про твої фінанси

Поштові перекази

Як здійснити грошовий поштовий переказ, яка вартість переказу грошей Новою Поштою, Укрпоштою, як відправити і отримати поштовий переказ


Короткий зміст і посилання по темі

 1. Чи варто здійснювати грошовий і поштовий переказ через Укрпошту?
 2. Вартість послуг «Укрпошти» з переказу грошей (липень-2019)
 3. Що краще: поштові перекази чи пересилання грошей за допомогою систем грошових переказів?
 4. Нова пошта: поштові перекази

Чи варто здійснювати грошовий і поштовий переказ через Укрпошту?

Українське державне підприємство поштового зв'язку «Укрпошта» (УДППЗ «Укрпошта») - національний оператор поштового зв'язку України, яка є членом Всесвітнього поштового союзу з 1947 року.
Підприємство «Укрпошта» функціонує як самостійна господарська одиниця з 1994 року, і йому також належить «Дирекція розробки знаків поштової оплати» (до 5 листопада 2008 року - «Видавництво «Марка України»»), що випускає офіційні поштові марки та інші знаки поштової оплати України .

Укрпошта сьогодні (2020 рік) - це:

 • Понад 11 тисяч поштових відділень по всій території країни;
 • Понад 72 тисяч працівників (з них понад 36 тисяч - листоноші) щороку здійснюють обробку та доставку споживачам поштових відправлень, посилок і відправлень з оголошеною цінністю, переказів, пенсій;
 • Безпосередня доставка пошти здійснюється до абонентських поштових скриньок;
 • Поширення по підписці і в роздріб періодичних видань;
 • Щорічно видання мільйонними тиражами стандартних поштових марок, конвертів і карток.

Забезпечують виконання цієї роботи філіали підприємства (обласні, міські та спеціалізовані дирекції)

Основні послуги Укрпошти:

 • Послуги поштового зв'язку:
  • Пересилання поштових відправлень
  • Міжнародні поштові відправлення
  • Супутні послуги поштового зв'язку
  • Розповсюдження періодичних видань
  • Кур'єрська доставка
 • Фінансові послуги (грошові перекази по Україні та закордон, перекази грошей через міжнародні системи грошових переказів, виплата та доставка пенсій, прийом платежів і т.п.)
 • Послуги з розміщення реклами
 • Послуги корпоративним клієнтам
 • Інші комерційні послуги
 • On-line сервіси
 • Друк та конвертування матеріалів

Послуги поштового зв'язку - продукт (результат) діяльності оператора поштового зв'язку з приймання, обробки, перевезення та доставки (вручення) поштових відправлень, виконання доручень користувачів щодо поштових переказів, банківських операцій, спрямований на задоволення потреб користувачів.

Офіційний сайт Укрпошти - https://ukrposhta.ua/

Адреси філій і відділень Укрпошти в Україні можна знайти на офіційному сайті компанії на сторінці " Дирекції "

Актуальні тарифи на:

 • універсальні послуги поштового зв'язку;
 • інші послуги поштового зв'язку;
 • прийом і доставку вітчизняних видань за передплатою;
 • порядок зниження тарифів на послуги поштового зв'язку

можна подивитися на сайті Укрпошті в розділі "Тарифи"

Для довідки

Щоб порівняти тарифи Укрпошти на здійснення грошових переказів по Україні та закордон з тарифами інших систем грошових переказів відвідайте розділ " Рейтинги грошових переказів " на нашому сайті.

Також звертаємо Вашу увагу, що для забезпечення конституційних прав громадян на звернення та вирішення проблемних питань споживачів послуг поштового зв'язку в генеральній дирекції УДППЗ «Укрпошта» працює Громадська приймальня.

«Укрпошта» просить правильно оформляти свої звернення до неї. Якщо ваші питання не стосуються публічної інформації (відображеної і документованої будь-якими засобами і на будь-яких носіях інформації, яка була отримана або створена в процесі здійснення підприємством своїх повноважень), а містять клопотання, скарги або пропозиції по наданню послуг поштового зв'язку (розшук поштових відправлень, підтвердження про вручення, зауваження по роботі поштових працівників і т.п.), вам необхідно оформляти свої звернення відповідно до вимог Закону України «Про звернення громадян».
В такому випадку звертайтеся письмово (вул. Хрещатик, 22, 01001) або до громадської приймальні «Укрпошта» за телефоном 323 20 99.

