про твої фінанси

Як майнити та заробити біткоіни з нуля

Prosto запаморочливе зростання курсу і популярності демонструє криптовалюта біткоін. Електронними монетами вже можна розплатитися не тільки в Інтернет-магазинах, але навіть оплатити навчання в деяких університетах. А їх середній курс в вересні-2021 в тисячі разів вище, ніж 10 років тому. Звідки беруться гроші, як створити біткоіни гаманець, скільки коштує і чому такий популярний біткоін (bitcoin), розбирався Prostobank.ua


Короткий зміст і посилання по темі

 1. Що таке біткоіни?
 2. Майнінг або як заробити біткоіни?
 3. Що таке біткоін кран?
 4. Як купити біткоіни?
 5. Чи можна купити частину біткоіну?
 6. Коли варто купувати біткоіни?
 7. Де подивитися курс біткоінів (до гривні, долара, рубля)?
 8. Чи варто купувати фізичні біткоіни?
 9. Як створити біткоін гаманець?
 10. Вибираємо спосіб переказу коштів
 11. На що звернути увагу при проведенні угоди?
 12. Як уникнути ризику шахрайства?
 13. Інвестиції в біткоіни
 14. Недоліки
 15. Перспективи і прогнози
 16. Чи стануть BitCoin валютою майбутнього?

Що таке біткоіни?

Біткоін - це цифрові гроші, які не мають фізичної форми. По суті це просто запис, що у Вас на рахунку лежить певна сума криптовалюти. У той же час біткоін стає все більш і більш поширеним, і за нього можна купити багато товарів і послуг в країнах Європи, США, Канаді, Австралії та Японії.

Відмінність біткоіну від інших ціфровалют - його децентралізація. Інформація про біткоіни зберігається одночасно на всіх комп'ютерах, які підключені до мережі криптовалюти. До того ж будь-яка людина може подивитися історію операцій з усіма біткоінами за весь період з моменту її створення за допомогою технології блокчейн, що робить цю криптовалюту однією з найбільш захищених в світі.

Майнінг або як заробити біткоіни?

Один із способів заробити біткоіни - за допомогою майнінгу біткоінів, що представляє собою проведення розрахунків з обслуговування платежів біткоінів по всьому світу. За це система нараховує конкретне винагороду - деяку суму в біткоінах. Краще майнити біткоіни за допомогою спеціального обладнання - ASIC, після покупки якого Вам ще потрібно буде встановити програму для майнінгу біткоінів (майнера), створити біткоін-гаманець, а також підключитися до обмінника або біржі криптовалют для зарахування біткоінів. Як тільки всі ці етапи виконані - можна почати майнінг.

Оскільки обладнання для майнінгу біткоінів досить недешеве - коштує від 1 000 доларів, споживається багато електроенергії, виділяє багато тепла і досить гучне, а конкуренція при майнінгу тільки зростає - майнінг біткоінів удома поступається місцем промисловому майнінгу (створення великих обчислювальних потужностей в сприятливих для цього країнах) , а також хмарному майнінгу (коли ви стаєте міноритарним інвестором великих майнінгових ферм за допомогою спеціальних сервісів-сайтів).

Варто відзначити, що заробіток на майнінгу біткоінів - справа досить складна. Серйозного видобутку біткоінів без вкладень не буває, а рентабельність процесу, з огляду на вартість покупки устаткування або інвестицій в хмарну компанію, останнім часом знизилася, і перевищує 1 рік.

Що таке біткоін кран?

Біткоін кран - це ще один спосіб заробити біткоінів без вкладень з нуля, що можна зробити на звичайному домашньому ПК або телефоні на звичайному Андроїді. Біткоін кран являє собою Інтернет-портал, зареєструвавшись на якому, Вам періодично нараховується невелика сума біткоінів. Іноді для цього потрібно зробити якусь дію, наприклад, натиснути на кнопку або ввести в рядок число з картинки, що відображається.

