про твої фінанси

Продаємо євро монети: три способи збути "залізну" інвалюту

Євро монети, євро центи і центи доларів США здати в українських банках не так просто: фінустанови, що готові їх купити, доведеться ще пошукати. Які банки в Україні приймають залізну інвалюту, а також які ще існують способи збуту таких грошей - дізнавався Bankchart.com.ua


Короткий зміст і посилання по темі

  1. Спосіб перший: здати монети в комерційному банку
  2. Спосіб другий: продаж за оголошенням
  3. Спосіб третій: самостійний пошук покупця
  4. Що робити з готівкою монетами іноземної валюти в Україні? Думка експерта
  5. На закінчення

Спосіб перший: здати монети в комерційному банку

Продати євро монети банку не так просто, як може здатися на перший погляд. За дослідженням компанії «Простобанк Консалтинг» на травень 2022 року євро монети приймають лише в одному банку з числа 15-ти найбільших за розміром активів роздрібних банків - в Першому Українському Міжнародному банку. При цьому мінімальний номінал, можливий до продажу - 1 євро або 1 долар США.

За словами банківських співробітників, невелика кількість банків, які купують у населення євро монети, пояснюється складністю процесу. «Робота з розмінними монетами іноземних валют є для банків економічно недоцільною, з урахуванням значних витрат на їх інкасацію, тому всі операції з готівковою валютою проводяться в паперових грошах, а «залишок» конвертується банком в гривню за діючим курсом» - коментує ситуацію Олег Курінний, директор казначейства Банку Кредит Дніпро.

З цих причин обміняти іноземну валюту в монетах менше 1 євро / долара можна лише у неофіційних мінял.

Євро центи і центи доларів США здати офіційно в банк в Україні неможливо: жоден комерційний банк не надає такої послуги.

За словами експерта, головна причина цього - потреба збуту, яка стає додатковим джерелом витрат для банку: потрібне вивезення готівки монет за кордон в разі неможливості реалізувати монети всередині країни і при накопиченні істотних сум в касових центрах. При цьому дохідна частина роботи з монетами викликає сумніви у фахівців.

У порівнянні з обміном інвалютних монет, українські монети в набагато більш виграшному становищі. По-перше, банки теоретично зацікавлені в їх придбанні, так як великі торговельні мережі обмінюють паперові гроші у комерційних фінустанов на монети для того, щоб касири могли видати здачу покупцям, і доплачують за таку послугу. По-друге, питання прийому українських монет регулюється законодавчо: відповідно до інструкції регулятора №174, «Про ведення касових операцій ...», банки не мають права відмовляти українцям у будь-якому обміні готівки: і дрібного номіналу на великий, і монет на банкноти, і навпаки. Прийом же монет інвалюти регулюється лише внутрішніми положеннями банку.

Спосіб другий: продаж за оголошенням

Продати євро монети можна і приватним особам. В інтернеті без особливих зусиль можна знайти безліч оголошень від таких покупців. Безсумнівна перевага цього способу обміну залізної інвалюти - те, що, як правило, ділки беруть не тільки номінал в один-два євро, але і центи.

При цьому є у такого обміну і істотний мінус: якщо ваші монети не рідкісні і не зацікавлять справжніх колекціонерів, то вам доведеться погодитися на істотний дисконт. Наприклад, станом на 31.05.2022 р офіційний курс євро становив 33,17 гривень / євро. При цьому особа, яке називає себе колекціонером і розмістила в мережі оголошення «жоден український банк не купує монети, продайте їх мені» - пропонувала ціну на монету номіналом один євро - 28 гривень, а центи аналогічної цінності - 24 гривні / євро. Дисконт, відповідно, склав 15,5% для євро монет і 28% для євро центів.

Однак не поспішайте продавати євро - існує ймовірність, що ви стали володарем рідкісної монети. Один з варіантів - колекційні монети. Йдеться про монети різного номіналу (1, 2, 5 євро і навіть 50 євро центів), які випускають малими тиражами - в кілька десятків тисяч штук і виготовляють з цінних металів. Як правило, навіть жителі країн-виробників майже ніколи не тримають в руках такі монети.

