про твої фінанси

6 варіантів переказу грошей з Польщі в Україну

Економічна ситуація в Україні така, що в останні роки українці масово виїжджають на заробітки до сусідньої Польщі, благо візовий режим уже рік як спрощений. І перед більшістю заробітчан постає актуальне питання - як передати свій заробіток в Україну з найменшими втратами? Prostobank.ua вивчав варіанти переказів і знайшов серед них абсолютно безкоштовні.


Короткий зміст і посилання по темі

 1. Спосіб 1. Класичний. SWIFT-переказ
 2. Спосіб 2. Традиційний. Переказ за допомогою систем міжнародних грошових переказів
 3. Спосіб 3. Простий. Передача готівки через знайомих, друзів, посередників (водії, провідники)
 4. Спосіб 4. Поштовий. З Пошта Польска в Укрпошту
 5. Спосіб 5. Логічний. Через польські банки, що мають дочірні банки в Україні.
 6. Спосіб 6. Модний. Компанії-новачки
 7. Тарифи на переказ 2000 злотих (близько 528 $ або 465 євро) з Польщі в Україну
 8. Актуальний курс польського злотого в Україні

За даними НБУ за 2017 рік обсяг переказів з Польщі в Україну склав 3,116 млрд. Доларів США, за 2018 рік - 3,649 млрд. Доларів США, а за 2019 рік - 3,8 млрд.доларів США, що говорить про стійку тенденцію до зростання. Більше 32% всіх грошових переказів українських трудових мігрантів в Україну приходять з Польщі.

Які ж способи переказу грошей з Польщі використовують українці? Треба відзначити, що до вже звичних варіантів, типу простої передачі готівки через посередника або міжнародних грошових переказів (Western Union, MoneyGram, а також SWIFT), з кожним роком приєднуються все нові гравці цього сегмента ринку (див. таблицю нижче). Воно й не дивно: попит народжує пропозицію. При цьому найчастіше таким новачкам доводиться демпінгувати за ціною, щоб «відкусити» свій шматок від банківського пирога. Але про все по порядку.

Спосіб 1. Класичний. SWIFT-переказ

Довгий час цей спосіб вважався найбільш дешевим серед усіх можливих. Суть його полягає в тому, що банк здійснює переказ через міжнародну банківську систему SWIFT. При цьому і у відправника, і у одержувача повинні бути відкриті рахунки в банках, причому останні повинні мати кореспондентські відносини, що дозволяють здійснити такий переказ. Спосіб досить складний, трудомісткий і нешвидкий. Зате вартість переказу складе в середньому 0,5% від суми платежу, а обмежень по сумі переказу, як правило, немає. Наприклад, в Millenium Bank тариф на SWIFT-переказ складає 0,5%, мінімум 20 злотих, максимум - 125 злотих.

Спосіб 2. Традиційний. Переказ за допомогою систем міжнародних грошових переказів

Йдеться в першу чергу про загальновідомі системи Western Union і MoneyGram. Серед їх переваг безпека, доступність і порівняльна простота здійснення переказу. Серед недоліків - висока комісія, хоча, наприклад, Western Union істотно знизив свої тарифи в цьому напрямку переказів у разі виплати їх на карту одержувача.

Тарифи на переказ з Польщі в Україну станом на липень-2020

Сума переказу, злотих

Тариф

Western Union, злотих

MoneyGram, злотих

1000

9,9

50

2000

9,9

85

2500

9,9

87

3000

9,9

105

20000

9,9

700

Це не єдині системи переказів, що пропонуються до співпраці в банках України. Наприклад, ПриватБанк рекомендує для перекладів з Польщі в Україну систему MoneyPolo World, з якої банк співпрацює, а значить, переклад можна отримати в будь-якому відділенні ПриватБанку. Тариф системи становить 2,2%. Крім ПриватБанку отримати переказ можна у відділеннях Укрексімбанку, Ощадбанку, Райффайзен банку Аваль, Укргазбанку.

