про твої фінанси

Чи можна отримати переказ Western Union, не виходячи з дому?

Які дані потрібні для переказу грошей? Як отримати переказ Вестерн Юніон дистанційно на карту банку, через Приват24 і інші інтернет-банкінги? - дізнавався у експерта Prostobank.ua


Короткий зміст і посилання по темі

 1. Які відомості необхідно знати одержувачу і відправнику грошей для здійснення звичайного переказу в системі Western Union?
 2. Чи можна отримати переказ Вестерн Юніон, не виходячи з дому?
 3. Як дізнатися адреси пунктів обслуговування клієнтів Western Union?
 4. Що необхідно зробити для власного захисту від шахраїв при здійсненні грошового переказу через систему Western Union?
 5. Що робити, якщо Ви через незнання відправили гроші шахраєві через Western Union?
 6. Чому система Western Union займає практично монопольне становище на ринку переказів України?
 7. Як повернути гроші, відправлені через Вестерн Юніон?

Які відомості необхідно знати одержувачу і відправнику грошей для здійснення звичайного переказу в системі Western Union?

Яку інформацію потрібно знати про одержувача? Чи необхідно при отриманні грошей знати інформацію про відправника? - з'ясовував Prostobank.ua

Щоб зробити грошовий переказ, клієнт повинен заповнити «Заяву на відправлення переказу», яка містить наступні пункти: ПІБ одержувача, а також його адресу і телефон (останні два пункти є необов'язковими). Потім клієнт отримує квитанцію з 10-значним контрольним номером (контрольний номер грошового переказу), який дозволить перевіряти стан переказу грошей онлайн. Цей номер також повинен знати одержувач.

Щоб отримати гроші, клієнту необхідно заповнити «Заяву на отримання переказу», вказавши ПІБ відправника, країну, з якої здійснюється переказ, суму і контрольний номер грошового переказу.

WU не просить клієнтів надати номери банківських рахунків кредитних карт або документи, що засвідчують громадянство.

Чи можна отримати переказ Вестерн Юніон, не виходячи з дому?

Клієнт може вибрати зручний для себе спосіб отримання грошей, переведених в системі WU: особисто в найближчому відділенні агента або онлайн, шляхом безготівкового зарахування на свою платіжну карту. У другому випадку потрібно вибрати відповідну опцію «Отримати переказ на карту» на сайті сервісу і відповідно до інструкції виконати наступні кроки:

 • зареєструватися в системі та увійти в неї за допомогою одноразового пароля, надісланого на вказаний одержувачем номер мобільного телефону;
 • ввести контрольний номер грошового переказу (MTCN), ім'я та країну відправника, суму переказу;
 • вказати реквізити платіжної картки, на яку слід зарахувати кошти.

Як дізнатися адреси пунктів обслуговування клієнтів Western Union?

Скільки пунктів обслуговування в Україні? А в інших країнах світу? Наскільки за останні роки збільшилася їх кількість? - дізнавався Prostobank.ua

Михайло Бабиренко, регіональний директор Western Union в СНД, Ізраїлі та Грузії

Станом на 2019 рік глобальна мережа Western Union, Vigo та Orlandi Valuta налічує близько 550 тис. пунктів обслуговування клієнтів в більш ніж 200 країнах і територіях світу. Пункти обслуговування, які пропонують послуги грошових переказів Western Union можуть розташовуватися в банках, бюро подорожей, поштових відділеннях, а також в магазинах роздрібної торгівлі і пунктах обміну валют. Таким чином, Western Union завжди знаходиться поруч. Сьогодні в Україні діє понад 15 тис. пунктів обслуговування клієнтів. Ви легко можете знайти найближчий пункт за допомогою пошукової системи на сайті Western Union в розділі « Знайдіть відділення ».

Що необхідно зробити для власного захисту від шахраїв при здійсненні грошового переказу через систему Western Union?

Ми пропонуємо наступні поради нашим клієнтам, щоб захиститися від шахрайства:

 1. Не надсилайте конфіденційну інформацію по e-mail. Це захистить вас від так званого «фішингу»;
 2. Робіть переказ тільки знайомим людям;
 3. Якщо у вас викликають сумніви щодо телефону, адреси або електронної пошти одержувача, можна дізнатися у відділі по захисту прав споживачів;
 4. Купуйте товари тільки у відомих, надійних компаніях, що добре зарекомендували себе;
 5. Дізнайтеся якомога більше про продавців інтернет-аукціонів, особливо якщо єдина інформація, яку ви спочатку маєте, - це сайт і e-mail. Перевірте інші сайти на предмет інформації про цю людину або компанію.
 6. Перегляньте відгуки покупців про онлайн-аукціон, на якому ви збираєтеся зробити покупку.

