про твої фінанси

Особливості будівництва альтанки з барбекю

Найзручнішим і комфортним місцем для відпочинку на присадибній ділянці є альтанка з барбекю. Таку гарну альтанку можна легко і швидко побудувати своїми руками. Bankchart.com.ua дізнався особливості облаштування такої альтанки з мангалом.


Короткий зміст і посилання по темі

 1. Види альтанок з барбекю
 2. Види барбекю
 3. Облаштування альтанки з барбекю
 4. Види і типи дерев'яних альтанок
 5. Матеріали для виготовлення дерев'яних альтанок
 6. Стилі дерев'яних альтанок
 7. Елементи декору

Дачна альтанка для барбекю за своєю конструкцією може бути будь-якою, все залежить від фантазії і бюджету. Найчастіше це простора капітальна будівля з розподіленими зонами і барбекю-комплексом. Або ж це стандартний по дизайну бельведер з простим і зручним барбекю.

Ідеальний варіант для альтанки - стаціонарна піч-барбекю. Конструкція такої печі може включати в себе кілька функцій: вогнище з грилем і рожном, плиту для казана, духовку, коптильню, тандир, стільницю з нішами для кухонного начиння і ін. Виглядає така споруда солідно і дозволяє готувати безліч цікавих страв з комфортом.

Також літня альтанка може бути обладнана і переносними пристроями для приготування продуктів у спеку, які відрізняються невеликою вагою і мобільністю.

Джерело фото:  http://www.clpp1.ru

Види альтанок з барбекю

Дерев'яно-цегляні альтанки з барбекю.  Будівництво такої альтанки не вимагає значних матеріальних витрат і дає можливість обійтися без залучення фахівців. З дерева і цегли можна зробити як капітальну, так і тимчасову будівлю. Під таку альтанку робиться полегшений фундамент. Конструкцію барбекю можна вбудувати в цегляну стіну або посеред альтанки, наприклад, у вигляді барної стійки, можна використовувати мобільну конструкцію - простір для вибору рішень величезний. При використанні якісних матеріалів альтанка прослужить, як мінімум, 25 років.

Джерело фото:  gutdom.ru

Цегляні альтанки з барбекю.  Найчастіше з цегли зводять капітальні конструкції. Використовується червона клінкерна цегла, яка добре реагує на перепади температур і відмінно виглядає. Дизайн можливий самий різний, але найчастіше з цегли будують просторі "будиночки" з великим бюрбекю комплексом. Під цегляну альтанку необхідний грунтовний міцний фундамент.

Цегла виключає ймовірність загоряння. Цегляні будівлі довговічні і не вимагають особливого догляду і частого ремонту. Такі альтанки відмінно захищають від вітру, вони теплі, функціональні, прекрасно підходять для використання взимку за рахунок високої теплопровідності цегли.

Джерело фото:  http://pro-besedki.ucoz.ru/

Кам'яна альтанка з мангалом.  Один з найцікавіших і дорогих видів альтанок. Використовується в складних дизайн-проектах (пастораль, етнос). Виглядає дорого і переконливо. Для будівництва кам'яної альтанки використовують різні породи каменю, найчастіше базальт, травертин, мармур, граніт. Кам'яна альтанка вимагає укріпленого фундаменту з бетонно-металевим каркасом. При проектуванні необхідно враховувати той факт, що природний камінь дуже важкий і можливе просідання конструкції. Не варто вибирати для будівництва місце з високими горизонтами природних вод.

Джерело фото:  http://tvoikamen2010.ucoz.ru

Ідеальним варіантом альтанки з барбекю є універсальна конструкція з частковим використанням дерева і каменю (цегли). Це більш економічно.

Джерело фото:  prorab.uz

Види барбекю

Барбекю бувають двох типів: стаціонарні і переносні. Залежно від палива пристрої, барбекю можуть бути дров'яними, вугільними, газовими або електричними. 

