про твої фінанси

Як вивести кошти з електронного гаманця?

Електронні гроші гарантують найвищу анонімність при розрахунках в Інтернеті. Найбільш ефективно їх використовувати для оплати покупок в Мережі. Якщо такий варіант вас не влаштовує, Prostobank.ua розповість про виведення грошових коштів з електронного гаманця - всілякі способи. Крім того, ми розповімо про плюси і мінуси електронних гаманців.


Короткий зміст і посилання по темі

  1. Що таке електронний гаманець і кому він може бути корисний
  2. Як вивести гроші з електронного гаманця
  3. Переваги використання електронного гаманця
  4. Недоліки електронного гаманця

Що таке електронний гаманець і кому він може бути корисний

Олексій Морозов, начальник відділу пасивних продуктів і транзакційного бізнесу Банку Кредит Дніпро

Електронний гаманець є додатком платіжної картки, в якому зберігаються електронні гроші - віртуальні одиниці вартості, які використовуються як засіб платежу і є зобов'язанням, погашати в готівковій або безготівковій формі.

Випуск електронних грошей в Україні можуть здійснювати виключно банки, попередньо погодивши з Нацбанком правила їх використання. Електронні гроші надаються клієнтам або агентам в обмін на готівкові або безготівкові кошти. Банк зобов'язаний погашати випущені ним електронні гроші на вимогу клієнта.

Згідно з нормами «Положення про електронні гроші в Україні» максимальна сума коштів у розпорядженні власника е-гаманця становить 4000 грн. для е-гаманця без функції поповнення і 14000 грн. з поповненням. Загальна сума операцій в рік становить до 62000 грн.

На ринку електронних грошей присутні 12 банків, з них 3 державних.

Про популярність електронних гаманців можна судити по сухих цифрах статистики НБУ:

  • в Україні налічується 62,7 млн. ​​е-гаманців,
  • обсяг випущених за 2018 рік електронних грошей становив 83,2 млн грн,
  • обсяг операцій з електронними грошима - 7,2 млрд грн.

Тобто на один е-гаманець припадають платежі на скромну суму 115 грн. на рік. Для порівняння: кількість активних платіжних карт в Україні становить 36,9 млн, при цьому обсяг операцій з ними за рік досяг майже 2,9 трлн грн, в тому числі безготівкових платежів - 1,3 трлн грн (в середньому на одну активну карту більш 35,2 тис грн).

Тетяна Дегтярьова, фахівець управління розробки продуктів роздрібного та малого бізнесу РАДАБАНК

Час і технологічний прогрес не стоять на місці. Ми живемо в епоху стрімкого розвитку інформаційних технологій, що сприяє зміні нашого способу життя - все більше сфер нашої діяльності приймають незвичайну для себе форму. Так і гроші, з готівкової форми еволюціонували в безготівкову, а потім і в цифрову.

За останнє десятиліття істотно набирає популярність ринок електронної комерції. І як новий платіжний інструмент, електронні гроші, з'явилися не випадково. Їх поява - це вимога сучасного ринку, для підвищення ефективності і надійності електронних платежів.

Визначення електронних грошей можна розглядати з різної сфери діяльності: технічної, юридичної, соціальної та економічної. Але, якщо відкинути складну термінологію, то електронні гроші характеризуються загальними ознаками грошей - це одиниці вартості, які зберігаються на електронному пристрої, приймаються як засіб платежу іншими особами.

Електронні гроші, точніше, їх грошова вартість зберігається на електронних носіях - електронних гаманцях. Електронний гаманець можна порівняти з банківським поточним рахунком зі своїм балансом і оборотами, в рамках якого і відбуваються розрахунки.

За статистикою НБУ, в 2018 році відбулося суттєве зростання обсягу і кількості операцій з використанням електронних грошей. Істотне зростання ринку обумовлене рядом переваг цього сервісу, які оцінять користувачі, що здійснюють онлайн покупки і платежі, і для яких важливі анонімність, мобільність, економічність і простий функціонал сервісу. Такими користувачами безумовно є велика частина населення України, кожен з нас робить оплату послуг мобільних і інтернет провайдерів, покупки в інтернет-магазинах, оплату комунальних послуг, придбання квитків на подорожі та культурні заходи.

