про твої фінанси

Що таке IBAN рахунок?

У серпні 2019 року Україна почала впроваджувати новий міжнародний стандарт банківських рахунків - IBAN. Що це за формат, де можна подивитися нові реквізити рахунку, і як відправити переказ за новими реквізитами - розбирався Bankchart.com.ua


Короткий зміст і посилання по темі

 1. Що таке IBAN код?
 2. Формат IBAN
 3. Скільки цифр в рахунку IBAN?
 4. Перехід на IBAN в Україні
 5. Калькулятор IBAN
 6. Перевірка IBAN
 7. IBAN - як дізнатися?
 8. IBAN коди банків України
 9. Як оплатити IBAN через Приват24?
 10. Платіжне доручення (бланк IBAN)

Що таке IBAN код?

IBAN (або International Bank Account Number) - це номер банківського рахунку, зазначеного відповідно до міжнародного стандарту, який з серпня 2019 року застосовується і в Україні. Спочатку IBAN рахунки вводилися для стандартизації переказів між країнами ЄС, але незабаром ІБАН коди почали застосовувати і в інших країнах. IBAN number дозволив прискорити, і здешевити перекази між рахунками в різних банках. Офіційним реєстратором стандарту IBAN є компанія SWIFT.

Сьогодні стандарт IBAN застосовується в 103 країнах світу (для порівняння, BIC / SWIFT - в більш ніж в 200). Оскільки формату ІБАН поки не дотримуються в усіх країнах світу, при відправці міжнародних переказів в реквізитах також потрібно вказувати і SWIFT код банку.

Формат IBAN

Номер рахунку в форматі IBAN ПриватБанку або будь-якого іншого банку України складається з 29 символів, що включають літери і цифри:

 • перші 2 символи - код України (UA згідно стандарту IBAN)
 • наступні 2 символи - контрольна сума, визначається за допомогою алгоритму MOD97
 • 6 символів - МФО код банку
 • 19 символів - код рахунку в IBAN format в Україні

Розшифровка IBAN в Україні:

IBAN example in Ukraine (приклад рахунку в Україні): UA913206270000026000013008948

Скільки цифр в рахунку IBAN?

У IBAN коді банків України 29 символів, включаючи 2 літери і 27 цифр, при цьому кількість символів в рахунку ІБАН в інших країнах світу може відрізнятися.

Перехід на IBAN в Україні

Нові рахунки IBAN з'явилися в нашій країні 19 серпня 2019 року. При цьому з 1 листопада 2019 року всі перекази в Україні повинні були здійснюватися тільки з використанням ІБАН номеру, а до 31 жовтня всі клієнти банків повинні були вказати нові реквізити в документації з контрагентами. Однак, з огляду на зворотний зв'язок українських банків і суб'єктів економіки, НБУ відстрочив дату переходу на новий формат до 13 січня 2020 р.

Калькулятор IBAN

Використовувати калькулятор ІБАН можна на сайті НБУ. IBAN calculator працює в 2 форматах. У IBAN калькуляторі можна ввести МФО банку і номер рахунку в старому форматі і отримати IBAN Ukraine code, а також його QR-формат. А можна навпаки, вказати код рахунку в новому форматі і отримати детальну розшифровку аккаунта: МФО банку, номер рахунку в старому форматі, назву й адресу центрального офісу банку.

Перевірка IBAN

Перевірити IBAN рахунок на правильність контрольного числа, довжини рахунку, членство країни аккаунта в системі, а також дізнатися додаткову інформацію про акаунт можна на спеціалізованих порталах або сайтах платіжних систем. Буквально протягом секунди ви дізнаєтесь чи є ІБАН реквізити коректними (validate IBAN), що дозволить уникнути багатьох помилок при відправці коштів.

IBAN - як дізнатися?

Як дізнатися свій IBAN карти або розрахункового рахунку - питання просте. Потрібно звернутися до свого банку з проханням повідомити реквізити рахунку:

 • за допомогою програм Інтернет-банкінгу або мобільного додатка до нього. Наприклад, IBAN картки ПриватБанку можна дізнатися в Приват24 в розділі «Всі послуги» - «Інформація» - «Мої реквізити» - «Поповнення SWIFT-платежем»
 • в терміналах або банкоматах банку, що зазвичай можна зробити в меню, пов’язаного з реквізитами чи додатковими послугами
 • зателефонувавши в службу підтримки банку
 • у відділенні банку

Як було сказано раніше, дізнатися номер банківського рахунку IBAN також можна за допомогою Ібан калькулятора на сайті НБУ, вказавши код в старому форматі.

IBAN коди банків України

Подивитися IBAN рахунки фінустанов в Україні можна на нашому сайты за посиланням: «Реквізити банків».

Як оплатити IBAN через Приват24?

Оплата з IBAN рахунку або переказ грошей в онлайн банкінгу від ПриватБанку або інших банків України зазвичай проводиться аналогічно платежам за старим номером аккаунта. Єдиною відмінністю може бути відсутність рядка з МФО банку отримувача, адже цей реквізит тепер входить в ІБАН номер.

Платіжне доручення (бланк IBAN)

Хочете отримувати повідомлення на ваш email, коли ми опублікуємо нові статті?

також стежити за оновленнями сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

UniGroup

Кредит під 1,5% на місяць. Під авто, квартиру, будинок, нежитлове приміщення

Кредит: 30 000 - 15 000 000 грн.

Термін: від 1 місяця до 10 років

Без виписки і перереєстрації

Київ, Київська область, Одеса, Харків, Дніпро, Львів, Полтава, Житомир, Івано-Франківськ

Ocean

Великі кредити на ваші мрії

Кредити по банківським умовам, тільки швидше

Сума / сумма: до 200 000 грн.

Строк / срок: до 36 м.

Ставка від 29,99% річних

Комісія від 1,99% в місяць від суми кредиту

Ефективна ставка від 66%

Необхідно підтвердження доходу (можна неофіційний дохід)

Miloan.ua

1-й кредит до 15 000 - 0,01%!

Макс кредит: до 15 000 грн.

Строк: до 30 дн.

Вік / Возраст: > 18

Карта, паспорт, код

Корисні статті з даної тематики