Вбудована піч-барбекю. Це найнадійніший і в той же час самий складний вид барбекю. Основний елемент цегельного вогнища - закрита з трьох сторін топка з димоходом. Така конструкція збільшує теплоізоляцію топки, дозволяючи використовувати жар вугілля найефективнішим чином. Між вогнищем і димарем розміщується полка для готування (решітка або металева плита). 

При будівництві важливо зробити зміцнений фундамент, при просіданні грунту може "повести" всю конструкцію. Для спорудження печі найчастіше використовують цеглу, окремі елементи можуть бути виготовлені з каменю або бетонних матеріалів. Для топки кладуть шамотну (жароміцну) цеглу. Для облицювання печі використовується натуральний і штучний камінь, плитка, кахлі, декоративна цегла та ін. На зиму таку піч бажано вкривати, опале листя може забити димохід.

Джерело фото:  http://supersadovod.ru/

Мобільні барбекю.  Менш цікавий, але більш практичний варіант. Основа будь-якого барбекю - жаровня з гратами. На ній, власне, і смажать м'ясо. Є конструкції, в яких, крім цього елемента, більше нічого і немає. Але є і більш досконалі моделі, які можуть бути забезпечені ніжками і щитком, щоб захистити вогонь від вітру, поличками, духовкою, що обертається грилем з моторчиком, кришкою і т.д.

Газовий гриль.  На такому обладнанні приготування відбувається на жарі від каменів, які розпалюються газовими пальниками. Тепловіддача каменів перевищує тепловіддачу деревного вугілля, практично немає диму і кіптяви, відсутній відкритий вогонь, камені можна вимити від запеченою жиру.

Джерело фото:  http://www.bbqs.ru

Смокер-гриль  поєднує в собі функцію гриля і коптильні. Це більш просунуте обладнання, в якому топка і зона для смаження розділені. Жаровня може складатися з горизонтальних і вертикальних секцій, і на ній можна одночасно готувати шашлик, гриль і барбекю. Смокер-гриль також використовується для приготування копченостей. Для альтанки дане обладнання громіздке і незручне, його необхідно виносити на відкриту ділянку.

Джерело фото:  http://www.bbqs.ru/

Барбекю-котел : відрізняється від інших куполоподібною кришкою. Коли кришка щільно закрита, то барбекю перетворюється в духовку. Така мультифункціональність дозволяє зберегти соковитість страви. Працює він на деревному вугіллі або спеціальних горючих брикетах для барбекю. Звичайні дрова для цього типу барбекю не підходять.

Джерело фото:  http://www.artofhome.com.ua/

Барбекю-візок  - складна конструкція на коліщатках, у якій робоча поверхня фіксована або складна.

Джерело фото:  http://www.7dach.ru/

Жаровня  - конструкція на опорі, що має захисний щит від вітру. Може бути забезпечена вертелом, дахом. Працює на твердому паливі (деревне вугілля, барбекю-брикети). При покупці звертайте увагу на товщину металу.

Джерело фото:  http://www.ayris-s.narod.ru

Джерело фото:  http://4ypakabra.ru/

Облаштування альтанки з барбекю

У повністю відкритій альтанці не варто встановлювати барбекю по центру - дим буде поширюватися по всій ділянці. При облаштуванні в альтанці зони відпочинку переконайтеся, що поруч з барбекю НЕ буде дерев'яних деталей. Важливо забезпечити віддаленість від займистих об'єктів: дерева, чагарнику, дерев'яних споруд, парканів і навісів. Якщо планується використання переносного барбекю, то його бажано поставити на відкритому майданчику, дотримуючись правил пожежної безпеки. Якщо в альтанці влаштовується стаціонарне вогнище, то складається спеціальний проект, в якому відображається як місце розміщення печі, так і матеріали, з яких повинна бути побудована альтанка.

Джерело фото:  http://rmnt.net

При облаштуванні альтанки бажано забезпечити близькість до води, це полегшить процес готування і подальшого прибирання. В ідеалі потрібно провести воду безпосередньо до печі.