Такі сайти виступають свого роду рекламними майданчиками, що просувають послуги біткоін обмінників та бірж. Адміністратор порталу - біткоін кран, отримує доходи за рекламу і ділиться її частиною із зареєстрованими користувачами. Тому заробити на біткоін кранах можна, але багато не вийде, хіба що, зареєструвавшись на сотнях з них.

Як купити біткоіни?

У той же час Ви можете ще спробувати купити біткоіни і заробити на зміні їхнього курсу. Найбільш популярний спосіб придбання біткоінів - за допомогою спеціальних торгових майданчиків, які в народі називають обмінники біткоін. Зазвичай вони пропонують обміняти біткоіни на вашу місцеву валюту, наприклад, гривню, рубль, або ж долар, а також електронні гроші. Серед найбільш популярних майданчиків для обміну біткоінів варто відзначити Coinmama, Changelly, Indacoin, Cardbit, Матбі, BestChange і 365Cash.

Але, якщо Ви бажаєте купити біткоіни за найвигіднішою ціною, Вам варто скористатися послугами спеціалізованих бірж криптовалют, які об'єднують продавців і покупців в одному місці. До плюсів бірж можна віднести можливість купити біткоіни безпосередньо у продавця, що може забезпечити Вам більш вигідний курс угоди. Однак, курс на біржах більш мінливий, ніж на обмінниках біткоінів. Також біржі можуть встановлювати більш високі вимоги до учасників операції, наприклад, необхідно внести на депозит 1 біткоін. З перевірених, надійних бірж біткоінів варто виділити CEX.io, Binance, BitMart Livecoin, BTC Trade, Kuna і ін.

Купити біткоіни можна і в спеціальних банкоматах й терміналах, яких в Україні поки небагато. У той же час їх можна легко знайти за допомогою спеціалізованих сайтів, наприклад, coinatmradar.com.

Ви можете самостійно знайти покупця або продавця криптовалюти, наприклад, на форумі (в народі їх називають біткоін толк (bitcoin talk)) або скористатися спеціальним для таких випадків сервісом для P2P-обміну криптовалют, наприклад, LocalBitcoins. В цьому випадку не доведеться платити комісію посередникові, яка може досягати 10% від суми угоди, але ризик нарватися на шахрая тут досить високий.

Таким же способом Ви можете продати біткоіни, зробивши операцію в обратом напрямку.

Чи можна купити частину біткоіну?

Ви можете купити невелику частину біткоіну, наприклад, половину, чверть або навіть одну тисячну криптовалюти. Це робить інвестиції в біткоіни більш привабливими, адже ціна 1 біткоіну в вересні-2021 в гривнях перевищувала 1155 тис. гривень або 43,2 тис.доларів. В Інтернеті можна знайти безліч конвертерів / калькуляторів біткоінів, які допоможуть розрахувати суму планованої операції в потрібній валюті.

Коли варто купувати біткоіни?

Ціна біткоіну змінюється щомиті і вдень і вночі, а курс досить волатильний - можуть бути великі скачки як вгору, так вниз. Тому вибрати оптимальний момент для покупки криптовалюти - досить складно. Ви можете застосовувати технічний аналіз (дослідження графіків), використовуючи різноманітні аналітичні інструменти (наприклад, Bitcoin Wisdom, Cryptowatch), а також відстежувати важливі новини, пов'язані з біткоіном.

Де подивитися курс біткоінів (до гривні, долара, рубля)?

Курс біткоіна до гривні, долара, рубля та інших валют можна подивитися на безлічі торгових майданчиків та на фінансових порталах, серед яких можна виділити: ru.tradingview.com, ru.investing.com, Libertex, Fx Club, Alpari та інші.

 Багато з них пропонують можливість подивитися ціну біткоіну онлайн у вигляді графіку не тільки на сьогодні, а й історичні цифри з моменту заснування валюти. Це допоможе Вам застосувати технічний і аналіз і спробувати зробити прогноз вартості біткоіну на найближче майбутнє, щоб заробити на курсі криптовалюти. На цих же порталах часто можна почитати останні біткоін новини, які можуть вплинути на ваше рішення щодо угоди з криптовалютою.

