про твої фінанси

Десять порад для тих, хто хоче вибратися з боргів

Prosto влізти в борги по самі вуха, набрати усіляких позик, але не просто буває розрахуватися з кредиторами, особливо коли сума заборгованості стає загрозливою. Про що потрібно пам'ятати, щоб вибратися з боргової ями, з'ясовував Prostobank.ua.


Короткий зміст і посилання по темі

 1. Порада перша. Поінформуйте кредиторів
 2. Порада друга. Регулярно оплачуйте потроху
 3. Порада третя. Платіть більше мінімального платежу
 4. Порада четверта. Погашайте спочатку «дорогі» кредити
 5. Порада п'ята. Погасіть дрібні борги
 6. Порада шоста. Рефінансуйте тільки дорогі кредити
 7. Порада сьома. Керуйте своїми фінансами
 8. Порада восьма. Збільште свій дохід
 9. Порада дев'ята. Продайте що-небудь непотрібне
 10. Порада десята. Не беріть нових боргів
 11. Банкрутство фізичних осіб

Вступивши в «бій» з боргами, найголовніше - не панікувати і не впадати у відчай. Досвід успішних людей показує, що з найглибшої «боргової ями» можна вибратися, проявивши наполегливість і дотримуючись кілька простих правил.

Порада перша. Поінформуйте кредиторів

Якщо одного разу ви зрозуміли, що вашої зарплати вже не вистачає на сплату всіх кредитів, то не потрібно приховувати ваше становище від кредиторів. А тим більше - не намагайтеся зовсім сховатися від них. Уникнути розплати майже напевно не вдасться, але якщо збережете хороші відносини з банком, ви маєте всі шанси, наприклад, на реструктуризацію боргу - тоді ви зможете виплачувати заборгованість довше, і, відповідно, меншими сумами. Крім того, так ви зменшите ризик того, що ваша справа буде передана до суду - адже банк, за великим рахунком, зацікавлений в поверненні своїх грошей, а не в затяжних судових розглядах. І якщо ви продемонструєте свою готовність платити, але попросите змінити графік платежів - то цілком ймовірно вам підуть на зустріч. В ідеалі такий варіант може навіть зберегти вам хорошу кредитну історію. Якщо звичайно ви ще захочете в майбутньому користуватися кредитами.

Про те, як боротися і спілкуватися з колекторами, читайте в статті .

Порада друга. Регулярно оплачуйте потроху

Якщо сума вашого боргу здається вам непосильною - не впадайте у відчай і не переставайте вносити платежі. Виділяйте на погашення боргу хоча б 10% вашого доходу щомісяця - по-перше, так ви будете потроху наближатися до мети. А по-друге, так ви привчите себе до фінансової дисципліни. Дуже важливий момент - зрозуміти, що ви не зможете віддати всі борги відразу, але поступово їх погашаючи, ви рано чи пізно розплатитеся повністю. А в майбутньому звичка відкладати 10% з кожної зарплати допоможе вам зробити заощадження.

Порада третя. Платіть більше мінімального платежу

Постарайтеся щоразу вносити в банк більше, ніж мінімальний регулярний платіж за вашим кредитом або кредитною карткою. Вам може здатися, що мінімальний платіж економить ваші гроші, але насправді все навпаки. Вносячи більше, ви зможете швидше погасити борг, а значить і переплата по ньому буде менше. Крім того, наближення бажаної мети буде мотивувати вас на подальші дії.

Порада четверта. Погашайте спочатку «дорогі» кредити

Якщо у вас є кілька різних кредитів, які ви не можете погашати одночасно, то почніть погашати їх по черзі. Логічним буде віддати перевагу перш за все тим боргам, відсотки за якими найвищі. Чим швидше ви їх погасите, тим менше будуть ваші витрати з обслуговування боргу, тим швидше ви зможете розквитатися з іншими, більш «дешевими» кредитами. Звичайно, при цьому не варто допускати прострочень по іншим кредитам - штрафи і пеня за прострочення не найкращі помічники в погашенні кредитів. Але, припустимо, по кредитних картах ви якийсь час можете обмежуватися тільки мінімальним платежем.

Порада п'ята. Погасіть дрібні борги

Якщо ви вже розплатилися за «найдорожчими» боргами, або відсотки за вашими кредитами приблизно однакові, то займіться дрібними кредитами. Віддайте всі невеликі борги, які можете швидко виплатити, тоді ви відразу помітите, як кількість ваших кредитів зменшується. А це в свою чергу буде служити хорошою мотивацією для того, щоб рухатися до мети далі: адже якщо ви віддали ці борги, то обов'язково розрахуєтеся і по іншим!

