про твої фінанси

Грошові перекази по Україні та за кордон

Все про способи, тарифи, терміни і можливі складнощі при здійсненні грошових переказів по Україні та за кордон.


Короткий зміст і посилання по темі

 1. Які існують способи перевести гроші від однієї особи іншій?
 2. З якими проблемами може зіткнутися клієнт банку, якщо хоче перевести гроші іншій особі (по Україні або за кордон)?
 3. Які документи і дані необхідні, щоб успішно відправити і отримати грошовий переказ?
 4. Які відомості необхідно знати одержувачу і відправнику грошей для здійснення звичайного переказу в грошовій системі?
 5. Які способи і системи підійдуть для переказів по Україні та за кордон?
 6. Які бувають помилки (наприклад, в самій трансакції, в електронній системі, через людський фактор), за якими може не дійти переказ?

Які існують способи перевести гроші від однієї особи іншій?

Здійснити переказ грошей від однієї фізичної особи іншій фізичній особі можна одним з трьох способів:

 • за допомогою систем грошових переказів без відкриття поточного рахунку або з відкриттям (Western Union, MoneyGram , Ria Money Transfer , Welsend , Intel Express , ПриватМані , Правекс-Телеграф , Аваль Експрес та інші);
 • на поточний електронний або картковий рахунок одержувача з рахунку відправника або без відкриття рахунку через касу банку без використання системи грошових переказів (СЕП, FIN.DO і інші Р2Р-перекази , SWIFT );
 • на транзитний рахунок банку одержувача з зазначенням паспортних даних одержувача в підставі платежу (платіжне доручення).

З якими проблемами може зіткнутися клієнт банку, якщо хоче перевести гроші іншій особі (по Україні або за кордон)?

Що стосується "труднощів переказів", то по кожному із запропонованих способів є нюанси в залежності від країни призначення, тобтоє грошові перекази внутрішні, по Україні, або ж міжнародні.

 1. Переказ по Україні:
 • за допомогою системи грошових переказів без відкриття поточного рахунку можна перерахувати тільки національну валюту України без обмежень щодо сум;
 • за допомогою системи грошових переказів з відкриттям поточного рахунку як відправником так і одержувачем можна перерахувати іноземну валюту без обмежень за сумами;
 • на поточний електронний або картковий рахунок одержувача з рахунку відправника без використання системи грошових переказів можна перерахувати як національну так і іноземну валюту без обмежень за сумами;
 • без відкриття рахунку відправником на поточний електронний або картковий рахунок одержувача через касу банку без використання системи грошових переказів можна перерахувати тільки національну валюту без обмежень за сумами;
 • на транзитний рахунок банку одержувача з зазначенням паспортних даних одержувача в підставі платежу можна перерахувати тільки національну валюту без обмежень за сумами.

Також існує варіант поповнення особового рахунку фізичної особи від третіх осіб через касу банку, в якому відкрито рахунок одержувача.

 1. Переказ за межі України:
 • за допомогою системи переказів без відкриття рахунку в один робочий день можна перерахувати іноземну валюту в сумі, еквівалент якої не перевищує 150 000,00 грн. без підтверджуючих документів.
 • суму, еквівалент якої перевищує 150 000,00 грн.в один робочий день можна відправити тільки з поточного рахунку за наявності підтвердних документів.
 • без обмеження суми - у разі виїзду на ПМЖ за наявності відмітки в паспорті; оплата витрат за лікування, навчання, смерті за кордоном.

Незнання вищевказаного документа часто ускладнює здійснення операцій по відправленню переказів.

Які документи і дані необхідні, щоб успішно відправити і отримати грошовий переказ?

При відправленні переказів на поточні рахунки необхідною умовою є надання співробітнику банку реквізитів рахунку одержувача.Даний документ традиційно надається банками своїм клієнтам безпосередньо при відкритті ними поточних рахунків, або ж на перше прохання власника рахунку.Найчастіше, реквізити формуються за встановленим в певній фінансовій установі шаблоном і завжди відповідно до вимог НБУ або міжнародних стандартів (реквізити рахунків в іноземній валюті).

