про твої фінанси

Міні-піцерія - "бюджетний" варіант почати свою справу

Італійська їжа невипадково входить до п'ятірки найпопулярніших кухонь світу. Жителі Апеннін придумали прості в приготуванні, але в той же час надзвичайно смачні страви, без яких важко уявити сучасне ресторанне меню. І, безумовно, лідируючі позиції в італійській гастрономії займає піца. Тому саме в неї і є сенс вкладати гроші.


Короткий зміст і посилання по темі

  1. Стрімко і безповоротно: розвиток ринку піцерії
  2. З чого почати бізнес
  3. Піцерія: обладнання та супутні закупівлі
  4. Асортимент вирішує, персонал - робить
  5. Разом: що виходить на виході?
  6. Причіп з піччю на дровах для виготовлення піци: історія бізнес-успіху франшизи

Стрімко і безповоротно: розвиток ринку піцерії

Піцерії стали одними з перших ластівок "буржуйського громадського харчування" в Україні. Надалі ніякі "Макдоналдс" не змогли затьмарити смак тонких коржів, щедро покритих соусом, ковбасою, шинкою, грибами і сиром. Піццеманія досягла таких масштабів, що навіть бабусі, що століттями торгували пиріжками з картоплею та горохом, стали випікати щось віддалено схоже на італійське блюдо і зазивати клієнта словами: "Синок, підходь, купи в мене піцу — тільки но зпекла". Але не про це ...

Тим часом, як маси марили італійським блюдом, власники піцерій , які спостерігали такий ажіотаж, думали, як розширити коло клієнтів і отримати ще більші прибутки. Велосипед винаходити не довелося - ідею доставки піци додому в Сполучених Штатах культивували давним-давно. Так в Києві з'явилася піца , яку можна отримати в будь-який час доби і в будь-якій точці міста.

З чого почати бізнес

Бізнес по виробництву і реалізації піци в великих містах почати досить складно. На цьому ринку сформувалося коло потужних гравців, які так просто здавати позиції не збираються. Та й змагатися з такими "монстрами" варто, лише маючи "в гаманці" кілька мільйонів доларів. А ось відкрити міні-піцерію можна, "оперуючи" і скромним стартовим капіталом - деякі "стартують" з $ 5 тис. Однак при цьому потрібно дуже уважно поставитися до організаційних питань.

В першу чергу необхідно знайти "майданчик" для відкриття торгової точки. Якщо в місці, що сподобалося вже існують фаст-фуди, конкуренція буде дуже серйозною і не виключена можливість "прогоріти". Ще один важливий критерій: постійна присутність поблизу точки продажу великої кількості молоді (вона, як правило, - основний споживач піци ) - це може бути парк, університет або студентське містечко.

Маючи невеликий капітал, доцільно починати бізнес з виробництва піци в спеціально обладнаному для цього вагончику. Головний плюс такого варіанту - якщо ви помилилися з точкою продажу (ну не йде клієнт!), можете перевезти виробництво в інше місце. Згодом, розкрутивши свій бренд, є сенс думати про відкриття стаціонарної піцерії . До речі, фахівці радять з самого початку організувати доставку піци додому. Це послужить додатковим бонусом в процесі просування продукції на ринок. Крім того, реалізовувати доставку можна з будь-якої точки продажів - хоч з вагончика, хоч з стаціонарної піцерії.

Піцерія: обладнання та супутні закупівлі

Якщо подивитися бізнес-план відкриття стаціонарної піцерії, вартість необхідного обладнання може неприємно здивувати — борошнопросіювальна, тістомісильна машина, тісторозділювач, тістоокруглювач, піч і т.д. З невеликим бюджетом доведеться відмовитися від деяких необов'язкових механізмів. Просіяти борошно можна і через звичайне сито, порізати вручну тісто на рівні частини і сформувати з них "колобки" - теж не проблема. Але ось що стосується машини для замісу тіста, то це необхідний елемент. Як сказав нам пицейола (так називають майстра, який готує піцу ) однієї столичної піцерії, розташованої у великому продуктовому супермаркеті: "Ви ніколи в житті не вимісети вручну тісто так рівно і гладко". А ось розкачувати тісто в спеціальних пресах не обов'язково - хороший пицейола робить це вручну, нерідко перетворюючи процес приготування коржів-основи в шоу.

