про твої фінанси

Тонкощі переказів через систему SWIFT

Prosto надіслати переказ за кордон лише за 0,15-2% від його суми. Найдешевший спосіб переказати велику суму, його підводні камені, обмеження та вартість в українських банках вивчав Prostobank.ua


Короткий зміст і посилання по темі

  1. Кому знадобляться перекази Свіфт
  2. Вартість SWIFT-переказів
  3. Переваги Swift-переказів
  4. Недоліки Swift-переказів
  5. Витрати одержувачів переказів через систему SWIFT у 10-ти банках-лідерах за активами
  6. Обмеження переказів через систему Swift
  7. Які документи потрібні для здійснення переказу
  8. Витрати одержувачів переказів через систему SWIFT в 20-ти банках-лідерах за активами

Кому знадобляться перекази Свіфт

Незважаючи на те, що міжнародні системи грошових переказів (МСГП), такі як Вестерн Юніон та MoneyGram - найбільш популярний спосіб перерахування грошей за кордон, інколи набагато зручніше скористатися системою обміну повідомленнями SWIFT (Свіфт). Грошові перекази через цю систему набагато дешевші і зручніші для оплати закордонних послуг - таких як навчання, медичне обслуговування, бронювання номерів у готелях. Використовують їх і для оплати участі в різних конференціях або для перерахування грошей на рахунок родичів, які знаходяться за кордоном. Підійде цей спосіб переказу і для регулярних платежів за кордон. «Міжнародні перекази SWIFT - зручний спосіб переказу грошових коштів з рахунку фізособи на рахунок іншої фізичної або юридичної особи. Перевагами є швидкість, безпека та можливість перевести велику суму в порівнянні з міжнародними системами переказів, де діє обмеження до 15 тис. грн. (еквівалент) в один операційний день. За допомогою SWIFT-переказу зручно проводити цільові платежі за лікування, навчання, відпочинок, допомогу родичам, оплату покупок за кордоном »- пояснює Олександр Стецько, начальник управління розвитку продуктів і проектів роздрібного бізнесу Банку Кредит Дніпро.

Крім високого рівня безпеки, у SWIFT-переказів є ряд переваг, недоступних відправникам коштів через міжнародні системи грошових переказів. По-перше, клієнт має можливість самостійно здійснювати вибір валюти переказу. Наприклад, можна доручити банку купити англійські фунти і перерахувати їх на рахунок школи в Англії, в якій навчається дитина. По-друге, для одержувача-фізичної особи немає необхідності витрачати час на отримання переказу (крім випадків, коли існує необхідність перевести переказ в готівку). До переваг цієї системи можна віднести і те, що переказ можна зробити на рахунок клієнта практично в будь-якому банку світу.

Важлива для багатьох відправників можливість системи - відсутність обмежень по сумі переказу, якщо при цьому не порушуються чинні правила валютного законодавства України.

Нарешті, перекази через систему SWIFT - це можливість відправити за кордон великі суми грошей за найнижчими тарифами.

Вартість SWIFT-переказів

На відміну від інших МСГП SWIFT-перекази обійдуться набагато дешевше, але лише за відправленні великих сум. Так, за дослідженням компанії «Простобанк Консалтинг» станом на 04.09.2018 р., надіслати 100 дол. США за кордон за допомоги міжнародної системи грошових переказів з широкою мережею пунктів по всьому світу коштуватиме в середньому 1-2,2 дол. А переказ 100 дол. через систему SWIFT коштуватиме 10-30 дол. США, залежно від банку (через мінімальний тариф).

Якщо надсилати 10 000 дол., то тарифи великих МСГП будуть 100-200 дол., а переказ тієї ж суми через систему SWIFT можна буде здійснити і у 20 дол., залежно від банку.

