про твої фінанси

Як швидко і дешево перевести гроші з Італії в Україну

На заробітках в сонячній Італії знаходиться більше 700 тис. українців - і це не дивно: високорозвинена європейська країна з м'яким кліматом і відсутністю депортацій через нелегальну трудову діяльність роблять цю країну однією з найбільш привабливих для трудової імміграції. При цьому, так чи інакше перед кожним таким сміливцем постає питання про необхідність переказу зароблених коштів в Україну. Про те, які існують способи переказу, про їх ризики і вартість, розповість Prostobank.ua.


Короткий зміст і посилання по темі

 1. Спосіб 1. Міжнародні системи грошових переказів
 2. Спосіб 2. SWIFT-переказ
 3. Спосіб 3. Пластикові карти
 4. Спосіб 4. Електронні платіжні системи та електронні гаманці: Skrill (раніше -Moneybookers), WebMoney, PayPal
 5. Спосіб 5. Нелегально передати з рейсовим автобусом

Італія стабільно входить в топ-5 країн з надходження грошових переказів в Україну з-за кордону разом з США, Ізраїлем, Росією і Польщею. При цьому, за словами самих заробітчан, найбільш популярним способом перетину їх заробітками кордону з Україною, як і раніше залишається самостійне провезення готівкових євро або нелегальні передачі рейсовими автобусами. Але чи є сенс так ризикувати в століття розвинених технологій? Давайте розберемося і розглянемо найбільш популярні способи міжнародних переказів.

Спосіб 1. Міжнародні системи грошових переказів

Можливо, самий широко відомий спосіб переказу грошей з-за кордону через хорошу репутацію і розгалужену мережу виплат переказів. І ймовірно, найбільш непопулярний у українців. Причина - в високих тарифах на здійснення переказу. Так, в найбільш популярних системах грошових переказів Western Union і MoneyGram за переказ доведеться віддати в середньому 2,5-3,2% від суми.

Тарифи на переказ грошей з карти відправника за системою Western Union за умови отримання платежу готівкою:

 • сума платежу -200 євро, розмір комісії - 6 євро (або 3%)
 • сума платежу -500 євро, розмір комісії - 12,5 євро (або 2,5%)
 • сума платежу -999 євро, розмір комісії - 24,98 євро (або 2,5%)

Тарифи на переказ грошей за системою MoneyGram за умови відправлення і отримання платежу готівкою:

 • сума платежу -200 євро, розмір комісії - 6,5 євро (або 3,25%)
 • сума платежу -500 євро, розмір комісії - 15,5 євро (або 3,1%)
 • сума платежу -999 євро, розмір комісії - 32 євро (або 3,2%)

Зверніть увагу, що розмір комісії залежить не тільки від суми переказу, але і від того, яким способом переказ здійснюється (готівкою, у відділенні банку, з карти / рахунку) і виплачується (готівкою, на карту / рахунок в банку).

Справедливості заради відзначимо, що в останні роки конкуренцію вищезгаданим системам в здійсненні міжнародних переказів склали також системи Intel Express і RIA, тарифи яких нижче. Так, наприклад, система RIA готова здійснити переказ 1100 $ (еквівалент 990 євро) з Італії в Україну за 5 $ комісії (або 0,45% від суми). Однак, ця система «не любить» європейську валюту і переказ доведеться сплатити в доларах США.

Спосіб 2. SWIFT-переказ

Для здійснення переказу за допомогою системи SWIFT і відправник, і одержувач повинні мати відритий рахунок в банку у валюті переказу. Більш детально про такий спосіб переказу Prostobank.ua вже писав тут . Нам залишається лише додати, що такий спосіб підійде в разі, якщо переказу підлягає велика сума (від декількох тисяч євро), а у відправника є можливість відправити гроші легально.

Спосіб 3. Пластикові карти

В наші дні всі легально працевлаштовані іноземці отримують свою заробітну плату (або хоча б її частину) на пластикову карту місцевого банку. А тому найпростішими способами транспортування заробленого через кордон будуть:

 • зняття готівки з карти іноземного банку вже в Україні (на жаль, можливо лише в гривні, а значить, неминучі втрати на курсі обміну)
 • використання сучасних онлайн сервісів грошових переказів (TransferGo, Wise (TransferWise), PaySend та інших)

Саме останній варіант стає все більш популярним в наші дні. І це не дивно, адже для здійснення переказу необхідно лише, щоб у відправника і одержувача були банківські картки, а у першого ще й доступ в інтернет (проте в епоху смартфонів це вже точно не проблема). До того ж здійснити переказ можна у зручний час доби (хоч вночі), не виходячи з дому і майже миттєво. Та й тарифи на такі перекази прямо скажемо демократичні.