Чи варто купувати фізичні біткоіни?

Криптовалюта на фізичному носії є монетою з вбудованим ключем. Хоча можливість побачити і «помацати» валюту - роблять цю угоду привабливою, ми не рекомендуємо Вам купувати фізичні біткоіни. Адже ризик в цьому випадку буде вище, так як продавець може випустити кілька монет з однаковим ключем. Тому, якщо Вам попався шахрай - він зможе в будь-який момент «зняти» Ваші крипто заощадження.

Як створити біткоін гаманець?

Щоб купити біткоіни, Вам необхідний біткоін гаманець для зберігання криптовалюти. Найбільш простий спосіб - зареєструвати аккаунт онлайн на спеціальних торгових платформах за допомогою звичайного мобільного телефону (наприклад, на Андроїді) або комп'ютера (ПК). Але разом із зручністю цей спосіб має і суттєвий недолік - торговельні майданчики можуть зламати. Тому надійніше буде придбати апаратний гаманець (спеціальну «флешку»), який практично неможливо зламати, так як він не підключений до Інтернету. Але, в цьому випадку час проведення операції і трудовитрати на її укладення виростуть - адже треба буде постійно переводити біткоіни з апаратного на онлайн гаманець і назад.

Вибираємо спосіб переказу коштів

Найбільш популярний спосіб розрахунку за операцію при покупці біткоіну - за допомогою банківської карти. З його переваг можна відзначити доступність, так як банківська карта є у багатьох українців. А також - швидкість переказу, біткоіни надійдуть на Ваш рахунок практично миттєво. Також Ви можете збільшити суму угоди, розрахувавшись за допомогою кредитної картки. Наприклад, Ви можете перевести гроші з платіжної картки за допомогою Ківі або ж відправити суму угоди через Приват24.

Але цей спосіб має і ряд недоліків - в першу чергу, більш висока вартість проведення переказу і ще більш високі процентні та комісійні тарифи, якщо Ви вирішите скористатися кредитним лімітом. Також цей спосіб не підійде Вам, якщо Ви не бажаєте «світити» свої доходи. З найбільш популярних торгових майданчиків в світі і в Україні, які приймають банківську карту для покупки біткоінів, варто відзначити:

 • Coinmama
 • Coinbase
 • BitPanda

Досить зручною є оплата операції за допомогою банківського поточного рахунку, доступ до якого, як і за платіжними картками, може бути забезпечений за допомогою Інтернет-банкінгу. Однак розмір банківської комісії в цьому випадку буде зазвичай нижче, а ліміти операції - вище. У той же час Вам зазвичай доведеться тут почекати зарахування криптовалюти кілька днів, особливо, якщо відправляєте платіж SWIFT-перекладом. З популярних торгових систем, що підтримують способів оплати за допомогою поточного рахунку в банку можна відзначити BitPanda, Coinbase і Gemini.

Якщо Ви не бажаєте «світити» свої доходи - можете купити біткоіни за готівку. Цей спосіб досить популярний в Україні. Криптовалюту зарахують досить швидко, але комісія посередника буде максимальною - 5-15% від суми угоди. І, звичайно, головний недолік такого варіанту - високий ризик шахрайства. Тому для пошуку конрагентів варто використовувати тільки форуми на відомих торгових майданчиках (наприклад, Wall of Coins, LocalBitcoins) і строго дотримуватися рекомендованих ними правил участі в угоді.

Якщо у Вас є заощадження на рахунку PayPal - можете скористатися цією системою для покупки біткоінів. Але разом зі складнощами поповнення рахунку PayPal в нашій країні, Ви повинні бути готові до досить високої комісії, яка може досягати 12% від суми операції.

