про твої фінанси

Перекази в Україну з-за кордону: сервіс Wise (TransferWise) в деталях

В далекому 2015 році у українців з'явилася можливість отримувати з-за кордону перекази за допомогою Wise (TransferWise) - одного з найбільш недорогих в світі способів перевести гроші. Наскільки вигідні такі перекази відправнику і одержувачу, в чому сильні і слабкі сторони нового сервісу, як працює Wise і на що звернути увагу, щоб все пройшло гладко - вивчав Prostobank.ua


Короткий зміст і посилання по темі

  1. Трішки історії
  2. Як відбувається переказ
  3. Фінансове питання
  4. На закінчення
  5. Думка експерта

Трішки історії

Сервіс Wise (TransferWise) був задуманий двома естонськими друзями, які емігрували в Лондон - Таавету і Крісто. Таавет працював на Skype в Естонії, отримував зарплату в євро, але жив в Лондоні. Крісто працював в Лондоні, але у нього був іпотечний кредит в євро в Естонії. Спробувавши перевести гроші за кордон, друзі побачили, що комісії за міжнародні перекази набагато вище, ніж їм хотілося б платити. А те, що їм потрібно було здійснювати такі перекази регулярно, а також конвертувати валюти - і зовсім робило їх невигідними.

Друзі зрозуміли, що можуть допомогти один одному: кожен з них мав потребу в валюті іншого. Вони розробили простий план: кожен місяць Крісто вносив фунти на британський банківський рахунок Таавета, а Таавет - на рахунок Крісто вносив євро. «Вони використовували офіційний середній ринковий курс (наприклад, той, що був зазначений в газетах, а не комерційний банківський курс). Вони обидва отримували потрібну кількість грошей і не платили банківські збори. Протягом декількох місяців вони заощадили тисячі фунтів і зрозуміли, що, ймовірно, є мільйони інших людей, які потребують такого ж сервісу так само, як вони. Після цього вони приступили до роботи, так і народився Wise (TransferWise) », - розповідає Роман Росов, менеджер по продукту компанії Wise в Україні.

TransferWise з'явилася в січні 2011 року і швидко нарощувала популярність. У розвиток проекту інвестували понад $ 90 млн такі відомі особистості як Andreessen Horowitz, Макс Левчин і Річард Бренсон. Сьогодні такі переклади доступні в 48 країнах і 360 напрямках. Перекладати можна 26 валют світу.

Як відбувається переказ

Сервіс Wise (TransferWise) базується на технології peer-to-peer, або p2p. В основі такої технології - комп'ютерна мережа, що складається з рівноправних учасників. Іноді - для їх координації використовується сервер. Один із прикладів мережі, заснованої на технології р2р - добре відомий українцям файлообмінник BitTorrent.

У свідомості українців перекази p2p міцно пов'язані зі схемою переказу з пластикової карти на карту через банк. TransferWise пропонує іншу схему переказу. «Якщо хтось хоче переслати гроші і при цьому перетворити фунти в євро або євро в гривні, технологія, розроблена Wise (TransferWise), знаходить іншого клієнта, який хоче зробити зворотний переказ в протилежному напрямку (тобто, євро в фунти або гривні в євро). Система автоматично підлаштовує валютні потоки в режимі реального часу. А обмінний курс при цьому дорівнює середньому значенню на ринку. Потім переказ виплачується в локальній валюті в місцевому банку, тобто гроші ніколи насправді не "перетинають" кордон. Таким чином, клієнти сервісу можуть уникнути традиційних банківських зборів», - пояснює Роман Росов.

Для того, щоб здійснити переказ, вам необхідно буде переслати гроші зі своєї картки на рахунок Wise (TransferWise). Потім сервіс «обмінює» валюту за середньоринковим курсом і пов'язує з переказами, що йдуть у зворотному напрямку. Після цього гроші потрапляють на рахунок одержувача.

«Будучи повноцінним інтернет-сервісом, ми не можемо приймати або відправляти готівку. За допомогою нашого сервісу ви можете відправляти гроші виключно з вашого банківського рахунку на інший банківський рахунок », - пояснює Роман Росов.

Можна не побоюватися, що під час такого переказу ви зкомпрометуєте дані пластикової карти: для того, щоб перерахувати гроші, вам знадобляться лише останні чотири цифри картки одержувача, його ім'я, прізвище та телефон.

Згідно з даними Wise, в більшості випадків такий переказ відбувається протягом 1-4 робочих днів. Час переказу залежить від країни переказу, використовуваних валют і обраного методу виплати (а також банківських і календарних вихідних). Здійснити переказ можна на картку будь-кого банку (раніше це було можливо тільки на картку ПриватБанку в гривні).

На сайті wise.com вже є доступний інтерфейс російською мовою.

Фінансове питання

Wise (TransferWise) став таким популярним за кордоном не тільки через те, що робить можливими перекази рідкісних валют, але і через порівняно низьку вартість цих переказів. Дійсно, для ряду країн вартість переказу становить 0,5-1,5% від суми.