За даними компанії «Простобанк Консалтинг» станом на 04.09.2018 р., вартість переказів через систему SWIFT в 20-ти банках, найбільших за розміром активів, становить 0,2-1,5% від суми, щонайменше 15-50 дол. США (докладніше див. таблицю нижче). «Розмір комісії за переказ залежить від суми переказу і країни одержувача (як правило, країни, які не входять до зони євро, тарифікуються вище), тарифікації банку - кореспондента» - доповнює Олександр Стецько.

Втім, якщо порівнювати SWIFT-перекази та МСГП, то слід звернути увагу й на інші істотні відмінності, крім ціни. 

Переваги Swift-переказів

Дорожнеча МСГП частково виправдовується їхніми перевагами. Перше, на що варто звернути увагу, це термін переказу. Якщо перекази через міжнародні системи йдуть до одержувача від 15 хв. до доби, то на перекази через систему SWIFT потрібно 3-5 робочих днів.

Ще одна особливість SWIFT-переказів — це їхня адресність. Зазвичай надсилання переказів через МСГП не обмежує одержувача в місці виплати переказу, а виплата переказу через систему SWIFT проводять лише в тому відділенні банку, які зазначені в реквізитах у платіжному дорученні.

І найбільшою неприємністю для SWIFT-переказів є те, що доведеться додатково витратитися під час відправлення або отримання коштів.

Недоліки Swift-переказів

Перша з несподіванок, які чатують на відправників SWIFT-переказів, це можлива додаткова комісія за відправлення повідомлення. Буде ця комісія чи ні, залежить від країни, в яку ви переказуєте гроші, і від політики ціноутворення банку, в який ви прийшли оформляти переказ. Іноді переказ може йти через 2-3 банки, все залежить від мережі кореспондентських відносин, яка є в банку-відправника. Чим більше посередників, тим вищі тарифи, — розповідає банкір. — Те, що в банку-відправника будуть додаткові комісії — проблема банку, клієнта вона не повинна стосуватися. Тому у банку є два виходи: або встановити такий тариф на переказ, який точно покриє його витрати на всіх посередників, або перед самим переказом повідомити клієнта про розмір додаткової комісії на посередника.

Саме тому найбільш точні дані про вартість SWIFT-переказу на рахунок в ту або іншу країну ви зможете отримати тільки за зверненні в банк.

Банківський фахівець, знаючи назву країни, наявність у установи банків-кореспондентів у ній і кількість посередників, відповість вам, чи будуть додаткові комісії. Втім, багато банків з розвиненою мережею кореспондентських відносин встановлюють тариф за першою схемою, який покриє витрати на посередників.

Другий тип витрат, до яких слід підготуватися, і які матимуть для вас значення, якщо ви надсилаєте точну суму приватній особі, наприклад, родичу, це витрати одержувача SWIFT-переказу. Розмір таких витрат добре видно на прикладі тарифів українських банків, які стосуються одержувачів SWIFT-переказів з-за кордону. За зарахування коштів або за видачу готівки українцям, які отримали переказ з іншої країни, доведеться заплатити 0,6-2% від суми.

Витрати одержувачів переказів через систему SWIFT у банках-лідерах за активами

за даними компанії «Простобанк Консалтинг» станом на 07.07.2020 р.

Банк

Витрати одержувача

Мін. комісія

ПриватБанк

Зарахування: на Інтернет-карту, карту "Універсальна" та поточний рахунок фізичної особи - без комісії; на "Карту для виплат" - 0,5% від суми зарахування
Зняття готівки: з картки "Універсальна" та поточного рахунку фізичної особи - 1% від суми зняття; з "Карти для виплат" - без комісії

-

Ощадбанк

Зарахування: безкоштовно; зняття: 1%

мін. 5 USD, макс. 300 USD за курсом НБУ

Укрексімбанк 

Зарахування: безкоштовно; зняття: 1,5%

50 грн.

Райффайзен Банк Аваль 

Зарахування: безкоштовно; зняття: 1%

1 USD / EUR / GBP в грн. по курсу НБУ

UKRSIBBANK 

1% від суми

-

Сбербанк

Зарахування: безкоштовно; зняття: 1,5%

5 грн.