Конфіденційність угоди забезпечить покупка біткоінів за допомогою спеціальних банкоматів і терміналів, втім, в нашій країні їх зовсім небагато.

На що звернути увагу при проведенні угоди?

При виборі платіжного методу для покупки біткоінів, варто звертати увагу на такі фактори:

- вартість біткоіну

Це, мабуть, найважливіший фактор. По біткоіну немає єдиного курсу, він встановлюється кожним продавцем індивідуально. Але якщо Ви хочете оцінити наскільки запропонована продавцем вартість біткоіна є ринковою - порівняйте її з іншими пропозиціями або із середньою ціною на ринку, яку, наприклад, можна подивитися на таких сайтах, як Preev, BitcoinAverage, CoinDesk і багатьох інших.

- додаткові витрати

За проведення операції з Вас візьмуть всілякі комісії: за поповнення рахунку, обмін і виведення коштів та ін. Поторгуйтися з продавцем, якщо це можливо, деякі з них погодяться знизити тариф для великих угод.

- надійність продавця

Наскільки можна довіряти цьому продавцеві? Поцікавтеся, як довго контрагент працює на ринку, чи є відгуки від реальних клієнтів і наскільки вони позитивні. Якщо операція буде проводиться готівкою - виберіть для угоди людне місце.

- ліміт операції

Максимальна сума транзакції зазвичай обмежена і відрізняється для різних торгових платформ і брокерів. І якщо Ви бажаєте придбати велику суму біткоінів - варто уточнити обмеження щодо лімітів угод перед проведенням операції.

- швидкість покупки

Наскільки швидко Ви хочете провести операцію? Швидше за все купити криптовалюти в спеціальних банкоматах, яких в Україні дуже мало. Але, оперативно купити біткоіни також можна у деяких брокерів і на торгових майданчиках в разі відправки коштів за допомогою платіжної картки.

- конфіденційність угоди

Такі популярні способи відправки коштів, як переклад з поточного банківського рахунку, кредитної або дебетової картки або системи міжнародних переказів (Western Union, MoneyGram, PayPal) не підійдуть, якщо бажаєте забезпечити анонімність операції. У цьому випадку варто скористатися банкоматами, таку послугу пропонують і деякі торговельні майданчики, наприклад, LocalBitcoins.

Як уникнути ризику шахрайства?

Рекордне зростання ціни біткоіну і значні обсяги угод - роблять цю валюту «ласою угодою» для багатьох шахраїв. Тому, Ви повинні бути максимально обережні, торгуючи біткоінами, зокрема:

 • уважно вивчіть інформацію про торгову платформу / брокера, перш ніж як вступати з ним в угоду
 • на деяких платформах публікують рейтинг торговців - варто їми скористатися
 • корисно почитати реальні відгуки клієнтів, які вчинили угоду з цим контрагентом раніше, яку можна знайти на спеціалізованих форумах
 • не інвестуйте в біткоін-піраміди
 • не відправляйте гроші за біткоіни наперед, користуйтеся ескроу-сервісами
 • зберігайте криптовалюту не на торгових платформах, а використовуйте апаратні біткоіни гаманці. Вони більш надійні, тоді як платформи можуть бути схильні до хакерських атак. Наприклад, внаслідок злому Bitfinex його користувачі втратили еквівалент 70 млн. доларів

Інвестиції в біткоіни

Крім того, що за біткоіни можна оплатити товари і послуги, в них можна інвестувати. З вересня-2011 по вересень-2021, курс криптовалюти (середній за даними різних бірж) виріс практично з нуля до 43000 доларів за одиницю. 

Однак ціна, за якою «монети» купують і продають на різних біржах, може відрізнятися від середнього курсу вдвічі і більше в будь-яку сторону. Тому біткоіни може бути вигідним інструментом інвестування: як для довгострокових вкладень, в розрахунку на зростання курсу, так і для короткострокових спекулятивних операцій.

