про твої фінанси

Що таке IBAN рахунок?

У серпні 2019 року Україна почала впроваджувати новий міжнародний стандарт банківських рахунків - IBAN. Що це за формат, де можна подивитися нові реквізити рахунку, і як відправити переказ за новими реквізитами - розбирався Bankchart.com.ua


Короткий зміст і посилання по темі

 1. Що таке IBAN код?
 2. Формат IBAN
 3. Скільки цифр в рахунку IBAN?
 4. Перехід на IBAN в Україні
 5. Калькулятор IBAN
 6. Перевірка IBAN
 7. IBAN - як дізнатися?
 8. IBAN коди банків України
 9. Як оплатити IBAN через Приват24?
 10. Платіжне доручення (бланк IBAN)

Що таке IBAN код?

IBAN (або International Bank Account Number) - це номер банківського рахунку, зазначеного відповідно до міжнародного стандарту, який з серпня 2019 року застосовується і в Україні. Спочатку IBAN рахунки вводилися для стандартизації переказів між країнами ЄС, але незабаром ІБАН коди почали застосовувати і в інших країнах. IBAN number дозволив прискорити, і здешевити перекази між рахунками в різних банках. Офіційним реєстратором стандарту IBAN є компанія SWIFT.

Сьогодні стандарт IBAN застосовується в 103 країнах світу (для порівняння, BIC / SWIFT - в більш ніж в 200). Оскільки формату ІБАН поки не дотримуються в усіх країнах світу, при відправці міжнародних переказів в реквізитах також потрібно вказувати і SWIFT код банку.

Формат IBAN

Номер рахунку в форматі IBAN ПриватБанку або будь-якого іншого банку України складається з 29 символів, що включають літери і цифри:

 • перші 2 символи - код України (UA згідно стандарту IBAN)
 • наступні 2 символи - контрольна сума, визначається за допомогою алгоритму MOD97
 • 6 символів - МФО код банку
 • 19 символів - код рахунку в IBAN format в Україні

Розшифровка IBAN в Україні:

IBAN example in Ukraine (приклад рахунку в Україні): UA913206270000026000013008948

Скільки цифр в рахунку IBAN?

У IBAN коді банків України 29 символів, включаючи 2 літери і 27 цифр, при цьому кількість символів в рахунку ІБАН в інших країнах світу може відрізнятися.

Перехід на IBAN в Україні

Нові рахунки IBAN з'явилися в нашій країні 19 серпня 2019 року. При цьому з 1 листопада 2019 року всі перекази в Україні повинні були здійснюватися тільки з використанням ІБАН номеру, а до 31 жовтня всі клієнти банків повинні були вказати нові реквізити в документації з контрагентами. Однак, з огляду на зворотний зв'язок українських банків і суб'єктів економіки, НБУ відстрочив дату переходу на новий формат до 13 січня 2020 р.

Калькулятор IBAN

Використовувати калькулятор ІБАН можна на сайті НБУ. IBAN calculator працює в 2 форматах. У IBAN калькуляторі можна ввести МФО банку і номер рахунку в старому форматі і отримати IBAN Ukraine code, а також його QR-формат. А можна навпаки, вказати код рахунку в новому форматі і отримати детальну розшифровку аккаунта: МФО банку, номер рахунку в старому форматі, назву й адресу центрального офісу банку.

Перевірка IBAN

Перевірити IBAN рахунок на правильність контрольного числа, довжини рахунку, членство країни аккаунта в системі, а також дізнатися додаткову інформацію про акаунт можна на спеціалізованих порталах або сайтах платіжних систем. Буквально протягом секунди ви дізнаєтесь чи є ІБАН реквізити коректними (validate IBAN), що дозволить уникнути багатьох помилок при відправці коштів.

IBAN - як дізнатися?

Як дізнатися свій IBAN карти або розрахункового рахунку - питання просте. Потрібно звернутися до свого банку з проханням повідомити реквізити рахунку:

 • за допомогою програм Інтернет-банкінгу або мобільного додатка до нього. Наприклад, IBAN картки ПриватБанку можна дізнатися в Приват24 в розділі «Всі послуги» - «Інформація» - «Мої реквізити» - «Поповнення SWIFT-платежем»
 • в терміналах або банкоматах банку, що зазвичай можна зробити в меню, пов’язаного з реквізитами чи додатковими послугами
 • зателефонувавши в службу підтримки банку
 • у відділенні банку

Як було сказано раніше, дізнатися номер банківського рахунку IBAN також можна за допомогою Ібан калькулятора на сайті НБУ, вказавши код в старому форматі.

IBAN коди банків України

Подивитися IBAN рахунки фінустанов в Україні можна на нашому сайты за посиланням: «Реквізити банків».

Як оплатити IBAN через Приват24?

Оплата з IBAN рахунку або переказ грошей в онлайн банкінгу від ПриватБанку або інших банків України зазвичай проводиться аналогічно платежам за старим номером аккаунта. Єдиною відмінністю може бути відсутність рядка з МФО банку отримувача, адже цей реквізит тепер входить в ІБАН номер.

Платіжне доручення (бланк IBAN)

Хочете отримувати повідомлення на ваш email, коли ми опублікуємо нові статті?

також стежити за оновленнями сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

UniGroup

Кредит под залог недвижимости. Ставка 1.5% в месяц

Сумма от 30 000 до 50 000 000 грн. (в любой валюте).

Срок от 1 месяца до 10 лет.

100 л. топлива в подарок каждому клиенту.

Территория Киев, Киевская область до 35 км, Одесса, Харьков, Днепр, Львов, Полтава, Житомир, Ивано–Франковск, Черкассы, Черновцы, Чернигов, Сумы.

Агропросперіс Банк

Депозит "Посівний" під відсоток чарівний

Акційний депозит "Посівний"

10,5% річних у гривні на 6 місяців

Відсотки - в кінці строку

Вклади від 15 000 грн.

Лише у квітні 2021

м. Київ, Вінниця

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Агропросперіс Банк

Вигідні депозити

Депозит в USD під 3% річних

3,25% – при сумі від 5000 USD

Термін – 6 або 18 місяців

Вклади від 500 USD

Агропросперіс Банк – банк, який має 100% іноземний капітал (США і Європа)

м. Київ, Вінниця

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016 №319 в державному реєстрі банків

Корисні статті з даної тематики