про твої фінанси

Хостел як бізнес-ідея: для успішного старту достатньо 15 тисяч доларів

Prosto як гриби після дощу з'являються в Польщі хостели - дуже дешеві гостьові будинки для мандрівної молоді. Їх уже понад 200, більшість з яких, близько 150, працює в туристичній столиці - Кракові; більше 10 хостелів працює і в Варшаві, і у Вроцлаві; є вже хостели і в Познані, і в Гданську, і в інших великих містах, і в гірському курорті Закопане. Про все більш популярну, бізнес-перспективну і дешеву для стартаперів вигідну хостельну діяльність пише MagazynKariera.pl, переводить Bankchart.com.ua


Короткий зміст і посилання по темі

  1. Польський досвід відкриття хостелу
  2. Хостел як бізнес-ідея в Києві

    2.1 Катерина Гутгарц, головний редактор Prostopravo.com.ua

    2.2 Олена Іващенко, директор організації «Хостеллінг-Україна», віце-президент Всеукраїнської хостел асоціації

Польський досвід відкриття хостелу

Хостел заснувати неважко - при знаходженні недорогих великих за загальною площею приміщень в центрі міста, при цьому для старту «на все про все» досить 50 тисяч злотих (менше 15 тисяч доларів).

Якщо немає власної готівки в таких кількостях, доречно заснувати підприємство з кількох друзів - які, можливо, разом з вами і стануть заодно співробітниками хостелу. Наприклад, успішний хостел «Меланж» у Познані заснували спільно хлопець і дівчина, а високоприбутковий «Бугі Хостел» у Вроцлаві заснували троє друзів віком 25-26 років (один з них тепер веде бухгалтерію, другий займається маркетингом і рекламою, а третій управляє хостелом - він раніше працював в чужих хостелах п'ять років). А в Кракові ще одне тріо молодих небагатих підприємців заснувало відразу два хостела - «Фламінго» і «Тутті Фрутті».

У Познані хостел з 24 ліжками може бути відкритий за 40 тисяч злотих (трохи більше 12 тисяч доларів). «У нас було 15 тисяч злотих (4500 доларів) на кожного. Ми орендували 230-метрове приміщення в старовинній будівлі (в дворянських кам'яницях бувають великі бальні зали на третьому і більш високих поверхах, які дуже важко використовувати під торгівлю і офіс). Ремонт робили за допомогою своїх сімей, так починати свою справу набагато дешевше», - розповідають Алісія Шрайер і Мартін Врублевський. Найбільше грошей в старих будівлях поглинають при ремонті заміна електричних і сантехнічних комунікацій, туалети і душові, - стверджують вони.

У більший хостел (50-60 чоловік) потрібно інвестувати близько 150-200 тисяч злотих (45-60 тисяч доларів), а Павло Вавро заснував два надприбуткових великих хостела в Кракові з бюджетом в 500 тисяч злотих (майже 150 тисяч доларів).

Втім, багато що залежить від орендної плати за приміщення в 200-300 квадратних метрів з інфраструктурою - яка в Польщі може варіюватися від 2 до 40 тисяч злотих (600-12000 доларів), в залежності від місця розташування - оскільки в перші місяці треба оплачувати оренду, ще не маючи достатніх доходів. 

У бізнесі для молоді маркетинг відіграє особливу роль - тим більше, що високорівневий сервіс в хостелах не надається, інакше послуги вийдуть занадто дорогими для даного формату. Тому реклама та дизайн хостела повинні викликати приємні асоціації, згадуватися з задоволенням - і це головна запорука «сарафанного» маркетингу: передачі інформації про вас від минулих відвідувачів їх знайомим.

Наприклад, мережа Cinnamon Hostel ( «Коричний хостел») поширює флаєри, що пахнуть корицею, а номери названі на честь спецій і відповідно оформлені.

Зрозуміло, ще до відкриття хостелу повинен бути запущений його сайт - при цьому не тільки на мові вашої країни, а й англійською, а краще - ще на кількох мовах. І цей сайт ще до відкриття хостелу повинен подбати про свою присутність в мережевих каталогах, інтерактивних картах, веб-довідниках, гостьових книгах відгуків, порталах-агрегаторах цін і умов свого міста. Також сайт хостелу просто зобов'язаний розміщувати інформацію про цікаві місця і актуальні події - особливо таких, що розташоваі і відбуваються в зоні пішохідної доступності від хостела - це буде вашою кращою рекламою і головною конкурентною перевагою.

Нарешті, найкраще, якщо власники хостелу налагоджують контакти з організаторами фестивалів, концертів, рекламуються на їх сайтах і поліграфії - і тому можуть розраховувати на приїзди цілих груп, цілком заповнюють хостел під час цих заходів.

Ціни польських хостелів принципово не варіюються - від 27 до 40 злотих на людину в 6, 8- або 12-місному номері в добу (8-12 доларів), від 45 до 70 доларів коштує місце в двомісному номері (13-20 доларів). 

Якуб Жонца, засновник великої Boogie Hostel (16 двомісних номерів і 56 спальних місць), розповів нам про щомісячні витрати свого підприємства, включаючи податки: вони перевищують 50 тисяч злотих (15 тисяч доларів). Однак прибуток перевищує цю суму на 20 тисяч злотих щомісяця (на 6 тисяч доларів).

Хоча є і крихітні хостели-квартири, власники яких стверджують, що їхній щомісячний чистий прибуток дорівнює лише середній заробітній платі (в Польщі - 1500 доларів).

