про твої фінанси

Візажист - вигідна робота на себе

Минулого літа Лариса Ларіна загорілася ідеєю спа-салону. «Потрібно б закупити обладнання, речі, косметику, а також зробити ремонт в приміщенні, яке на перших порах можна орендувати», - мріяла підприємниця.


Короткий зміст і посилання по темі

  1. Оціни свої здібності
  2. Створи свій образ
  3. Різноманітність в одноманітності
  4. Витрати на косметику
  5. Розвиток кар'єри візажиста-стиліста

Тоді на створення салону потрібно більше 100 тис. грн. (тут і далі ціни 2010 року). Зараз ціни змінилися, але робити прорахунки Лариса не поспішає. Нема чого. З'явився більш простий і дешевий шлях організації своєї справи.

Оціни свої здібності

Сім місяців курсів візажу, пройдені ще в випускному класі, не пройшли даремно. Як одну з кращих слухачок курсів Ларису відправили на міжнародний конкурс перукарського мистецтва і візажу «Кришталевий ангел», де їй вдалося зайняти почесне друге місце. Ця перемога в майбутньому могла б залишатися дитячим спогадом, якби не вдала робота в театрі університету: Лариса мріяла стати режисером. Вже працюючи в театрі, вона по-справжньому оцінила майстерність ремесла, яке також було їй до душі, - адже кожен день доводиться створювати власний образ, роблячи макіяж.        

Таке ремесло могло б стати непоганою фінансовою підмогою. Театр - не для заробітків, це школа життя. І плюс - школа того ж ремесла макіяжу: грим - обов'язковий предмет театрального вузу, і гример - незамінна людина за лаштунками. Лариса стала вчитися у викладача гриму, осягаючи ази майстерності. Робота в театрі залишає чимало вільного часу, і наша героїня влаштувалася на роботу в салон краси майстром візажу.

Поки Лариса працює самостійно і виключно через електронний офіс - свій сайт. Ціни на послуги встановила на середньому ринковому рівні: «Розповсюджувачі косметики мережевих брендів роблять макіяж за 100-150 грн., а 800-1 000 грн. буде коштувати ексклюзивний макіяж профі, - констатує Лариса, - в середньому ж майстри-професіонали ставлять ціну 200-400 грн». Замовлення приймає по телефону і сама приїжджає до клієнток. Орендувати офіс - справа не хитра. Головне, щоб він не був порожній.

Створи свій образ

Дуже скоро Лариса увійшла у смак справи: ось вона, можливість працювати на себе! Відчувши в собі підприємницький талант, вирішила організувати власний бізнес.
Сайт-візитку героїня зробила сама. В Інтернеті досить пропозицій «створи свій сайт безкоштовно». Але коли шукала способи розкрутки , всі відмовлялися ставити банер такого сайту на своїх ресурсах, навіть за оплату.

«Коли прагнеш до своєї мети, часто і обставини дарують тобі можливості, - щиро каже Лариса, - знайомий погодився зробити сайт за $ 150. Керувати сайтом вже вмію: сама доповнюю портфоліо фотографіями, зараз готую новий розділ, в якому буду викладати свої ж статті».

До створення сайту героїня підійшла творчо. Оформлення побудовано на образі, навмисне для цього вигаданому: модель, для якої Лариса придумала грим і пошила костюм. На взаємовигідних умовах з фотографом зробила фотосесію. А з часом сайт наповнюється і іншими образами. Підприємець взяла за правило після кожної роботи поповнювати своє портфоліо на сайті: запрошує кожну замовницю на свій сайт вже в макіяжі. І практично ніхто не відмовляється. Для нашої героїні це не тільки подарунок, але і можливість показати свою роботу.

Однак сайт, як виявилося, лише маленький початок великої справи, що вимагає ще більших зусиль і капіталів. Лариса активно давала рекламу на різних порталах, весільних сайтах, витрачаючи близько 500 грн. / 3 міс. І часто оновлювала оголошення на дошках безкоштовних оголошень, обмінювалася посиланнями сайтів з фотографами.

Різноманітність в одноманітності

«Красиве обличчя є безмовною рекомендацією», - зауважив колись Френсіс Бекон. Цей афоризм став головним принципом у роботі візажистки Лариси Ларіної.

