про твої фінанси

Домашня бухгалтерія: програми і сайти

У цьому блозі я хочу розглянути системи фінансового менеджменту для Windows. Мотивацією до написання цього матеріалу послужили неодноразові питання по цій темі, як з боку колег, так і людей, які читали попередні огляди онлайн сервісів.


Короткий зміст і посилання по темі

 1. Домашня бухгалтерія
 2. Family 10Pro
 3. Домашні фінанси (Домашня Редакція)
 4. Разом

Хочеться відзначити, що до цього огляду я підійшов вже як більш компетентна в темі систем фінансового менеджменту людина, і можу точно відповісти, якими можливостями повинна володіти програма, щоб вона покрила всі мої потреби контролю над особистими фінансами. Тому я вирішив виробити певну методику тестування, про яку ви можете почитати нижче. Отже, які основні системи фінансового менеджменту для Windows, в чому їх сильні та слабкі сторони?

Домашня бухгалтерія

Натрапивши на сайт компанії, яка займається розробкою цього продукту, я очікував побачити найпотужнішу програму. Чи жарт: перша версія "Домашньої бухгалтерії" вийшла в далекому 1998 році. Ясна річ, за цей час можна було отримати великий досвід в цій темі і випустити продукт відточений до ідеалу. Давайте розбиратися, як йдуть справи насправді.

Простота використання

Програма порадувала продуманістю інтерфейсу. Винос основних пунктів в закладки - як по мені, ідеальне рішення. Даний підхід до організації робочого простору я спостерігав неодноразово в різних сервісах, і у всіх випадках це було виправдано.

Пророблене юзабіліті простежується в різних дрібницях. Наприклад, ви додаєте інформацію по операції і розумієте, що у вас немає необхідної категорії для цього типу операції. Вам не потрібно закривати вікно, а можна відразу в ньому додати нову категорію і продовжити заповнення інших полів.

Майже у всіх вікнах доступна кнопка переходу до довідкової інформації з тої чи іншої дії. Тому навіть якщо виникають якісь проблеми з розумінням, один клік - і ви зможете швиденько отримати довідку з питання, що цікавить.

Що стосується дизайну, то я є прихильником мінімалізму в цьому питанні, тому якась аскетичність інтерфейсу мені навіть дуже сподобалася. Враховуючи, що ніяких питань про те, як працює та або інша функція, по ходу використання не виникало, ставлю заслужену п'ятірку.

Оцінка: 5

Аналітика

Звіти в системі, розділені на п'ять груп:

 • звіт витрат і доходів;
 • звіти витрат і доходів, згруповані по датам;
 • звіт залишків на рахунках;
 • планування витрат і доходів;
 • динаміка курсу валюти.

Кожен з них можна фільтрувати за різними параметрами. Відповідно, це дозволяє при різних варіантах перемикачів отримувати досить велику кількість різноманітних звітів.

Звіт також можна візуалізувати у вигляді графіків. При цьому є кілька типів діаграм: кругова, лінійна й у вигляді гістограми. У свою чергу, зображення діаграми дуже добре кастомізіруєтся, його можна обертати, нахиляти, масштабувати навіть змінити шрифт, в якому хочете відобразити інформацію. Я не знаю, наскільки це корисно, але, думаю, не зайвим буде. :)

Що мені не сподобалося, так це деяка насиченість інтерфейсу в цьому вікні, що збиває з пантелику.

Оцінка: 4 

Архівування та безпека

У системі передбачена функція резервного копіювання. У разі збою і втрати даних, інформація про ваші рахунки та операції може бути відновлена з цих копій. Цю функцію можна налаштувати, вказавши місце, де будуть зберігатися копії і в які дні її створювати.

У програмі є гнучка система конвертації даних, яка дозволяє експортувати будь-яку інформацію у формати сторонніх додатків (близько 20 форматів). При цьому імпорт цих даних назад не передбачений.

