про твої фінанси

Пляжний бізнес: нестандартні бізнес-ідеї

Prosto на більшості пляжів ми побачимо один і той же стандартний набір товарів і послуг. Про те, які ще товари і послуги можна продавати на пляжах - і якими безкоштовними елементами благоустрою можна підвищити лояльність відвідувачів і прив'язати їх до ваших же платних послуг - розповідає Bankchart.com.ua


Короткий зміст і посилання по темі

 1. Чому не можна заробити за рахунок платного входу на пляж
 2. Пляжні камери схову
 3. Нанесення кремів, масаж, фен-обдув
 4. Вендінг пластирів, бинтів
 5. Прокат книг
 6. Платне скачування електронних книг, підзарядка гаджетів
 7. Стовпи з гачками, поручні з прикріпленими іграшками
 8. Пляжні комірки зберігання: ціна і прибутковість стартапа

Чому не можна заробити за рахунок платного входу на пляж

Як відомо, наш народ стає все активніше і досвідченіше в боротьбі за свої права. А право на вільне і безкоштовне відвідування будь-якого пляжу у кожної людини прописано в Водному Кодексі - як існують і законодавчі обмеження на забудову і господарську діяльність в пляжних зонах. І хоча список щорічних порушень цих нормативів склав би сотні товстих томів - все-таки заробіток за рахунок платного входу на саму територію пляжу невблаганно відходить у минуле.

До слова, законодавчі норми про «прибережні зони» викладені в статтях 60-62 Земельного Кодексу та розширені в істотно змінених у 2010 році статтях 88-90 Водного Кодексу.

Що стосується терміну «пляж», що довгі роки не мав точного опису в загальнодержавних нормативах - то поняття «пляжна зона» з 2010 року отримало визначення в статті 1 Водного Кодексу. Відмінності «пляжної» і «прибережної» зон (коли берег не є пляжем) розписані в статті 88 Водного Кодексу в абзацах 17-18. Нарешті, власне про вільний доступ відвідувачів на морські пляжі- в тому ж документі сказано так:

«До узбережжя морів, морських заток і лиманів в межах пляжної зони забезпечується безперешкодний і безкоштовний доступ громадян для загального водокористування -крім земельних ділянок, на яких розташовані гідротехнічні, гідрометричні та лінійні споруди, санаторії та інші лікувально-оздоровчі заклади, дитячі оздоровчі табори», - говорить абзац 19 статті 88 Водного Кодексу України.

Крім того, в регіонах і населених пунктах існують численні постанови місцевих органів влади про пляжні і прибережні зони. Зокрема, вищенаведений нормативний абзац про безкоштовність морських пляжів іноді практично дублюється за змістом місцевою владою щодо озерних і річкових пляжів на підвладній законодавцям території.

Проте, заробити на пляжах в теплий сезон можна і іншим шляхом, ніж стягнення «абонентської плати». Зробити це можна, в тому числі, за допомогою таких нестандартних сервісних та торговельних ідей.

Пляжні камери схову

Ідея не нова, але все ще не розповсюджується з тією швидкістю, з якою могла б. Отже, більшість відвідувачів високовідвідуваних пляжів стикається з проблемою: хочеться піти в воду всією компанією, але комусь треба дивитися за речами. Ситуація «лікується» легко - за допомогою установки в далекій від моря частини пляжу камер зберігання за невелику плату (3-5 гривень за годину або 20-30 гривень для часу понад однієї години).

Камери можуть бути відсіками з гардеробницею (і у вас з'являється соціально-корисна можливість працевлаштувати пенсіонера, студента або інваліда на мінімальну погодинну плату). Крім того, така система дозволяє поставити поруч з гардеробницею холодильник - і пропонувати клієнтам з продуктами харчування віддавати їх на зберігання не в простий осередок, а в охолоджуючий.

Звичайно, цей варіант зручний, якщо пляж, на якому ви хочете заробити, компактний - так що відвідувачі можуть за одну-дві хвилини дійти з будь-якого місця відпочинку до камери схову і назад.