ОТП

Зарахування: безкоштовно; зняття: 1%

-

ПУМБ 

Зарахування: безкоштовно; зняття: 1%, 2% в RUB

2 USD за курсом НБУ для всіх валют, окрім RUB

Альфа-Банк 

Зарахування: безкоштовно; зняття: 1% в USD, EUR, RUB

-

Обмеження переказів через систему Swift

Згідно з українським законодавством, існують деякі обмеження, які стосуються також переказів через систему SWIFT.

Якщо ви хочете переказати більше еквівалента у 15 тис. грн, вам потрібно буде відкрити рахунок. Крім того, для переказу за кордон суми, що перевищує 400 000 грн, вам знадобляться підтверджувальні документи.

Якщо ви хочете переказати гроші для оплати послуг, то і тут без документів не обійтися. Підтверджувальними документами для фізичних осіб-резидентів є договори (контракти), рахунки-фактури, листи-розрахунки або листи-повідомлення юридичних осіб-нерезидентів, повноважних органів іноземних держав, листи адвокатів або нотаріусів іноземних держав, позовні заяви, запрошення (дзвінки) тощо».

Які документи потрібні для здійснення переказу

Для того щоб переказати гроші через систему SWIFT, вам знадобляться паспорт та ідентифікаційний код. Для здійснення SWIFT-переказу за межі України в іноземній валюті відправнику необхідно точно знати реквізити одержувача: найменування одержувача англійською мовою, адресу, дані банку одержувача (найменування, адреса, SWIFT банку і номер кореспондентського рахунку банку), номер рахунку одержувача і/або IBAN-Number для країн Європейського Союзу.

Щоб переказ пройшов успішно, фахівці радять бути уважним під час оформлення повідомлення-платіжки. Слід уважно перевірити реквізити одержувача в платіжному дорученні, яке готує операціонист перед відправленням переказу.

Втім, більшість установ можуть за окрему плату відправити у банк-кореспондент запит про здійснення платежу або уточнити реквізити одержувача. Така можливість обійдеться відправнику від 250 грн. (9 доларів США) (див. таблицю нижче).

Також банками передбачені запити на анулювання платежу. Обійдеться така послуга в ту ж суму, що і попередній запит (див. таблицю нижче).

Витрати одержувачів переказів через систему SWIFT в банках-лідерах за активами

за даними компанії «Простобанк Консалтинг» станом на 07.07.2020

Банк

Комісія за переказ

Мінімальна комісія (якщо є)

Запит у банк-кореспондент про здійснення платежу, уточнення реквізитів

Запит на анулювання платежу

ПриватБанк 

Відправлення SWIFT-платежу (закордон): 0,5% від суми, мін. 5 грн., не більше 500 USD + 12 USD в грн.по курсу НБУ;
Відправлення SWIFT-платежу (по Україні): 1% від суми, мін. 20 USD, не більше 500 USD в грн.по курсу НБУ

5 грн. + 12 USD - за кордон

20 USD - по Україні

Комісія для платежів в доларах і євро становить 75 дол. США, для платежів в рублях РФ - 25 дол. США.

Комісія для платежів в доларах і євро становить 55 дол. США, для платежів в рублях РФ - 25 дол. США.

Ощадбанк 

Відправлення SWIFT-платежу (закордон): 1% від суми, мін. 15 USD, не більше 500 USD в грн.по курсу НБУ
Відправлення SWIFT-платежу (по Україні): 1% від суми + 15 USD

15 дол. США 

1% від суми, мін. 30 дол. США

1% від суми, мін. 30 дол. США

Укрексімбанк 

Відправлення SWIFT-платежу (закордон): 1% від суми, мін. 20 USD, не більше 500 USD
Відправлення SWIFT-платежу (по Україні): 50 USD

