про твої фінанси

Бізнес для студентів і школярів: п'ять актуальних ідей

Prosto маса вільної енергії дівчат і юнаків, які навчаються в школах і ВНЗ, йде, не приносячи їм прибутку (а, скоріше, дуже навпаки). Ідеї бізнес-стартапів і проектів для студентів і школярів, прямо пов'язаних з процесом навчання і які розповідають, як почати свій малий бізнес і якою справою можна зайнятися, пропонує Bankchart.com.ua


Короткий зміст і посилання по темі

 1. З якого віку і де можна працювати?
 2. Де шукати роботу для школяра?
 3. Дизайн і продаж одягу та аксесуарів з фірмовим лейблом школи / університету (з використанням існуючих компаній, які виробляють брендовані речі)
 4. Бізнес на виготовленні якісних шпаргалок
 5. Написання рефератів, курсових і дипломів - бізнес-стартап для посидючих
 6. Налагодження та обслуговування сучасних гаджетів - бізнес тільки для просунутих
 7. Портал для школярів і студентів
 8. Інші бізнес-ідеї для студентів і школярів
 9. Стипендії в Україні. Види, умови отримання і розміри

З якого віку і де можна працювати?

Дуже часто школярів працевлаштовують нелегально, без оформлення жодних документів. Багато роботодавців не хочуть займатися тяганиною з документами, хоча у КЗпП України обумовлені правила прийому на роботу неповнолітніх. Ось витяг з цього документа.

Стаття 188. Вік, з якого допускається прийняття на роботу.

Не допускається прийняття на роботу осіб віком до шістнадцяти років.

За згодою одного з батьків або особи, що його замінює, можуть, як виняток, працевлаштувати особу, яка досягла п'ятнадцяти років.

Для підготовки молоді до продуктивної праці допускається прийняття на роботу учнів загальноосвітніх шкіл, середніх спеціальних навчальних закладів для виконання легкої роботи, що не завдає шкоди здоров'ю і не порушує процесу навчання, у вільний від навчання час після досягнення ними чотирнадцятирічного віку за згодою одного з батьків або особи, що його замінює.

Стаття 189. Облік працівників, які не досягли вісімнадцяти років.

На кожному підприємстві, в установі, організації слід вести спеціальний облік працівників, які не досягли вісімнадцяти років, із зазначенням дати їх народження.

Стаття 190. Роботи, на яких забороняється застосування праці осіб молодше вісімнадцяти років.

Забороняється застосування праці осіб молодше вісімнадцяти років на важких роботах і на роботах із шкідливими або небезпечними умовами праці, а також на підземних роботах.

Забороняється також залучати осіб молодше вісімнадцяти років до підіймання і переміщення речей, маса яких перевищує встановлені для них граничні норми.

Перелік важких робіт і робіт з шкідливими і небезпечними умовами праці, а також граничні норми підіймання і переміщення важких речей особами молодше вісімнадцяти років затверджуються Міністерством охорони здоров'я України за погодженням iз Державним комiтетом України нагляду за охороною праці.

Стаття 191. Медичні огляди осіб молодше вісімнадцяти років.

Осіб молодше вісімнадцяти років працевлаштовують лише після попереднього медичного огляду і в подальшому, до досягнення 21 року, щороку мають пройти обов'язковий медичний огляд.

Стаття 192. Заборона залучати працівників молодше вісімнадцяти років до нічних, понаднормових робіт і робіт у вихідні дні.

Де шукати роботу для школяра?

Найкраще поспілкуватися з однолітками, що вже працюють, про те,  як вони працевлаштовувалися. Можуть допомогти батьки або родичі, які мають можливість на своїй роботі залучити неповнолітніх до виконання нескладних завдань. Необхідно простудіювати інтернет-сайти з працевлаштування (www.rabota.com.ua, www.novarabota.uahttp://www.parta.com.ua/, http://www.silver.kiev.ua/ та ін.), спеціалізовані друковані видання («Робота та навчання», «Нова робота», «Пропоную роботу» тощо). Також непогано обійти розташовані поряд із домом супермаркети, ринки, офіси, а ще можна звернутися в місцевий центр зайнятості, молодіжний центр праці.

І будьте обережними з оголошеннями на стовпах, зупинках, в Інтернеті, оскільки завжди є ймовірність наразитися на несумлінних роботодавців, які можуть надурити.

Ці варіанти роботи не вимагають особливих навичок, крім працьовитості, відповідальності і комунікабельності, але якщо дитина дружить з Інтернетом, грамотно пише, добре знає іноземну мову, тоді відкриваються інші можливості заробітку не виходячи з дому.

Про варіанти такого заробітку для школяра я напишу новий блог.

Бажаю приємних вражень від виконаної роботи!