А ось на протяжних пляжах доведеться ставити досить багато таких «гардеробів», не рідше, ніж раз в 100 метрів - і наймати на них чимало персоналу. Втім, і така схема виявиться високоприбутковою - особливо якщо ваші «гардеробники» будуть попутно працювати і продавцями або арендооформлювачами тих чи інших корисних на пляжі предметів.

Якщо ж у вас на видовженому пляжі багато бізнес-точок (скажімо, атракціони, тапчани, кіоски, біотуалети) і ви просто хочете підвищити привабливість і відвідуваність пляжу укупі з попитом на ваші точки продажів послуг і товарів - використовуйте цю ідею в безкоштовному режимі, для підвищення лояльності відвідувачів.

А саме: поставте кілька блоків з десятком-другим камер самообслуговування раз в 50-100 метрів з ключами від кожного осередку (на кожному ключі кріпите величезний брелок - інакше ключі будуть часто губитися в піску або гальці, адже «кишені одягу» на пляжі є поняття майже відсутнє). На цих шафках не забудьте вказати мобільні телефони і місце розташування ваших співробітників, які контролюють шафки - оптимально, якщо це доглядачі атракціонів, розташованих у кромки прибою, звідки видно відразу кілька блоків ваших камер зберігання. Втім, тут можливо і постійне патрулювання охоронця - цілком доречне, якщо пляж (місце досить конфліктогене) заповнений різноманітними вашими бізнес-проектами з відносно дорогим обладнанням.

Не забудьте використовувати всі стінки і дверцята шафок під рекламу інших ваших послуг і товарів на цьому пляжі - це стосується і платних камер типу «гардероб». І навпаки, не забудьте прорекламувати ваші камери схову на інших ваших бізнес-точках цього пляжу. Зручність користування цим сервісом безсумнівно підвищить для відвідувачів трафік на пляжі - і швидко збільшить попит на інші аспекти вашого пляжного бізнесу.

Наостанок зазначимо, що в продажу існують пляжні осередки на електронних браслетах - про ціни і нюанси такого стартапу читайте нижче. Однак, нам здається, що дана компанія врахувала тільки відсіки для сумок, але не розробила метрової висоти відсіки з можливістю акуратно розвісити одяг на гачку або на вішалці-плічках. А адже багато відвідувачів здавали б на пляжі на зберігання і одяг що мнеться. До речі, при варіянті з гардеробницею розвішування суконь реалізувати легше - достатньо встановити вішалки, як в театральних гардеробах.

Тому вам, стартапер, надається можливість удосконалити і розвинути цей винахід, що не потребує дорогих вкладень - зробивши його масово популярним, використовуваним кожним відвідувачем пляжу.

Нанесення кремів, масаж, фен-обдув

Чомусь вітчизняний пляжний бізнес весь фокусується на їжі, адреналіні і портретуванні - забуваючи такий двигун торгівлі і джерело надприбутків, як комфорт, максимальний комфорт для небагатих громадян. Забуваються і вуличні послуги в сфері індустрії краси, що набуває особливі відтінки на пляжах і водоймах.

Навіть бізнес по прокату тапчанів і пляжних парасольок у нас мало де на публічних пляжах реалізований (або ж при його реалізації тапчани обрані за принципом максимальної дешевизни) - саме з причини недооцінки схильності співгромадян з невеликим достатком до комфорту. Досить доїхати до південнослов'янських країн, щоб переконатися, що такий підхід є помилковим: там активно користується платним пляжним комфортом і б'юті-сервісом безліч «наших» людей, в тому числі із сіл і містечок - людей яких неможливо запідозрити навіть в доходах на рівні середнього класу .