На окрему увагу заслуговує підлога, на якій буде стояти обладнання. Вона може бути бетонною, кам'яною або покритою плиткою. Якщо в альтанці дерев'яна підлога, то обладнання необхідно винести за межі альтанки. До печі, якщо вона знаходиться на вулиці, або до альтанки-барбекю необхідно прокласти доріжки, інакше гості і домочадці протопчуть на вашому газоні свої стежки.

Якщо ви плануєте розмістити барбекю по центру альтанки, то виробники пропонують безліч варіантів стаціонарних моделей з сучасним дизайном. Є багатофункціональні моделі, що поєднують в собі можливості садової печі, гриля, барбекю та літньої кухні.

Джерело фото:  http://mebel-tehnika.ru/

Види і типи дерев'яних альтанок

Грамотно підібраний стиль, розміри, колірне рішення і розташування дачної альтанки - важливі фактори на підготовчому етапі будівництва.

Найкраще альтанку розмістити серед рослин і квітів, подалі від дороги і інших джерел шуму, бажано забезпечити захист від вітру.

Залежно від ролі і функцій розрізняють альтанки  стаціонарні  і  переносні . Стаціонарні - це альтанки, які розраховані на будь-які погодні умови протягом усього року, зберігаючи свій зовнішній вигляд і функціональність. Переносні, або збірно-розбірні альтанки - це конструкції, які збираються тільки тоді, коли можливо їх застосування (в залежності від погодних умов і придатності майданчика). 

Стаціонарні альтанки можна розділити на  закриті, напівзакриті і відкриті.

Джерело фото:  http://uutvdome.ru

Закриті альтанки  являють собою щось середнє між садовим будиночком і власне альтанкою. Засклена верхня частина альтанки забезпечує належний рівень комфорту в будь-який час року.

Джерело фото:  http://101dizain.ru

Відкриті або літні альтанки  -  це, як правило, альтанки з покрівлею з шиферу, водонепроникних тканин, листового металу з відкритими або заштореними стінками, мають каркас і навіс. Особливу привабливість таким альтанкам надають в'юнкі рослини, пущені по периметру.

Джерело фото:  http://uutvdome.ru

Напівзакриті дерев'яні альтанки  - найчастіше засклені і на вигляд схожі на невеликий будиночок.

Альтанки можна також розділити на  відокремлені  і  прибудовані . Перші будують на будь-якій придатній для цього ділянці, другі примикають до стіни будинку.

До різновидів альтанок можна віднести бельведер і перголу. Бельведер  в перекладі з італійської означає «прекрасний вид»: на відміну від альтанок, зазвичай закритих з декількох сторін, бельведери представляють собою легку конструкцію з круговим оглядом, розташовану на височині.

Джерело фото:  http://remstd.ru

Пергола  - далека родичка альтанки. Ще одне слово, яке прийшло до нас з італійської мови і позначає «навіс» або «прибудова». Пергола являє собою набір легких, з'єднаних між собою, арок або ажурних конструкцій. Решітчастий навіс служить, в основному, для підтримки витких рослин і створення тіні. Перголи можуть бути металевими і пластиковими, але найпопулярнішим матеріалом для їх будівництва залишається дерево: дуб, сосна або ялина.

Джерело фото:  http://dombrus.org

Матеріали для виготовлення дерев'яних альтанок

Дерево є найбільш популярним матеріалом для виготовлення альтанок. Дерев'яна альтанка красива і екологічна, гармонійно вписується в будь-який ландшафт, до того ж обходиться досить дешево.

В якості будівельного матеріалу для альтанок можна використовувати ялину, сосну, кедр, березу або модрину. При бажанні і фінансових можливостях можна застосувати і більш дорогі декоративні матеріали. Деревину перед початком будівництва необхідно просушити, обробити антисептичними матеріалами і речовинами, що запобігають гниттю дерева, що захищають його від паразитів, від сонця і негоди.

Стилі дерев'яних альтанок

Стиль альтанки повинен гармоніювати з навколишнім ландшафтом і стилем будинку або дачі. Саме від нього у великій мірі залежить атмосфера місця відпочинку.