Правда, при цьому варто враховувати, що ринок біткоінів досить новий, та цей актив за своєю сутністю значно відрізняється від інших валют і цінних паперів. Відповідно, прогнозувати зміни курсу - непросте завдання, особливо для інвестора- початківця.

Зростання курсу біткоіну в першу чергу визначається довірою до нього, в тому числі - можливістю розплатитися «монетами». Чим більше таких можливостей, тим більше попит на біткоіну і тим вище його курс. З іншого боку, похитнути курс криптоваюти можуть хакерські атаки й технічні неполадки на біржах.

Наприклад, в лютому-2013 DDOS-атакам піддалися відразу кілька великих бірж, на яких обертаються біткоіни (Bitstamp, Mt.Gox, BTC-E). В результаті біржі оголосили про затримки при виведенні «монет» з біржі, а курс біткоіну обвалився майже вдвічі: з 1237 до 645 доларів за одиницю.

Поки український ринок ще не адаптований для Bitcoin, слід дуже обережно використовувати цей інструмент і не вкладати в нього великі ресурси. Волатильність даного інструменту висока, амплітуда коливань більше 50% від вартості активу. Тобто за періоди сильних рухів можна як заробити, так і втратити близько 50% своїх коштів. Щоб уникнути додаткових ризиків, експерти радять тестувати даний інструмент в обсягах, які не критичні при отриманні збитку від операції.

Недоліки

Зрозуміло, біткоін також піддається критиці. Перша причина для цього - несправедливий початковий розподіл - першим «майнерам» монети дісталися набагато простіше і в більшій кількості, ніж тим, хто «вступив в гру» пізніше.

Хоча біткоіни і складно вкрасти, а криптографічний код валюти практично неможливо зламати – як мінімум, на сьогоднішній день - їх можна позбутися, якщо якимось чином знищити свій біткоін-гаманець. Це може зробити, наприклад, комп'ютерний вірус. Те ж трапиться, якщо забути пароль від гаманця. З іншого боку, ризик цього приблизно такий же, як позбутися звичайного гаманця з готівкою.

Як вже згадувалося, курс валюти нестабільний і спрогнозувати його складно. Крім цього, програмне забезпечення системи все ще знаходиться в режимі тестування і теоретично, в ньому ще можуть виявити критичні помилки - тоді вся система завалиться.

Перспективи і прогнози

Перспективи біткоіну неоднозначні. З одного боку, йому пророкують майбутнє нової світової валюти, яка в кінцевому підсумку зможе замінити традиційні гроші. Досягнуто це повинно бути завдяки тому, що транзакції з його використанням проводяться миттєво і коштують дуже дешево. Крім того, біткоін не схильний до інфляції, адже його емісія обмежена.

З іншого боку, курс біткоіну і його майбутнє залежать від довіри до цієї валюти. Практика показує, що інформаційні атаки (наприклад, чутки про злом системи хакерами) здатні сильно обвалити курс біткоіну, як і обмеження на його використання. Так, після заборони криптовалюти в Китаї, курс біткоіну впав на 40%, хоча технічно це і не вплинуло на його обіг, оскільки операції з криптовалютою анонімні і для регулюючих органів обчислити користувача вкрай складно, а при належному підході до безпеки - неможливо.

Крім цього, будь-який бажаючий за наявності необхідних знань може запустити свою власну криптовалюту і розвивати її аналогічним чином - поширення отримають ті з них, хто заробить найбільшу довіру учасників ринку.

Чи стануть BitCoin валютою майбутнього?

Останнім часом навколо платіжного веб-сервісу BitCoin (дослівно "бітові монети", звані іноді просто "битки"), що з'явився в 2008 році, ведеться чимало палких суперечок. Одні стверджують, що це - ідеальна інтернет валюта майбутнього. Іншим мариться складна афера. Але насправді ж точної відповіді не знає ніхто. І має пройти ще кілька років, перш ніж ситуація більш-менш проясниться. Але що ж таке віртуальні гроші BitCoin (біткоіни), як працює, і чому саме ця платіжна система привернула до себе стільки уваги?