Програма "Домашня бухгалтерія" є багатокористувацькою. Це означає, що її можуть паралельно використовувати різні люди, - створювати свої рахунки і вести особистий облік з можливістю обмежувати доступ до цих даних паролем.

Оцінка: 5

Персональні інвестиції

У цьому продукті відсутні будь-які інструменти, що спрощують роботу з персональними інвестиціями.

Оцінка: 0

Документація і підтримка

Документація інтегрована в систему. Що стосується підтримки, то для користувачів доступний форум http://www.keepsoft.ru/forum/ , а також класичні методи підтримки зв'язку, такі як Email. Проаналізувавши форум, прийшов до висновку, що підтримка непогано справляється зі своїм завданням: у більшості постів час відповіді близько години.

Оцінка: 4

Підсумкова оцінка: 18 з 25

Family 12Pro

Простота використання

Інтерфейс Family 12 Pro розділений на 5 частин:

 • швидкі посилання,
 • основне меню програми,
 • панель завдань,
 • робоча область,
 • інформація про поточний капітал.

Як і з програмою "Домашня бухгалтерія", з Family у мене не виникало жодних проблем в роботі. Все зрозуміло на інтуїтивному рівні. При виникненні якихось нюансів завжди можна звернутися до документації. У кожному розділі, в кожному віконці є посилання "Потрібна допомога", при переході на яку вам буде надана якісна довідка з скріншотом про поточний розділ. Є можливість роздрукувати і зберегти документацію в окремий html файл для перегляду в браузері.

При першому заході в програму ліворуч є посилання на сторінку "З чого почати роботу". Це сторінка з базовою інформацією про продукт, яка дозволить швидко ввійти в курс справи.

Окремо хочеться подякувати за дизайн продукту, він продуманий, яскравий, і з ним просто приємно працювати. Так, мінімалізму, про який я писав, тут не видно, але все гармонійно і в міру.

Оцінка: 5

Аналітика

У даній програмі передбачено 30 звітів (у молодших версіях, наприклад, Standart, їх менше), серед яких 10 графічних інтерактивних звітів і 20 текстових. Звіти можна друкувати, зберігати в html форматі.

У версії Pro звітність настільки на високому рівні, що може, як мені здається, відповісти практично на будь-яке питання по вашому фінансовому стану. Кілька прикладів звітів: Мій дохід у день, Зміна капіталу по днях, Як змінювалася ціна на продукти і т.д.

Візуальне представлення інформації не збиває з пантелику як це було в програмі "Домашня бухгалтерія", а зовсім навпаки.

Оцінка: 5

Архівування та безпека

Family - це багатокористувацький продукт. Це означає, що в ньому може працювати як ціла родина, так і один чоловік. Причому можна повністю розмежовувати права. За допомогою програми ви можете керувати списком користувачів: додавати, видаляти. Якщо захочете, вхід можна дозволити тільки за паролем.

Що із себе представляє розмежування прав? Це означає, що ви можете заборонити або дозволити керувати певними рахунками конкретним користувачам. Для прикладу: ви бажаєте додавати записи про витрати, при цьому дозволити вашій дружині тільки переглядати звіти. Можете відкрити для загального доступу один рахунок, а всі інші приховувати.

У програмі також передбачена можливість імпортувати та експортувати дані по рахунках. Можливі формати: FamilyMobile (*.fmd), Excel (*.xls), QIF-файл (*.qif).

Програма Family є за замовчуванням Portable (переноситься). Це означає, що її не потрібно перевстановлюти, якщо ви, наприклад, перевстановили операційну систему або хочете запустити її на іншому комп'ютері.

У програмі також передбачено створення бекапів на кожен день. У разі будь-яких збоїв можна відновити їх, скориставшись цією копією.

