про твої фінанси

Вивезення валюти з України: готівкою і не тільки

Чим більше ви спробуєте заощадити на вивезенні грошей з України, тим більше можете втратити. Незважаючи на розвиток ринку платіжних карт, дорожніх чеків та інших інструментів, придатних для вивезення валюти за кордон, більшість людей як і раніше не довіряє цим банківським нововведенням і користується дідівським способом. Дізнайтеся більше про дозволені суми вивезення валюти, правила і обмеження.


Короткий зміст і посилання по темі

  1. Офіційні способи вивезення валюти
  2. Ризики неофіційних способів вивезення валюти
  3. Розмита митниця
  4. Скільки можна вивезти грошей згідно з існуючими законами
  5. Легальні і нелегальні способи вивезення валюти з України
  6. Як перевести велику суму валюти в іншу країну?

Як не крути, а вивезення готівки для споживчих потреб - оптимальний варіант з точки зору можливих трансакційних витрат. Адже чим більше сума, яку проводять через банки або системи переказів, тим більше втрати.

Офіційні способи вивезення валюти

Публічно банкіри радять вивозити гроші на платіжній картці, однак в неофіційних бесідах не виключають можливих проблем. Наприклад, може статися так, що вашу карту проковтне іноземний банкомат і вам доведеться в чужій країні витратити багато часу, нервів і грошей, щоб повернути гроші. Навіть якщо вас минула така доля, все одно треба буде платити комісію за зняття готівки в банкоматі іноземного банку до 3% від суми.

Якщо ж ви вирішили взяти дорожні чеки, їх переведення в готівку буде коштувати 1,5% від суми. Та й придбати чеки сьгодні практично неможливо.

Грошові перекази - теж дороге задоволення, особливо якщо валюту переправляють регулярно.

Всі ці негативні моменти і провокують появу альтернативних шляхів вивезення грошей.

Згідно з постановою НБУ від 2 січня 2019 року № 3 , з лютого 2019 року фізичні особи, незалежно від статусу резидент / нерезидент, при в'їзді і виїзді зобов'язані на кордоні задекларувати валюту та банківські метали, які сумарно перевищують еквівалент 10 тис. євро (в суму входить готівка і банківські метали що перевозяться). Перерахунок сум готівкової валюти і вартості банківських металів в євро для перетину кордону проводять за офіційним курсом гривні до євро, установленим Національним банком, або за крос-курсом, визначеним згідно з офіційним курсом Нацбанку гривні до відповідних іноземних валют та банківських металів на день ввезення, вивезення або пересилання готівкової валюти, банківських металів.

Ризики неофіційних способів вивезення валюти

Нелегально через кордон вивозять гроші шофери-далекобійники. Часто їх просто ховають в обшивці автотранспорту або інших таємних місцях автобуса або вантажівки. Такий спосіб вивезення валюти досить ризикований, тому що в разі обшуку велика ймовірність втрати грошей.

На нашому сайті ви можете порівняти рейтинги по грошовим переказам.

Водії придумали більш розумну схему - вони роздають кошти всім пасажирам автобуса в межах сум, дозволених до перевезення на одну людину (до 10 тис. євро). Але і в цьому випадку повністю усунути ризик вийде навряд чи. Бували ситуації, коли пасажир просто приймав гроші в Україні, а після перетину кордону «забував» їх повертати. За словами очевидців, доходило навіть до обшуків з роздяганням.

Розмита митниця

У будь-якому випадку, виїжджаючи за межі країни, ви зобов'язані твердо знати свої законні права, так як митники можуть піддатися спокусі підтримати корупцію. На кордоні завжди знайдеться маса формальних причин для затримки, особливо якщо її проходження припадає на нічний час, а пасажири поспішають. Наприклад, вас можуть не впізнати на фотографії закордонного паспорта, вибірково перевірити багаж та інше.

Крім того, співробітники митниць часто грубо спілкуються з туристами, вважаючи себе стражами закону, а всіх виїжджаючих - потенційними порушниками. Дрібні причіпки призводять до того, що туристи згодні на невеликі хабарі, розуміючи, що час дорожче, і простоявши у черзі на митниці, вони можуть втратити квиток, якщо їх висадять «до з'ясування обставин».