Зате є висока ймовірність випадково стати володарем серії звичайних пам'ятних монет номіналом 2 євро. Їх особливість така: на реверсі, як на всіх євро, зображена карта Європи, на аверсі - викарбувані історичні події, флора або фауна країни випуску, відомі особистості.

Таку монету можна запропонувати колекціонерам на спеціальних онлайн-майданчиках за вартістю в десятки разів вище їх номіналу. Наприклад, станом на 24.02.2021 р максимальна вартість бельгійських пам'ятних двох євро становила близько 400 гривень.

Є і ще більш дорогі монети, вартість яких при номіналі 2 євро становить близько 1650 грн. - це монети Ватикану і Сан-Марино. А ціна на монету Монако і зовсім перевищила 22,3 тис.грн.

Спосіб третій: самостійний пошук покупця

Шукати покупця євро монет можна і самостійно, розміщуючи оголошення в інтернеті. Вирішальне значення в такому випадку буде мати розмір дисконту: поступившись до 20% від вартості монети в гривні, ви, швидше за все, зможете реалізувати свій лот за кілька днів.

Крім людей, які промишляють скупкою інвалюти, ви можете зацікавити євро монетами з дисконтом тих осіб, які їдуть до Євросоюзу. Там вони зможуть розплатитися ними в магазинах.

Важливий момент: відомі випадки, коли в обміні металевих грошей карбування однієї країни відмовляли, якщо люди перебували в інших країнах ЄС. Як правило, мова йде про обмін євро на валюту конкретної країни - наприклад, могли відмовити в обміні чеських крон на євро, якщо ви не в Чехії, і навпаки - якщо ви в Чехії.    

Що робити з готівкою монетами іноземної валюти в Україні? Думка експерта

Олег Курінний, директор казначейства Банку Кредит Дніпро 

Яке застосування можна знайти євроцентам, євро в монетах, центам і іншим іноземним монетам? - дізнавався у експерта Bankchart.com.ua

Робота з розмінними монетами іноземних валют є для банків економічно недоцільною, з урахуванням значних витрат на її інкасацію, тому всі операції з готівковою валютою проводяться в паперових грошах, а «залишок» конвертується банком в гривню за діючим курсом.

Застосування готівковим монетам іноземної валюти можна знайти там, де вони і отримані – під час наступної поїздки за кордон.

На закінчення

Крім перерахованих вище способів, існують і інші можливості збути євро монети. Наприклад, можна обміняти їх в аеропорту в магазинах безмитної торгівлі (дьюті фрі). Але найвигідніший спосіб позбутися від євро в металі, якщо у вас не виходить продати їх банку, - це дочекатися власної поїздки в Європу і розрахуватися ними за товари або послуги. «Якщо у клієнта після поїздки за кордон залишилися монети іноземної валюти, то їх краще всього використовувати при наступній поїздці за кордон» - резюмує Олег Курінний.

Отримувати всі новини та статті сайту в одному email на день?

також стежити за новинами сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

UniGroup

Кредит под залог недвижимости. Срочный выкуп недвижимости

Фиксированная ставка по кредиту 1.5% в месяц

Сумма от 30 000 до 50 000 000 грн. (в любой валюте).

Срок от 1 месяца до 10 лет.

100 л. топлива в подарок каждому клиенту.

Территория Киев, Киевская область до 35 км, Одесса, Харьков, Днепр, Львов, Полтава, Житомир, Ивано–Франковск, Черкассы, Черновцы, Чернигов, Сумы.

Агропросперіс Банк

Акційний депозит під 15%

Акційний депозит "На літо" від Агропросперіс Банку

15% річних у гривні

на строк 1 або 3 місяці

+ БОНУС до ставки на сайті

Вклади від 1000 грн

Діє з 10.06 до 31.07.2022

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Кредит 112

Кредит под залог недвижимости от 1,5% в месяц

Честный кредит без фиктивных акций и дополнительных условий:

-  Сумма от 30 000 до 30 000 000 грн;

-  Согласование в течение 10 минут;

-  Выдача денег в день обращения;

-  Без справки о доходах и с любой кредитной историей!

Залогом может выступить любая недвижимость.

Корисні статті з даної тематики