про твої фінанси

Будівництво дерев'яних будинків з бруса в Україні: особливості

В епоху металу, бетону і сучасних технологій багато хто мріє про затишний, екологічно чистий дерев'яний будиночок. Bankchart.com.ua з'ясував, якими вони бувають, чим відрізняються і які технології будівництва будинків з дерева в Україні.


Короткий зміст і посилання по темі

 1. Види дерев'яних будинків

  1.1 Каркасний будинок

  1.2 Дерев'яний будинок ручної рубки

  1.3 Будинок з клеєного бруса (брущаті)

  1.4 Будинок з профільованого бруса

  1.5 Будинок з колоди

 2. Матеріали: вимоги до деревини
 3. Особливості будинків з дерева

Види дерев'яних будинків

Дерев'яні будинки є свого роду окремою групою серед інших будівель, вони відрізняються індивідуальним мікрокліматом, високим ступенем комфорту і повітропроникністю (до 30% повітря в день оновлюється в такому будинку через колоди і бруси стін, не враховуючи вікон і дверей).

Дерев'яні будинки відрізняються не тільки по сорту деревини, але і з її вигляду і технології виробництва.

Каркасний будинок

В основі каркас із брусів, який обшивається облицювальним матеріалом (вагонка, сайдинг або інші матеріали з прокладеним всередині утеплювачем). Дані будинки є доступними за ціною і цілком теплими, але при цьому термін їх служби менше, ніж у цілком дерев'яних будівель.

Джерело фото:  http://img.ukrbio.com/

Джерело фото:  http://stroimdom.ua/

Дерев'яний будинок ручної рубки

Ручна рубка є одним з найдешевших варіантів будівництва дерев'яних будинків і широко поширена на території країн СНД. Такі будинки гарні в умовах суворого клімату. Їх конструкція не має жорстких кріплень, бруси скріплюються в шаховому порядку за допомогою нагелів з дерева і протягом перших півтора-двох років відбувається усадка будинку. Тому в вертикальних конструкціях передбачаються компенсатори усадки.

Джерело фото:  http://www.zoddom.ru/

Джерело фото:  http://www.12min.ru/

Будинок з клеєного бруса (брущаті)

Найбільш дорогий варіант. Характеризується великим терміном експлуатації, майже не осідає через мінімальний вміст вологи. Їм не потрібна обробка, вони менше схильні до розтріскування, відрізняються стійкістю і невисокою теплопровідністю. На капілярному рівні відсутній повітрообмін.

Джерело фото:  http://elotekbud.com.ua/

Джерело фото:  http://img2.board.com.ua/

Будинок з профільованого бруса

Виробництво профільованого бруса схоже на виробництво підлогової дошки або вагонки, однак габарити тут дещо інші. Брусу надається певний профіль і перетин залежно від цілей, для яких він виготовляється. Завдяки системі «шип-паз» збірка такого будинку відбувається швидко і якісно. Переваги даної технології в зменшенні витрат на обробку колод і спрощення врубувань, завдяки чому зменшуються втрати тепла.

Джерело фото:  http://sbk-plus.dp.ua/

Джерело фото:  http://3.bp.blogspot.com/

Будинок з колоди

Відмінність цього типу будинків в довшому терміні експлуатації та екологічності. Найчастіше виробництво такого будинку відбувається в промислових масштабах, а на ділянці вже проводиться збірка. Зруб викладається з колод, які заздалегідь підготовлені, їх переваги - в точності машинної обробки всіх деталей.

Оциліндровані колоди бувають двох типів: природної вологості або після технічного сушіння. Перші можуть давати усадку від 3 до 15 см на поверх, що необхідно враховувати при монтажі вікон і дверей. Ціна колод, які пройшли сушку в спеціальній камері, в кілька разів вище, однак при цьому тріщин вони майже не дають і усадка такого будинку мінімальна (до 10 мм на поверх).

Джерело фото:  http://mastersrubov.com/

Джерело фото:  http://designmasterpiece.ru/

Всі ці варіанти об'єднані тим, що конструкція складається з дерева в тому чи іншому вигляді. Дерево є живим матеріалом, який змінюється навіть після того, як з нього створили стіни. Тому і підхід до цього матеріалу особливий.

Матеріали: вимоги до деревини

10 см колоди можуть замінити 50 см кладки з цегли. Для нашої кліматичної зони підходять колоди, діаметр яких близько 24 см, при цьому найменша відстань деревини (там, де відбувається зіткнення колод) - 12-16 см.