Як вивести гроші з електронного гаманця

Головна відмінність і перевага електронних грошей від платіжних карт в тому, що відкрити електронний гаманець і поповнити його клієнт може миттєво без відвідування банку. Це дозволяє в найкоротші терміни перевести кошти між електронними гаманцями, а також оплатити товари і послуги у торговців, які працюють з системою.

Недоліками електронних грошей є досить високі комісії за поповнення і виведення електронних грошей. В цей же час платіжні карти припускають комісію тільки по одній з даних операцій. І розмір останніх нижче.

Згідно з нормами «Положення про електронні гроші в Україні» максимальна сума коштів у розпорядженні власника е-гаманця становить 4000 грн для е-гаманця без функції поповнення і 14000 грн з поповненням. Загальна сума операцій в рік становить до 62000 грн.

Дані обмеження також можна віднести до недоліків електронних грошей.

У разі застосування контролюючими органами до незареєстрованих учасників українського ринку жорстких заходів (заборона на оплату товарів з використанням даних систем або арешт рахунків компаній) - у користувачів можуть виникнути складнощі з виведенням коштів з електронних гаманців.

Електронний гаманець за своєю економічною суттю може зрівнятися з окремою валютою на ринку, а платіжні карти - це інструмент віддаленого доступу до рахунку. Але якщо розглядати саме в контексті використання при розрахунках (з точки зору споживача), то ключова різниця в можливості доступу до готівки. У випадку з платіжною карткою цей доступ незрівнянно простіше, ніж у випадку з електронним гаманцем. Так як виведення коштів з електронного гаманця можливе тільки через канали, які мають договірні відносини з емітентом електронних грошей. Іншими словами, електронні гроші змушені повернутися в традиційні канали - тобто банківську систему. І далеко не завжди у систем електронних грошей є контрактні відносини у всіх країнах, де використовуються дані електронні гроші.

У той же час, електронні гаманці, хоча і мають меншу географію використання, дозволяють простіше реалізувати зв'язки між торговцем і споживачем, а також не мають географічних кордонів.

Якщо говорити про ризики, то безпосередньо самі гаманці ризиків не несуть. Типова сфера їх використання - обслуговування фінансових розрахунків в електронних каналах. Особливо це актуально для транснаціональних операцій - там, де використання традиційних способів розрахунків ускладнене, або через регуляторні вимоги і обмеження, або просто незручно.

Таким чином, ризиком для клієнта є тільки ймовірність неотримання послуги, за яку проведена оплата через електронні гроші. Також можна спроектувати ситуацію, що система електронних грошей перестане функціонувати і клієнт не зможе вивести з неї кошти. Однак ці ризики не виглядають істотними з урахуванням того, що велика частина операцій проводиться для разових угод в сегменті С2С.

Переваги використання електронного гаманця

Захист коштів на картці від шахраїв

Головна перевага електронного гаманця - можливість здійснювати безпечні розрахунки в інтернеті. Поповнивши його одним з доступних способів: платіжною карткою, через термінал, спеціальною карткою або через банк, ви можете розплачуватися онлайн, не вводячи дані своєї основної картки. Так ви позбавите себе від побоювань, що вони будуть вкрадені і використані інтернет-шахраями.

Однак головна причина, з якої користувачі вибирають електронні гаманці, мабуть все-таки не ця, а одна з наступних.

Зручність оплати в інтернеті

При оплаті карткою онлайн користувач повинен кожен раз вводити її номер і CVV код, а в деяких випадках - ще й дату випуску і закінчення терміну дії карти, ім'я її власника. Якщо в потрібний момент пластика не виявиться під рукою, а його власник забуде щось з цих даних, то операція може зовсім не відбутися.

