про твої фінанси

Що таке ефіріум (ethereum) і як на ньому заробити

Prostobank.ua розповідає, що таке ефіріум, де можна купити криптовалюту, що таке майнінг ethereum, скільки коштує ефіріум. Ви навчитеся створювати електронний гаманець, вибирати онлайн кран і відрізняти ефіріум класик від звичайного.


Короткий зміст і посилання по темі

 1. Що таке ефіріум?
 2. Який курс ефіріума, і де його можна побачити?
 3. Де купити ефіріум?
 4. Що таке майнінг ефіріума
 5. Як майнити ефіріум?
 6. Що таке калькулятор майнінгу ethereum?
 7. Складність мережі ефіріум
 8. Ефіріум крани
 9. Який вибрати ефіріум гаманець?
 10. Що таке ефіріум класик?
 11. Актуальний каталог криптобірж світу

Що таке ефіріум?

Ефіріум (від англійського - ethereum) - друга в світі криптовалюта за популярністю і обсягами торгів. Так, в 2019 році капіталізація ефіріума (ethereum) досягла 32 млрд. доларів. Таку популярність можна пояснити такими якостями криптовалюти:

 1. підтримка технології блокчейн (ethereum blockchain), а значить - надійність криптовалюти
 2. можливість купити і продати ефіріум на безлічі обмінників і бірж криптовалют
 3. стрімке зростання ціни ефіріума (ethereum price) в 2017-2018 роках, що зробило її привабливою для інвестицій

Криптовалюта була створена в 2013 році канадським програмістом російського походження - Віталіком Бутеріним в співавторстві з Гевіном Вудом.

Який курс ефіріума, і де його можна побачити?

На липень 2019р. курс криптовалюти ефіріум (ethereum price 2019) перевищував 300 доларів США. Втім, це не максимальний курс ефіру (скорочене від ефіріума) - в січні 2018 року вартість ефіріума до долару США досягла позначки 1 118. При цьому в 2015 році за 1 ефіріум (1 ethereum) давали трохи більше 7 доларів США. Таким чином, ми бачимо, що ціна ефіру досить мінлива, втім, це властиво й іншим криптовалютам.

Курс ефіріума до долара (ethereum to usd), рубля, гривні, і навіть біткоіну можна подивитися онлайн на спеціалізованих офіційних фінансових сайтах. Причому дані на них зазвичай відображаються як на сьогодні, так і можна проаналізувати динаміку курсу з моменту створення ефіру на графіку (ethereum price chart). На цих же порталах часто можна почитати новини про криптовалюту (ethereum news) і прогнози ефіріум курсу (ethereum forecast), наприклад, на 2020 рік, а також скористатися онлайн ефіріум калькулятором (ethereum calculator) для розрахунку ціни 1 ефіріума в доларах, в гривнях , або ж іншої суми, яку ви бажаєте придбати.

З найбільш зручних таких фінансових порталів з інформацією про ефір можна виділити u.tradingview.com, www.coingecko.com, www.fxclub.org, prostocoin.com і інші.

Де купити ефіріум?

Щоб заробити на зростанні ціни ефіріума, можна придбати його на всіляких обмінниках, біржах криптовалют, а також за допомогою самостійного пошуку продавця або покупця ефіру.

Ефіріум обмінник (ethereum exchange) - мабуть, найпопулярніший спосіб покупки ефіру завдяки простоті здійснення операції і їх доступності. Зареєструватися на обміннику криптовалют зазвичай можна всього за 5-10 хв., після чого ви зможете купити ефіріум (buy ethereum), оплативши угоду на обміннику за допомогою банківської карти, відправити переказ через Інтернет банкінг (наприклад, Приват24) з карти або з поточного рахунку, за допомогою електронного гаманця (наприклад, Ківі / Qiwi), або скориставшись іншими платіжними сервісами.

