про твої фінанси

Що таке litecoin і як на ньому заробити?

Лайткоін - одна з найбільш популярних криптовалют у світі, одне з перших відгалужень біткоіну. Як роздобути цю популярну цифрову валюту і чи можна на ній збагатитися - розбирався Prostobank.ua


Короткий зміст і посилання по темі

 1. Що таке litecoin?
 2. Особливості емісії лайткоінів
 3. Як дістати лайткоіни?
 4. Що таке litecoin крани?
 5. Особливості майнінгу лайткоінів
 6. Як купити лайткоіни?
 7. Де подивитися курси лайткоіну?
 8. Як створити litecoin wallet (лайткоін гаманець)?
 9. Як не попастися на виверти зловмисників?

Що таке litecoin?

Litecoin (в перекладі з англ. - «легка монета») - одна з найпопулярніших криптовалюта в світі, що входить в ТОП-5 за сумарною вартістю в розмірі 4,5 млрд. доларів станом на вересень 2019 року. Ця цифрова валюта була створена в жовтні 2011 року Чарльзом Лі на сервісі GitHub шляхом відгалуження від біткоіну. В травні 2017 року litecoin перейшов на протокол SegWit, який збільшив пластичність транзакцій блокчейну лайткоін, що прискорило проведення транзакцій з лайткоіном.

Технологічно лайткоін схожий на bitcoin, однак при розробці нової криптовалюти були вперше застосовані технології миттєвих глобальних розрахунків і «атомарних свопів», що забезпечило лайткоіну конвертацію в інші криптовалюти і швидке проведення транзакцій. Litcoin присутній в переліку валют для покупки / продажу на багатьох обмінниках та валютних біржах, їм можна розрахуватися за товари і послуги по всьому світу.

Інформація про власника рахунку в лайткоінах та учасників операції - анонімні.

Особливості емісії лайткоінів

Випуск лайткоінів обмежений його функцією, адже нові криптомонети генеруються із заданою системою швидкістю (близько 15 хвилин) і лімітом розміру файлу транзакції. На зорі створення лайткоіну винагорода майнерам за обробку 1 блоку операцій з монетою складала 50 litecoin, проте плата періодично зменшується в 2 рази. Станом на вересень 2019 року вона складала вже 12,5 лайткоінів. Таким чином, розраховано, що до 2020 року буде емітовано 75% лайткоінів від потенційно можливих.

При цьому також зменшується і швидкість обробки блоків транзакцій кожні 840 000 блоків, приблизно в 2 рази. Максимальна кількість криптомонет, яке може вийти в обіг - 84 мільйони.

Як дістати лайткоіни?

Ви можете придбати litecoin на валютних біржах та обмінниках криптовалют або спробувати наймайніти собі free litecoin або отримати цю цифрову валюту, зареєструвавшись на лайткоін крані.

Крім цього, Ви можете спробувати реалізувати за неї свої товари і послуги, адже litecoin - одна з найпопулярніших криптовалют в світі і застосовується не тільки у віртуальному світі, але і для розрахунків в реальній економіці.

Що таке litecoin крани?

Лайткоін кран (на англ. litecoin faucet) - це популярний спосіб роздобути трохи free лайткоінів без будь-яких інвестицій або наявності спеціального ІТ-обладнання. Для цього необхідно відкрити аккаунт на одному з криптовалютних сайтів, і регулярно робити на ньому певні операції, наприклад, переходити за посиланнями або вносити в рядок цифри з картинки.

Litecoin faucet мотивовані в залученні й утриманні максимальної кількості читачів, так як реалізують рекламу на цьому сайті біржам, обмінникам цифрових валют та іншим зацікавленим в «криптовалютних клієнтах» компаніям. Для цього сайти діляться з відвідувачами частиною рекламних доходів, нараховуючи їм за користування сайтом популярну криптовалюту або її частину.

Але величина таких відрахувань обмежена рекламним бюджетом крану litecoin, тому розмір бонусу невеликий - як правило, в 2019 році їх було вдосталь лише для оплати послуг Інтернет-провайдера. Однак можна використовувати відразу кілька «жирних» кранів litecoin, а якщо ще курс лайткоіну піде вгору - дохід може скласти сотні доларів на місяць.

Одним з кращих litecoin кранів з моментальним виведенням коштів в 2019 році був moon litecoin.

