про твої фінанси

Як перевести гроші з Ізраїлю в Україну: 5 найбільш популярних способів

Напрямок переказів з Ізраїлю в Україну дуже аткуальний: щорічно обсяг таких переказів становить 250-300 млн.доларів і має тенденцію до стабільного зростання, що забезпечує цьому напрямку стабільне третє місце після Росії та США. Не секрет, що на землі обітованій проживає велика кількість вихідців з України, які зберігають зв'язок з історичною батьківщиною. Користуються попитом в Ізраїлі також і послуги українських програмістів-фрілансерів. Так які ж способи переказів найбільш популярні в 2018 році? - дізнавався Prostobank.ua


Короткий зміст і посилання по темі

 1. Переказ за допомогою системи SWIFT
 2. Переказ за допомогою однієї з міжнародних платіжних систем (МПС)
 3. Переказ за допомогою взаємозаліку
 4. Переказ за допомогою покупки криптовалют на біржі
 5. Переказ за допомогою фінансових сервісів: Bye bye bank fees, hello world

Як орієнтир можемо відразу сказати, що середня вартість переказу з Ізраїлю в Україну незалежно від обраного способу становить 2% від суми. У разі, якщо тариф нижче, вас чекає більш тривала і зарегульована процедура самого переказу або сума платежу повинна бути істотною, якщо тариф вище - значить, ви платите за зручність (мінімум персональної інформації), швидкість і надійність.

Переказ за допомогою системи SWIFT

Класичний варіант переказів, який здійснюється через систему міжнародного банківського зв'язку SWIFT. Для здійснення переказу і відправник, і одержувач повинні мати відкриті рахунки в банках, а одержувач повинен повідомити відправнику чіткі платіжні реквізити: назва та SWIFT-код банку-одержувача, номер рахунку та ПІБ одержувача.

Перевага такого способу переказу - в його надійності, відносно невисокій вартості (0,3-3%) і відсутності обмежень на суму переказу в разі, якщо ви можете підтвердити джерело походження грошей. Однак оскільки такий переказ вимагає походу в банківське відділення, відкриття рахунків і може здійснюватися тільки в робочий час, то скористатися ним доцільно в разі регулярних легальних перерахувань. Для разового ж переказу невеликої суми цей спосіб не виправданий.

Переказ за допомогою однієї з міжнародних платіжних систем (МПС)

За словами одного з численних агентів МПС, найбільш популярною системою в Ізраїлі для переказів в Україну є система INTEL EXPRESS, партнерами якої у нас є Ощадбанк, ПриватБанк, Акордбанк, Міжнародний Інвестиційний Банк, Укргазбанк, Айбокс Банк, Комерційний Індустріальний Банк, Правекс-банк, КомІнвестБанк, Мотор Банк, Земельний Капітал, ЮНЕКС БАНК, Глобус Банк і МЕГАБАНК. За нею йдуть загальновідомі Western Union і MoneyGram, а також система RIA.

Тарифи Intel Express зменшуються в міру зростання суми переказу і складають від 5 до 1,3%, але не менше 2,5 $.

Тарифи Western Union система не публікує на сайті, а рекомендує уточнювати у своїх агентів, яких в Ізраїлі безліч. Наприклад, на сайті Пошти Ізраїлю, яка має 10%-ву знижку на послуги Вестерн Юніон для своїх клієнтів значаться такі тарифи:

Сума переказу Western Union

Від

До

Комісія

$0

$50

$13

$50.01

$100

$14

$100.01

$200

$21

$200.01

$300

$27

$300.01

$400

$32

$400.01

$500

$37

$500.01

$600

$42

$600.01

$700

$42

$750.01

$900

$47

$900.01

$1,000

$47

$1,000.01

$1,250

$55

$1,250.01

$1,500

$60

$1,500.01

$1,750

$70

$1,750.01

$2,000

$80

$2,000.01

$2,500

$100

$2,500.01

$2,600

$120

Вартість же переказу системою MoneyGram при сумі від 200 до 10 000 доларів США складе 2,5% від суми переказу.

Тарифи системи RIA залежать від суми переказу, але як правило, значно нижче тарифів інших МПС. Наприклад, за переказ 990 доларів США (максимально доступна сума переказу готівки) в Україну система візьме наступну комісію:

 • У разі переведення з банківського рахунку на банківський рахунок - 5$
 • У разі оплати готівкою і виплати готівкою - 7$
 • У разі оплати готівкою на банківський рахунок - 9$
 • У разі переведення з банківського рахунку і виплати готівкою - 13$
 • У разі переведення з дебетної картки на банківський рахунок - 15$
 • У разі переведення з кредитної картки на банківський рахунок - 35$
 • У разі переведення з дебетної картки та виплати готівкою - 35$
 • У разі переведення з кредитної картки і виплати готівкою - 46$

При цьому переказ за системою RIA можна отримати в багатьох українських банках, серед яких ПриватБанк, Універсал Банк, Південний, КРЕДИТ ДНІПРО БАНК, Ощадбанк і інші.