З найбільш зручних і надійних бірж криптовалют можна виділити Coinmama, Cardbit, Changelly, Indacoin і інші. У той же час вартість ефіріума в обмінниках зазвичай не найвигідніша, так як фінансові портали «накручують» її на 1-1,5%, щоб забезпечити собі надходження для обслуговування сайту і отримання прибутку. Також потрібно бути готовим заплатити фінансовому порталу і банку комісії за проведення транзакції з криптовалютою.

Вигідніше купувати ефіріум на спеціальних ethereum біржах, де крім нижчого ethereum курсу може встановлюватися і менша комісія за проведення операції. Однак, вони висувають більш високі вимоги до учасників для проведення угод з криптовалютами, наприклад, вам потрібно буде внести на рахунок депозит в еквіваленті 1 000 доларів США. Крім цього, деякі з них можуть не підтримувати оплату за допомогою банківських карт - потрібно буде відправити SWIFT-переказ з поточного рахунку або ж розплатитися за ефір іншою криптовалютлю. З найбільш вигідних і надійних ефіріум бірж можна відзначити Platov, Prostocach, 60 cek, 24paybank, Xchange, PolChange, Ramon Cash та інші.

Ще більш вигідну ethereum ціну можна забезпечити, якщо знайти продавця або покупця криптовалюти самостійно, і тим самим ще уникнути комісій посередників. Але, ризик шахрайства в цьому випадку буде досить високим. Тому, шукайте контрагентів тільки на відомих форумах ефіріума, ретельно вивчайте інформацію про партнера перед операцією, і ніколи не відправляйте гроші за операцію наперед, а використовуйте ескроу-рахунки.

Продати ефіріум можна аналогічними способами, здійснивши операцію в зворотному напрямку.

Що таке майнінг ефіріума

Майнінг ефіріума (ethereum mining) - це створення криптовалюти, шляхом обробки проведення розрахунків з ефіріумом в мережі по всьому світу. Ви допомагаєте системі проводити транзакції, за що вона платить вам винагороду у вигляді нарахованих ефіріумов.

При майнінгу ethereum в процесі обробки проведених транзакцій створюється унікальний блок даних, що підтверджують достовірність платіжних операцій. Якщо коротко, то він складається з заголовку попередньої операції, хешу транзакції і випадкового числа. Ланцюжок даних, що містить інформацію про всі проведені раніше транзакцій з криптовалютами називається блокчейн. За кожну оброблену транзакцію з ефіріумом вам належить винагорода - деяка кількість криптовалюти.

Як майнити ефіріум?

Майнінг ефіріума краще робити за алгоритмом Ethash / Dagger-Hashimoto, що можна зробити за допомогою відеокарт, наприклад AMD і Nvidia, об'ємом від 3 Гіг і більше. Однак прикупити відеокарт і почати заробляти багато на майнінгу ефіріума вдома, на жаль, не вийде.

Заробіток ефіріума без вкладень - неможливий, для більш-менш нормальних надходжень необхідно придбати більше 1 000 відеокарт, при цьому окупність вкладень перевищить 1 рік. Будьте готові зіткнутися з труднощами, пов'язаними з обслуговуванням такої кількості обладнання (оренда приміщення, охолодження апаратури, забезпечення безперебійного живлення, необхідність високої швидкості зв'язку Інтернет тощо), що складно забезпечити виключно власними силами.

Тому, для невеликих інвестицій краще розглянути вкладення в пули ефіріума (ethereum pool), або як їх ще в народі називають ферми ефіріума. Суть пулів ethereum в тому, що ви можете придбати невелику частку в великих проектах по майнінгу ефіріума за допомогою спеціальних сайтів. Зараз таких пропозицій на ринку досить багато, а з найпопулярніших можна відзначити ETH NanoPool, ETHpool / Ethermine, Mining pool hub, F2pool, Dwarfpool.

Що таке калькулятор майнінгу ethereum?