Бізнес авторки образів (а адже вона ще й режисер в театрі) поки приносить небагато. Рекорд - 4 тис. грн. /міс. А якщо замовлень майже немає, доводиться задовольнятися 1 тис. грн. /міс. Найбільш затребувана така послуга двічі на рік: в останні дні року і в два - три дні шкільних випускних балів. «Саме в цей день майже всім клієнтам потрібно зробити макіяж і майже в один і той же час, - зізнається візажістка, - а доводиться відмовляти, тому що нелегко дістатися за лічені секунди з одного кінця міста в інший».

Грим і візаж

Вид послуги

Ціна, грн.

Грим для портфоліо (+ створення образу)

350-500

Макіяж

Для фото-відеозйомки

250-500

Денний

150

Вечірній (стрази, вії)

250

Весільний (стрази, вії)

200

Пробний

100

Для чоловіків (вирівнювання шкіри)

100

Корекція зони декольте (проблемна шкіра)

25

Корекція і оформлення брів

25

Нарощування вій

300

Корекція нарощених вій

250

Навчання нарощуванню вій

400-500

Актуальні ціни на послуги візажистів в Києві дивіться тут .

Так як офісу немає, доводиться витрачатися на муніципальний транспорт, адже і до себе додому запрошувати клієнтів - не вихід. На один макіяж йде близько години часу, і в такий гарячий день Лариса недавно встановила рекорд - 6 макіяжів з сімома переїздами по місту. Так, звичайно, можна купити автомобіль, але це тільки збільшить витрати. Так що поки героїня крокує впевнено до своєї мети по тротуарах.

Мабуть, самі заморочливі замовлення - весілля. Адже макіяж потрібен не тільки нареченій, але і її подружкам, мамі, гостям, часто і чоловікам, і навіть малюкам. Але дітям героїня робить макіяж в подарунок - адже так їм хочеться побути дорослими на такому красивому святі. Роботи багато, що не розслабишся. «Всі наречені дуже нервують, дуже переживають, - ділиться Лариса, - і важливо залишатися впевненою в собі, в тому, що зробиш роботу добре, і цією впевненістю поділитися з нареченою». Часто буває «репетиція» макіяжу - пробу «обличчя» з макіяжем в різних відтінках і стилях Лариса пропонує зробити за кілька днів до весілля і за ціною зі знижкою.

Але все ж головне в такому замовленні не гроші. Важлива робота в тандемі з фотографом. Вони розуміють один одного, як художник художника: обов'язково обмінюються контактами, банерами сайтів, і при кожному випадку роботи що підвернулася запрошують один одного. Та й просто коли є замовлення у фотографа на фотосесію і моделі потрібно створити образ, без професійного макіяжу Лариси не обійтися. А для героїні це сама захоплююча і цікава робота.

Лариса не тільки робить макіяж до свята, а й проводить індивідуальні уроки макіяжу. Таких клієнток досить багато останнім часом: глянцеві журнали — німий посібник в цій справі, але ж важлива індивідуальність в кожному образі, навіть якщо макіяж повсякденний, а не святковий. Один урок обходиться в вартість одного макіяжу - 250 грн., але варіантів як себе перетворити клієнтка освоює кілька.
Запрошують зробити макіяж своїм клієнтам і салони краси. Хто давно знайомий з героїнею, хто недавно тільки знайшов її резюме або сайт в Інтернеті. Але практика загальноприйнята - 50/50. З салонами вигідно працювати, навіть якщо тільки половину суми «за власним прайсом» отримувати - адже так розширюється коло потенційних і постійних клієнтів.

Витрати на косметику

У 6-кілограмовому робочому кейсі Лариси косметики на 8 тис. грн. Вибирає винятково бренди класу люкс, проте, на власний смак.

Наповнити кейс на 8 тис. грн.

 Косметика і приналежності

Ціна, грн.