Класичний стиль . Альтанки в цьому стилі в основному чотирьох- або шестикутні, із суворими прямими лініями і чіткими пропорціями.

Джерело фото:  http://101dizain.ru

Східний стиль. В першу чергу, це купольні дахи різноманітних дивовижних форм з витіюватими орнаментами. Часто альтанки в східному стилі обладнані внутрішньою і зовнішньою зонами відпочинку: по зовнішньому периметру встановлюються додаткові сидіння. Особливий вид альтанок такого типу - мінімалістські споруди, що нагадують японські будиночки або китайські пагоди.

Джерело фото:  http://101dizain.ru

Вікторіанський стиль. Відмінно вписується в ландшафт строгих англійських садів або садів з сільським дизайном.  Деревина для таких альтанок використовується в природному вигляді або пофарбована в білий колір. Альтанки в вікторіанському стилі можуть являти собою конструкції як прості, з підлогою, дахом і перилами, так і химерні, декоративні. Як правило, «вікторіанська» альтанка передбачає наявність витких рослин, тому її основа часто будується з гратами - для підтримки плюща або троянд.

Джерело фото:  http://www.vipterra.ru

Лісовий стиль. Грубуватий, «неотесаний», але в той же час затишний і зворушливий стиль. Відмінно впишеться в «покинутий» сад. Альтанки в лісовому стилі можуть бути оформлені у вигляді будиночка лісового відлюдника або пташиного гнізда.

Джерело фото:  http://101dizain.ru

Сільський стиль, або стиль кантрі. Альтанки такого типу створюються тільки з дерева. Дизайн залежить від вашої фантазії: це можуть бути і зруб, і хатина лісника, і навіть «хатинка на курячих ніжках».

Джерело фото:  http://uutvdome.ru

Середземноморський стиль.  В цей стиль найкраще впишуться перголи з навісом. У них можна розмістити цегляне або кам'яне вогнище (цеглу краще брати білу або жовту). Відкрита альтанка або веранда, доріжка до яких викладена керамічною плиткою «під глину», додадуть вашій присадибній ділянці неповторний колорит.

Джерело фото:  http://domsdushoi.livejournal.com

Елементи декору

Дерев'яній альтанці можна надати більш урочистий і витончений вид, декорувавши її кованими елементами, різьбою, ліпниною, вітражами і навіть колонами. Не бійтеся експериментувати і поєднувати різні матеріали.

Джерело фото:  http://kovka-dveri.com

Переваги альтанок з дерева:

 • екологічність матеріалу;
 • стійкість до впливу зовнішнього середовища;
 • довговічність і міцність;
 • комфортний мікроклімат всередині;
 • гармонія з заміським пейзажем;
 • економна експлуатація;
 • універсальність.
Отримувати всі новини та статті сайту в одному email на день?

також стежити за новинами сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

UniGroup

Кредит под залог недвижимости. Срочный выкуп недвижимости

Фиксированная ставка по кредиту 1.5% в месяц

Сумма от 30 000 до 50 000 000 грн. (в любой валюте).

Срок от 1 месяца до 10 лет.

100 л. топлива в подарок каждому клиенту.

Территория Киев, Киевская область до 35 км, Одесса, Харьков, Днепр, Львов, Полтава, Житомир, Ивано–Франковск, Черкассы, Черновцы, Чернигов, Сумы.

Агропросперіс Банк

Акційний депозит під 15%

Акційний депозит "На літо" від Агропросперіс Банку

15% річних у гривні

на строк 1 або 3 місяці

+ БОНУС до ставки на сайті

Вклади від 1000 грн

Діє з 10.06 до 31.07.2022

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Агропросперіс Банк

Благодійний депозит "Вклад у Перемогу"

Вклад у Перемогу з Агропросперіс Банком

12% річних у гривні на 9 місяців

Вклади від 1000 грн

Відсотки НАПЕРЕД за весь строк вкладу

+ спільна благодійна допомога ЗСУ

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Корисні статті з даної тематики