Спосіб 3. Простий. Передача готівки через знайомих, друзів, посередників (водії, провідники)

Цей спосіб переказів як і раніше популярний. Але в міру зростання безготівкових платежів незмінно піде в минуле, змусивши забути як страшний сон всі хвилювання, пов'язані з супутніми ризиками. Вартість такого роду послуги - всього 20-30 злотих, однак великі суми таким способом краще не передавати, так як є законодавчі обмеження, а ось гарантій безпеки немає. Зате ніякого держнагляду за переказом не буде.

Спосіб 4. Поштовий. З Пошта Польска в Укрпошту

Цей варіант переказу підійде тим, у кого немає рахунків в банках, або в разі, якщо одержувач переказу в Україні знаходиться у віддаленому населеному пункті, де немає банківських відділень, але є відділення Укрпошти. Вартість переказу складе 1% + 23 злотих. Однак відносно невисокий тариф нівелюється довгим терміном здійснення - 1-10 робочих днів. Максимальна сума переказу становить 4 тис. євро, а максимальна сума виплат в Україні - не більше 150 тис.грн. в день.

Спосіб 5. Логічний. Через польські банки, що мають дочірні банки в Україні.

Здавалося б, що може бути логічніше, ніж запропонувати своїм клієнтам в такому випадку перекази за пільговим тарифом? Свої дочірні банки в Україні мають польські банк РКО Bank Polski (материнський банк Кредобанку) і Getin Noble Bank (материнський банк Ідея-банку). 

У першому випадку Кредобанк пропонує одержувачу відкрити в Україні карту в злотих "Złotówka". Тоді переказ грошей через РКО ВР SA в Польщі буде коштувати:

 • без відкриття рахунку в банку: 20 злотих за операцію при сумі переказу до 5000 злотих / 1250 євро включно;
 • з відкритого в банку рахунку: 10 злотих за операцію при сумі переказу до 5000 злотих / 1250 євро включно;
 • при сумі переказу понад 5000 злотих тариф складе 0,25% від суми переказу (мінімум 60 злотих, максимум 200 злотих). При сумі переказу понад 1250 євро тариф складе 60 злотих.

Відкрити такий картковий рахунок можна в злотих або євро за 100 грн. (відкриття рахунку плюс випуск карти), а при відкритті онлайн - безкоштовно. При цьому поповнення карти здійснюється безкоштовно, зняття на Україні - безкоштовно, зняття в Польщі в банкоматах PKO BP SA - безкоштовно, розрахунки в торгово-сервісній мережі - безкоштовно, комісія за конвертацію валюти - 0% і додається безкоштовний інтернет-банкінг. Тобто разово заплативши 100 грн., ви зможете здійснювати регулярні перекази за вказаним вище тарифом.

Ідея-Банк зі свого боку спільно з Getin Noble Bank розробив продукт «Прості основи». В цьому випадку громадянам України, які перебувають в Польщі, пропонується безкоштовно відкрити картковий рахунок в Getin Noble Bank, з якого до 15 січня 2019 року можна здійснювати перекази на рахунки, відкриті в Ідея-Банку в Україні абсолютно безкоштовно. При цьому умови обслуговування в банку в Польщі дуже привабливі: доступне обслуговування українською мовою, переведення в готівку з карти в будь-якому банкоматі Польщі - безкоштовно, випуск та обслуговування карти теж здійснюється безкоштовно. Одержувачу переказу Ідея-Банк теж пропонує безкоштовне відкриття карткового рахунку. Таким чином, при дотриманні деяких обмежень з боку банків (Докладніше- див. Тарифи на сайтах банків), перекази в Україну з Польщі можна здійснювати безкоштовно.

Спосіб 6. Модний. Компанії-новачки

Отже, ми дісталіся до самого цікавого. За останні роки на арену міжнародніх копійчаних переказів Вийшли молоді, але вже встигли зарекомендуваті себе компанії: TransferGo, Wise (TransferWise), Azimo, Easy Send, PAYSEND та інші.

