про твої фінанси

Бізнес-ідеї для села

Prosto хочеться багатьом власникам сільських будинків, приватних ділянок, дач розгорнути якийсь домашній бізнес в умовах сільської місцевості. Крім самоочевидних ідей - продажу результатів аграрної діяльності і агрообробки, збору і видобутку доступних природних ресурсів, установки на фасадному краї ділянки кіосків і лотків для перепродажу усього на світі - Prostobiz.ua пропонує ще кілька ідей домашнього бізнесу, реалізувати які найефективніше саме в приватному будинку . Дізнайтеся, яким бізнесом можна зайнятися в селі або селищі.


Короткий зміст і посилання по темі

  1. Еко-кемпінг з екскурсіями і майстер-класами
  2. Рукоділля з підручних природних матеріалів
  3. Дачні розваги
  4. Енергетика, комунікації, виробництво дорожче

Еко-кемпінг з екскурсіями і майстер-класами

Попит на зелений туризм (з ночівлею в сільських будинках в некурортних селах) стає все вище. А популярність наметового туризму у нас, очевидно, в мирний час ніколи вже не впаде. Тому вельми перспективним в будь-якій місцевості - навіть в самому плоскому степу або в звичайному дачному кооперативі біля великого міста - є використання своєї земельної ділянки і будинку в якості еко-кемпінгу.

Може йтися як про надання ділянки під намети або навіть наметові табори, так і про розміщення в будинку. До слова, реєструватися і платити з цієї діяльності податки зовсім необов'язково - якщо, звичайно, ви не плануєте ставити на будинок вивіску і завішувати рекламою свого проекту весь район.

Для успішного і прибуткового старту такого проекту необхідно врахувати декілька хитрощів. По-перше, необхідно дуже масове розміщення інформації про зелено-туристичний об'єкт в інтернеті з правильною і потужною пошуковою оптимізацією (назва села + слово «проживання»; назва найближчої рибної водойми + «рибалка»; назва краю або району + «походи», «велотуризм»,«кемпінг» і так далі). А вже якщо вам пощастило мати будинок в горах або на морі - теги і тайтли ваших оголошень навіть в блозі повинні бути прописані особливо якісно і рясно: конкуренція там, самі розумієте, висока.

Цю інформацію з хорошими фотографіями (вдалими, художніми, великими - це важливий психологічний аспект) потрібно відправити на всі профільні форуми, блог-платформи, спільноти, групи соціальних мереж - власне зелено-туристичні (але як раз там «вивісити» нерідко можна лише платно), пішохідно-туристичні, велосипедні, автомобільні, рибальські. А також на загальноінформаційні форуми сайтів ваших населених пунктів, районів, регіонів, найближчих великих міст. Без цієї безкоштовної самореклами відвідування будуть одиничними в рік, бізнесом тоді це не назвати. Перебільшуючи, можна сказати, що в цьому бізнес-старті вся справа - в рекламі.

По-друге, надавати одне лише проживання (нехай навіть і з харчуванням, за бажанням, а також стандартним набором типу «баня-сауна, мангал») - це не просто малоасортиментний сервіс, який не приносить великих доходів - але і відсутність вагомих причин, родзинок, заради яких саме в ваш населений пункт і саме до вас варто взагалі приїжджати.

Якірним для потенційного відвідувача нюансом є не якість житла і його легкознаходжуваність (як часом думають власники будинків, дач), а саме «розваги», впевненість, що у вас нудно не буде. Це ж помітно збільшить і середній термін проживання у вас - що знову-таки обіцяє збільшення прибутку.

Тому оптимальним рішенням є розробка (і самореклама в інеті) серії оригінальних екскурсій по найближчій місцевості, які ви можете забезпечити відвідувачам - і не тільки з природних об'єктів: тут може бути, наприклад, відвідування тих чи інших сільських робіт, цікавих городянам. Для молоді також пропонуйте квести по місцевості з подоланням перешкод і з завданнями з великим почуттям гумору, для дітей - «пошуки скарбів» з цікавими завданнями.

Буквально обов'язковим є проведення (і саморекламування) вами майстер-класів з будь-якого рукоділля, яким ви або члени вашої родини володієте - відвідувачі і особливо відвідувачки повинні бути впевнені, що вечорами або в дощ в вашому еко-кемпі можна чимось зайнятися.

Пам'ятайте: наповненість враженнями «під зав'язку» у ваших гостей зробить їх «ходячою рекламою» вашого об'єкта - і вони «передадуть вас у спадок» своїм друзям, знайомим. Якщо ж відвідувачам буде у вас затишно, смачно і навіть дешево, але при цьому нудно, неадреналінно, злегка безглуздо - саме це останнє розкажуть відвідувачі своїм друзям і знайомим, що не сприятиме вибору маршруту в вашу користь.

Автовласники-домовласники нехай запропонують відвідувачам еко-кемпу і трансфер від найближчої станції, великого населеного пункту. Цілком нормальним маркетинговим ходом є і можливість надання знижок за сільгоспроботи на вашій ділянці, про яку теж слід згадувати в саморекламі.

Нарешті, перерахуємо і очевидні для зеленого туризму фактори: власники квадроциклів, дельтапланів, вільних від роботи коней обов'язково повинні «продавати» і рекламувати ці розваги. А домовласникам, що ремонтують свої будинки або їх частини з прицілом на зелений туризм, варто добре вивчити особливості справжніх етнічних будівель - і, по можливості, зімітувати такі, додавши корисних еко-елементів (ялівцеві і евкаліптові подушки тощо). Іноді варто навіть піти на деякі технічні та комунікаційні незручності в інтер'єрі та екстер'єрі - на кшталт сінника замість ліжка - заради ефекту присутності в колоритному «старому» етнодомі.

