про твої фінанси

Зоомагазин в українських реаліях: як відкрити

У кожній другій українській родині живе собака, кішка, папуга або ж хом'як. Люди готові завести навіть порося, аби воно могло їх вислухати, не перебиваючи. І всі ці сім'ї - клієнти зоомагазинів.


Короткий зміст і посилання по темі

 1. Особливості оформлення зоомагазину
 2. Вибираємо асортимент
 3. Звітність про діяльність

За підрахунками Асоціації «Союз зооіндустрії України», з кожним роком кількість домашніх кішок і собак збільшується. Це пов'язано з забудовами міст. Наприклад, кількість домашніх вихованців тільки в Києві, за оцінними даними, становить не менше 1 млн.

Тому відкриття навіть маленької торгової точки - цілком логічне і виправдане рішення . Адже в більшості випадків люди згадують про покупку корму для своїх улюбленців по дорозі додому. Повертатися в ветаптеку або маркет бажання не виникає, зате можна заглянути в магазинчик біля будинку, так як займає це всього кілька хвилин.

Особливості оформлення зоомагазину

Отже, з чого ж почати майбутньому власнику магазину? Перш за все, необхідно вибрати організаційно-правову форму майбутнього підприємства. Для початку буде достатньо зареєструватися як фізична особа - підприємець, яка має ряд переваг в оподаткуванні та бухгалтерському обліку. Надалі, при сприятливому розвитку фірми, можна буде зареєструвати юридичну особу і стати платником ПДВ - з такими компаніями більш охоче співпрацюють великі постачальники.

Для проведення державної реєстрації фізособі, яке має ідентифікаційний номер і має намір стати підприємцем, потрібно підготувати і особисто подати (або надіслати рекомендованим листом з описом вкладення) в районну адміністрацію за місцем проживання ряд документів:

 • заповнену реєстраційну картку, форма №10;
 • копію документа, що засвідчує реєстрацію в Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків (копія ідентифікаційного номера);
 • документ, що підтверджує внесення реєстраційного збору в розмірі 34 грн.

Якщо підприємцем хоче стати особа, яка не досягла 18-ти років, то необхідно також нотаріально посвідчену письмову згоду батьків або опікунів.

Якщо документи подаются особисто, державному реєстратору додатково пред'являється паспорт, якщо уповноваженою особою - паспорт та документ, що підтверджує його повноваження (нотаріальна довіреність).

У разі якщо з яких-небудь причин заявник відмовився від прийняття ідентифікаційного номера, в паспорті повинна бути відповідна відмітка.

Документи заповнюються державною мовою, при цьому реєстраційна картка заповнюється машинописними або від руки друкованими літерами. Якщо документи надсилаються реєстратору рекомендованим листом, справжність підпису заявника на картці повинна бути нотаріально засвідчена.

У вимогах щодо термінів реєстрації зазначено, що оформлення проводиться протягом двох робочих днів з моменту надходження документів.

Не зайвим буде зазначити, що для початку діяльності потрібно отримати також декларацію відповідності об'єкта вимогам законодавства з питань пожежної безпеки (якщо торгова точка відкривається не на ринку або в торговому центрі, адже його власник уже має дозвіл пожежного нагляду) .

Консультації з цього питання надають в Дозвільних центрах районних держадміністрацій.

Далі фізична особа - підприємець може вибрати загальну або спрощену систему оподаткування і зареєструватися платником єдиного податку. У нашому випадку оптимальним варіантом став вибір другої групи «єдинників», КВЕД 47.76 (роздрібна торгівля квітами, рослинами, насінням, добривами, домашніми тваринами та кормами для них у спеціалізованому магазині) і 46.21 (оптова торгівля, в тому числі, кормами для тварин). З огляду на опт, ставка податку становитиме 20% від мінімальної заробітної плати. Без оптового напрямку податкова ставка складе від 2% до 20%, платіж здійснюється до 20-го числа кожного місяця.

Ознайомитися з нюансами загальної та спрощеної системи оподаткування, іншими групами «спрощенців» і вибрати найбільш економічно вигідний для себе варіант можна  тут  .

Варто врахувати, що розрахунки фізособа-підприємець другої групи може здійснювати тільки в готівковій формі.

Сплата Єдиного соціального внеску до Пенсійного фонду для фізосіб на спрощеній системі оподаткування відбувається щомісяця до 15-го числа за ставкою 34,7% від мінімальної заробітної плати (символ рахунку 104).

