінчення трьох місяців ви можете починати виводити свої гроші. Чому так: протягом 90 днів ви можете повернути товар або скасувати покупку або взагалі не отримати товар, і довго розбиратися з магазином, тобто анулювати замовлення, у всіх цих випадках виплата вам не здійснюється, тому що замовлення буде анульовано.

Після закінчення 90 днів сума перейде в категорію "доступних виплат" (Available Rebates), однак, мінімально необхідний баланс на рахунку доступних виплат для виведення коштів повинен становити $ 10. Припустимо, у вас грошей більше, ніж 10 доларів і перешкод немає, що робити далі? Є два варіанти вивести гроші: чеком або на рахунок PayPal.

Процес оформлення чека простий: потрібно ввести поштову адресу людини, на чиє ім'я буде виписаний чек, і натиснути кнопку "Request Payment", після чого ваш запит на виведення коштів надійде в обробку.

Якщо ж вам треба зробити виведення на рахунок PayPal, то схема навіть спрощується. Після переходу за посиланням "Request PayPal" ви побачите сторінку, на якій вам всього-то треба буде ввести email, прив'язаний до PayPal аккаунту отримувача коштів, після чого також натиснути на кнопку "Request Payment". Все, запит надійшов в систему!

Одночасно з цим вам на пошту надійде лист, що підтверджує запит на виплату накопичених коштів.

Але не все так просто, як хотілося б. Український Пейпел не приймає платежі, тому найпростіше переводити гроші на свого посередника, з яким ви працюєте в Америці. З чеками та ж ситуація, але тепер сам сайт MrRebates не надсилає чеки в Україну, а тільки резидентам США, але це стосується тільки сайту MrRebates, інші кеш портали працюють з Україною.

Увага : Ви не можете вибрати суму виведення, завжди вся доступна сума виводиться повністю. Сам процес виписки чека або платежу PayPal буде виконаний на початку місяця, наступного за місяцем запиту. Наприклад, якщо запит був зроблений 2 травня, то чек (або переаз PayPal) буде виплачений на початку червня. Радимо замовляти виплати в 20-х числах місяця, щоб зібрати всі накопичені за місяць виплати.

Р.S. Кешбек-портали є в Росії (http://clickandpay.ru/), у Великобританії (http://www.topcashback.co.uk/, http://www.quidco.com/, http: // www. cashback.co.uk/), а також в Китаї (http://www.tomtop.com/).

Отримувати всі новини та статті сайту в одному email на день?

також стежити за новинами сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

UniGroup

Кредит под залог недвижимости. Срочный выкуп недвижимости

Фиксированная ставка по кредиту 1.5% в месяц

Сумма от 30 000 до 50 000 000 грн. (в любой валюте).

Срок от 1 месяца до 10 лет.

100 л. топлива в подарок каждому клиенту.

Территория Киев, Киевская область до 35 км, Одесса, Харьков, Днепр, Львов, Полтава, Житомир, Ивано–Франковск, Черкассы, Черновцы, Чернигов, Сумы.

Кредит 112

Кредит под залог недвижимости от 1,5% в месяц

Честный кредит без фиктивных акций и дополнительных условий:

-  Сумма от 30 000 до 30 000 000 грн;

-  Согласование в течение 10 минут;

-  Выдача денег в день обращения;

-  Без справки о доходах и с любой кредитной историей!

Залогом может выступить любая недвижимость.

Агропросперіс Банк

Благодійний депозит "Вклад у Перемогу"

Вклад у Перемогу з Агропросперіс Банком

12% річних у гривні на 9 місяців

Вклади від 1000 грн

Відсотки НАПЕРЕД за весь строк вкладу

+ спільна благодійна допомога ЗСУ

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Корисні статті з даної тематики