Рукоділля з підручних природних матеріалів

Плетіння меблів і виробів з соломи, лози, вербових прутів; виготовлення сувенірів з гальки, деревини; виробництво дачних фігурок і садових прикрас з гіпсу або полімерного каменю вельми просто - а продається в містах такий хендмейд вельми недешево.

Досить вивчити керівництва, наявні в мережі і такі що продаються у вигляді книги, купити недорогі пристосування і додаткові матеріали, найняти і навчити кілька сільських працівників і робітниць (накопичивши попередньо резервний фонд оплати їх праці на півроку-рік) - щоб запустити у власному будинку вельми масове виробництво. На вашу долю, крім загального керівництва і контролю, залишиться налагодження зв'язків з точками продажу і самореклама.

При цьому обов'язково варто згадувати в рекламі про можливість доставки прямо з підприємства - все одно продавці вашого товару доставку його ж запропонують від себе, з магазину. Але підсумок для покупця вийде дорожче, ніж можете запропонувати ви - і вам така реалізація може виявитися вигідніше, якщо магазину ви пропонуєте низьку оптову ціну, а в роздріб з доставкою відпускаєте товари трохи дорожче.

Якщо у вас є машина, і до найближчого мегаполісу менше 100 кілометрів, доставку меблів, скажімо, за 50 гривень по цьому місту (і дешевше по найближчому району) можете здійснювати додому та в офіси особисто. Ну а при належній розкрутці цілком можна придбати міні-фургон, який буде здійснювати по кілька доставок в день. Дрібні ж вироби цілком можна відправляти посилками, післяплатою.

Дачні розваги

У «дорогому» дачному кооперативі або неподалік від нього попитом може користуватися добре обладнаний платний тренажерний зал, з додатком до нього невеликого затишного кафе-бару - все це можна організувати в одному з приміщень власного будинку.

Для дітей в будинку можна обладнати найпростіший інтерактивний музей фізичних ефектів і експериментів (на кшталт петербурзького ЛабірінтУм) і проводити в ньому платні веселі заняття з «цікавих наук»: скажімо, фізичні і хімічні шоу. Власне, театралізовані вистави для дітей або дачний міні-дитсадок в елітних кооперативах або поблизу них можна організувати і без ефектів прикладної науки.

Також на дачній ділянці для дітей можлива установка надувного батута, атракціонів. Нарешті, можливо обладнання диско майданчику. Однак у всіх цих останніх випадках досить важко забезпечити шумоізоляцію - вкрай необхідну саме в дачних місцевостях.

Енергетика, комунікації, виробництво дорожче

У «дешевих» дачних кооперативах і селах попит може виникнути на інтернет-клуб з високошвидкісним доступом до мережі і такою кількістю комп'ютерів, при якій не виникають черги.

У приватному секторі без опалення і гарячого водопостачання має сенс установка на власній ділянці міні-котельні (коштують від тисячі доларів, працюють на газі, бензині, дровах, трісці) і системи насосів з проведенням труб (шляхом прокапування по ділянках і узбіччях звичайними лопатами) до найближчого десятку сусідів, які погодилися на щомісячну оплату гарячої води (ще три-чотири тисячі доларів).

Якщо десяток сусідів буде виробляти оплату по 25 доларів щомісяця, то окупність найдешевшого варіанту складе з урахуванням витрат на енергоносій близько двох років (якщо, звичайно, не реєструватися і не платити податки). За стільки ж окупиться і дорожча котельня і насос, мережа від якої розгалужена на більше число сусідів.

Нарешті, власникам не тільки вдома з ділянкою, але і стартового капіталу від 10 тисяч доларів, можна подумати про запуск власної пилорами (лісопильня, тартак) - попит на розпил деревини в сільській місцевості великий і з кожним роком зростає, адже сотні колишніх міні-підприємств цього профілю в 1990-і роки закрилися. А маржа між цінами на лісоматеріал і на розпиляні колоди (або готові дрова) все ще дуже солідна; середня окупність в місцях, близьких до значних регулярних вирубок, не перевищує двох років. У місцях, далеких від вирубок, доведеться замовляти лісовози здалеку, проте і попит буде набагато вище.

Додатковим плюсом є можливість використання всіх відходів виробництва (перш за все, маси стружки, деревного пилу) у власному сільському господарстві як пального, добрива, наповнювача різних порожнин.

Головний же мінус цього бізнесу такий: ділянка величиною 6-20 соток буде зайнята цим виробництвом повністю - тут і складування лісоматеріалу довжиною часом і десять, і більше метрів, велике обладнання, розліт тріски, стружки. Необхідно також забезпечити заїзд-розворот довгих лісовозів (навіть якщо це вози) на ділянку і їх розвантаження.

 
Отримувати всі новини та статті сайту в одному email на день?

також стежити за новинами сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

Глобус Банк

Депозит Классический, Накопительный от Глобус Банка

до 12,5% годовых + до 1% годовых от суммы вклада

Минимальный срок - от 6 мес.

Минимальная сумма - от 10 000 грн.

100% гарантия вклада

ОТП Банк

Депозит Срочный от ОТП Банка

до 6,25% годовых + до 1% годовых от суммы вклада

Минимальный срок - от 3 мес.

Минимальная сумма - от 5 000 грн.

100% гарантия вклада

Агропросперіс Банк

Депозит Онлайн

11% річних у гривні або 2,25% у доларах на 24 місяці

Строк від 1 до 24 місяців

Від 1000 грн або 100 дол.

100% гарантія вкладу

Оформлення в онлайн-банкінгу AP Bank

м. Київ, Вінниця

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Корисні статті з даної тематики