20 USD

40 USD

40 USD

Укргазбанк

1%

USD: мін. 30 USD,  EUR: мін. 30 EUR, RUB: мін. 2000 RUB,  інші валюти: мін. 30 EUR

50 USD

50 USD

Райффайзен Банк Аваль 

0,75% від суми

мін. 20 USD / EUR / GBP (якщо операція в іншій валюті - еквівалент 20 USD), макс. 500 USD / 400 EUR / 400 GBP (якщо операція в іншій валюті - еквівалент 500 USD); додатково 25 USD за перерахування гарантованої суми без утримання будь-яких комісій банками-кореспондентами (Guaranteed OUR)

по платежах давністю до 1 місяця: 30 USD; давністю від 1 місяця: 50 USD

30 USD

ПУМБ 0,5% 10 USD 250 грн. 30 грн.
Альфа-Банк 1% мін. 25,00 y.о., макс. 1000,00 y.о. (у.о. валюта переказу - USD, EUR, RUB), комісія утримується в гривні за курсом НБУ 250 грн. 250 грн.
UKRSIBBANK 0,8% (USD, EUR, RUB, GBP, CHF) / 750 грн. - інша валюта USD: мін. 30 USD, макс. 100 USD; EUR: мін. 30 EUR, макс. 100 EUR; RUB: мін. 1000 RUB, макс. 3000 RUB; GPB: 30 GPB, макс. 80 GPB, CHF: 30 CHF, макс. 100 CHF 50 USD / EUR, 40 GBP, 1000 грн. - інші валюти 50 USD / EUR, 40 GBP, 1000 грн. - інші валюти
ОТП Банк 1% мін. 500 грн., макс. 1000 грн. 250 грн. 250 грн.
Credit Agricole 0,8%  мін. 30 USD, макс. 200 USD 50 USD 50 USD
Південний 0,5%  мін. 25 USD, макс. 500 USD 30 USD 30 USD

ПроКредит Банк

 
0,3%  мін. 20 USD/EUR, макс. 150 USD/EUR нема даних нема даних
Кредобанк 1,5%  мін. 25 USD, макс. 150 USD 400 грн. 400 грн.
ТАСКОМБАНК 1% 20 USD 2000 грн. 2000 грн.
БАНК КРЕДИТ ДНІПРО 1%  мін. 10 USD, макс. 1000 грн. 30 USD 30 USD
Мегабанк 0,8%, в російських рублях - 0,6%  мін. 40 USD/ 30 EUR/ в рос.руб - 20 USD 40 USD / 60 EUR 40 USD / 60 EUR/ в рос.руб. 20 USD
Міжнародний Інвестиційний Банк 0,2% мін. 30 USD/EUR, макс. 100 USD/EUR 100 грн. + комісії інших банків 100 грн. + комісії інших банків
Хочете отримувати повідомлення на ваш email, коли ми опублікуємо нові статті?

також стежити за оновленнями сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

UniGroup

Кредит під 1,5% на місяць. Під авто, квартиру, будинок, нежитлове приміщення

Кредит: 30 000 - 15 000 000 грн.

Термін: від 1 місяця до 10 років

Без виписки і перереєстрації

Київ, Київська область, Одеса, Харків, Дніпро, Львів, Полтава, Житомир, Івано-Франківськ

Агропросперіс Банк

Вигідні депозити

Депозит "Класичний+"

Cтавка – 9,5% річних у гривні

+0,25% при сумі від 100 000 грн.

Термін – 12 місяців

Виплата відсотків – в кінці строку

Мінімальна сума вкладу – 15 000 грн.

м. Київ, Вінниця

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Money4YOU

Перша позика під 0,01%*

Сума від 500 грн. до 12 000 грн.

Строк: від 2-х до 30 днів

Тільки паспорт, код та банківська карта

Можливість отримання позик навіть з діючими боргами

Гнучка сума позики - замість відмови або стандартного погодження, сервіс надає підвищену або компромісну суму позики

Надання позик цілодобово - 24/7/365

Корисні статті з даної тематики