Врахуємо, що фізособи-підприємці подають річний звіт до Пенсійного фонду України про нарахований Єдиний соціальний внесок до 10 лютого -  форма документа  . Також потрібно буде подати податкову декларацію платника єдиного податку фізичної особи - підприємця, з другої по шосту групу до 11 лютого, перша група до 1 березня -  форма документа.

Вибираємо місце для зоомагазину

Якщо ви не плануєте відкривати торговельну точку на ринку, то при виборі місця розміщення майбутнього підприємства варто врахувати, що значна частина покупців буде відвідувати магазин «по дорозі» - як правило, корми купуються заздалегідь і раптово не закінчуються, а аксесуари не входять в список покупок виключної терміновості. Тому бажано орендувати приміщення в спальному районі на першому поверсі будинків, розташованих, наприклад, поруч з транспортними розв'язками. Це може бути і окреме приміщення зі зручним підходом, головне, щоб магазин був розташований недалеко від тротуару з інтенсивним пішохідним рухом - не потрібно змушувати своїх покупців згортати вглиб дворів, інакше половина з них просто до вас не дійде і коло споживачів звузиться до жителів кількох прилеглих будинків.

Оптимальна площа об'єкта - 15-20 кв. м, в такому випадку буде достатньо місця для грамотного внутрішнього оформлення вітрин. Вітрини для собак і кішок бажано оформляти окремо, товари групувати за призначенням, щоб покупець чітко розрізняв, куди йому потрібно підійти. Не зайвим буде наявність довідкових матеріалів на стінах і прилавках, багато хто воліє ознайомитися з асортиментом самостійно, а не звертатися відразу до продавця.

Вибираємо асортимент

Не рекомендується відразу починати торгівлю тваринами. Догляд за ними вимагає значних зусиль і приносить багато клопоту, а їх на початку діяльності і так предостатньо.

Зоотовари підвищеного попиту, рекомендовані для старту підприємства:

 • Корм для собак
 • Корм для котів
 • Наповнювач для котячих лотків (пісок і гранульований)
 • Засоби від бліх і кліщів, протипаразитні нашийники
 • Шампуні для тварин
 • Кісточки з сухожиль і інші ласощі
 • Іграшки (м'ячі, канати, комбіновані іграшки та ін.)
 • Аксесуари для собак (нашийники, повідці, пояси з вантажем та ін.)
 • Переносні клітки, будиночки, дошки для заточування кігтів для котів та ін.

Для початку варто взяти таку кількість товару, якої вистачить для заповнення всіх вітрин. Надалі, на основі питань покупців про наявність якого-небудь конкретного товару і результатів продажів, можна буде розширити асортимент і визначитися з оптимальною кількістю кожної товарної позиціі.

Варто відзначити, що всі ветеринарні препарати, крім вітамінів, відносяться до продукції, що підлягає обов'язковому ліцензуванню, а ліцензію можна оформити тільки за умови наявності в штаті ветеринарного лікаря.

Можливо, в майбутньому варто подумати про прийом на роботу ветлікаря і з інших причин, адже покупці часто ставлять запитання про здоров'я свого вихованця, і можливість отримати професійну консультацію у вашому магазині додасть вам авторитет і дасть перевагу перед конкурентами.

При виборі постачальників товару потрібно враховувати особливості обраної системи оподаткування та групи (при варіанті єдиного податку). В даному випадку (2а група) бізнес переважно вести з підприємствами ФОП. З юридичними особами співпрацювати невигідно, оскільки такий дохід додатково оподатковується 15%.

Звітність про діяльність

Ще фізособі - підприємцю наказано вести Книгу обліку доходів, з особливостями її заповнення можна ознайомитися  тут . Форми Книги та порядок її ведення можна скачати по  цьому посиланню.

Отримувати всі новини та статті сайту в одному email на день?

також стежити за новинами сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

ОТП Банк

Депозит Срочный от ОТП Банка

до 6,25% годовых + до 1% годовых от суммы вклада

Минимальный срок - от 3 мес.

Минимальная сумма - от 5 000 грн.

100% гарантия вклада

Агропросперіс Банк

Депозит Онлайн

11% річних у гривні або 2,25% у доларах на 24 місяці

Строк від 1 до 24 місяців

Від 1000 грн або 100 дол.

100% гарантія вкладу

Оформлення в онлайн-банкінгу AP Bank

м. Київ, Вінниця

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Агропросперіс Банк

Ощадна картка від Агропросперіс Банку

Ощадна картка зручніше вкладу!

від 5% до 7% на щоденні залишки за рахунком із доступом до коштів 24/7

безкоштовне поповнення, обслуговування, безготівкові розрахунки та зняття коштів в усіх банкоматах України

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Корисні статті з даної тематики