Тарифи на переказ грошей за допомогою сервісу TransferGo з Італії в Україну (станом на 22.01.2020)

 • сума платежу -200 євро, сума до отримання - 5 232,01 грн (1 EUR = 26.16003 UAH, курс динамічно змінюється)
 • сума платежу -500 євро, сума до отримання - 13 080,02 грн.

Як бачите, в системі відсутня комісія за переказ грошей, але здійснення виплати переказу отримувачу можливо тільки в нацвалюті і за вказаним в системі курсом на момент здійснення платежу. Справедливості заради, зауважимо, що курс обміну в системі досить лояльний.

Актуальні курси обміну валют в українських банках ви можете подивитися тут .

 

Тарифи на переказ грошей за допомогою сервісу Wise (TransferWise) з Італії в Україну (станом на 22.01.2020)

 • сума платежу -200 євро, сума до отримання - 5 285,18 грн (1 EUR = 27,0910 UAH, курс динамічно змінюється), комісія при переказі з карти складе 4,91 євро
 • сума платежу -500 євро, сума до отримання - 13 230,29 грн. комісія при переказі з карти складе 11,7 євро

Примітно, що навіть при наявності в сервісі комісії за здійснення переказу, сума, яка підлягає виплаті одержувачу, вийшла навіть трохи більше, ніж у варіанті з TransferGo за рахунок більш вигідного обмінного курсу системи.

Тарифи на переказ грошей за допомогою сервісу PaySend з Італії в Україну (станом на 22.01.2020)

 • сума платежу -200 євро, сума до отримання - 5 311,19 грн. (1 EUR = 7566 UAH, курс динамічно змінюється), комісія при переказі з карти складе 1,5 євро
 • сума платежу -500 євро, сума до отримання - 13 338,18 грн. комісія при переказі з карти складе 1,5 євро

Як бачите, останній варіант переказу виявився найбільш вигідним, незважаючи на наявність комісії і не найвищий обмінний курс. Ну а для самих цікавих пропонуємо продовжити дослідження тарифів онлайн сервісів і перевірити їх так само в Money Polo , Azimo (до речі, перші два перекази в цьому сервісі здійснюються без комісії) та інших.

Спосіб 4. Електронні платіжні системи та електронні гаманці: Skrill (раніше -Moneybookers), WebMoney, PayPal

Цей спосіб підійде тим, хто спілкується з комп'ютером «на ти». Для того щоб скористатися ним, відправнику і одержувачу необхідно зареєструватися в обраній системі і відкрити в ній електронний рахунок. Потім відправник поповнює свій рахунок і здійснює переказ на електронний рахунок одержувача. При цьому не варто забувати, що навіть при безкоштовному відкритті рахунку, за кожен етап в русі грошей (поповнення рахунку, переказ коштів, виведення грошей з гаманця) доведеться заплатити комісію. Так що як не крути, даний спосіб переказу не можна назвати найдешевшим. До того ж, необхідно пам'ятати про існуючі обмеження на роботу з зазначеними системами. Наприклад, PayPal до сих пір не дозволяє виводити гроші на рахунки в українських банках.

Спосіб 5. Нелегально передати з рейсовим автобусом

Найбільш старий, дідівський спосіб, при цьому найбільш ризиковий. Однак, беручи до уваги, що офіційно працевлаштуватися в Італії непросто (робочі італійські візи дуже лімітовані), а 90% трудових мігрантів відправляються туди по біометричному паспорту або за робочими візами інших держав, цей спосіб можна вважати цілком робочим для тих із наших співвітчизників, хто з тієї чи іншої причини не може або не хоче відкривати рахунок в банку.

Хочете отримувати повідомлення на ваш email, коли ми опублікуємо нові статті?

також стежити за оновленнями сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

UniGroup

Кредит под залог недвижимости. Срочный выкуп недвижимости

Сумма от 30 000 до 50 000 000 грн. (в любой валюте).

Срок от 1 месяца до 10 лет.

100 л. топлива в подарок каждому клиенту.

Территория Киев, Киевская область до 35 км, Одесса, Харьков, Днепр, Львов, Полтава, Житомир, Ивано–Франковск, Черкассы, Черновцы, Чернигов, Сумы.

Перший автоломбард

Кредит под залог авто от 4,5% в месяц. Автоломбард с правом вождения (без стоянки)

Решение по кредиту в день обращения.

320+ отделений автоломбардов в 115 городах Украины.

Без справки о доходах и переоформления машины.

Сумма кредита от 15 000 грн. до 499 999 грн.

Срок кредитования до 36 месяцев.

Miloan.ua

1-й кредит до 15 000 - 0,01%!

Макс кредит: до 20 000 грн.

Строк: до 30 дн.

Вік / Возраст: > 18

Карта, паспорт, код

Корисні статті з даної тематики