Нарешті, терміном окупності первинних інвестицій всі власники хостелів називають один рік - або навіть менший період. 

Джерело: magazynkariera.pl , переклад Bankchart.com.ua

Хостел як бізнес-ідея в Києві

Первинні інвестиції на відкриття невеликого хостела в Києві, за умови оренди приміщення, складають приблизно 340 тис. грн або 3 тис. грн на 1 м. кв. Встановивши середні ціни на проживання і заощадивши на роботі консьєржа, проект окупиться через два роки. Корисні поради з ведення бізнесу пропонує Bankchart.com.ua.

 

Катерина Гутгарц, головний редактор  Prostopravo.com.ua

Єдиного законодавчого акту, який би регулював процедуру переведення житлового приміщення в нежитлове в Україні немає. Відповідно до частини другої статті 7 Житлового Кодексу (ЖК), непридатні для проживання жилі будинки і жилі приміщення переобладнуються для використання в інших цілях або такі будинки зносяться за рішенням виконавчого комітету обласної, міської ради місцевих депутатів. Згідно зі статтею 8 ЖК, переведення придатних для проживання жилих будинків і жилих приміщень у будинках державного і громадського житлового фонду в нежитлові, як правило, не допускається. У виняткових випадках переведення жилих будинків і жилих приміщень у нежилі може здійснюватися за рішенням органів, зазначених у частині другій статті 7 цього Кодексу (тобто місцевих рад).

Виконкомами деяких місцевих рад затверджений порядок переведення придатних для проживання жилих приміщень у нежилі. Наприклад, такий порядок затверджено виконкомом Львівської міської ради (рішення №981 від 23.08.2006 р.). Що стосується Києва, то кожна нова влада стверджувала свій порядок цього механізму. 

Звертатися потрібно до органів місцевого самоврядування, оскільки саме вони приймають рішення про переведення житлового приміщення в нежитлове. Процедура та перелік документів залежать від місцезнаходження житлового приміщення.

Олена  Іващенко,  директор організації «Хостеллінг-Україна»,  віце-президент Всеукраїнської хостел асоціації

В Україні існує Всеукраїнська хостел асоціація. Всі хостели, які входять в неї відповідають стандартам як асоціації, так і стандартам Федерації.

Перед тим, як прийняти хостел в асоціацію, її перевіряє представник. Бажано, щоб всі стандарти почали дотримуватися ще на стадії обладнання хостелів, тому що такі складові як санвузли (по стандартам їх повинно бути не менше одного на 10 осіб) вже дуже складно переробити після відкриття.

Зараз в більшій мірі орієнтуємося на відгуки клієнтів. Якщо після того, як хостел відкрився і його прийняли до асоціації, починають надходити скарги від туристів, тоді ми знову робимо перевірку. Якщо після цього адміністрація не усунула недоліки, ми знімаємо їх зі свого сайту і виключаємо з хостел асоціації.

На даний момент конкретної законодавчої бази щодо хостелів немає. Але зараз ми внесли зміни в закон «Про туризм», згідно з якими сертифікація хостелу обов'язкова. Раніше вона носила добровільний характер. І це - дуже великий мінус, тому що відкрилося дуже багато засобів розміщення, які називають себе хостеламі, але не відповідають їх стандартам.

У нашу мережу входить близько 140 хостелів, які відповідають всім вимогам. Яка точна кількість хостелів по Україні - ніхто сказати не може, тому що вони постійно відкриваються і закриваються. Найактивніше відкривали хостели в 2012 році перед чемпіонатом Євро-2012: більше 300 по Україні. У 2014 році багато хостелів закрилося, але зараз знову появлются нові об'єкти. Найбільше хостелів зараз відкривається в Одесі і у Львові. В Одесі чекають вдалого сезону влітку, а у Львові практично всі діючі хостели «забиті» відвідувачами. Це найуспішніше місто в плані розвитку хостелів. Там постійно відбуваються фестивалі, конференції та інші заходи.

Середнє завантаження по Києву взимку було близько 40-50%. В основному, воно сформувалося за рахунок переселенців зі сходу України. Але ціна дуже сильно впала. Середня вартість по хостелах в Києві взимку була приблизно 60-90 грн з людини. Зараз, до травневих свят, і тарифи трохи виросли (середня 110-130 грн з людини), і завантаження. У цей період в хостелах очікується наповнюваність близько 85-95%. По Львову вже зараз всі хостели зайняті.

Дуже б хотілося, щоб керівники не тільки міста Львова, а й інших міст звернули увагу на розвиток туризму в своєму регіоні, що призведе до розвитку і хостельного руху.

Отримувати всі новини та статті сайту в одному email на день?

також стежити за новинами сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

Глобус Банк

Депозит Классический, Накопительный от Глобус Банка

до 12,5% годовых + до 1% годовых от суммы вклада

Минимальный срок - от 6 мес.

Минимальная сумма - от 10 000 грн.

100% гарантия вклада

Агропросперіс Банк

Ощадна картка від Агропросперіс Банку

Ощадна картка зручніше вкладу!

від 5% до 7% на щоденні залишки за рахунком із доступом до коштів 24/7

безкоштовне поповнення, обслуговування, безготівкові розрахунки та зняття коштів в усіх банкоматах України

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Агропросперіс Банк

Депозит Онлайн

11% річних у гривні або 2,25% у доларах на 24 місяці

Строк від 1 до 24 місяців

Від 1000 грн або 100 дол.

100% гарантія вкладу

Оформлення в онлайн-банкінгу AP Bank

м. Київ, Вінниця

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Корисні статті з даної тематики