Одним з гідних варіянтів пляжного сервісу на стику індустрій комфорту і краси є ручне масажне нанесення кремів для засмаги, від засмаги, після обгорання. Багатьом легше і приємніше витратити, скажімо, 10 гривень за делікатне професійне нанесення 1/10 тюбика крему - ніж купити весь тюбик, скажімо, за 50 гривень і наносити його особисто (хоч друге і вдвічі дешевше). Тим, кого бентежать дотики, можна пропонувати нанесення спреїв, що розпилюються.

Для цього бізнесу досить найняти професійну масажистку - і забезпечити їй і її клієнтам зручне робоче місце (в критому наметі з переносним покриттям кондиціонером).

Зрозуміло, крім нанесення кремів тут же може надаватися і послуга власне масажу - так би мовити, недорогої його форми. Широко використовуйте в такій точці методи типу «берете послугу - візьміть другу за півціни» - і відвідувачі будуть затримуватися в цьому пляжному наметі довго. Даємо 100 проти 1, що через два тижні після відкриття точки вам доведеться наймати в намет другу масажистку - оскільки послуга ця тривала, а потік бажаючих буде дуже щільним.

Зауважте, що розвинувши такі точки, ви сміливо зможете звертатися до косметичних компаній, кремовиробників з пропозиціями спільних проектів - ці компанії з радістю почнуть поставляти вам брендовані їх брендом робочі місця для ваших масажисток, креми за оптовими цінами і так далі.

Крім того, за 2-4 гривні можливе надання такої послуги, як обприскування одягу, сумок, підстилок спреєм від комах або нанесення на тіло кремів від комах - це дуже доречно на річкових і озерних пляжах в «комариних» місцевостях, та й на морі теж .

Нарешті, за 1-2 гривні доречно надавати послуги потужного фена-обдувателю - дозволяє не тільки висушити волосся, але, головне, миттєво висушити налиплий на тіло вологий пісок і після цього змести велику його частину з тіла.

І зрозуміло -візаж, плетіння косичок, аквагрим - все це теж користувалося б попитом на пляжі. Особливо з огляду на можливості змивання всієї «краси» після фотосесії - в хвилях водойми.

Вендінг пластирів, бинтів

Звичайно, пластирі, бинти, загоюючі креми, інші товари що не потребують ліцензій на продаж коломедичного і гігієнічного призначення - все це можна і потрібно продавати на пляжі і звичайним чином, наприклад, на тих же «камерах зберігання». Однак широко прорекламувати наявність цих аптечних товарів на неаптечних точках продажів не вийде - інакше ви налякаєте багатьох відвідувачів, які не бажають, по можливості, мати на відпочинку нічого спільного з медициною.

Тому, погодьтеся, що окремий гарний торговий автомат самообслуговування зі скляною вітриною і величезним зеленим фармацевтичним хрестом зверху, що містить ті ж пластирі та серветки - це на порядок красивіше, модерніше, помітніше, стильніше, ніж звичайний прилавок або кіоск.

Та й прибутковіше: в автоматі на пляжі набір пластирів за 10 гривень (при ціні закупівлі в 2 гривні) купить і той, хто на звичайній торговій точці побурчав б і пішов шукати найближчу аптеку з «цінами без накрутки».

Прокат книг

Тут все, здається, відразу зрозуміло: за 2-3 гривні (і заставну ціну в розмірі вартості книги) надавайте на пляжі можливість взяти почитати щось хороше, на різні смаки. Наприклад, такі книги - і ще сотні і тисячі варіантів.

Платне скачування електронних книг, підзарядка гаджетів

Сервіс хоч і новий - але недовго йому залишилося: він призначений для тих, хто володіє букридером або телефоном з такою функцією, але не має виходу в інтернет з телефону або планшета або ж не має можливості інтернет-оплати електронної книги, яких немає в мережі безкоштовно.

Багато з цих громадян з радістю скористаються можливістю при вході на пляж за одиничні гривні скачати ту чи іншу нову електронну книгу (або аудіокнигу, та й просто музику) на свій гаджет - щоб читати / слухати її, загоряючи. Якщо швидкість інтернету дозволить, за гроші завантажити на такій точці можна буде і фільми - що викличе великий попит навіть у власників мобільного, але інтернету з низькою швидністю.