Оцінка: 5

Персональні інвестиції

Програма дозволяє вести облік також своїх інвестицій. Для цього спеціально створені "інвестиційні рахунки": депозити, акції, ПІФи і дорогоцінні метали. Переваги створення таких рахунків через програму в тому, що вона щодня оновлює котирування по тому або іншому виду інвестиції. Наприклад, ви купили акції якогось пайового фонду. При цьому програма буде перераховувати вартість ПІФу, виходячи з поточних котирувань на сьогоднішній день, інформуючи вас про збільшення або зменшення їх вартості. Аналогічна ситуація з акціями і золотом, оновлюється і перераховується автоматично.

Додавання депозиту теж не викликає жодних питань. Після зазначення всіх даних по депозиту: процентної ставки, типу депозиту (класичний або з капіталізацією), дати, ви побачите повністю прорахований депозит до закінчення термінів із зазначенням суми на кожен місяць вашого вкладу.

Family - єдина програма в огляді, яка надає функціональність для роботи з інвестиціями. Однозначно п'ятірка.

Оцінка: 5

Документація і підтримка

Компанія Sanuel, яка і займається розробкою цього продукту, налагодила ідеальний комунікаційний канал з користувачами. Для цього був запущений ряд сайтів:

Крім усього іншого, ви можете отримати якісну довідку, написавши на пошту, а в екстрених ситуаціях, задати питання онлайн консультанту.

Оцінка: 5

Підсумкова оцінка: 25 з 25

Домашні фінанси (Домашня Редакція)

Простота використання

Погодитися з твердженням розробників, що їх інтерфейс гармонійний, продуманий і зрозумілий, я не можу. При першому заході виник ступор. Відразу закралася думка, що це якась архіскладна програма, в якій неможливо розібратися. Я б не був такий критичний, але проаналізувавши низку сервісів і вже інших standalone додатків, я можу точно стверджувати, що можна зробити набагато юзабельніше.

Безперечно, програма дуже функціональна, але це її і ахіллесова п'ята. У ній відразу ось так не розібратись, потрібно витратити на це достатньо часу.

Оцінка: 3

Аналітика

У цій програмі звіти будуються на базі Excel і макросів. Як на мене, це велика вада цієї системи. Прив'язка до сторонньої програми для вирішення такого важливого завдання як побудова звітів - взагалі не практична. Звичайно, пакет MicrosoftOffice дуже популярний серед користувачів, але хто може гарантувати, що він буде встановлений на комп'ютері? 

Шаблони будуються за заздалегідь підготовленими шаблонами, створеним в Excel. На момент тестування, їх було всього 7 штук. При бажанні ви можете створювати свої звіти, якщо у вас буде достатньо знань у Excel.

Оцінка: 3

Архівування та безпека

Як і в інших продуктах цього огляду, в "Домашні фінанси" є система резервного копіювання даних, які за потреби можна відновити. Можна обмежити доступ до програми за паролем.

У програмі є можливість керувати базами даних. База даних - це набір рахунків, категорій, інформацій за вашими операціями і т.д., тобто певна структура. Виходить, можна створювати скільки завгодно цих структур. Я намагався уявити ситуацію, в якій мені як пересічному користувачеві, що бажає контролювати свої фінанси, знадобиться ця функція. Прийшов до висновку, що це якась сумнівна функція, яка, можливо, і комусь знадобиться, але вже точно не буде масово використовуватися. Враховуючи, що є ряд інших, більш важливих проблем, юзабіліті наприклад, в першу чергу варто їх вирішувати.

Мінусом є те, що програма не багатокористувацька.

Оцінка: 4

Персональні інвестиції

У цьому продукті відсутні будь-які інструменти, що спрощують роботу з персональними інвестиціями.

Оцінка: 0

Документація і підтримка

Ви можете завантажити програму з документацією або скористатися онлайн-довідкою. Також доступний форум: http://debate.lab-1m.ru/index.php . Проаналізувати якість і швидкість відповідей не вдалося, оскільки на момент написання статті форум був закритий на технічне обслуговування.

