про твої фінанси

Як вигідніше перевести гроші з Німеччини в Україну

Щорічно сума переказів з Німеччини в Україну перевищує 200 млн.євро. Хтось із відправників знаходиться за кордоном на заробітках, хтось - проживає постійно, але незалежно від цього кожному з них хочеться дізнатися надійний і недорогий спосіб переказу зароблених євро в Україну. Про п'ять найбільш поширених на сьогодні способи розповість Prostobank.ua


Короткий зміст і посилання по темі

  1. Спосіб 1. Міжнародні системи грошових переказів
  2. Спосіб 2. SWIFT-переказ
  3. Спосіб 3. Грошові перекази з Німеччини через кур'єрські служби доставки
  4. Спосіб 4. Сучасні онлайн сервіси міжнародних переказів
  5. Спосіб 5. Відправлення грошей з Німеччини через посередників

Отже, вам необхідно відправити певну грошову суму з Німеччини в Україну. Вибір способу переказу буде залежати від легальності Вашого візиту на території Німеччини, суми платежу і рівня фінансової та комп'ютерної грамотності як відправника, так і одержувача.

Спосіб 1. Міжнародні системи грошових переказів

Спосіб 1. Почнемо з класичних варіантів переказів. Найбільш простим і доступним способом переказу при якому у обох сторін не потрібна наявність відкритих рахунків у банку, а комісію сплачує відправник, є послуги загальновідомих міжнародних систем грошових переказів, таких як Western Union і MoneyGram. Для переказу грошей за допомогою цих систем, відправник повинен прийти в точку обслуговування такої системи / банк (або скористатися послугами сайту системи), пред'явити документи, заповнити бланк на відправлення і сплатити комісію. Розмір останньої залежить від суми платежу.

Комісія на переклад євро з Німеччини в Україну станом на липень-2020

Сума переказу, євро

Комісія, євро

Western Union

з карти/рахунку з виплатою готівкою

MoneyGram

внесення переказу готівкою/ виплата готівкою

200

3,9

12

500

5,9

17

1000

5,9

25

2000

8,9

42

3000

8,9

105

5000

8,9

172

Як бачите, тарифи WU для розглянутого напрямку більш привабливі і у випадку з великими сумами переказу складають від 0,4% від суми платежу.

Спосіб 2. SWIFT-переказ

Спосіб 2. Другим класичним способом переказу є SWIFT-переказ. В цьому випадку у відправника і одержувача коштів повинні бути відкриті рахунки в банках у валюті переказу. Зрозуміло, що для відкриття рахунку відправнику необхідно перебувати в Німеччині легально і мати можливість підтвердити джерело походження коштів. Очевидною перевагою способу є його надійність, необмеженість по сумі переказу і відносна дешевизна - тарифи становлять від 0,4% до 2,5% в залежності від тарифної політики банків одержувача і відправника.

Спосіб 3. Грошові перекази з Німеччини через кур'єрські служби доставки

Спосіб 3. Кур'єрські служби. Наприклад, одна з таких - IT-posta, займається доставкою посилок по Європі, в тому числі в Україні. Оскільки машини служби здійснюють безліч рейсів по Європі з метою транспортування посилок, додатковою послугою компанія пропонує передачу грошей. При цьому, в разі якщо ви хочете порадувати одержувача в Україні не тільки грошовими коштами, а й посилкою, то передача грошей в сумі до 300 євро проводиться безкоштовно. 

Безумовною перевагою такого способу є те, що передати гроші одержувачу можна без користування послугами банків. Недолік - термін переведення, адже гроші доставляються як посилка, а тому необхідно почекати, поки відбудеться їх фізична доставка одержувачу.

Спосіб 4. Сучасні онлайн сервіси міжнародних переказів

Спосіб 4. Сучасні онлайн сервіси міжнародних переказів. Це швидкий і зручний варіант переказу для тих, хто має банківські карти в необхідній валюті. Один з найпопулярніших таких сервісів - Wise (TransferWise), який підтримує більше 30 валют, понад 50 країн і 400 напрямків. Цей британсько-естонський стартап стартував в 2011 році і був створений людьми, які працювали над Skype. До слова, розробники сервісу живуть в Україні, Черкасах.