А вже якщо у вас буде торгова точка з комп'ютером - приєднайте до неї численні хаби з роз'ємами, що дозволяють відвідувачам за «невелики грошики» заряджати свої гаджети. Адже, в середньому, кожен десятий з людей що вийшли на вулицю з майже розрядженим гаджетом все-таки забувають його зарядити в готелі або вдома.

Стовпи з гачками, поручні з прикріпленими іграшками

Наостанок - дві ідеї, які неможливо прямо «продати» користувачеві, але які покликані збільшити зручність відвідувачів пляжу і, тим самим, заволікають їх на користування вашими ж платними послугами на ньому.

По-перше, зауважимо, що навіть при наявності тапчана і парасольки одяг на пляжі нікуди повісити - він або потрапить в пісок, або намочиться від мокрих тіл, або помнеться від сидіння і лежання на ньму, або одяг почне забирати вітер; або станеться все відразу по черзі. Пропонуємо міцніше вкопати в пляж численні стовпи з гачками для одягу - грунтовними, попереджуючими зняття одягу з гачка поривами бризу.

По-друге, буде дуже мило, якщо поблизу берегової кромки ви прикріпете численні невисокі поручні (скажімо, буквою «п», на кшталт велопарковок), на яких на довгих ланцюжках закріпіть безліч дитячих лопаток, відерець, машинок.

Батьки високо оцінять можливість дітям грати в піску, не несучи піщано-мокрі іграшки з пляжу. До того ж, сам поручень діти теж швидко перетворять на елемент гри.

Крім того, поручні дозволять на них ненадовго присісти для спостереження за дітьми, що купаються. Також вони дозволять закріплювати швартові човнів в будь-яких місцях пляжу. Нарешті, прив'яжіть до поручнів просто вільні шнури - і громадяни, що ховають для охолодження пляшки з напоями в холодний пісок на мілководді, зможуть закріплювати шнурами ці ємності, щоб уникнути їх «відплиття».

Пляжні комірки зберігання: ціна і прибутковість стартапа

На незахищеності речей пляжників можуть заробити не тільки злодії, а й законослухняні підприємці. Перші - полюючи на майно купальщиків, другі - зберігаючи його від перших.

Ідея споруджувати пляжні камери схову прийшла під час регулярних подорожей по курортам Криму. «Скрізь спостерігали одну і ту ж картину: люди, приходячи на пляж, не можуть повноцінно відпочити, турбуючись про збереження речей, - повідав керівник одного з таких проектів Владислав Заричанский. - Відпочиваючі, перед тим як зануритися в море, просять незнайомих сусідів по пляжу доглянути за речами. Або частина компанії йде купатися, а інша чекає своєї черги на «бойовому посту». Так, фірма, що спочатку спеціалізувалася головним чином на видавництві і рекламі, відкрила для себе новий бізнес.

Бізнес під ключ

Компанія не просто взяла на себе виробництво металевих камер зберігання, схожих на ті, що можна побачити в супермаркетах, і ключів до них, вона пропонує покупцям осередків - бізнес. У нього входять:

 • доставка і установка повних комплектів обладнання (осередки, замки, ключі та пластикові браслети для ключів),
 • бізнес-план і рекомендовані тарифиу вигляді методички ведення бізнесу,
 • поради щодо розміщення осередків, організації робочого місця та побудови взаємин з господарями пляжів і податківцями з урахуванням непростих реалій українського законодавства.

Пан Заричанский стверджує, що його компанія є першовідкривачем такого бізнесу не тільки в країні, але і в світі, і в підтвердження демонструє патент на ідею від Департаменту інтелектуальної власності. Стартувавши в 2009 році з установки та експлуатації локерів на пляжах Криму та Києва, через рік «МВК Груп» стала продавати пляжні осередки зберігання (ПОЗ) в Болгарію і Росію. «Також є контакти з підприємцями з Абхазії і Грузії, - зізнається Владислав. - Інтерес виявляли бізнесмени з Іспанії, Греції та Кіпру». Разом з тим в перший сезон послуга не особливо користувалася попитом: відпочиваючі сприйняли пляжну дивину з недовірою.