Дизайн і продаж одягу та аксесуарів з фірмовим лейблом школи / університету (з використанням існуючих компаній, які виробляють брендовані речі)

Перш ніж почати такого роду бізнес, потрібно домовитися про це з директором (якщо мова йде про школу), деканом (або ректором університету, якщо масштаби вашого підприємництва не обмежаться одним факультетом).

Для початку варто закупити класичні білі сорочки вільного крою (підійдуть і дівчатам і хлопцям), футболки або теніски (для занять спортом), краватки. Не варто забувати і про значки, які користуються найбільшим попитом - цей товар повинен залучити не тільки новоявлених студентів, а й випускників, які захочуть купити собі або своїм знайомим що-небудь на пам'ять.

Емблему школи, факультету та інституту можна знайти на сайтах або в друкованому вигляді у кого-небудь з адміністрації. Виготовити макет для нанесення емблеми на майку і значок не складе великих труднощів - якщо звернутися до компаній, що давно займаються такого роду процесами. 

Виготовлення пробної партії значків по готовому макету (50 штук) обійдеться в 1000 гривень (макет + гравірування), такої ж за кількістю пробної партії футболок з їх заготовками - в 3000 гривень. Можна домовитися про знижку при подальшому замовленні і оперативному дозаказі значків. Зазвичай, виготовлення займає 3-5 днів.

Футболок варто виготовити штук 5-15 з різним дизайном і якістю нанесення. Слід також підготувати кілька додаткових варіянтів дизайнів майок і значків, які можна розмістити в асортименті інтернет-магазину.

Після отримання товару приступаємо до продажу . Відразу ж варто відзначати, який товар користується найбільшою популярністю. Ціни на товар ставимо на 20-100% вище собівартості. Тобто, наприклад, вартість значка буде починатися від 40-50 гривень, а майки - від 200 гривень. Як свідчить практика, за досить короткий термін можна буде продати 50-100 майок і 100-300 значків (заробивши при цьому до 8 тисяч гривень), за умови, що у вашій школі або на вашому факультеті навчаються 1000 осіб. Нові партії товару слід виробляти (замовляти виготовлення) тільки після продажу майже всієї попередньої партії.

Займатися продажем університетської / шкільної атрибутики в фойє будівлі слід не тільки на початку навчального року, а й в День ВНЗ, факультету, професійні та календарні свята.

Перевагою даного бізнесу є мінімізація ризику, так як в гіршому випадку ви залишитеся з десятком-другим непроданих майок і значків, які можна буде носити самому або використовувати як власний подарунковий фонд.

Бізнес на виготовленні якісних шпаргалок

Збірники зі шпаргалками і всілякими підказками до задач і вправ - одна з головних складових продажів книгарень. При цьому готові шпаргалки, які також можна знайти у відкритому інтернет-доступі, не відрізняються високою якістю і достовірністю інформації. До того ж, багато викладачів вже знають їх напам'ять. Таким чином, студенти і школярі, які використовують готову інформацію, ризикують не тільки отримати погану оцінку, але не атестацію за семестр.

Але ж є маса учнів, можливо і ви, в тому числі, які індивідуально складають шпаргалки, використовуючи при цьому програмну літературу. У зв'язку з цим, досить цікавий бізнес можна побудувати на продажу «якісних» шпаргалок з різних предметів в різні періоди навчання. Якщо ви самі не були відмінником під час навчання в університеті, знайдіть таких - заплатіть їм невелику суму за користування їх конспектами та іншими навчальними матеріалами.

Компонуйте готові відповіді в електронному вигляді так, щоб їх текст був не крупніше 8 кегля, і щоб якомога більше відповідей, розділених на квадрати, можна було розмістити на аркуші А4.

Оскільки програми навчальних курсів з року в рік не піддаються серйозним змінам - оновлювати вміст шпаргалок доведеться не частіше, ніж раз в два-три роки. Що стосується вартості готового продукту - почніть з мінімальних цін, що не більше 5 гривень за одну сторінку. З огляду на, що для здачі одного заліку / іспиту знадобляться шпаргалки обсягом не менше 30-40 сторінок, - ви можете виручити 200 гривень. А курсів в семестрі налічується близько 6-9, тому прибуток зростає до 2000 гривень.

Нюанс: продавати шпаргалки варто вже в роздрукованому вигляді, так ймовірність того, що вони швидко поширяться між учнями буде меншою.

Написання рефератів, курсових і дипломів - бізнес-стартап для посидючих

Ось приблизні ринкові розцінки, які можна використовувати, в процесі ціноутворення робіт:

 • вартість магістерської роботи - від 5 до 25 гривень за сторінку (мінімальна - 1500 гривень);
 • вартість бакалаврської роботи - від 4 до 22 гривень за сторінку (мінімальна - 500 гривень);
 • вартість курсової - від 5 до 20 гривень за сторінку (мінімальна - 100 гривень)
 • вартість реферату - від 5 до 20 гривень за сторінку (мінімальна - 60 гривень).

