про твої фінанси

Перекази з США в Україну: шість найбільш популярних способів

За даними Нацбанку обсяг приватних грошових переказів з США в Україну в 2017 році склав 370 млн. доларів, а тільки за перший квартал 2018 року - досяг 192 млн. доларів. Кількість транзакцій з кожним роком має тенденцію до зростання. І перед кожним відправником грошей постає питання: який спосіб переказу найбільш безпечний і економний? - відповідь шукав Prostobank.ua

Короткий зміст і посилання по темі

  1. Переказ за допомогою міжнародних систем грошових переказів
  2. SWIFT-переказ
  3. Переказ з картки на картку за допомогою спеціальних онлайн сервісів
  4. Тарифи на переказ за допомогою он-лайн сервісів станом на серпень-2018
  5. Взаємозалік
  6. Переказ за допомогою е-гаманців
  7. Переказ грошей за допомогою кур'єрських і поштових служб
Відео по темі

Loading...

Вибір способу переказу залежить від того, чи буде переказ здійснюватися регулярно (наприклад, в разі, коли відправник щомісяця відправляє частину заробітку) або разово, а також від суми самого переказу.

Переказ за допомогою міжнародних систем грошових переказів

Найбільш простий і перевірений часом спосіб - скористатися послугами міжнародних систем грошових переказів. Всупереч розхожій думці про те, що це один з найдорожчих способів переказу, оператори цього ринку не стояли на місці і підготували нові тарифні пропозиції в залежності від способу оплати комісії за переказ, що в підсумку дозволило опустити тариф аж до 3 $ за переказ в розмірі 990 $.

Найбільш популярні і відомі компанії на цьому ринку - Western Union і MoneyGram. Менш відома в Україні, але від того не менш надійна і зручна - система RIA. До речі, це третя компанія в світі за обсягом вироблених платежів, а в Україні вона співпрацює з ПриватБанком, Універсал Банком, Південним, банком КРЕДИТ ДНІПРО, Ощадбанком та іншими)

Prostobank.ua вивчив тарифи на переказ найбільш популярних сум у разі виплати їх готівкою одержувачу станом на серпень-2018

Система переказів

Метод переказу

Сума переказу

1 000$

3 000$

5 000$

Western Union

з рахунку в банку

13$

16$

35$

оплата з карти

49$

150$

165$

оплата через агента (pay in- store)

10$

30$

50$

MoneyGram

з рахунку в банку

12,99$

15,99$

34,99$

оплата з карти

48,99$

153$

255$

оплата готівкою через агента

23$

90$

150$

RIA

при переказі з рахунку в банку (максимальна сума переказу - 1900 $)

3$

не здійснюються

при переказі з кредитної картки (максимальна сума переказу - 1900 $)

7$

не здійснюються

при переказі з дебетової картки (максимальна сума переказу - 1900 $)

5$

не здійснюються

оплата готівкою (максимальна сума переказу - 990 $)

9$ (для суми 990 $)

не здійснюються

Як бачите, тарифи системи RIA найбільш вигідні, однак треба пам'ятати про існуючі ліміти на перекази (до 1900 $), в той час як у Western Union максимальна сума переказу становить 5 тисяч доларів США, а у MoneyGram - 6 тисяч.

SWIFT-переказ

Втім, якщо сума вашого грошового переказу перевищує 1-2 тисячі доларів, варто задуматися про інший перевірений способі - SWIFT-переказ. Система SWIFT - це міжнародна система банківських платежів. Для здійснення переказу з її допомогою відправнику і одержувачу необхідно відкрити рахунки в банках у валюті переказу (в нашому випадку - долари США). Одержувач в Україні повинен повідомити відправнику в США свої банківські реквізити для такого переказу: найменування банку-одержувача, SWIFT-код банку-одержувача; номер рахунку одержувача і ім'я одержувача.

Вартість послуги переказу за системою SWIFT індивідуальна в кожному банку, але в середньому становить фіксовану незалежно від суми відправлення суму - 30-40 $. Таким чином, цей спосіб переказу вигідний при відправці великих сум (від 2 тис. доларів і вище), при цьому швидкість платежу трохи нижче - від 2 банківських днів.

Переказ з картки на картку за допомогою спеціальних онлайн сервісів

Третій спосіб переказу, що набирає популярність, - переказ з карти на карту за допомогою спеціальних он-лайн сервісів або мобільних додатків. З точки зору зручності і швидкості цьому способу просто немає рівних. Єдина вимога - наявність у відправника і одержувача пластикових карт. Однак конвертації в гривню в даному випадку не уникнути.

Тарифи на переказ за допомогою он-лайн сервісів станом на серпень-2018

Сума переказу

Комісія за переказ

TransferWise

(Курс за станом на 30.07.2018 склав 26,7375 грн. / Дол.)

PAYSEND

(Курс за станом на 30.07.2018 склав 26,5886 грн. / Дол.)

500$

13,19$, на рахунок одержувача надійде 13 016,08 грн.