Той, хто вже досить довго користується інтернетом, чув про такі платіжні системи, як WebMoney, Yandex.Деньги або PayPal. Всі вони вже стали звичним явищем, щодня через них проходять величезні грошові суми. Що ж стосується BitCoin, то це не просто ще одна система, а щось принципово нове. І основна її відмінність полягає у відсутності централізованого управління.

Справа в тому, що BitCoin працює за принципом peer-to-peer, добре знайомоим сучасному користувачеві завдяки торрентам. Централізоване управління просто не потрібно, система існує завдяки світовій мережі, що складається з комп'ютерів користувачів, що користуються рівними правами і розподілені по всьому світу. Тобто вся інформація про систему зберігається (звичайно ж, в зашифрованому вигляді) у її ж користувачів. Завдяки такому підходу неможливо заборонити використання BitCoin або заблокувати рахунки користувачів, система виключно надійна.

Так само, як і у випадку з іншими платіжними системами, BitCoin можна використовувати для оплати товарів або послуг в містах, що прийматимуть дану валюту. При цьому всі операції відбуваються безпосередньо між користувачами, посередники на кшталт банків або будь-яких інших процесингових центрів просто не потрібні. Як наслідок, розмір комісій дуже малий.

Ще одна особливість BitCoin полягає в повній анонімності. Від користувачів не запитують вказувати справжнє ім'я і дані паспорта. Все що потрібно для використання системи - встановити безкоштовну програму-клієнт з відкритим кодом і завести собі електронний гаманець. Обмін «біткоінів» на звичайні «папірці» і навпаки здійснюється через спеціальні обмінники або біржі.

Слід розуміти, що система BitCoin створювалася не як аналог фізичних грошей, але як повністю електронна валюта майбутнього, причому всесвітня. «Бітові монети» не прив'язані до золота або будь-якої справжньої валюти. Емісія ж їх відбувається дуже оригінальним способом, що моделює «коловорот» золота на Землі. В основу покладено схожий принцип - адже, як відомо, кількість цього металу на планеті обмежена, а видобуток з кожним роком стає все складніше. І настане день, коли всі запаси виснажаться і все золото виявиться на руках у людей.

Кожен «біткоін» має власний унікальний номер, а існуючі складні системи перевірок виключають можливість появи фальшивих монет. Нові ж з'являються в якості нагороди тим, хто використовує обчислювальні можливості наявного у нього обладнання для підтримки функціонування системи (їх називають «здобувачами» або «майнерами»). Комп'ютери використовуються для обчислення складних математичних задач, при рішенні яких з'являються нові «біткоіни». Причому чим далі, тим складніше будуть ставати обчислення, і все менше монет буде з'являтися за раз. Так, якщо спочатку розмір винагороди становив 50 монет, тепер уже 25. Очікується, що приблизно до 2030 року емісія взагалі припиниться.

Система побудована таким чином, що в ній фізично не може існувати більше 21 мільйона «біткоінів». Це зроблено для контролю над інфляцією. До речі, тут слід зазначити, що вироблені таким чином обчислення використовуються для підвищення безпеки самої системи, перевірки трансакцій, що здійснюються. А складність цих обчислень вже настільки висока, що безглуздо намагатися пристосувати під них простий домашній комп'ютер. Ще один бонус для «майнерів» - їм дістаються комісії при переказі.

Популярність BitCoin в світі постійно зростає. І, тим не менш, існує цілий ряд питань щодо безпеки системи. Так, Мережу наповнюють всілякі страшні історії про злом гаманців і втрати колосальних коштів. Більш того, з'явилося чимало шкідливого ПО, що займається полюванням саме за гаманцями BitCoin.

Не додала довіри до валюти і історія з найбільшою біржею Mount Gox, через яку проходило до 90% обміну «біткоінів» на справжні гроші. Як було заявлено офіційно, хакери зуміли зламати систему захисту і викрасти близько 400 мільйонів доларів. Однак існують не позбавлені підстав підозри про те, що сама біржа була електронною фінансовою пірамідою. Ця історія викликала значне обвалення курсу «біткоіну».