Але кожна робота оцінюється індивідуально (залежно від предмета, вимог до розрахункового матеріалу, графічної інтерпретації результатів і т.д.), тому ціни вказані орієнтовні.

Найбільш поширеним терміном виконання робіт є термін від 5 до 7 днів (реферат). Якщо роботу необхідно виконати терміново - клієнт додатково оплачує 20% від початкової вартості послуги.

Якщо ваш сервіс виявиться затребуваним, - надалі можна буде відкрити свій офіс, зареєструвавшись як ПП (так ви будете викликати більшу довіру у клієнтів). Крім офісу, також можна буде створити свій сайт. При цьому бажано співпрацювати з усіма електронними бібліотеками і не тільки, адже у вас буде вже набагато більше роботи і не тільки в одній сфері.

Налагодження та обслуговування сучасних гаджетів - бізнес тільки для просунутих

Серед необхідних особистісних якостей підприємця: посидючість, любов до сучасних гаджетів, а також комунікабельність. Початковий капітал мінімальний: комп'ютер, підключений до інтернету, де можна знайти інструкції до будь-якої техники, а також невелика, добре освітлена особиста кімната.

Новачкам-користувачам очевидно потрібна технічна допомога в тому, щоб розібратися в функціоналі смартфонів, планшетів, налаштування всіх наявних в них опцій / можливостей, а також встановленні додаткових програм.

Тому, основою сервісу , який ви будете надавати клієнтам, стануть:

 • наклеювання на екран гаджета захисної плівки. Зазвичай в мобільних салонах вартість цієї послуги від 50 гривень (для планшетів - ціна вища в зв'язку з великим розміром екрану);
 • первісна настройка, яка включає інструктаж користувача про всі можливості його гаджета. У процесі бесіди з клієнтом ви повинні з'ясувати, яким чином налаштувати ту чи іншу функцію так, щоб це було зручно для нього особисто;
 • «просунуті» користувачі завжди хочуть якось удосконалити свій пристрій, додати / замінити наявні програми та ігри в ньому;
 • допомога в реєстрації аккаунта користувача в інтернет-магазинах, щоб згодом клієнт міг сам качати собі необхідний контент.

Що стосується вартості послуг, вони можуть починатися від 30 - 80 гривень за установку однієї програми (якщо вона є у відкритому інтернет-доступі). Якщо мова йде про платні додатки, - до вартості послуги додавайте ціну самого додатка.

Портал для школярів і студентів

У наш час кожен ВНЗ, а іноді і школа, мають свою інтернет-сторінку. Але, на жаль, її інформативність мінімальна і, найчастіше, не є привабливою для учнів. Інформаційна наповнюваність інтернет-сторінки побудована за уніфікованим принципом: історія установи, випускники, викладачі кілька фотографій і т.д. Чому б не наповнити інтернет-ресурс не тільки фактами адміністративного характеру, а й новинами з життя студентів, їх захопленнями, пропозиціями від роботодавців, нарешті, навчальними матеріалами, просканованими курсами лекцій ваших же викладачів і так далі?

Крім того, для розкрутки є сенс оплатити послуги професійних SEO-менеджерів, які приведуть на портал громадян що шукають ту чи іншу інформацію загальної властивості.

Сформувавши стабільно широке коло відвідувачів (кількість унікальних IP-адрес), ви можете запропонувати розміщення комерційної реклами на платній основі - хоча б через системи типу Google Adsense або Begun. Про те, як заробити за допомогою Google Adsence, читайте тут , інші способи заробітку за допомогою свого сайту - вивчайте тут .

Інші бізнес-ідеї для студентів і школярів

Отримувати всі новини та статті сайту в одному email на день?

також стежити за новинами сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

Глобус Банк

Депозит Классический, Накопительный от Глобус Банка

до 12,5% годовых + до 1% годовых от суммы вклада

Минимальный срок - от 6 мес.

Минимальная сумма - от 10 000 грн.

100% гарантия вклада

ОТП Банк

Депозит Срочный от ОТП Банка

до 6,25% годовых + до 1% годовых от суммы вклада

Минимальный срок - от 3 мес.

Минимальная сумма - от 5 000 грн.

100% гарантия вклада

Агропросперіс Банк

Ощадна картка від Агропросперіс Банку

Ощадна картка зручніше вкладу!

від 5% до 7% на щоденні залишки за рахунком із доступом до коштів 24/7

безкоштовне поповнення, обслуговування, безготівкові розрахунки та зняття коштів в усіх банкоматах України

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Корисні статті з даної тематики