Проте, піч теж доведеться купувати в обов'язковому порядку. Щоб отримати гарну піцу , потрібно випікати її при температурі 350 ° С - ідеально в цьому випадку підійде ярусна піч (схожа на звичайну духову шафу, але з великою кількістю полиць). До речі, вимоги СЕС свідчать, що для кожного з основних інгредієнтів піци (овочів, м'яса, риби і морепродуктів), необхідно встановити по холодильнику (в піцеріях часто замість цього використовують холодильні вітрини). Але всі ці витрати цілком "вмістяться" в виділені під справу $ 5000.

Також для відкриття своєї  міні-піцерії вам знадобляться: посуд, інструменти (ложки, ножі, лопатки і ін.), контейнери для інгредієнтів, коробки для упаковки готової піци і т.д. До супутніх закупівель можна віднести і пластикові столики зі стільчиками (від $ 100 за комплект). Але ці витрати можливі за умови оформлення необхідних документів з районною владою.

Асортимент вирішує, персонал - робить

Для роботи в пересувний піцерії досить залучення двох осіб - кухаря і продавця. З пошуком першого, швидше за все, потрібно буде повозитися - в Україні не навчають спеціальності пицейола. Тому доведеться викручуватися і шукати людину, яка пропрацювала в італійському ресторані хоча б півроку. Чому це так важливо? Та тому що клієнт приходить за смачною піцою , а не за чимось іншим.

Мінімальний асортимент для невеликої піцерії - 5 видів піци . Найчастіше віддають перевагу томатній, овочевій, грибній, курячій і з шинкою. Їду у нас прийнято чимось запивати, тому в меню повинні бути: кава, вода, пиво, соки або фреші. Часто клієнтові недостатньо просто перекусити однієї піцою , тому доцільно ввести в меню кілька простих салатів, а якщо це можливо, то і кілька перших страв. Чим ширше меню, тим більше шансів змусити клієнта повернутися до вас ще раз, можливо - з друзями.

Разом: що виходить на виході?

З огляду на все вищесказане, можна резюмувати, що почати заробляти шляхом відкриття піцерії реально. Головне - чітко сформулювати цілі, вивчити попит, вибрати оптимальне обладнання та запропонувати клієнту велике меню з хорошими цінами. До речі, рентабельність бізнесу з приготування та продажу італійської піци в середньому становить близько 50%.

Причіп з піччю на дровах для виготовлення піци: історія бізнес-успіху франшизи

Мобільна гастрономія користується стійким попитом серед підприємців, які шукають ідеї прибуткового бізнесу. На ринку з'являється все більше і більше нових функціональних причепів для пропозиції клієнтам різноманітних страв прямо на вулиці. Новинкою польської індустрії громадського харчування стала інноваційна мобільна дров'яна піч, - пише Pierwszy Milion, переводить Bankchart.com.ua.

Купольна шамотна піч винайдена не пізніше ніж в енеолітві - в історії людства дуже мало більш древніх винаходів. Проте, пропозиція мобільної піцерії від польської франчайзингової компанії Local Pizza є інноваційною - оскільки це не просто піч, а розробка і масовий продаж причепів з глиняно-песчаниковою піччю на ньому, схваленою профільними держслужбами і побудованою виключно з природних еко-компонентів. «Ми хотіли створити міцне і, перш за все, безпечне рішення», - зазначає Адам Шарвіт, директор з розвитку Local Pizza.

В принципі, будь-який бізнес на автомобільному громадському харчуванні має масу переваг. Найважливішим з них є здатність не просто міняти розташування точки продажу - але спеціально брати участь (за наймом або за своєю ініціативою) в різних подіях, заходах на відкритому повітрі: святах, фестивалях, концертах, весіллях, ювілеях, корпоративах. Так франчайзі Local Pizza у Варшаві поки більше заробляють на весільному і корпоративному івент-наймі, ніж на торгівлі в місті. А ось в Кракові, вулиці центру якого мають набагато більшу кількість відвідувачів, ніж столиця (в тому числі за рахунок внутрішньопольських туристів, городян інших міст) - такі печі-піцерії більше отримують прибутку від вуличних відвідувачів, особливо, під час фестивалів, що проходять там безперервно .