Та що й казати, сама історія появи BitCoin має багато незрозумілостей. Зокрема, незрозуміло хто саме створив цей проект. Офіційно називається якийсь Сатоши Накамото. Але дуже сумнівно, що така людина взагалі існує. Принаймні, вживу його ніхто не бачив, а в Мережі він не з'являється з 2010 року. Цілком ймовірно, що під його ім'ям ховається ціла група, спонукання і цілі якої неясні. Висловлюються різні припущення: від ентузіастів до учасників всесвітньої змови.

Зрозуміло, що BitCoin викликає сильне роздратування у можновладців. Надто вже все вільно і безконтрольно. І тут залишається два шляхи: намагатися боротися або ж підлаштовуватися під нові віяння. Так, в Японії влада відмовилася вважати BitCoin грошима. Банкам країни заборонено працювати з даним платіжним засобом. Причина полягає в ризиках, викликаних значними коливаннями курсу валюти, ніяк не пов'язаними з економічними підставами. Коли «біткоіни» тільки-тільки з'явилися, їх вартість становила 0,001 долара. За роки свого існування ця валюта зуміла досягти рівня в 52000 доларів за один «біткоіни» і впасти багато разів. На момент написання статті, курс становив приблизно 43,2 тис. доларів. Цінність валюти регулюється виключно зацікавленістю ринку.

Також «битки» були заборонені в Китаї, хоча приватні особи можуть використовувати їх на свій страх і ризик. А в Сінгапурі податкові органи подумують про те, щоб віднести BitCoin до розряду цифрових товарів і обкласти відповідними податками. Що ж стосується США, то в цій країні намагаються знайти найкращий спосіб регулювання ходіння цієї нової валюти.

Думки фахівців в різних країнах діаметрально відрізняються. Так, одні впевнені, що BitCoin - це не більше ніж «мильна бульбашка». Інші ж прогнозують котирування в розмірі 40 і навіть 100 тисяч доларів. Вивченням нової валюти займаються найбільші економічні та фінансові інститути по всьому світу. У економістів додався головний біль, появи якого вони не могли навіть припустити ще кілька років тому. Висловлюються припущення, що дійсно популярними «битки» стануть не раніше 2021-2025 року.

Таким чином, про майбутнє системи BitCoin судити поки ще занадто рано. Але не можна заперечувати той факт, що вона вже зробила колосальний вплив на інтернет-спільноту. Так, цілком може бути так, що вже протягом декількох років цю систему чекає повний крах. Однак навіть в такому випадку вона послужить основою для появи в майбутньому нової електронної валюти, при розробці якої будуть враховані всі прорахунки, допущені при створенні BitCoin. У чому сьогодні точно можна не сумніватися, так це в тому, що у електронної валюти з децентралізованим управлінням велике майбутнє. А чи буде це BitCoin або щось зовсім інше - справа десята.

Отримувати всі новини та статті сайту в одному email на день?

також стежити за новинами сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

Глобус Банк

Депозит Классический, Накопительный от Глобус Банка

до 12,5% годовых + до 1% годовых от суммы вклада

Минимальный срок - от 6 мес.

Минимальная сумма - от 10 000 грн.

100% гарантия вклада

Мегабанк

Срочные депозиты от Мегабанка

до 11% годовых + до 0,9% годовых от суммы вклада

Минимальный срок - от 3 мес.

Минимальная сумма - от 30 000 грн.

100% гарантия вклада

Агропросперіс Банк

Депозит Онлайн

11% річних у гривні або 2,25% у доларах на 24 місяці

Строк від 1 до 24 місяців

Від 1000 грн або 100 дол.

100% гарантія вкладу

Оформлення в онлайн-банкінгу AP Bank

м. Київ, Вінниця

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Корисні статті з даної тематики