про твої фінанси

З Білорусі з любов'ю: як перевести гроші з Білорусі в Україну

Обсяг приватних грошових переказів з Білорусі в Україну не такий великий, як з Росії та Польщі. Проте, напрямок популярний, а вибір способів переказів зазнав істотних скорочень в зв'язку з забороною російських платіжних систем в Україні. Які способи переказу краще, і у скільки обійдеться перерахування грошей - дізнавався Prostobank.ua


Короткий зміст і посилання по темі

  1. Переказ з картки на картку
  2. Міжнародні системи грошових переказів
  3. Банківський переказ за допомогою міжнародної системи SWIFT
  4. Поштовий переказ
  5. Інші способи
  6. Актуальний курс білоруського рубля

Територіальна близькість Білорусі та України робить вибір на користь фізичного переміщення грошових коштів через кордон найбільш виправданим. Проте, іноді у відправника і одержувача немає можливості відправитися в подорож до сусідньої країни, а іноді сума перевезених коштів перевищує допустимі за законом ліміти. В такому випадку на допомогу прийдуть наступні варіанти переказів з Білорусі в Україну.

Переказ з картки на картку

Стрімко набирають популярність перекази з карти на карту, вони мають незаперечні переваги у вигляді зручності (можна здійснити не виходячи з дому, навіть з додатка в смартфоні) і швидкість (миттєво). Однак для їх здійснення необхідно, щоб у обох сторін переказу були діючі пластикові картки платіжних систем Visa або MasterCard з підтримкою технології 3D-Secure.

Здійснити переказ можна як через сайти банків-емітентів карти (наприклад, через сайт МТБанку, Белінвестбанку або Альфа-банку), так і через спеціалізовані фінансові послуги. У першому випадку тариф складе в середньому 1,5% від суми переказу (мінімум 4 біл.руб, 2USD / EUR, 120 рос.руб.) За одну транзакцію можна перевести не більше еквівалента 1-1,5 тисячі біл.руб.

У другому (переказ з допомогою фінансових сервісів) тарифи можуть істотно відрізнятися. Так, у найбільш популярного з них - TransferWise - комісія залежить від суми переказу. Наприклад, при переказі з Білорусі в Україну 500 $ комісія складе 17,69 $ (або 3,5%) при цьому виплата переказу здійснюється тільки в гривнях, а курс станом на 21.09.2020р. склав 28,2213 грн. за дол. (Для довідки: середній банківський курс купівлі на цю дату 28,03 грн./дол) На карту одержувача надійде 13 216,89 грн., а строк переказу складе 1 добу.

Міжнародні системи грошових переказів

Йдеться про системи Western Union, MoneyGram та RIA. Після заборони російських платіжних систем в Україні до послуг з переказу грошей з Білорусі в Україну у вас є три системі грошових переказів.

Тариф на переказ 500 доларів США з Білорусі в Україну в серпні-2018 (в разі внесення переказу і виплати його готівкою)

Система грошових переказів

Тариф

Western Union

3% від суми переказу (або 15 $).

У разі нетермінового переказу "12 годин" -2% (або 10 $)

MoneyGram

32$

RIA

7$ за максимальної суми переказу 495$

Банківський переказ за допомогою міжнародної системи SWIFT

Це звичайний банківський переказ з рахунку на рахунок за допомогою системи міжнародних грошових платежів під назвою SWIFT. Безумовна перевага цього способу - повна фінансова прозорість, а значить, відсутність будь-яких обмежень на суму переказу. З недоліків - відносно невисока швидкість - в середньому 3 банківських дні. Вартість послуги варіюється в залежності від банку, але, як правило, становить фіксовану суму в розмірі 20-40 $. Від обох сторін переказу вимагається наявність відкритих банківських рахунків у валюті переказу.

Поштовий переказ

Белпочта теж готова надати свої послуги з переказу грошей з Білорусі в Україну. Однак, її послуги складно назвати недорогими - тариф на електронний поштовий переказ в іноземній валюті в Україну становить 8%. При цьому швидкість переказу теж неконкурентна - 2 робочих дні. Зате цей спосіб підійде тим одержувачам, які живуть в глибинці, де немає банківських відділень, а є тільки поштові.

Інші способи

Для тих, хто володіє комп'ютером і фінансовими знаннями, цікавим способом розрахунків може стати також платіж через електронні гаманці: наприклад, Payeer, Advanced Cash, Skrill та інші. При цьому не треба забувати, що в деяких з них може бути присутнім плата за відкриття і поповнення рахунку, сам переказ і виведення коштів, а також конвертацію, якщо вона необхідна.

Для азартних людей підійде варіант придбання криптовалюти на одній з численних бірж з подальшою передачею валюти одержувачу в Україні. Однак в цьому випадку треба пам'ятати про волатльності курсів криптовалют і ризики з ними пов'язаними.

Хочете отримувати повідомлення на ваш email, коли ми опублікуємо нові статті?

також стежити за оновленнями сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

UniGroup

Кредит під 1,5% на місяць. Під авто, квартиру, будинок, нежитлове приміщення

Кредит: 30 000 - 15 000 000 грн.

Термін: від 1 місяця до 10 років

Без виписки і перереєстрації

Київ, Київська область, Одеса, Харків, Дніпро, Львів, Полтава, Житомир, Івано-Франківськ

Агропросперіс Банк

Вигідні депозити

Депозит "Класичний+"

Cтавка – 9,5% річних у гривні

+0,25% при сумі від 100 000 грн.

Термін – 12 місяців

Виплата відсотків – в кінці строку

Мінімальна сума вкладу – 15 000 грн.

м. Київ, Вінниця

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Страхова компанія VUSO

КАСКО АНТИСТРЕС від VUSO

☑️Пакети: Базовий – покриття на Угон та ДТП за 1,99%, Стандарт - повне покриття, Преміум - повне КАСКО з преміум-опціями

☑️Технічна допомога в кожному пакеті

☑️Гарантія виплат до 7 днів

☑️Виплати без довідок з поліції та без візиту в страхову компанію

☑️Діє на території України та за кордоном

Корисні статті з даної тематики