Крім того, особливо цінне мобільне громадське харчування для сезонного переїзду з морських і озерних курортів на гірськолижні зимові місця тяжіння туристів, що дозволяє мінімізувати збитки «несезону». Адже одна і та ж машина з піца-піччю може влітку працювати, скажімо, на польському Балтійському узбережжі, а на зимовий лижний сезон перебазуватися, наприклад, в лижні курорти польських Карпат і Татр.

Також відзначимо, що в машині, до якої франчайзі прикріплює даний причіп, можна попутно возити масу найпростіших складаних вуличних меблів для пікніка або корпоративу - здаючи її в оренду і тим самим швидко збільшуючи прибуток.

Крім того, автомобільна піца-піч може бути орендована будь якою стаціонарною піцерією, рестораном, бажаючим швидко розширити існуючі пропозиції або готовим надавати замість стандартної доставки піци - івент-послуги з «виготовленням на місці». Саме тому Local Pizza дозволила замінювати свої логотипи і оформлення причепа-печі на лого ресторанів-суборендарів. «Брендована торговою маркою нашого ресторану мобільна піч для піци завдяки участі в фестивалях збільшила щомісячний дохід компанії. Але найголовніше, така піч багато місяців просувала нашу торгову марку в новобудовних районах міста. Тепер тамтешні жителі з різних кварталів набагато активніше приходять в наше основне приміщення в центрі: вони вже познайомилися з нами в своїх кварталах»,- розповідає про свій досвід співпраці з Local Pizza власник однієї з краківських піцерій.

«Вхід» в свою франшизу винахідники-франчайзери оцінили в 7500 доларів (власне, це ціна причепа-печі). Така сума інвестицій покривається в перші ж місяці роботи - особливо якщо франчайзі не поскупився на рекламу, впирається на абсолютну екологічність  глиняно-песчаникових печі, дров і продуктів, що використовуються для виготовлення тіста і начинки піци.

Досвід показав, що найкращою рекламою є розкочування тіста і формування піци на столику поруч з піччю - без використання заморожених формованих заготовок. Тоді відвідувачі бачать стерильність і спритність процесу, чують прямо на вулиці хвилюючі запахи випічки і ароматних дров (до речі, піч працює дуже швидко: випічка тонкої піци триває всього дві хвилини) - і не можуть втриматися, щоб не перейти в розряд споживачів даної бізнес-ідеї .

Залишилося відзначити, що у відповідь на потреби молодих підприємців Local Pizza запускає безвідсоткові кредити «з першого дня існування компанії», що дозволяють орендувати один причіп буквально без єдиного злотого. Якщо ж ви націлилися на мережу мобільного піці-транспорту, менеджери Local Pizza пропонують професійну допомогу в отриманні субсидій ЄС для старту нового бізнесу.

Дана стаття не спонсорувалася і не ініціювалася зазначеною в тексті компанією: це реальна розповідь журналіста про вподобану йому бізнес-ідею.

І цю ідею, за словами винахідника Адама Шарвіт, цілком можна і потрібно повторити - правда, для цього доведеться винайти з нуля заново власну піч-причіп (розробка Local Pizza запатентована, причому в ЄС). А ще краще - придумати що-небудь інше, нове в сфері мобільного громадського харчування - стартуючи креативною думкою з того опису, який ви тільки-но прочитали.

Отримувати всі новини та статті сайту в одному email на день?

також стежити за новинами сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

Мегабанк

Срочные депозиты от Мегабанка

до 11% годовых + до 0,9% годовых от суммы вклада

Минимальный срок - от 3 мес.

Минимальная сумма - от 30 000 грн.

100% гарантия вклада

Глобус Банк

Депозит Классический, Накопительный от Глобус Банка

до 12,5% годовых + до 1% годовых от суммы вклада

Минимальный срок - от 6 мес.

Минимальная сумма - от 10 000 грн.

100% гарантия вклада

Агропросперіс Банк

Депозит Онлайн

11% річних у гривні або 2,25% у доларах на 24 місяці

Строк від 1 до 24 місяців

Від 1000 грн або 100 дол.

100% гарантія вкладу

Оформлення в онлайн-банкінгу AP Bank

м. Київ, Вінниця

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Корисні статті з даної тематики