Крім того, не забувайте, що Укрпошта часто проводить акції та конкурси, а також продає філателістичну продукцію, яку можна придбати:

 • в інтернет-магазині на сайті Київської міської дирекції УДППЗ «Укрпошта» в розділі " Поштовий міні-маркет "
 • в спеціалізованих торгових точках «Укрпошта» по реалізації філателістичної продукції (для жителів і гостей України)
 • у дилерів (для зарубіжних клієнтів)
 • за укладеним контрактом (для поштових адміністрацій, дилерів). Для укладення контракту необхідно звернутися до відділу філателії та забезпечення маркованою продукцією «Укрпошта»: тел. / факс: +38 044 323 21 29, ел. адреса: [email protected]

Система «Укрпошти» - такий собі «зв'язківський» аналог «Ощадбанку» в фінансовій системі. Мережа розгалужена вельми широко (в кожному дворі - по повноцінному відділенню), а послуги надаються часто по-радянськи повільно і недбало. Втім, навіть в Києві є райони і райончики, де відділення «Укрпошти» - єдиний спосіб зв'язатися із зовнішнім світом.

Втім, незважаючи на досить незавидний рівень сервісу, властивий всім держструктурам, тарифи «Укрпошти» не надто вже відрізняються від звичайних банківських переказів. А іноді навіть перевищують їх вартість. Наприклад, щоб перевести електронним терміновим переказом 1000 грн. по Україні, потрібно сплатити 2% (20 грн.). Міжнародний переказ еквівалента такої суми обійдеться в 5% (50 грн.).

Вартість послуг «Укрпошти» з переказу грошей (грудень-2021)

Терміновий переказ по Україні при оформленні в відділенні:

 • до 2000 грн. - 2%
 • більше 2000 грн. - 1,5%
 • мінімальна плата - 15 грн.

Переказ за кордон:

 • до 500 грн. - 6%
 • 501-1000 грн. - 5%
 • 1001 - 2000 грн. - 4%
 • більше 2000 грн. - 2%
 • мінімальна плата - $ 1

Що краще: поштові перекази чи пересилання грошей за допомогою систем грошових переказів?

Пошта традиційно займалася переказом грошей ще з часів Радянського Союзу. Так, і зараз, Укрпошта займає провідні місця на внутрішньому ринку грошових переказів. Але, велика кількість наших співвітчизників працюють, навчаються або просто знаходяться за межами нашої країни. Природно у них виникають проблеми з надсиланням або отриманням грошей. Для вирішення цих проблем в усьому світі існують міжнародні системи грошових переказів, які протягом декількох хвилин готові доставити гроші конкретного адресата. Наприклад, такі міжнародні системи грошових переказів як «Western Union», «MoneyGram». У кожній із зазначених систем є свої переваги.

Так система «Western Union» має досить велику мережу, що складається з понад 45 000 пунктів майже в 200 країнах світу. Але грошові перекази Western Union можливо відправити практично в будь-яку країну світу, а всесвітньо відомий бренд обумовлює досить велику вартість переказів через цю систему.

Система «MoneyGram» володіє менш розвиненою мережею обслуговування клієнтів, але характеризується помірними тарифами на відправлення переказу.

Нова пошта: поштові перекази

Крім вже звичного всім грошового переказу одержувачем посилки її відправнику компанія "Нова пошта" пропонує своїм клієнтам послугу "Миттєвий переказ", суть якої в швидкому переказі національної валюти між фізичними особами за допомогою спеціальної каси грошових переказів ТОВ «ПОСТ ФІНАНС».

Максимальна сума такого переказу становить 399 999 грн., вартість переказу - 2% від суми переказу + 20 грн. Як і в багатьох інших випадках, комісію за переказ сплачує відправник.

Для відправлення переказу при собі необхідно мати оригінал паспорта громадянина України та ідентифікаційний код, якщо сума переказу становить або перевищує 15 000 грн. Для отримання переказу необхідний паспорт громадянина України та контрольний номер, який відправник переказу повідомляє одержувачеві самостійно.

Здійснити переказ можна у зручний час, в тому числі у вихідні дні, коли працюють відділення «Нова Пошта» (при наявності в такому відділенні спеціальної каси грошових переказів).

Отримувати всі новини та статті сайту в одному email на день?

також стежити за новинами сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

ОТП Банк

Депозит Срочный от ОТП Банка

до 6,25% годовых + до 1% годовых от суммы вклада

Минимальный срок - от 3 мес.

Минимальная сумма - от 5 000 грн.

100% гарантия вклада

Мегабанк

Срочные депозиты от Мегабанка

до 11% годовых + до 0,9% годовых от суммы вклада

Минимальный срок - от 3 мес.

Минимальная сумма - от 30 000 грн.

100% гарантия вклада

Агропросперіс Банк

Депозит Онлайн

11% річних у гривні або 2,25% у доларах на 24 місяці

Строк від 1 до 24 місяців

Від 1000 грн або 100 дол.

100% гарантія вкладу

Оформлення в онлайн-банкінгу AP Bank

м. Київ, Вінниця

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Корисні статті з даної тематики