2$, на рахунок одержувача надійде 13 241,13грн

1 000$

25,40$  на рахунок одержувача надійде 26 058,37 грн.

Максимальна сума платежу без надання додаткових документів – 566,11$

3 000$

74,25$  на на рахунок одержувача надійде 78 227,24 грн.

5 000$

123,10$  на рахунок одержувача надійде 130 396,11 грн.

Як бачите, при переказах на невеликі суми (до 1 тис.доларів США) цей спосіб можна порівняти з тарифами у міжнародних системах грошових переказів, описаними вище. Перевага його в тому, що для отримання переказу отримувачу не доведеться вирушати в банк, а також в декларованій швидкості переказу (миттєво).

Якщо ж з тих чи інших причин перераховані вище способи переказу грошей з США в Україну вам не підходять, є й інші.

Взаємозалік

Один з них - взаємозалік. Це варіант, коли фізично гроші кордонів не перетинають. Відправник з США знаходить в Україні людину із зустрічними потребами: відправити переказ з США. В цьому випадку можна зробити взаємозалік платежів за договірною ціною (світова практика - не менше 2% від суми). Однак крім можливих ризиків в цьому випадку треба врахувати складність пошуку варіанту заліку зі збігом сум, а головне - регіону, де знаходяться сторони взаємозаліку.

Переказ за допомогою е-гаманців

Ще один досить популярний спосіб - переказ за допомогою е-гаманців. Найбільш відомі серед них PayPal, Skrill та Payoneer. Зрозуміло, в даному випадку обом сторонам переказу необхідно зареєструватися в обраній системі і відкрити в ній електронний рахунок, потім відправник може поповнити свій рахунок і перевести електронні гроші на рахунок одержувача.

При цьому найбільш ліберальні умови надає сервіс Skrill, а у його конкурентів є певні обмеження. Так, PayPal не дозволяє виводити гроші на рахунки, відкриті в українських банках, а Payoneer вимагає замовляти карту з США. Відкриття рахунку в Skrill буде безкоштовним, поповнення обійдеться в 0-3% в залежності від обраного способу, відправка грошових коштів буде коштувати 1,45% (але не менше 0,57 $), а за виведення коштів з гаманця доведеться заплатити 6,22 $ при виведенні за допомогою SWIFT або - 7-7,5% при виведенні на карту. Як бачите, такий спосіб переказу не можна назвати дешевим. У самому економному варіанті (поповнення рахунку відправника та виведення коштів з рахунку одержувача через систему SWIFT) вся операція обійдеться в 1,45% від суми переказу плюс 6,22 $, що при перекладі на суму 1000 $ спричинить за собою витрати в розмірі 20, 72 $.

Переказ грошей за допомогою кур'єрських і поштових служб

Ну, і ще один спосіб переказу, вивчений Prostobank.ua, переказ грошей за допомогою кур'єрських і поштових служб. Наприклад, одна з таких компаній – «MEEST», створена українською діаспорою в Канаді, пропонує здійснювати грошові перекази з 5 американських штатів в Україну. Родзинка пропозиції в тому, що отримати переказ можна як в банках України (без відкриття рахунку), так і з посильним на руки - в цьому випадку умови конфіденційності переказу найвищі, адже банки в процесі переказу взагалі не задіюються.

Так, тарифи на перекази з допомогою компанії MEEST станом на 30.07.2018 такі:

Штат відправника

Тариф на переказ

500$

1 000$

Більш 1 000$

Вашингтон

15$

25$

2%

Іллінойс

15$

20$

Нью-Джерсі

12$

20$

Орегон

15$

25$

Огайо

15$

25$

У разі, якщо переказ повинен доставити посильний, до зазначеного тарифу необхідно додати 15 $, якщо сума переказу не перевищує 1,5 тис.доларів США, або 1%, якщо сума більше.

Наостанок зауважимо, що існують і інші способи перевести гроші з США одержувачу в Україні: наприклад, можна придбати криптовалюту, а потім перевести її на рахунок одержувача, або можна відкрити банківську карту в США, поповнити її і передати одержувачу в Україні для подальших розрахунків. Крім того, у міру розвитку фінансових онлайн-сервісів їх перелік і можливості теж будуть зростати.

Хочете отримувати повідомлення на ваш email, коли ми опублікуємо нові статті?

також стежити за оновленнями сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber TelegramГорячие предложения

UniGroup

Кредит под 1,5% в месяц. Под авто, квартиру, дом, нежилое помещение

Сумма: от 30 000 до 15 000 000 грн.

Срок: от 1 месяца до 10 лет

Без выписки и перерегистрации

Киев, Киевская обл. до 60 км

Страховая группа ТАС

Электронный полис «автогражданки»

Оплата и получение – не выходя из дома

Регистрация договора в базе МТСБУ онлайн

Исключено мошенничество со стороны продавца

Дешевле бумажных полисов

Корисні статті з даної тематики© 2015–2020

ТОВ «Простобанк Консалтинг»

Код ЄДРПОУ: 35454764

Адреса і телефон «Простобанк Консалтинг»

Email: info@prostobank.com