Скільки можна вивезти грошей згідно з існуючими законами

У Положенні Національного банку, яким керуються митники, йдеться, що кордон можна перетинати з сумою валюти, еквівалентною 10 тис.євро при усному її декларування. Фактично це означає, що ви з власної ініціативи повинні повідомити митному інспектору, що провозите, припустимо, $8 тис.

Згідно із законодавством, на сьогоднішній день з обов'язковим декларуванням можна вивозити і ввозити в Україну суми понад 10 тис. євро.

Ставлення до декларування залежить від мети використання коштів. Тому, якщо планується легалізація цих коштів за кордоном (припустимо, відкриття рахунку в банку), вам буде потрібен документ, що підтверджує походження грошей.

Таким документом зазвичай є довідка з банку або копія митної декларації.

Легальні і нелегальні способи вивезення валюти з України

Спосіб вивезення - Вартість послуги,% від суми

Банківський переказ - 3%

Платіжна карта - 2-3%

Дорожні чеки - 1,5-2%

Готівкові Безкоштовно

Шофери-далекобійники Договірна

Як перевести велику суму валюти в іншу країну?

Операції з валютою в нашій країні поки ще обмежені законодавчо. Можливі способи переказів залежать від мети, з якою Ви переводите валюту за кордон, а також суми самого переказу.

Так, згідно з Законом України "Про валюту і валютні операції" з лютого -2019 без відкриття рахунку і без підтверджуючих документів переказу за кордон підлягають тільки суми до 150 тис.грн в еквіваленті на рік.

У разі, якщо переказу підлягає велика сума, для його здійснення Вам необхідно буде отримати е-ліцензію НБУ. При подачі заявки на отримання е-ліцензії клієнт надає своєму обслуговуючому банку документи, що підтверджують мету переказу коштів за кордон, відповідність обсягів операції своїм фінансовим станом і джерела походження коштів (активів). Таким чином з 5 лютого 2021 роки за кордон можна переводити до 200 тис. євро (в еквіваленті), згідно з Постановою Правління НБУ №5 від 02.01.2021 р

Переказ можна здійснити як за допомогою відкритого в банку рахунку, так і без нього (скориставшись системами міжнародних грошових переказів - Western Union, Money Gram та ін.). Переказ через рахунок більш трудомісткий - адже Вам доведеться подати заяву на відкриття рахунку, підписати договір і т.д. Однак такий спосіб обійдеться відправнику дешевше, ніж послуга міжнародних грошових переказів.

Якщо ж переказ грошей за кордон необхідний Вам для того, щоб в подальшому скористатися там цими коштами, то банки з радістю запропонують Вам більш прості і зручні способи здійснення такого переказу. Так, наприклад, Ви можете відкрити картковий рахунок в банку, зарахувати на нього необхідну Вам суму, а потім зняти її за кордоном. В такому випадку, обмежень з вивезення валюти за кордон немає.

Хочете отримувати повідомлення на ваш email, коли ми опублікуємо нові статті?

також стежити за оновленнями сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

UniGroup

Кредит под залог недвижимости. Срочный выкуп недвижимости

Сумма от 30 000 до 50 000 000 грн. (в любой валюте).

Срок от 1 месяца до 10 лет.

100 л. топлива в подарок каждому клиенту.

Территория Киев, Киевская область до 35 км, Одесса, Харьков, Днепр, Львов, Полтава, Житомир, Ивано–Франковск, Черкассы, Черновцы, Чернигов, Сумы.

Miloan.ua

1-й кредит до 15 000 - 0,01%!

Макс кредит: до 15 000 грн.

Строк: до 30 дн.

Вік / Возраст: > 18

Карта, паспорт, код

Prosto Money

Деньги под залог авто и недвижимости в Киеве и Львове

Сумма от 50 000 до 20 000 000 грн.

Срок от 3 месяцев до 5 лет

Возможность досрочного погашения и пролонгации

Без переоформления (Вы остаётесь собственником)

Без звонков на работу/родственникам

Одобрение 95% заявок

Территория Киев и область до 35 км, Львов и область до 35 км

Корисні статті з даної тематики