Будьте особливо обережні, коли робите переказ за кордон на велику суму.

Ви можете ознайомитися також з іншими корисними порадами про те, як не стати жертвою шахраїв, на сайті компанії .

Що робити, якщо Ви через незнання відправили гроші шахраєві через Western Union?

Чи є можливість виправити ситуацію, якщо після відправки грошей через систему Western Union виникла підозра в шахрайстві або мало місце шахрайство? - питав Prostobank.ua

Western Union надає надійний спосіб переказу грошей членам сім'ї і друзям. При цьому необхідно пам'ятати, що переведені гроші можуть бути виплачені отримувачу протягом дуже короткого часу - за лічені хвилини.

Після того як гроші виплачені, клієнти не можуть отримати їх назад, навіть якщо трансфер був здійснений в результаті шахрайства.

Якщо ви перевели гроші за допомогою сервісу Western Union Money Transfer® і побоюєтеся, що можете стати жертвою шахрайства, зверніться в найближчий пункт обслуговування Western Union .

Чому система Western Union займає практично монопольне становище на ринку переказів України?

За даними НБУ, монопольне становище на ринку переказів займає система Western Union (56% ринку по переказах в Україну і 76% за переказами з України). У чому секрет успіху системи? - цікавився Prostobank.ua

Олександр Стецько, начальник управління розвитку продуктів і проектів роздрібного бізнесу Банку Кредит Дніпро

Лідируючі ринкові позиції системи грошових переказів Western Union в Україні і в світі пояснюються її респектабельною репутацією - це найстаріша система, що працює на ринку більше 140 років, а також широкою мережею - понад 500 тисяч відділень більш ніж в 200 країнах світу. Для порівняння: з WU працюють 53 українських банки, з MoneyGram - 47, а з IntelExpress і зовсім 12.

Також важливими аргументами є швидкість і зручність сервісу. Наприклад, клієнт може вибрати оптимальний для себе спосіб отримання грошей, переведених в системі WU: особисто в найближчому відділенні агента або онлайн, шляхом безготівкового зарахування на свою платіжну карту.

Олена Деркач, провідний експерт сектора розвитку роздрібного бізнесу ОТП Банку

Системи грошових переказів Money Gram і Western Union схожі в роботі, при виборі клієнти орієнтуються на наявність відділення системи в пункті відправлення та пункті отримання переказу, а також на суму комісії за переказ.

Western Union - це одна з найвідоміших і надійних систем в світі з мережею відділень практично в усіх населених пунктах і як правило, миттєвим здісненням транзакцій. З недоліків - досить високий відсоток комісії. Комісія в Money Gram трохи нижче, ніж у Western Union, відділення є в багатьох населених пунктах, проте мережа менше.

Так, завдяки тому, що Western Union давно на ринку, користується довірою і хорошою репутацією, має широку мережу точок відправки-виплати переказів, система залишається більш популярною.

Як повернути гроші, відправлені через Вестерн Юніон?

Запитання читача: Чи можна повернути посланий переказ через WU. Контрольні цифри отримувачу поки не передавала.

Відповідь: Анулювання грошового переказу та повернення основної суми переказу здійснюються за письмовою заявою відправника при наявності у нього квитанції про відправлення, а також виключно в пункті відправлення. Також обов'язковою умовою є відсутність виплати переказу, якщо суму переказу виплатили, то Вам її не повернуть. Комісію за здійснення переказу не повертають.

Хочете отримувати повідомлення на ваш email, коли ми опублікуємо нові статті?

також стежити за оновленнями сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

UniGroup

Кредит под залог недвижимости. Срочный выкуп недвижимости

Сумма от 30 000 до 50 000 000 грн. (в любой валюте).

Срок от 1 месяца до 10 лет.

100 л. топлива в подарок каждому клиенту.

Территория Киев, Киевская область до 35 км, Одесса, Харьков, Днепр, Львов, Полтава, Житомир, Ивано–Франковск, Черкассы, Черновцы, Чернигов, Сумы.

Страховая группа ТАС

Страховка онлайн

Туристична страховка онлайн: три програми на вибір

Обов'язкова автоцивілка від лідера ринку

Агропросперіс Банк

Ощадна картка від Агропросперіс Банку

Ощадна картка зручніше вкладу!

Від 5% до 7% на щоденні залишки за рахунком

Оплати в один дотик з технологією payWave

Знімайте та поповнюйте на будь-які суми

Безкоштовне поповнення та будь-які безготівкові розрахунки

Без плати за обслуговування

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Корисні статті з даної тематики