про твої фінанси

Якщо банкомат зажував: як, де, і як скоро повернуть картку

Prosto паніку здатна викликати у власника картки ситуація, коли банкомат не повертає назад платіжний пластик. А якщо неприємність ще й трапилася у вихідні або на свята, то виправити її швидко, частіше за все, не допоможуть ні скарги в банк, ні великі гроші. Prostobank.ua дізнавався, як швидко і з якими обмеженнями українські банки повертають карти що зажував банкомат, що робити, якщо банкомат заблокував, забрав (з'їв) і не віддає картку ..


Короткий зміст і посилання по темі

  1. Якщо вашу карту забрав банкомат банку, який є емітентом пластика
  2. Якщо карту забрав банкомат не банку-емітента, а іншої установи

Якщо вашу карту забрав банкомат банку, який є емітентом пластика

Отже, якщо вашу карту забрав банкомат у відділенні банку, то написати заяву, а потім і забрати карту ви зможете тут же, або у відділенні, де ваша карта обслуговується. Якщо ж банкомат знаходиться просто на вулиці або в торгівельному центрі, то, швидше за все, вам доведеться звертатися до центрального відділення банку. Дізнатися це ви зможете, звернувшись на гарячу лінію банку, номер телефону якої ви зможете прочитати на екрані банкомату або на отриманому чеку. У будь-якому випадку, зателефонувати на гарячу лінію не завадить - тут вам розкажуть не тільки, де забрати карту, але і скільки часу займе повернення, і які документи для цього можуть знадобитися.

У більшості установ повернення карти займає від одного дня до одного тижня - «пластик» вилучають з банкомату при наступній інкасації. Однак є й винятки. Наприклад, якщо інкасація в банку проводиться рідше - кожні два тижні або раз в 10 днів.

Є  такі банки, які відмовилися від повернення вилученої банкоматом карти в користь її перевипуску. Серед них: ПриватБанк, Альфа Банк, ПУМБ, Credit Agricole и Universal Bank

Термін вимушеного розставання з картою збільшується в тому випадку, якщо інцидент стався під час або напередодні святкових або вихідних днів. 

У деяких випадках власнику карти простіше замовити перевипуск, ніж дочекатися її повернення з банкомату. Наприклад, якщо вашу картку «вилучив (з'їв)» банкомат в іншому місті, і ви не збираєтеся проводити там ще 7-10 днів, чекаючи інкасації.

Якщо карту забрав банкомат не банку-емітента, а іншої установи

Повернення карти, яку вилучив банкомат, найчастіше забере у власника картки досить тривалий час. Однак якщо мова до того ж йде про банкомат «чужого» банку - НЕ емітента картки, то власник «пластику» може зіткнутися з додатковими труднощами.

Так, в банківських установах карти повертають, правда, часто - лише після звернення банку-емітента та / або самого власника картки з додатковими документами. При цьому слід врахувати, що, наприклад, картки ПриватБанку інші банки не повертають (вони підлягають перевипуску банком-емітентом). А ПУМБ, Альфа-банк, Credit Agricole и Universal Bank картки інших банків, що застрягли в його банкоматах, відразу ж утилізує.

Куди звертатися

Отже, якщо вашу карту забрав банкомат «чужого» банку, перш за все уточніть на гарячій лінії установи, куди вам варто звертатися: в банк-власник АТМ, або ж в установу, що випустила картку. 

Якщо вашу карту поглинув банкомат одного з банків, що повертають картку банку-емітенту, а не її власнику, - ви можете відразу звертатися в свій банк, писати заяву і чекати результату. Не забудьте розпитати співробітника банку на предмет того, коли і де ви зможете забрати вашу карту, якщо звичайно вона не загубиться під час пересилки між банками і відділеннями. Можливо також, що в вашому випадку швидше буде перевипустити карту, ніж дочекатися її повернення.

З іншого боку, іноді отримання картки у відділенні свого банку може бути навіть більш зручним - наприклад, якщо це відділення знаходиться поруч з вашим будинком або роботою.

Що брати з собою

На відміну від ситуації, коли карту «проковтнув» банкомат банку-емітента, для її повернення з «чужої» фінустанови вам можуть знадобитися додаткові документи. Звичайно, не завжди: 2 банки з 20-ти лідерів за активами вимагають від одержувача карти лише пред'явити паспорт (детально - в табличці нижче).

Ще в 6 банках крім паспорта вам доведеться надати ще й лист з установи-емітента вашого «пластика». У деяких установах вам також потрібно буде надати ідентифікаційний номер.

Умови повернення карт інших емітентів, вилучених банкоматами банків з числа 20-ти лідерів за активами, за дослідженням компанії «Простобанк Консалтинг» у січні-2021 р

Банк

Чи повернуть карту іншого банку

Які потрібні документи

ПриватБанк

-

не повертає картки інших банків, відразу утилізує (знищує)

Ощадбанк

+

лист від банку-емітента, паспорт і ІПН

Укрексімбанк

+

лист від банку-емітента, паспорт і ІПН

Укргазбанк

+

лист від банку-емітента, паспорт і ІПН

Райффайзен Банк Аваль

-

не повертає картки інших банків, відразу утилізує (знищує)

Альфа-Банк Україна

-

не повертає картки інших банків, відразу утилізує (знищує)

Сбєрбанк

+

паспорт

Перший Український Міжнародний Банк

-

Не повертає картки інших банків, відразу утилізує (знищує)

UKRSIBBANK

+

лист від банку-емітента, паспорт

ОТП Банк

+

звертатися в банк-емітент

Credit Agricole

-

Не повертає картки інших банків, відразу утилізує (знищує)

Південний

+

лист від банку-емітента, паспорт і ІПН

ПроКредит Банк

+

паспорт (в разі, якщо карта іменна і з підписом)

ТАСкомбанк

+

лист від банку-емітента, паспорт і ІПН

Universal Bank (тарифи Mono)

-

Не повертає картки інших банків, відразу утилізує (знищує)

 

Хочете отримувати повідомлення на ваш email, коли ми опублікуємо нові статті?

також стежити за оновленнями сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

UniGroup

Кредит под залог недвижимости. Срочный выкуп недвижимости

Сумма от 30 000 до 50 000 000 грн. (в любой валюте).

Срок от 1 месяца до 10 лет.

100 л. топлива в подарок каждому клиенту.

Территория Киев, Киевская область до 35 км, Одесса, Харьков, Днепр, Львов, Полтава, Житомир, Ивано–Франковск, Черкассы, Черновцы, Чернигов, Сумы.

Miloan.ua

1-й кредит до 15 000 - 0,01%!

Макс кредит: до 15 000 грн.

Строк: до 30 дн.

Вік / Возраст: > 18

Карта, паспорт, код

Страховая группа ТАС

Страховка онлайн

Туристична страховка онлайн: три програми на вибір

Обов'язкова автоцивілка від лідера ринку

Корисні статті з даної тематики