Prostobank.ua підготував перелік тарифів на найбільш популярні суми переказів за станом на липень-2020 (обмінні курси наведені за станом на 08.07.2020)

Сума переказу

Wise

TransferGo

PaySend

480 євро

Комісія -9,32 євро при виплаті переказу в гривні

  • Обмінний курс при отриманні переказу в гривні - 30,4753 грн. / євро

Сума до отримання в гривні - 14 344,11 грн

Комісія - 0,

Сума до отримання в гривні - 14 103,08 грн.

Обмінний курс - 29.38141 грн. / Євро

У разі, якщо переказ терміновий (сьогодні на сьогодні) - потрібно доплатити комісію в розмірі 1,99 або 2,99 євро)

Комісія - 1,5 євро

Сума до отримання - 14 366.78 грн.

Курс - 30.0246 грн. / Євро

1 000 євро

  • Комісія -19,02 євро при виплаті переказу в гривні

Обмінний курс при отриманні переказу в гривні - 30,4767 грн. / євро

Сума до отримання в гривні - 29 897,03 грн

Комісія - 0,

Сума до отримання в гривні - 29 376,27 грн.

Обмінний курс -  29.37627 грн. / Євро

У разі, якщо переказ терміновий (сьогодні на сьогодні) - потрібно доплатити комісію в розмірі 1,99 або 2, 99 євро)

Комісія - 1,5 євро

Сума до отримання - 29 979.58 грн.

Курс - 30.0246 грн. / Євро

Як бачите, не дивлячись на наявність комісії, вигідніше відправляти через сервіс PaySend, так як обмінний курс в нього найбільш вигідний.

Спосіб 5. Відправлення грошей з Німеччини через посередників

Спосіб 5. По-старому. В цьому випадку гроші просто передаються фізично від відправника одержувачу через посередника: друга, знайомого, який їде в Україну, або через водіїв, провідників, інших посередників. Для тих, хто знаходиться в Німеччині на нелегальному становищі, це, мабуть, єдиний доступний спосіб перекау. Однак він найбільш ризикований, обмежений за сумою і не підійде тим, хто живе в глибинці і не має доступу до популярних транспортних вузлів. Проте, судячи з інформації в мережі, попит на послугу все-таки є, а тому і пропозиція теж є. Вартість послуг посередника в даному випадку договірна, але за орієнтир можна брати тариф в 2,5-3% від суми переданих коштів.

Вибір можливостей для переказу грошових коштів в Україну з Німеччини не обмежується перерахованими в даній статті. Наприклад, можна перевести зароблені євро в криптовалюту, придбавши її на одній з численних бірж, і перевести придбані криптомонети одержувачу в Україні. Можна скористатися послугами не менш численних електронних гаманців, таких як Moneybookers, Payoneer, Advanced Cash і інші. Але крім досить складного для середньостатистичного українця процесу відкриття електронного гаманця, ці способи поки залишаються досить дорогими через наявність плати за поповнення гаманця, зняття з нього грошей і конвертацію в гривню, якщо це необхідно.

Хочете отримувати повідомлення на ваш email, коли ми опублікуємо нові статті?

також стежити за оновленнями сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

UniGroup

Кредит под залог недвижимости. Срочный выкуп недвижимости

Сумма от 30 000 до 50 000 000 грн. (в любой валюте).

Срок от 1 месяца до 10 лет.

100 л. топлива в подарок каждому клиенту.

Территория Киев, Киевская область до 35 км, Одесса, Харьков, Днепр, Львов, Полтава, Житомир, Ивано–Франковск, Черкассы, Черновцы, Чернигов, Сумы.

Страховая группа ТАС

Страховка онлайн

Туристична страховка онлайн: три програми на вибір

Обов'язкова автоцивілка від лідера ринку

Prosto Money

Деньги под залог авто и недвижимости в Киеве и Львове

Сумма от 50 000 до 20 000 000 грн.

Срок от 3 месяцев до 5 лет

Возможность досрочного погашения и пролонгации

Без переоформления (Вы остаётесь собственником)

Без звонков на работу/родственникам

Одобрение 95% заявок

Территория Киев и область до 35 км, Львов и область до 35 км

Корисні статті з даної тематики