Для того щоб здійснити переказ, вам необхідно переслати гроші зі своєї картки на рахунок компанії. Потім сервіс «обмінює» валюту за середньоринковим курсом і пов'язує з переказами, що йдуть у зворотному напрямку. Після цього гроші потрапляють на рахунок одержувача. Тобто насправді гроші ніколи не перетинають кордон, вони згортаються із зустрічною операцією з обміну.

Всі перераховані компанії готові запропонувати російськомовний інтерфейс і оптимальні цінові умови для переказів з Польщі в Україну. Prostobank.ua зібрав їх тарифи в порівняльну таблицю.

Тарифи на переказ 2000 злотих (близько 528 $ або 465 євро) з Польщі в Україну станом на липень-2020

Назва компанії

Тариф

Коментар

TransferGo

 • 0 zl (чекати 3-4 робочі дні);
 • * швидкий переказ -14,99zl (чекати 30 хв);

Надіслати можна тільки
злоті, при цьому не найвигідніший курс за швидкий переказ. 

Wise

20 zl при переказі 2000 злотих в євро;

48,51 zl при переказі 2000 зл в гривні

Непоганий курс, але
високі комісії за переказ.

PAYSEND

7 zl

Вигідний курс. Немає можливості зарахування в євро.

EasySend

7,99 zl

Не найвигідніший обмінний курс.

Як можна побачити з даних таблиці, перекази у всіх цих компаніях дешевше, ніж банківські або перекази загальновідомих міжнародних систем. При цьому швидкість проведення платежів не поступається - зазвичай протягом 10 хвилин гроші надходять на карту одержувача (але можливі затримки до 72 годин), а оплатити переклад можна он-лайн навіть зі смартфона і в будь-який зручний вам час. Важливий момент: ще до здійснення переказу користувачі знають обмінний курс, що часто не відомо при банківському переказі.

Недоліки: необхідна наявність банківських рахунків / карт у одержувача і відправника, відносна новизна сервісів обумовлює невисоку довіру до компаній, хоча такі компанії функціонують в повній відповідності з вимогами законодавства країн, де зареєстрований сервіс.

Як підсумок: вибираючи спосіб переказу з Польщі в Україну, перш за все, звертайте увагу на те, як часто у вас виникає необхідність перевести гроші (регулярно або разово), а також на вашу готовність підтвердити легальність перебування на території Польщі і джерело походження коштів. Ну і на рівень фінансова грамотності, звичайно, від якого залежить вміння прорахувати всі нюанси угоди, можливі ризики і правильність користування пропонованими сервісами.

Хочете отримувати повідомлення на ваш email, коли ми опублікуємо нові статті?

також стежити за оновленнями сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

UniGroup

Кредит под залог недвижимости. Срочный выкуп недвижимости

Сумма от 30 000 до 50 000 000 грн. (в любой валюте).

Срок от 1 месяца до 10 лет.

100 л. топлива в подарок каждому клиенту.

Территория Киев, Киевская область до 35 км, Одесса, Харьков, Днепр, Львов, Полтава, Житомир, Ивано–Франковск, Черкассы, Черновцы, Чернигов, Сумы.

Перший автоломбард

Кредит под залог авто от 4,5% в месяц. Автоломбард с правом вождения (без стоянки)

Решение по кредиту в день обращения.

320+ отделений автоломбардов в 115 городах Украины.

Без справки о доходах и переоформления машины.

Сумма кредита от 15 000 грн. до 499 999 грн.

Срок кредитования до 36 месяцев.

Агропросперіс Банк

Ощадна картка від Агропросперіс Банку

Ощадна картка зручніше вкладу!

Від 5% до 7% на щоденні залишки за рахунком

Оплати в один дотик з технологією payWave

Знімайте та поповнюйте на будь-які суми

Безкоштовне поповнення та будь-які безготівкові розрахунки

Без плати за обслуговування

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Корисні статті з даної тематики