Переказ за допомогою взаємозаліку

Досить поширений, але не цілком легальний спосіб. Коли для відправки грошей в Україні серед знайомих-друзів або просто за оголошеннями в мережі Інтернет знаходяться люди з зустрічними потребами - відправлення грошових коштів в Ізраїль. І в разі збігу сум виплат відбувається взаємозалік платежів. Вартість такого посередництва, за словами агентів, становить близько 2% від суми взаємозаліку. З очевидних плюсів цього варіанту - необмеженість сум і частоти операцій взаємозаліку, з мінусів - ризикованість і нелегальність.

Переказ за допомогою покупки криптовалют на біржі

Суть переказу полягає в придбанні на одній з бірж криптовалюти на суму необхідного переказу і переведення її на рахунок одержувача, тобто в покупці «NIS-криптовалюта-UAH» або просто «NIS- криптовалюта». Зрозуміло, для здійснення цього способу необхідно володіти певними навичками роботи на комп'ютері та біржі. У цьому випадку ризики, пов'язані з волатильністю курсу обміну, особливо великі.

Переказ за допомогою фінансових сервісів: Bye bye bank fees, hello world

Он-лайн сервіси в Ізраїлі не набрали популярності, властивої їм в Європі. Можливо, вся справа в менталітеті, адже багато справ на «святій землі» прийнято вирішувати тільки при особистій зустрічі, це відноситься і до походів в банк або до агента.

Проте, сервіс PAYSEND готовий запропонувати свої послуги в напрямку Ізраїль - Україна. В цьому випадку перекази здійснюються з карти на карту майже миттєво (наприклад, з карти, відкритої в Ізраїлі в шекелях на таку ж карту Visa або MasterCard в Україні, відкриту в гривні). У цьому випадку комісія сервісу складе всього 9 шекелів незалежно від суми платежу. Виплата переказу здійснюється тільки в гривні, за курсом, визначеним сервісом. Наприклад, на 30.06.2020 крос-курс шекель-гривня за даними Prostobank.ua склав 7,24 грн, а курс системи PAYSEND становив 7,692 грн.

Однак не варто забувати, що втрати на конвертації шекель-долар-гривня присутні при будь-якому способі переказу грошей.

Більш популярний аналог PAYSEND в Європі - Wise (TransferWise). Однак система поки не пропонує переказів в шекелях. Що стосується доларів США, то переказ в розмірі 1000 доларів США з Ізраїлю в Україну обійдеться в 23,39 $, а на рахунок одержувача надійде 26 070,60 грн. (Дані станом на 30.06.2020)

З огляду на швидкість розвитку фінансових он-лайн сервісів, можна очікувати, що в недалекому майбутньому до перерахованих он-лайн сервісів приєднаються нові (TransferGo, MoneyPolo і інші). Безумовною перевагою таких сервісів є можливість здійснити переказ, не виходячи з дому, в будь-який час доби. До того ж, тарифи на невеликі суми переказів в цьому випадку найнижчі. З недоліків на даний момент можна назвати обмеженість суми переказу і невисокий ступінь довіри до сервісів в силу їхньої молодості.

Хочете отримувати повідомлення на ваш email, коли ми опублікуємо нові статті?

також стежити за оновленнями сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

UniGroup

Кредит под залог недвижимости. Срочный выкуп недвижимости

Сумма от 30 000 до 50 000 000 грн. (в любой валюте).

Срок от 1 месяца до 10 лет.

100 л. топлива в подарок каждому клиенту.

Территория Киев, Киевская область до 35 км, Одесса, Харьков, Днепр, Львов, Полтава, Житомир, Ивано–Франковск, Черкассы, Черновцы, Чернигов, Сумы.

Chatex

Криптобанк Chatex международные переводы в Телеграмм

Совершайте переводы в USDT TRC-20 вместе с Chatex.

Переводите без комиссии, мгновенно, безопасно и удобно друзьям, родственникам и коллегам по всему миру!

RwS bank

Депозит для фізичних осіб «Stability»

Отримуйте максимальний дохід від валютних накопичень

Ставка у валюті, % річних - до 4%

Сума - від 100 євро / долар

Максимальна сума - без обмежень

Депозитний вклад захищено Фондом гарантування вкладів фізичних осіб

Корисні статті з даної тематики