У цій ситуації можна звернутися в службу підтримки безпосередньо, але для цього потрібно зареєструватися. Не бачу в цьому кроці якихось серйозних переваг.

Оцінка: 3

Підсумкова оцінка: 13 із 25

Зведена таблиця:

Методика тестування

Кожен продукт оцінювався за найбільш важливими критеріями даного типу програм.

 1. Простота використання - програма повинна мати інтуїтивно зрозумілий інтерфейс і надавати користувачеві базові функції даного типу програм.
 2. Аналітика - повинна дозволяти будувати звіти за фінансовими операціями. Візуальне уявлення, якість звітів і їх кількість грає важливу роль в ухваленні рішень в плануванні бюджету, а також інвестуванні. З цієї причини цей критерій оцінювався найбільш скрупульозно.
 3. Архівування та безпека - дозволяє створювати резервні копії даних, захищати їх від доступу інших людей, імпортувати/експортувати в інші популярні формати.
 4. Персональні інвестиції - надає користувачеві інвестиційні інструменти, що дозволяють спростити аналіз і відстеження ефективності вкладень.
 5. Документація та підтримка - програма повинна мати документацію, яка максимально повно висвітлює всі аспекти роботи з програмою та її можливостями. Також для користувачів має бути налагоджений комунікаційний канал з технічною підтримкою для вирішення питань.

За кожним критерієм програма отримувала оцінку за  5-ти бальною шкалою. Сума всіх оцінок формувала загальний бал, виходячи з якого будувався рейтинг розглянутих в огляді продуктів.

Разом

Для мене явним фаворитом бачиться продукт компанії Sanuel Family 10 Pro. Після використання trial-версії, купив собі ліцензію, і тепер є повноправним користувачем.

На питання: а що краще використовувати - інтернет-сервіс або standalone додаток однозначно відповісти складно. Зараз я бачу тільки одну істотна відмінність між цими двома групами інструментів. Для програм - це захищеність конфіденційних даних від можливого перегляду сторонніми особами. У онлайн-сервісах ніхто вам це гарантувати не зможе (що б не писали розробники сервісу), так як вся база за операціями міститься на сторонньому сервері.

Для когось каменем спотикання може стати вартість ліцензії. На противагу цьому, інтернет може запропонувати ряд безкоштовних сервісів з достатньою функціональністю і приємним інтерфейсом.

Загального рецепта тут немає і бути не може. Головне тут - це усвідомлення потреби контролю за своїми кровними, а вже на питання, за допомогою чого вести цей контроль, відповість час і ваше бажання розібратися в цій темі.

Сподіваюся, що моє маленьке дослідження допоможе вам прийняти рішення в питанні вибору найбільш зручного і функціонального інструменту.

Хочете отримувати повідомлення на ваш email, коли ми опублікуємо нові статті?

також стежити за оновленнями сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

UniGroup

Кредит под залог недвижимости. Срочный выкуп недвижимости

Сумма от 30 000 до 50 000 000 грн. (в любой валюте).

Срок от 1 месяца до 10 лет.

100 л. топлива в подарок каждому клиенту.

Территория Киев, Киевская область до 35 км, Одесса, Харьков, Днепр, Львов, Полтава, Житомир, Ивано–Франковск, Черкассы, Черновцы, Чернигов, Сумы.

Агропросперіс Банк

Депозит Новорічна пропозиція в Агропросперіс Банку

Акційний депозит

11,75% у гривні та 3% у дол. США на 9 місяців.

Тільки до 31.01.2022.

Вклади від 1000 грн або 100 дол. США.

Банк із 100% іноземним капіталом (США та Європа)

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Chatex

Криптобанк Chatex международные переводы в Телеграмм

Храни сбережения в цифровом долларе USDT TRC-20.

Выводи на сторонние кошельки всего за 0.5 USDT.

Мгновенные переводы ваших активов по всему миру.

Комиссия на покупку и переводы внутри системы — 0%

Корисні статті з даної тематики