Ідеальним є варіант, коли відправник надає в свій банк копію документа з реквізитами, наданого банком одержувача, а не записані від руки в хаотичному порядку дані.Це дозволить уникнути помилок, викликаних неуважністю, нерозбірливим почерком та інше.

Для здійснення переказу резиденти України в обов'язковому порядку повинні пред'явити оригінали паспорта, свідоцтва на постійне проживання (в разі іноземних громадян) та ідентифікаційного коду;нерезиденти - паспорт і документи, що підтверджують джерело походження у них грошей.

При відправці грошових коштів через системи термінових переказів бажано уточнити у одержувача, чи присутня обрана вами система в його місті, в якому зручному йому пункті можна здійснити отримання.Так ви зможете уникнути безглуздого відправлення грошей і втрати комісії за надану банком послугу.

Які відомості необхідно знати одержувачу і відправнику грошей для здійснення звичайного переказу в грошовій системі?

Щоб зробити грошовий переказ, клієнт повинен заповнити «Заяву на відправлення переказу», яка містить наступні пункти: ПІБ одержувача, а також його адресу і телефон (останні два пункти є необов'язковими).Потім клієнт отримує квитанцію з контрольним номером (контрольний номер грошового переказу), який дозволить перевіряти стан переказу грошей онлайн.Цей номер також повинен знати одержувач.

Щоб отримати гроші, клієнту необхідно заповнити «Заяву на отримання переказу», вказавши ПІБ відправника, країну, з якої здійснюється переказ, суму і контрольний номер грошового переказу.

Які способи і системи підійдуть для переказів по Україні та за кордон?

Найнадійніший і недорогий спосіб переказу, який не має обмежень по сумах, доступний в разі, коли у відправника і одержувача коштів є відкритий рахунок в банку, а також можливість зробити підтвердження походження коштів в разі, якщо сума переказу перевищує встановлені законодавством розміри.

Здійснити переклад з рахунку на рахунок можна:

 • за допомогою системи електронних платежів НБУ (СЕП)
 • за допомогою міжнародних платіжних систем (найбільш популярні - Вестерн Юніон та Маніграм),
 • за допомогою міжнародної платіжної системи SWIFT,
 • переказу з карти на карту - 2р2-перекази (через банківські сайти або спеціальні сервіси наприклад, PAYSEND, EASYPAY, iPay).

Перекинути гроші з картки на карту можна на Prostobank.ua!

Здійснити переказ без відкриття рахунку можна:

 • за допомогою переказу Укрпошти - як для внутрішніх платежів (по Україні), так і за допомогою міжнародних грошових переказів;
 • за допомогою міжнародних платіжних систем - тих же Вестерн Юніон, Маніграм, РІА та інших, проте слід врахувати, що тарифи на такі перекази будуть вище, ніж в разі переказ з рахунку на рахунок.

Таким чином, в даний час існує декілька десятків варіантів переказу грошей з відкриттям і без відкриття рахунку в банку.

Перекази за допомогою Укрпошти займають приблизно від 1 до 5 днів, при цьому вартість послуг не дуже приваблива для населення. Так, плата за переказ в національній валюті становить: до 2 000 грн. - 2% від суми, понад 2 000 грн. - 1,5% від суми, але все ж Укрпошта залучає своїх клієнтів розгалуженою мережею відділень, навіть в невеликому населеному пункті, віддаленому селі у пошти є відділення.
Більш оперативно на ринку грошових переказів працюють крупні комерційні банки, перекази яких можна розділити на дві групи: через поточний рахунок і міжнародні системи, які зазвичай охоплюють велику кількість банківських відділень по всьому світу і пропонують досить привабливі тарифи. Причому, коли відправник вносить гроші в касу відділення банку, вони потрапляють в єдину базу електронних розрахунків, після чого одержувач має можливість відразу ж отримати гроші в найближчому відділенні. Іншими словами, грошові перекази здійснюються моментально.