Особливості майнінгу лайткоінів

На відміну від біткоіну, litecoin core працює на основі функції scrypt, яка використовує стандартну функцію SHA256 як підпрограму. Код адреси криптовалюти складається з 33 символів і починається з цифри 3 або букви L. Після переходу на протокол SegWit в 2017 році адреси, що починалися на 3, почали відповідати адресі з букви M. Через спеціальний конвертер можна перетворювати коди лайткоіну цих 2 видів.

За кожен оброблений блок майнер зараз отримує 12,5 лайткоінів, тоді як під час створення криптовалюти розмір винагороди дорівнював 50 litecoin - сума бонусу зменшується в 2 рази кожні 840 000 блоків, що зазвичай відбувається раз в 4 роки.

Складність обробки операцій майнінгу задається системою і підбирається таким способом, щоб блок c даними генерувався дві з половиною хвилини, що значно швидше, ніж у того ж bitcoin. Транзакція зазвичай вважається обробленої після 6 блоків, що займає близько 15 хвилин. Швидкість проведення операцій істотно підвищилася після впровадження у 2017 році протоколу SegWit.

Робота на функції scrypt робить майнінг litecoin на процесорі (CPU) або графічному редакторі (GPU) - справою практично неможливою, адже винагороду отримує лише той майнер, який обробив операцію першим. Інша справа працювати з інтегральними системами ASIC, розробленими спеціально для майнінгу криптовалют. Але вартість такого обладнання немаленька і може складати тисячі доларів.

Ще один спосіб підвищити свої шанси першим обробити транзакцію з лайткоіном - приєднається до однієї з безлічі litecoin ферм (пулів). Це об'єднання майнерів з потужним обладнанням, які діляться отриманим доходом від майнінгу між своїми інвесторами. Стати партнером такого litecoin pool можна за допомогою Інтернету, сплативши внесок за оренду ІТ-потужностей. Крім швидшого обладнання, такі криптовалютні ферми мають переваги перед самостійним майнінгом за рахунок розташування обладнання в найбільш вигідних для майнінгу місцях (наприклад, в країнах з дешевою електроенергією), а також наявності експертів, які регулярно відбирають найбільш вигідні для майнінгу цифрові валюти.

З майнінгових ферм, що працюють з лайткоіном, можна відзначити: Carnth's, Dlunch, Litecoin.tw, Qhor і ін.

Як купити лайткоіни?

Придбати litecoin можна на криптовалютній біржі або обміннику валют. Останні є найлегшим шляхом покупки лайткоіну за рахунок зручної реєстрації і високій швидкості проведення транзакції. Крім цього, обмінники litecoin часто пропонують оформити онлайн litecoin гаманець абсолютно безкоштовно і вивести криптовалюту зручним для Вас способом, наприклад, в гривні на картку ПриватБанку (litecoin private). З кращих бірж для обміну лайткоіну в 2019 році в Східній Європі можна відзначити WmExpress, 365Cash, F-Change, 24PayBank і інші.

Якщо Ви бажаєте купити litecoin за кращим курсом - біржі litecoin, на яких покупці і продавці розміщують свої пропозиції, буде найкращим для Вас способом. Адже можливість придбання лайткоіну безпосередньо у продавця дозволить уникнути зайвих націнок на курсі litecoin.

Однак варто врахувати, що криптовалютна біржа може висувати додаткові вимоги до учасників угоди, наприклад, розмістити на рахунку кілька сотень USD в якості резерву для забезпечення проведення операцій. З найбільш популярних бірж в нашій країні, які торгують лайткоіном, можна виділити Binance, Kuna, EXMO, Bitfinex і ін.

Крім цього можна ще пошукати продавців і покупців litecoin самостійно на криптовалютних форумах. В цьому випадку Вам не доведеться платити ніяких додаткових комісій посереднику або резервувати гроші на депозиті, що робить такий вид операції привабливим. Однак справа ця трудомістка і завжди можна нарватися на шахрая, замість порядного контрагента.

Варто зазначити, що операції з лайткоіном за допомогою банківських карт не користуються великою популярністю через побоювання можливості чарджбеку (скасування операції платіжною системою), тоді як «відкатати назад» транзакцію з самими лайткоінамі не вийде внаслідок застосування блокчену.

Де подивитися курси лайткоіну?