Так, наприклад, вартість перекладу 4000 злотих (близько 1070 доларів США) з Польщі в Україну станом на серпень-2020 складе 96,41 злотий (або 2,4%). Система відразу віднімає цю комісію із суми і показує відправнику, скільки гривень прийде одержувачу. Так, за станом на 10.08.2020 р одержувачу прийде 28,766.14 гривень (середній курс покупки валюти в українських комерційних банках на ту ж дату - 27,49 грн / дол., продажу - 27,76 грн / дол.).

Якщо ви хочете, щоб одержувачу прийшла конкретна сума - наприклад 27 760 гривень (щоб одержувач міг купити 1000 доларів), то можна без проблем зменшити обсяг коштів що пересилається так, щоб вийшов потрібний за обсягом переказ. Методом підбору Prostobank.ua встановив, що для цього потрібно перевести 3 860 злотих.

Важливий момент: відправник коштів може нести витрати по переказу грошей на рахунок Wise (TranserWise) (відповідно до тарифного пакета своєї карти). А одержувач може нести витрати на переведення коштів в готівку.

Як розповіли Prostobank.ua в ПриватБанку, тарифи на зняття отриманих грошей з карти - стандартні і залежать від виду карти. Переведення в готівку грошей з картки «Універсальна» обійдеться в 1% від суми для власних, некредитних коштів. Переведення в готівку коштів з карти для соціальних виплат буде без комісій, але ви заплатите 0.5% від суми за зарахування коштів. При цьому безготівкові розрахунки проходять без комісії.

На закінчення

«Переказ можна скасувати ще на стадії оформлення. У профілі користувача, на вкладці «Мої перекази» є кнопка «Скасувати». Скасувати переказ можна в тому випадку, якщо гроші не були доставлені отримувачу. Якщо клієнт сумнівається в особистості адресата, якому зробив або збирається зробити переклад, він повинен в обов'язковому порядку звернутися до служби підтримки TransferWise », - попереджає Роман Росов.

Крім того, в зв'язку з міжнародним законодавством щодо розкриття схем "відмивання грошей" і за вказівкою британської FCA (Financial Conduct Authority) компанія TransferWise підпорядковується тим же законам, що і будь-який комерційний банк. «Дозвіл FCA також означає, що у компанії існують гранично чіткі процедури (наприклад, процедура верифікації "KYC "або" Знай свого клієнта ") по розкриттю таких схем», - додає Роман Росов.

Думка експерта

Роман Росов, менеджер по продукту компанії Wise в Україні

Перед відправкою грошей зверніть увагу на наступні моменти:

Ваш рахунок в системі Wise (TransferWise)повинен відповідати: вашому справжньому імені, реквізити вашого банківського рахунку, звідки надходять гроші, повинні відповідати вашому імені у профілі TransferWise. Коли ви робите бізнес-платіж, гроші повинні надходити з рахунку вашої компанії і навпаки - коли ви перераховуєте гроші з вашого персонального рахунку, гроші повинні перераховуватися з вашого персонального банківського рахунку.

Використовуйте коректні дані у вашому профілі - коли ви створили свій профіль, будь ласка, використовуйте своє повне ім'я (без використання нікнеймів), вашу справжню адресу, справжній номер телефону та адресу електронної пошти, за якими з вами можна легко зв'язатися.

Створення рахунку в Wise (TransferWise): будь ласка, зверніть увагу, що для переказу грошей іншій особі або компанії, клієнт TW повинен особисто ініціювати переказ грошей в систему TW. Якщо ви не зробите це особисто, TW не зможе перевести ваші гроші.

Перевірка рахунку: рано чи пізно для підтвердження автентичності та з метою захисту вашого рахунку компанія TransferWise може запитати додаткову інформацію про вас. Процес перевірки запускається системою автоматично. Тому, якщо ви плануєте подорож, або існують якісь фактори, які можуть перешкодити наданню необхідних документів, рекомендуємо пройти перевірку в той час, який більше вам підходить. Більше інформації можна прочитати на сайті TransferWise в розділі address and ID verification

Хочете отримувати повідомлення на ваш email, коли ми опублікуємо нові статті?

також стежити за оновленнями сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

UniGroup

Кредит під 1,5% на місяць. Під авто, квартиру, будинок, нежитлове приміщення

Кредит: 30 000 - 15 000 000 грн.

Термін: від 1 місяця до 10 років

Без виписки і перереєстрації

Київ, Київська область, Одеса, Харків, Дніпро, Львів, Полтава, Житомир, Івано-Франківськ

Агропросперіс Банк

Вигідні депозити

Депозит "Класичний+"

Cтавка – 9,5% річних у гривні

+0,25% при сумі від 100 000 грн.

Термін – 12 місяців

Виплата відсотків – в кінці строку

Мінімальна сума вкладу – 15 000 грн.

м. Київ, Вінниця

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Страхова компанія VUSO

КАСКО АНТИСТРЕС від VUSO

☑️Пакети: Базовий – покриття на Угон та ДТП за 1,99%, Стандарт - повне покриття, Преміум - повне КАСКО з преміум-опціями

☑️Технічна допомога в кожному пакеті

☑️Гарантія виплат до 7 днів

☑️Виплати без довідок з поліції та без візиту в страхову компанію

☑️Діє на території України та за кордоном

Корисні статті з даної тематики