Такі проблеми не знайомі власникам електронних гаманців: при оплаті їм не потрібно вводити велику кількість даних, головне - пам'ятати пароль від свого гаманця і, в деяких випадках, мати під рукою мобільний телефон.

Додаткова зручність в цьому випадку - можливість здійснювати перекази з кодом протекції. Ця функція віддалено нагадує банківський акредитив: ви відправляєте продавцеві гроші, він бачить їх на своєму рахунку, але не може скористатися, поки не введе код протекції. Цей код ви встановлюєте при відправці платежу і повідомляєте продавцю після отримання товару. Якщо протягом певного терміну продавець не введе код, то гроші повернуться на ваш гаманець.

З гаманцем зручно заробляти в інтернеті

Якщо ви займаєтеся фрілансом, то один з найпростіших і зручних способів отримувати гонорари - завести електронний гаманець. По-перше, з міркувань все тієї ж безпеки: замовників може бути багато, і давати кожному з них номер платіжної картки може бути не дуже безпечно. Крім цього, якщо у вашого замовника відкритий рахунок в іншому банку, то переказ через інтернет-банкінг може бути важко здіснити або взагалі неможливо, а поповнення карти через касу банку вимагає відвідування відділення, яке не завжди є поруч. Гаманець же можна поповнити в будь-якому терміналі, для цього достатньо знати номер телефону його власника.

Миттєвість операцій

При оплаті за допомогою електронного гаманця вам не потрібно чекати, поки гроші надійдуть на рахунок вашого контрагента (продавця товару, постачальника послуги). Всі перерахування відбуваються миттєво: гроші можуть перебувати або у вас в гаманці, або у продавця, ніяких транзитних рахунків або «зависання» між рахунками немає.

Гроші з гаманця можна перевести в готівку

Ще одна перевага електронних гаманців, вигідно відрізняє їх від, припустимо, віртуальних платіжних карт - можливість перевести в готівку кошти з рахунку. Вивести віртуальну валюту можна різними способами: через банк або платіжну карту, грошовий або поштовий переказ на своє ім'я, або через «дилерів» - спеціальні центри з переведення в готівку електронних грошей.

Недоліки електронного гаманця

Незважаючи на всі переваги електронних платіжних систем, є чимало нюансів, які змушують українських користувачів ігнорувати цей продукт. Ось кілька причин відмовитися від використання електронного гаманця.

Причина перша: гаманець просто зламати або «втратити»

Зазвичай крім пароля, який знає тільки власник гаманця, доступ до нього забезпечує створений на комп'ютері файл з «ключами». Якщо ви забули пароль, то цей файл допоможе відновити його. Якщо ж ви втратили сам файл, наприклад, в результаті перевстановлення операційної системи комп'ютера, то відновити доступ до гаманця буде набагато складніше. Деякі електронні платіжні системи передбачають для цього очну процедуру: власник гаманця повинен з'явитися в офіс компанії з власноруч підписаною заявою на відновлення доступу або відправити компанії скан свого паспорту. Звичайно, це спрацює тільки в тому випадку, якщо при реєстрації гаманця ви вказали свої правильні дані. У деяких випадках - наприклад, при реєстрації гаманця на псевдонім, - відновити доступ буде неможливо.

Навіть якщо ви не втратите «ключі» від гаманця самі, вам можуть «допомогти» це зробити шахраї. Часто господарі гаманців самі надають секретні дані, наприклад, при обміні електронної валюти на реальну в спеціальних пунктах.

Крім того, файл з «ключами» легко вкрасти за допомогою шкідливого програмного забезпечення. Від цього ризику, як і від втрати «ключів» при перевстановленні операційної системи, теоретично можна вберегтися, якщо зберігати файл не на комп'ютері, а на зовнішньому носії. Але і це не дає гарантії збереження грошей на вашому рахунку. Тому найкращим варіантом захисту буде просто не зберігати гроші в гаманці, а поповнювати його в міру необхідності оплатити товар або послугу.