Лідери сегмента грошових переказів - американські системи Western Union і MoneyGram - беруть за свої послуги найдорожчу плату - 2-7% від суми переказу.За це клієнт отримує можливість передати гроші за кордон протягом 15 хвилин, а одержувач - забрати фінансову посилку в 200 країнах світу.

Альтернативним варіантом найбільших систем переказів є їх більш дрібні конкуренти, які не можуть похвалитися великим охопленням країн, куди можна передати гроші, зате беруть набагато менші комісійні.Найбільш відомі системи міжнародних переказів, доступні для українців після заборони російських систем грошових переказів - Ria Money Transfer, Welsend, Intel Express, а тарифи за пересилку у них нижче, ніж у лідерів ринку - 1,2-3% суми переказу.Правда, вибір пунктів прийому та виплати переказів в цьому випадку трохи менше.

Для переказів без відкриття рахунку в межах України можна скористатися системами переказів, що належать українським банкам: Приват Мані, Правекс-Телеграф, Аваль Експрес та інші.

Які бувають помилки (наприклад, в самій трансакції, в електронній системі, через людський фактор), за якими може не дійти переказ?

Ситуації, коли невідома доля переказу, відправленого по системам термінових переказів, є фантастичною, оскільки принцип роботи систем побудований таким чином, що статус переказу можна відстежити в будь-який момент часу.Зробити це можна досить швидко, для чого потрібно звернутися в пункт відправлення переказу.

Що стосується помилок при відправленні переказів на поточні рахунки, то тут головне надати правильні реквізити отримувача та уважно перевірити заповнення полів платіжного доручення.Також важливо призначення платежу - на рахунок фізичної особи не будуть зараховані кошти, що надійшли від здійснення підприємницької діяльності.

Що потрібно робити клієнту банку в разі таких помилок?

У разі якщо переказ довгий час не надходить одержувачу - потрібно звернутися до відділення банку, де була здійснена дана операція.

На підставі заяви клієнта можна провести розслідування - дана послуга є платною, якщо помилка сталася з вини клієнта.Якщо помилка сталася з вини співробітників банку, розслідування буде безкоштовним.

Тут слід звернути увагу на те, що якщо помилка буде виявлена ​​в платіжному дорученні, під яким стоїть підпис клієнта, то це вважається виною останнього.

Яку максимальну суму можна перевести з-за кордону в Україну?

Зарахування на поточні рахунки фізичних осіб - резидентів і нерезидентів переказів із-за кордону і подальша їх виплата з цих рахунків здійснюється без обмежень по сумах.

Іноземна валюта, переказана з-за кордону для виплати готівкою без відкриття рахунку, може бути виплачена в один операційний (робочий) день у сумі, яка в еквіваленті не перевищує 400 000 гривень. У разі якщо еквівалент суми перевищує 400 000 гривень, вся сума зараховується на поточний рахунок одержувача.

При переказі коштів з-за кордону в Україну обмеження вводяться банком-відправником і законодавчою базою країни відправляє переклад.

Отримувати всі новини та статті сайту в одному email на день?

також стежити за новинами сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

Агропросперіс Банк

Депозит Онлайн

11% річних у гривні або 2,25% у доларах на 24 місяці

Строк від 1 до 24 місяців

Від 1000 грн або 100 дол.

100% гарантія вкладу

Оформлення в онлайн-банкінгу AP Bank

м. Київ, Вінниця

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Агропросперіс Банк

Ощадна картка від Агропросперіс Банку

Ощадна картка зручніше вкладу!

від 5% до 7% на щоденні залишки за рахунком із доступом до коштів 24/7

безкоштовне поповнення, обслуговування, безготівкові розрахунки та зняття коштів в усіх банкоматах України

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Глобус Банк

Депозит Классический, Накопительный от Глобус Банка

до 12,5% годовых + до 1% годовых от суммы вклада

Минимальный срок - от 6 мес.

Минимальная сумма - от 10 000 грн.

100% гарантия вклада

Корисні статті з даної тематики