Вкладення для самостійного майнінгу ефіру потрібні великі, а рахувати збитки за фактом - справа зовсім неприємна, тому перед ухваленням рішення про інвестиції - варто уважно прорахувати майбутні доходи і витрати, а саме: майбутні нарахування ефіру і його вартість, витрати на покупку устаткування для майнінгу, оренду нерухомості під ферму, оплату послуг електроенергії та Інтернету та інші. Оскільки змінних досить багато - зробити розрахунки самостійно досить складно, але для цього можна скористатися допомогою всіляких калькуляторів майнінгу ethereum. Серед кращих в 2019 році можна відзначити CryptoCompare, My Crypto Buddy, What to Mine і інші.

Складність мережі ефіріум

Складність майнінгу ефіріума (ethereum difficulty) показує, скільки часу займе обробка транзакції для отримання ефіру від системи в якості винагороди, і залежить від потужності вашого обладнання і складності обробки даних. Крім цього, чим більше майнерів працює в мережі ефіріума - тим більше конкуренція і вище буде складність майнінгу, адже тільки перший, хто обробить транзакцію в мережі - отримає винагороду. У 2019 середня складність майнінгу в мережі ефіріум склала близько 3,4 Ph.

Ефіріум крани

Ethereum крани - це спеціалізовані сайти, зареєструвавшись на яких, вам періодично буде нараховуватися ефір (чи його частки). Справа в тому, що власники таких сайтів розміщують на ньому рекламу (наприклад, обмінників криптовалют) і діляться частиною отриманого прибутку з вами, щоб забезпечити відвідуваність сайту. Для отримання криптовалюти від вас можуть періодично вимагатися якісь дії, наприклад, натиснути на якусь кнопку або ввести код з картинки.

При виборі крану для роботи зверніть увагу на наявність накопичувального порогу - мінімального значення суми криптовалюти, яку можна вивести з крану, а також швидкості виведення ефіріума з сайту.

Крани зі збору ефіріума можуть встановлюватися не тільки на ПК, але і на мобільний телефон, наприклад, на андроїд. З ефіріум кранів в 2019 році з моментальним виведенням коштів, які реально платять, можна відзначити All Coins, MultiCoinFaucet, SwissAdsPayEthFaucet, YoBit, EtheremClix, Memeus. Втім, щоб заробити середню українську зарплату на сайтах кранів може знадобиться провести понад 400 годин на місяць, однак якщо курс ефіру піде вгору - дохід буде більш відчутним.

Який вибрати ефіріум гаманець?

Вирішіть ви заробляти на курсі ефіріума, його майнінгу або роботі з краном - для здійснення операцій з криптовалютою вам знадобиться ethereum гаманець. Для цього ви можете вибрати один з наступних видів ethereum wallet:

 1. Апаратні гаманці на фізичному носії (флешці)
 2. Web-гаманці
 3. Десктопні гаманці
 4. Гаманці на мобільних
 5. Гаманці на паперових носіях

З точки зору надійності роботи найбільш оптимальними сьогодні є апаратні гаманці на флешці. Їх практично неможливо зламати, а вартість пристрою - не дуже висока і становить 50-100 доларів. Єдиний мінус - вам постійно доведеться «ганяти» гроші з апаратного на онлайн гаманець для проведення транзакцій і в зворотному напрямку для зберігання заощаджень, що займе час. Тому, гаманці на фізичному носії найбільш оптимальні для довгострокового зберігання (не для проведення щоденних транзакцій) і для більш серйозних сум інвестування (якщо ви купили 1 ефір за 300 доларів, вам не має сенсу купувати гаманець за 75 доларів).

Онлайн гаманці, напевно, найбільш простий і недорогий спосіб створення ethereum wallet. В Інтернеті досить багато спеціалізованих сайтів, серед яких варто відзначити MyEtherWallet, Coinbase і звичайно ж офіційний онлайн гаманець ефіру - Mist. Реєстрація на багатьох з них безкоштовна, і займає 10-15 хвилин, втім, деякі з порталів зламували хакери, тому не варто зберігати на електронному гаманці великі суми.

