З Білорусі з любов'ю: як перевести гроші з Білорусі в Україну в 2018 році - 15.08.2018

Обсяг приватних грошових переказів з Білорусі в Україну не такий великий, як з Росії та Польщі. Проте, напрямок популярний, а вибір способів переказів зазнав істотних скорочень в зв'язку з забороною російських платіжних систем в Україні. Які способи переказу краще, і у скільки обійдеться перерахування грошей - дізнавався Prostobank.ua // 15.08.2018

Територіальна близькість Білорусі та України робить вибір на користь фізичного переміщення грошових коштів через кордон найбільш виправданим. Проте, іноді у відправника і одержувача немає можливості відправитися в подорож до сусідньої країни, а іноді сума перевезених коштів перевищує допустимі за законом ліміти. В такому випадку на допомогу прийдуть наступні варіанти переказів з Білорусі в Україну.

Переказ з картки на картку

Стрімко набирають популярність перекази з карти на карту, вони мають незаперечні переваги у вигляді зручності (можна здійснити не виходячи з дому, навіть з додатка в смартфоні) і швидкість (миттєво). Однак для їх здійснення необхідно, щоб у обох сторін переказу були діючі пластикові картки платіжних систем Visa або MasterCard з підтримкою технології 3D-Secure.

Здійснити переказ можна як через сайти банків-емітентів карти (наприклад, через сайт МТБанку, Белінвестбанку або Альфа-банку), так і через спеціалізовані фінансові послуги. У першому випадку тариф складе в середньому 1,5% від суми переказу (мінімум 4 біл.руб, 2USD / EUR, 120 рос.руб.) За одну транзакцію можна перевести не більше еквівалента 1-1,5 тисячі біл.руб.

У другому (переказ з допомогою фінансових сервісів) тарифи можуть істотно відрізнятися. Так, у найбільш популярного з них - TransferWise - комісія залежить від суми переказу. Наприклад, при переказі з Білорусі в Україну 500 $ комісія складе 13,19 $ (або 2,6%) при цьому виплата переказу здійснюється тільки в гривнях, а курс станом на 09.08.2018 склав 27,15 грн.дол. (Для довідки: середній банківський курс купівлі на цю дату 26,94 грн.дол) На карту одержувача надійде 13 216,89 грн. максимальна сума переказу - еквівалент 1 200 000 грн. (Близько 44,5 тис.дол США)

Міжнародні системи грошових переказів

Йдеться про системи Western Union, MoneyGram та RIA. Після заборони російських платіжних систем в Україні до послуг з переказу грошей з Білорусі в Україну у вас є три системі грошових переказів.

Тариф на переказ 500 доларів США з Білорусі в Україну в серпні-2018 (в разі внесення переказу і виплати його готівкою)

Система грошових переказів

Тариф

Western Union

3% від суми переказу (або 15 $).

У разі нетермінового переказу "12 годин" -2% (або 10 $)

MoneyGram

32$

RIA

9$

Банківський переказ за допомогою міжнародної системи SWIFT

Це звичайний банківський переказ з рахунку на рахунок за допомогою системи міжнародних грошових платежів під назвою SWIFT. Безумовна перевага цього способу - повна фінансова прозорість, а значить, відсутність будь-яких обмежень на суму переказу. З недоліків - відносно невисока швидкість - в середньому 3 банківських дні. Вартість послуги варіюється в залежності від банку, але, як правило, становить фіксовану суму в розмірі 20-40 $. Від обох сторін переказу вимагається наявність відкритих банківських рахунків у валюті переказу.

Поштовий переказ

Белпочта теж готова надати свої послуги з переказу грошей з Білорусі в Україну. Однак, її послуги складно назвати недорогими - тариф на електронний поштовий переказ в іноземній валюті в Україну становить 8%. При цьому швидкість переказу теж неконкурентна - 2 робочих дні. Зате цей спосіб підійде тим одержувачам, які живуть в глибинці, де немає банківських відділень, а є тільки поштові.

Інші способи

Для тих, хто володіє комп'ютером і фінансовими знаннями, цікавим способом розрахунків може стати також платіж через електронні гаманці: наприклад, Payeer, Advanced Cash, Skrill та інші. При цьому не треба забувати, що в деяких з них може бути присутнім плата за відкриття і поповнення рахунку, сам переказ і виведення коштів, а також конвертацію, якщо вона необхідна.

Для азартних людей підійде варіант придбання криптовалюти на одній з численних бірж з подальшою передачею валюти одержувачу в Україні. Однак в цьому випадку треба пам'ятати про волатльності курсів криптовалют і ризики з ними пов'язаними.

Швидкий пошук


Горячие предложения

Кредиты на карту

более 30 онлайн-сервисов!

Ставка - от 0.01%

Срок - до 180 дней

Сумма - до 20 000 грн.

Документы - паспорт и код

кредиты на карту

первый кредит до 5000 грн. под 0%

Сумма: до 10 000 грн.

Cрок: до 30 дней

Возраст: от 18 до 65 лет

Документы: карта, паспорт и ИНН