Причина друга: за всі операції потрібно платити комісію

Користувачі платіжних карт знають, що оплачувати товари і послуги, поповнювати карту, а часто і знімати гроші в банкоматі банку-емітента можна без комісії. Користувачі електронних гаманців знаходяться не в такому вигідному становищі: комісією тут обкладається практично будь-яка операція.

Причина третя: не можна переводити гроші між гаманцями різних систем

Здавалося б, великий вибір електронних платіжних систем і систем інтернет-розрахунків дає свої переваги: ​​можна вибрати гаманець з найбільшим набором можливостей або з найнижчими тарифами.

Але у випадку з електронними гаманцями різноманітність має свої недоліки: останнім часом практично всі системи заборонили переказ електронних грошей з гаманців своїх конкурентів. При цьому різні постачальники товарів і послуг можуть приймати оплату з гаманців різних систем. І якщо у вас є тільки один з них, то ви з великою ймовірністю не зможете використовувати його завжди, коли захочете. У підсумку для повноцінного і повсюдного користування електронним гаманцем, вам доведеться відкривати кілька рахунків різних систем і кожен з них поповнювати окремо.

Теоретично можна використовувати сайти- «обмінники», що пропонують конвертувати одну електронну валюту в іншу. Але на практиці на такі послуги можна втратити до 12-15% від суми у вигляді комісії.

Причина четверта: помилка в переказі буде коштувати всю суму

Зворотний бік миттєвості проведення переказів між гаманцями - їх безвідкличність. Як тільки ви відправили суму, вона виявляється в гаманці у адресата. Ви не можете зажадати її назад, навіть якщо помилилися і вказали невірні координати гаманця одержувача. Для порівняння: при перекладах між платіжними картами або через системи грошових переказів гроші можна відкликати, якщо помилку виявлено до видачі грошей одержувачу або зарахування їх на його рахунок.

Причина п'ята: ви майже не будете його використовувати

За відгуками «бувалих» користувачів, часто навіть після реєстрації електронного гаманця він виконує лише одноразову функцію. «Я завела гаманець коли займалася фрілансом, а тепер вже давно їм не користуюся», - розповідає веб-дизайнер Олена. Найчастіше гаманець заводять для одноразової оплати покупки в іноземній онлайн-магазині і після цього більше не використовують.

Справа в тому, що на українському ринку на відміну від, наприклад, американського, електронні гроші не приймаються як засіб платежу повсюдно. Зручніше за все використовувати їх для поповнення мобільного, оплати інтернету або комунальних послуг. Але для цього гаманець потрібно регулярно поповнювати. І якщо ви не займаєтеся фрілансом і не використовуєте його для отримання гонорарів, то поповнювати електронний рахунок доведеться «вручну»: через банк, термінал або з платіжної карти.

Причому якщо ви дотримуєтесь правил безпеки і не зберігайте в гаманці гроші «про запас», щоб їх не вкрали шахраї, то робити це доведеться за будь-якої необхідності щось оплатити. А в цьому випадку буває зручніше відразу оплатити потрібну послугу аналогічним способом, без посередництва гаманця.

Хочете отримувати повідомлення на ваш email, коли ми опублікуємо нові статті?

також стежити за оновленнями сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

UniGroup

Кредит под залог недвижимости. Срочный выкуп недвижимости

Сумма от 30 000 до 50 000 000 грн. (в любой валюте).

Срок от 1 месяца до 10 лет.

100 л. топлива в подарок каждому клиенту.

Территория Киев, Киевская область до 35 км, Одесса, Харьков, Днепр, Львов, Полтава, Житомир, Ивано–Франковск, Черкассы, Черновцы, Чернигов, Сумы.

Chatex

Криптобанк Chatex международные переводы в Телеграмм

Храни сбережения в цифровом долларе USDT TRC-20.

Выводи на сторонние кошельки всего за 0.5 USDT.

Мгновенные переводы ваших активов по всему миру.

Комиссия на покупку и переводы внутри системы — 0%

Страховая группа ТАС

Страховка онлайн

Туристична страховка онлайн: три програми на вибір

Обов'язкова автоцивілка від лідера ринку

Корисні статті з даної тематики