Ціна litecoin досить мінлива і схильна до істотних коливань. Так, в листопаді 2013 року litecoin price зросла протягом доби в 2 рази. У квітні 2017 роки, після впровадження протоколу SegWit, лайткоін курс збільшився в більш, ніж 10 разів до 50 доларів. Максимальне значення litecoin курсу в розмірі 366 доларів було зафіксовано у грудні 2017 року, тоді як у вересні 2019 ціна була на рівні 70 доларів за 1 лайткоін.

Тому перед придбанням криптовалюти для інвестицій - ознайомтеся з litecoin прогнозами і новинами, щоб не прикупити лайткоін на спадному тренді. Таких сайтів в Інтернеті багато, наприклад, fxclub, coingecko.com, tradingview.com та інші. На таких сайтах зазвичай можна ще подивитися графіки курсу litecoin за 2019 рік або з моменту створення криптовалюти, що зручно.

Як створити litecoin wallet (лайткоін гаманець)?

Щоб придбати, продати, намайніти чи підключитися до крану, Вам необхідний лайткоін гаманець. Виходячи з Ваших побажань, Ви можете вибрати один з наступних типів:

 1. Електронний гаманець можна відкрити на криптовалютному сайті, наприклад, валютної біржі, і працювати з ним через браузер (Internet Explorer). Як правило, ця процедура безкоштовна і займає всього 5-10 хвилин. Але цей вид гаманця, на жаль, не є найнадійнішим, тому що схильний до злому хакерами. Тому онлайн litecoin гаманець не варто використовувати для зберігання великих сум. З найбільш популярних Інтернет-гаманців можна виділити MyEtherWallet, Blockchain, Lumi, Holy, Coinfy, Bitgo та ін.
 2. Desktop гаманець litecoin є спеціальною програмою для установки на ПК або ноутбук. Такі програми більш надійні, ніж їх онлайн аналоги, проте при цьому є ризик втратити криптовалютний рахунок, якщо у Вас полетить жорсткий диск або Ви втратите ключі доступу до рахунку.
 3. Мобільний гаманець litecoin нагадує повноцінну версію, адаптовану під комунікатор, і має ті ж переваги і мінуси, що і desktop додатки.
 4. Холодний гаманець litecoin представляє собою флешку (від фірм Ledger, Trezor, KeepKey і ін.), на якій зберігаються дані про криптовалюту. Такий спосіб зберігання цифрової валюти вважається найнадійнішим, так як апаратний гаманець не має безпосереднього доступу до мережі, а значить - не може бути зламаний хакерами. Але Вам доведеться витрачати додатковий час і постійно переводити кріповалюту з холодного на електронний / desktop гаманець і назад для проведення операцій з лайткоіном.
 5. Паперовий гаманець представляє собою аркуш паперу розміром з банкноту з ключами доступу до криптовалюти у вигляді QR-коду, і за своїми характеристиками нагадує роботу з холодним гаманцем.

Як не попастися на виверти зловмисників?

Litecoin - одна з найбільш затребуваних цифрових валют в світі, тому схильна до атак хакерів і обману. Тому щоб уберегти свої заощадження в лайткоінах від зловмисників, Ви повинні:

 • уважно вивчити інформацію про лайткоін обмінник, біржу, пул або кран, перш ніж почати проводити операції з ним
 • переглядати спеціалізовані форуми щодо досвіду роботи інших користувачів з вищевказаними контрагентами або іншими сторонами, що беруть участь в угоді
 • не перераховувати гроші за лайткоіни наперед, а використовувати ескроу-рахунки та smart-contracts
 • застосовувати холодні гаманці для заощадження великих сум в litcoin
 • не інвестувати в криптовалютні піраміди
Отримувати всі новини та статті сайту в одному email на день?

також стежити за новинами сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

Мегабанк

Срочные депозиты от Мегабанка

до 11% годовых + до 0,9% годовых от суммы вклада

Минимальный срок - от 3 мес.

Минимальная сумма - от 30 000 грн.

100% гарантия вклада

Агропросперіс Банк

Депозит Онлайн

11% річних у гривні або 2,25% у доларах на 24 місяці

Строк від 1 до 24 місяців

Від 1000 грн або 100 дол.

100% гарантія вкладу

Оформлення в онлайн-банкінгу AP Bank

м. Київ, Вінниця

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

ОТП Банк

Депозит Срочный от ОТП Банка

до 6,25% годовых + до 1% годовых от суммы вклада

Минимальный срок - от 3 мес.

Минимальная сумма - от 5 000 грн.

100% гарантия вклада

Корисні статті з даної тематики