Чужими руками

Компанія складається тільки з менеджерів проектів. Виробництво ПОЗ, як і реалізація всіх інших напрямків, віддали на аутсорсинг. Шафи виготовляє завод металоконструкцій, силіконові браслети, форму для операторів і інвентар закуповують у інших вітчизняних фірм, замки імпортують. «МВК Груп» залишається все це комплектувати і займатися логістикою. Спочатку ПОЗ здавалися в оренду, але оскільки всі орендарі викупили осередки, компанія у відповідність з кон'юнктурою тепер займається тільки продажем комплектів.

Роздрібна ціна шафи з 24 осередків становить 3650 грн, а маржа компанії, за словами пана Зарічанського, - 10%.

У компанії стверджують, що в розробку і впровадження проекту було інвестовано понад 220 тис. грн: в проектування і налагодження виробництва нестандартних моделей камер зберігання, закупівлю комплектуючих, укладення договорів з адміністраціями пляжів, оформлення патенту, просування продукту.

Згідно з розрахунками компанії, для пляжу площею 70х20 кв. м із заповнюваністю 400-600 чоловік в день рекомендується встановлювати дві секції по 24 комірки. Вони можуть приносити 9 тис. грн на місяць з розрахунку вартості оренди комірки 20 грн в день для кінцевого користувача і з урахуванням всіх ризиків (невисокий інтерес до послуги, негода).

Правда, в цю суму не входить «відкат» адміністрації пляжу, який в особливо «рибних» зонах відпочинку, за словами самого пана Зарічанського, досягає $ 3 тис., З'їдаючи таким чином ледь не весь сезонний прибуток.

Ящики все стерплять

У компанії визнають, що торгівля ПОЗ - сезонний бізнес. Устаткування починають купувати напередодні пляжної пори, і в середині липня інтерес до нього вичерпується. Фірма компенсує сезонність за рахунок інших напрямків діяльності, серед яких торгівля іншою продукцією заводу по виготовленню локеров.

Тим часом можна збільшити дохід від експлуатації осередків за рахунок застосування шафок і зони обслуговування клієнтів в якості рекламної і торгової площадки. Ящики можна брендувати, використовувати для промоції.

«В минулому році ми уклали усну домовленість з декількома видавничими будинками на предмет комплексного брендування ПОЗ і формування мережі по реалізації друкованих видань безпосередньо через операторів пляжних камер зберігання, - ділиться досвідом Владислав. - А в цьому році плануємо запустити проект по формуванню мережі продажів друкованих ЗМІ та реалізації стартових пакетів мобільного зв'язку з картами поповнення. За приблизними розрахунками цей проєкт може нам принести більше 1 млн грн за сезон».

Отримувати всі новини та статті сайту в одному email на день?

також стежити за новинами сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

Агропросперіс Банк

Ощадна картка від Агропросперіс Банку

Ощадна картка зручніше вкладу!

від 5% до 7% на щоденні залишки за рахунком із доступом до коштів 24/7

безкоштовне поповнення, обслуговування, безготівкові розрахунки та зняття коштів в усіх банкоматах України

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Мегабанк

Срочные депозиты от Мегабанка

до 11% годовых + до 0,9% годовых от суммы вклада

Минимальный срок - от 3 мес.

Минимальная сумма - от 30 000 грн.

100% гарантия вклада

Глобус Банк

Депозит Классический, Накопительный от Глобус Банка

до 12,5% годовых + до 1% годовых от суммы вклада

Минимальный срок - от 6 мес.

Минимальная сумма - от 10 000 грн.

100% гарантия вклада

Корисні статті з даної тематики