Десктопний гаманець схожий на онлайн wallet, але на відміну від нього, коли реєстрація та відкриття рахунку відбувається на сайті - в desktop програмі потрібно встановити спеціальний додаток на комп'ютер. Такі програми часто можуть бути безкоштовними і зазвичай підтримують кілька криптовалют одночасно (мультивалютний гаманець). Установка програми зазвичай займає 10-15 хвилин, а зайти в систему можна за допомогою пароля або ключа, який можна зберігати як на комп'ютері, так і на токені. З найбільш популярних десктоп додатків можна виділити Exodus і JAXX.

Якщо таку програму можна встановити і працювати з нею з комунікатора - вона називається мобільним гаманцем. У десктопних і мобільних гаманців криптовалют аналогічні переваги й недоліки, як і у онлайн гаманців ефіріума.

Якщо ви не довіряєте електронним носіям, можете скористатися паперовим криптогаманцем, наприклад, ETHAdress - невеликим листочком розміром в звичайну банкноту, який містить публічний і приватний ключ.

Що таке ефіріум класик?

Ефіріум класик (ethereum classic) - це підвид ефіріума. Поділ ефіріума на звичайний і класик відбулося в червні 2016 року, коли після хакерської атаки шахраям вдалося вкрасти з одного з майданчиків венчурних інвестицій, які працюють з ефіром, криптовалюти на 50 млн. доларів. Добре, що за умовами біржі, використовувати виведені кошти можна було тільки через 28 днів після транзакції, тому учасникам системи вдалося повернути вкрадену суму.

Виправити помилку можна було 2 способами - відкотити ethereum систему назад до моменту атаки хакерів або ж створити нову гілку ефіріума, щоб повернути гроші постраждалим за допомогою смарт-контракту. Більшість учасників мережі ефіріум вибрало останній варіант - так і з'явився ефіріум, який ми використовуємо зараз, а колишня криптовалюта залишилася на старому блокчейне і почала називатися ефіріум класик.

Ціна ethereum classic в 2019 році склала близько 7 доларів за 1 криптовалюту, і йому не вдалося досягти такої вартості, як звичайному ефіру. Максимальна вартість ethereum classic була в січні 2018 року - близько 44 доларів (для порівняння: ціна звичайного ефіру - 1 118 американських доларів).

Актуальний каталог криптобірж світу

Отримувати всі новини та статті сайту в одному email на день?

також стежити за новинами сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

UniGroup

Кредит под залог недвижимости. Срочный выкуп недвижимости

Фиксированная ставка по кредиту 1.5% в месяц

Сумма от 30 000 до 50 000 000 грн. (в любой валюте).

Срок от 1 месяца до 10 лет.

100 л. топлива в подарок каждому клиенту.

Территория Киев, Киевская область до 35 км, Одесса, Харьков, Днепр, Львов, Полтава, Житомир, Ивано–Франковск, Черкассы, Черновцы, Чернигов, Сумы.

Кредит 112

Кредит под залог недвижимости от 1,5% в месяц

Честный кредит без фиктивных акций и дополнительных условий:

-  Сумма от 30 000 до 30 000 000 грн;

-  Согласование в течение 10 минут;

-  Выдача денег в день обращения;

-  Без справки о доходах и с любой кредитной историей!

Залогом может выступить любая недвижимость.

Агропросперіс Банк

Благодійний депозит "Вклад у Перемогу"

Вклад у Перемогу з Агропросперіс Банком

12% річних у гривні на 9 місяців

Вклади від 1000 грн

Відсотки НАПЕРЕД за весь строк вкладу

+ спільна благодійна допомога ЗСУ

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Корисні статті з даної тематики