Порада шоста. Рефінансуйте тільки дорогі кредити

У деяких випадках ви можете взяти у банку новий кредит, на покриття старих боргів. Рефінансування може дозволити не тільки знизити процентну ставку по вашому кредиту, але і збільшити його термін. Однак слід пам'ятати, що рефінансування вигідно не завжди. Сама ця процедура не безкоштовна, вам доведеться сплатити комісії та інші платежі при оформленні такого кредиту. Так що якщо різниця в ставці не суттєва - витрати можуть виявитися навіть більше, ніж при виплаті старого кредиту. Тому рефінансувати варто тільки ті кредити, ставки за якими набагато вище пропонованих на ринку зараз.

Порада сьома. Керуйте своїми фінансами

Приведіть у порядок свої фінанси. Може виявитися, що ви витрачаєте більшу частину доходу на те, від чого могли б відмовитися, а кошти направити на погашення боргу. Записуйте свої витрати - це допоможе їх систематизувати і виявити резерви для економії. Фінансові консультанти стверджують, що шлях до фінансової свободи починається з упорядкування особистих фінансів. Складайте фінансовий план - так ваші витрати стануть запланованими і будуть узгоджені з наявними у вас доходами. А, крім того, уникайте непередбачених витрат, адже ваше першочергове завдання - розрахуватися з боргами!

Порада восьма. Збільште свій дохід

Якщо вашого поточного доходу не вистачає на погашення всіх боргів - подбайте про його збільшення. Однак робити це варто тільки після того, як ви прислухалися до попередньої поради - адже нераціональні витрати можуть поглинати велику частину ваших доходів, і тоді збільшувати їх безглуздо - грошей все одно не вистачить.

Якщо ж ви вже навели порядок у своїх фінансах, то подумайте про додатковий заробіток. Тут можливі різні варіанти: можна просто знайти ще одну роботу. Але якщо такої можливості немає, тому що весь свій час ви проводите на поточній, то можливо ви зможете взяти на себе додаткові обов'язки, що призведе до зростання заробітної плати. Крім того, можливо додатковий дохід вам принесуть ваші хобі: наприклад, якщо ви любите шити, в'язати або готувати. Подумайте, як можна заробити на тому, що приносить вам задоволення.

Порада дев'ята. Продайте що-небудь непотрібне

Незважаючи на твердження відомого героя мультфільму Кота Матроскіна, вам зовсім не обов'язково спочатку купувати що-небудь непотрібне. Деякі фахівці радять продати ... телевізор. Адже він забирає у вас вільний час, який ви могли б провести з користю. Крім того, на час кризи напевно можна відмовитися від другого автомобіля, а може бути навіть і від першого: так ви заощадите на його обслуговуванні, а на виручені гроші зможете погасити кредит.

Порада десята. Не беріть нових боргів

Якщо ви твердо вирішили розплатитися за всіма своїми боргами, то найголовніше правило, якого потрібно дотримуватися, - ні в якому разі не беріть нових кредитів! Бракує на регулярні виплати - попросіть банк реструктуризувати борг. Бракує на життя - позбудьтеся від зайвих витрат або знайдіть додатковий заробіток. Але відмовтеся від споживчих кредитів і кредитних карт.

Хочете отримувати повідомлення на ваш email, коли ми опублікуємо нові статті?

також стежити за оновленнями сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

UniGroup

Кредит под залог недвижимости. Срочный выкуп недвижимости

Сумма от 30 000 до 50 000 000 грн. (в любой валюте).

Срок от 1 месяца до 10 лет.

100 л. топлива в подарок каждому клиенту.

Территория Киев, Киевская область до 35 км, Одесса, Харьков, Днепр, Львов, Полтава, Житомир, Ивано–Франковск, Черкассы, Черновцы, Чернигов, Сумы.

Страховая группа ТАС

Страховка онлайн

Туристична страховка онлайн: три програми на вибір

Обов'язкова автоцивілка від лідера ринку

Кредит 112

Кредит под залог недвижимости от 1,5% в месяц

Честный кредит без фиктивных акций и дополнительных условий:

-  Сумма от 30 000 до 30 000 000 грн;

-  Согласование в течение 10 минут;

-  Выдача денег в день обращения;

-  Без справки о доходах и с любой кредитной историей!

Залогом может выступить любая недвижимость.

Корисні статті з даної тематики