Для зрубу кращими є хвойні породи, які прекрасно протистоять гниттю (завдяки смолам). Такі дерева, як модрина або дуб, використовують найчастіше в цокольних поверхах або об'єктах, непридатних для житла, оскільки вони не підходять за параметрами теплозбереження. Модрина, володіючи гарною щільністю, міцністю, і не деформуючись при впливі води, вимагає набагато більш складної обробки в разі, якщо будинок робиться з неї.

Джерело фото:  http://elbrus72.ru/

Кращою вважається деревина, яка заготовлена ​​взимку, оскільки в цей час зупиняється рух соку у стовбурах і, отже, зменшується кількість вологи. Будівництво також краще починати взимку, оскільки менша ймовірність заразити дерево грибами (мінімізований контакт дерева із землею завдяки снігу).

Джерело фото:  http://vladnews.ru/

Дійсно сухою може бути тільки сухостійка сосна або профільований брус. Такі будинки можна відразу ж обробляти і жити в них. У всіх інших випадках необхідно дати час на просушку і усадку деревини.

В якості деревини легко переконатися: повинні бути відсутні вигини, цвіль або гниль. Крім того, різниця в діаметрі по довжині колоди повинна бути мінімальною. Переконатися у відсутності внутрішньої гнилі можна, приклавши вухо до краю колоди і стукнувши молотком по іншому краю. Звук повинен бути глухим.

Особливості будинків з дерева

Головним недоліком будь-яких дерев'яних конструкцій є горючість матеріалу, в зв'язку з чим необхідно вживати певних заходів безпеки. Саме тому дуже важлива підготовка деревини та її просочення. Завдяки обробці деревини антипіренами можна збільшити її опірність до займання.

Просочення антисептиками дає захист від грибків, цвілі, комах, ультрафіолету, старіння і розсихання.

Джерело фото:  http: //неомід-500-450-440.рф/

По завершенні будівництва будинок також слід обробити, в залежності від стану покриття. Захисні покриття зовні будинку оновлюються кожні 3-4 роки.

Ще однією особливістю дерев'яних будинків є їх усадка, яку слід обов'язково передбачити спочатку. Інакше колоди можуть розсохтися, а вікна і двері - перекоситися. Будинок повинен стояти близько півроку, поки в ньому можна буде зробити отвори для вікон і дверей. Саме в перші місяці після будівництва відбувається активна фаза усадки. А якщо отвори зроблені, то близько року жити в будинку не рекомендується, оскільки через різницю температур можуть виникнути тріщини.

Крім того, можливі вигини і скручування матеріалу, внаслідок чого з'являються великі щілини, які потім буде проблематично закрити. Щоб уникнути перекручування, застосовуються спеціальні дерев'яні нагелі, що забиваються в спеціальні отвори.

Обробку і прибудову додаткових приміщень рекомендується проводити не раніше, ніж через два роки. Деталі (дахи, сходи, прорізи) робляться так, щоб вони не заважали вільній усадці. При наявності колон і димоходу повинна бути можливість регулювати їх висоту. Інакше все навантаження може нерівномірно лягти на один-два елементи, внаслідок чого зруйнується вся конструкція.

Джерело фото:  http://rosles.com.ua/

Порівняння цін на будівельні роботи:

Отримувати всі новини та статті сайту в одному email на день?

також стежити за новинами сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

UniGroup

Кредит под залог недвижимости. Срочный выкуп недвижимости

Фиксированная ставка по кредиту 1.5% в месяц

Сумма от 30 000 до 50 000 000 грн. (в любой валюте).

Срок от 1 месяца до 10 лет.

100 л. топлива в подарок каждому клиенту.

Территория Киев, Киевская область до 35 км, Одесса, Харьков, Днепр, Львов, Полтава, Житомир, Ивано–Франковск, Черкассы, Черновцы, Чернигов, Сумы.

Агропросперіс Банк

Акційний депозит під 15%

Акційний депозит "На літо" від Агропросперіс Банку

15% річних у гривні

на строк 1 або 3 місяці

+ БОНУС до ставки на сайті

Вклади від 1000 грн

Діє з 10.06 до 31.07.2022

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Агропросперіс Банк

Благодійний депозит "Вклад у Перемогу"

Вклад у Перемогу з Агропросперіс Банком

12% річних у гривні на 9 місяців

Вклади від 1000 грн

Відсотки НАПЕРЕД за весь строк вкладу

+ спільна благодійна допомога ЗСУ

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Корисні статті з даної тематики