палітри помад

 250

 палітри тіней

 1500

 Бази під макіяж

 400

 Аква-грим

 225

 Туш для вій*

 100 *

 тональні креми

 600

 Пудра в палітрі

 650

 сухі коректори

 160

 жирні коректори

 200

 Олівці для очей та брів

 300

 Олівці для губ

 200

 Стериліум

 50

 Підводки для очей

 200

 Блиски для губ в палітрі

 200

 Блискітки (глітери), стрази

 500

 Накладні, пучкові вії

 125 *

 Кисті, Пухівка, спонж

 2000

 демакіяж

 40

 Краплі для очей

 40

 кейс

 200

 * Потрібно щомісяця поповнювати

Поповнювати кейс косметикою доводиться не так вже й часто. Але важливо не пропустити виставку індустрії краси та здоров'я, де можна придбати найновіше і за стерпною ціною. Лариса відстежує тенденції і новинки в косметичній моді, намагаючись не пропустити нічого. Якщо вже дійсно цікаве щось, обов'язково купить і насамперед протестує на власній особі. «Дуже багато хороших брендів косметики: китайські, французькі, корейські, італійські, - каже Лариса, - і не поступаються в якості один одному, хоча часто різниця в ціні просто карколомна. Наприклад, корейський олівець для губ в десять разів дешевше французького, але якість однакова; або палітра тіней одного корейського бренду в три рази дорожче іншої аналогічної фірми».

Такого запасу фарб вистачить на багато осіб. Найчастіше доводиться оновлювати набір туші, раз на місяць купуючи пару нових тубов в спеціальному магазині, про який знають тільки посвячені в ремесло краси. І завжди про запас намагається мати комплект-другий накладних вій. Клієнти з нарощування вій - це, можна сказати, гарант доходу, тому як вони звертаються частіше за інших: адже потрібно робити корекцію, нарощуючи нові вії. Крім того, додатковий дохід Лариса отримує, продаючи ексклюзивну професійну косметику.

Розвиток кар'єри візажиста-стиліста

Незважаючи на досвід і вже напрацьовану клієнтську базу, Лариса все ж мріє попрацювати в салонах «чудового сервісу, де обслуговуються відомі люди, артисти; в першу чергу, така робота цікава досвідом і знаннями», як зізнається сама героїня. Та й для кар'єри візажиста-стиліста, в загалі-то, непогано. Адже важливо, щоб тебе знали на ринку. А в індустрії краси та здоров'я «майстрів» хоч відбавляй. Конкуренція величезна, що в кількісному, що в якісному відношенні. «Це дуже доступно, - пояснює Лариса, - дуже багато різних курсів, не потрібно якихось великих вкладень, та й багато хто вважає, що відразу у нього все чудово вийде, хоча майстрів-асів не так вже й багато».

Можна було скористатися пропозиціями франчайзингу та відкрити типовий салон, але Ларисі цікавіше створити щось унікальне.

«Якби були гроші для старту салонного бізнесу, не акцентувала б стільки уваги на те, щоб зробити своє ім'я впізнаваним, розкрученим, - зізнається Лариса. - Але коли твоє ім'я на слуху, то не побояться вкласти гроші і в бізнес з тобою в партнерстві».

Один з найпростіших, а в той же час і складних способів відкрити свій салон - знайти косметичну фірму, продукцію якої зобов'язуєшся представляти ексклюзивно в своєму салоні.

Обов'язково Лариса намагається потрапити на семінари зірок мистецтва візажу Наталії Найди, Марини Борщівської і гуру візажистів, судді міжнародного класу Таїсії Васильєвої. Три дня таких майстер-класів обходяться мінімум в 500-600 грн., індивідуальне заняття - 30 - 60 євро; але воно того варто. Отримувані сертифікати відкривають шлях до участі в міжнародних конкурсах. «Зараз я хочу знайти тренера, а пізніше - і модель, щоб взяти участь в кубку Києва, - зізнається Лариса Ларіна, - а взагалі мрію попрацювати з кутюр'є на світових подіумах і отримати Оскар за кращий грим у фільмі».

Отримувати всі новини та статті сайту в одному email на день?

також стежити за новинами сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

Агропросперіс Банк

Ощадна картка від Агропросперіс Банку

Ощадна картка зручніше вкладу!

від 5% до 7% на щоденні залишки за рахунком із доступом до коштів 24/7

безкоштовне поповнення, обслуговування, безготівкові розрахунки та зняття коштів в усіх банкоматах України

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

ОТП Банк

Депозит Срочный от ОТП Банка

до 6,25% годовых + до 1% годовых от суммы вклада

Минимальный срок - от 3 мес.

Минимальная сумма - от 5 000 грн.

100% гарантия вклада

Агропросперіс Банк

Депозит Онлайн

11% річних у гривні або 2,25% у доларах на 24 місяці

Строк від 1 до 24 місяців

Від 1000 грн або 100 дол.

100% гарантія вкладу

Оформлення в онлайн-банкінгу AP Bank

м. Київ, Вінниця

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Корисні статті з даної тематики