про твої фінанси

Бізнес для жінок на дому і в декреті: ідеї та варіянти

Prostobiz.ua розповідає, яким прибутковим домашнім бізнесом можна зайнятися жінці в декреті. Prosto жінкам, що вимушено перебувають вдома, дуже хочеться якщо не заробити серйозно, то хоча б підробити. І це буває важливо не стільки заради прибутку, скільки заради самої зміни роду діяльності, зайнятості і ще по цілому ряду психологічних причин.


Короткий зміст і посилання по темі

 1. Ідея 1. Продаж рукоділля
 2. Ідея 2. Спільні закупівлі дитячих товарів і книг - з доходом організатора
 3. Ідея 3. Розведення рослин, розсади, акваріумних рибок - і їх продаж
 4. Ідея 4. Платне бебі-сітерство, міні-ясла-садок на дому
 5. Ідея 5. Платний візаж, косметичні та перукарські послуги на дому
 6. Ідея 6. Випічка, виготовлення тортів на дому на замовлення і продаж, виготовлення обідів з доставкою в довколишні невеликі офіси
 7. Ідея 7. Фотобанк
 8. Ідея 8. Жіночі розробки меблевих гарнітурів
 9. Ідея 9. Весільні сукні: пошивне ательє і / або здача їх в оренду
 10. Ідея 10. Авто-загс

У цій статті мова піде тільки про діяльність, що має яскраво виражену «дівочу» асоціативну тональність (що, звичайно, не означає, що чоловікам все ці види бізнесу протипоказані). Ви дізнаєтеся, який малий прибутковий бізнес можна відкрити жінці. А позагендерні види роботи на дому або роботи з нечастими і недовгими виходами з дому - скажімо, заробіток за допомогою високовідвідуваного блогу чи сайту, фрілансерський копірайтинг, перекази, виконання курсових і контрольних робіт, веб-роботи - описуються в інших статтях розділу «Заробіток в інтернеті» на Prostobiz.ua.

Ідея 1. Продаж рукоділля

Прикрашати світ - одне з дівочих надзавдань, і навряд чи хтось зможе з великим успіхом і смаком освоїти масове виробництво міні-творів рукотворного мистецтва краще, ніж тимчасово «прив'язана до дому» молода жінка. До того ж слід врахувати, що в останні роки в мегаполісах чи не кожному кроці можна придбати витратні матеріали для основних видів арт-хобі-бізнесу, а де-не-де такі товари вже доставляються і додому з інтернет-магазинів.

Мова не йде про загальновідомі вишивку, в'язання, макраме - які, прямо скажемо, вимагають і довгих навичок, і такого тривалого виробництва недорогих готових виробів при неполноденній зайнятості, що заробляти на цьому навряд чи вдасться.

Найбільш дешевими в сенсі витратних матеріалів та інструментів, швидкими у виготовленні, перспективними в якості домашнього міні-бізнесу (а також такими, що дають можливість створювати іграшки та речі для дитини своїми руками) є такі арт-технології ручної роботи переважно для «дівчаток»:

 • Фелтинг - валяння виробів з різнобарвної вовни;
 • Квіллінг - набори закручених вузьких і довгих різнокольорових паперових стрічок для оформлення листівок, альбомів, рамок, окремих виробів;
 • Декупаж - вирізання елементів з серветок і тканин і особливий вид декорування ними будь-яких заготовок, поверхонь;
 • Скрапбукінг - оформлення альбомів і рамок різними природними і штучними елементами;
 • Батик - вид розпису тканин;
 • Масове пошиття одягу для ляльок - матеріалом для чого може служити і власний одяг «на викид», і списані до копійчаної ціни залишки в магазинах секонд-хенду і тканин;
 • Печворк (патчворк) - пошив красивих виробів з клаптів (від іграшок до ковдр), джерела яких можуть бути ті ж, що і в попередньому пункті;
 • Розпис заготовок - недекорованого кухонного начиння, столового посуду, скляних виробів аж до настінного годинника - акриловими, гуашевими, темперними (а в разі скла - прозорими вітражними) фарбами.
 • Пошиття з тканин ламбрекенів - складних шторних конструкцій «палацового» типу, що залишають вікно вільним, але декорують його верхній і бічні краї. Ламбрекени відрізняються високою роздрібною ціною при низькій початковій ціні тканин і короткочасність роботи на простий швейній машинці. Але потік продажів може бути дуже нерегулярним, якщо ви не знайдете постійного скупника;
 • Сухі флористичні картини та прикраси з будь-яких підручних рослин. У приморських містах також - вироби з черепашок і морської гальки;
 • Виробництво мила ручної роботи.

Володіти і мати досвід в будь-яких з названих технік не обов'язково. Досить ввести будь-яке з цих назв в пошуковик, щоб знайти сайти з описами, безкоштовними фото- і відео- майстер-класами, схемами і прикладами, а також магазини з витратними матеріалами та інструментарієм.

Крім того, на багатьох форумах для мам вже сформувалися спільноти любительок того чи іншого арт-хобі, що дозволяє (при вивішуванні вами фото робіт і описів процесу творчості) отримувати оперативні цінні коментарі.

Збувати такі вироби найреальніше шляхом здачі в існуючі арт-салони, інтернет-магазини, але можна і простіше: через свої акаунти соціальних мереж і блоггерскі платформи, а також шляхом невпинного розміщення оголошень на онлайн-бордах типу olx, prom.ua, emarket і їм подібних. Середній дохід цих видів діяльності вказати малореально, але при масовому потоці товару «на комунальні платежі», в усякому разі, вистачить.

Ідея 2. Спільні закупівлі дитячих товарів і книг - з доходом організатора

Дуже часто хороші дитячі книги виявляються мамами і татами на російських сайтах або в інших містах України, ніж ті, в якому вони проживають. Те ж стосується інших дитячих речей (взуття, одягу), які, крім Росії, нерідко хотілося б дістати з Польщі та інших країн.

Однак замовлення доставки однієї речі через кордон (а часом і з іншого міста всередині країни) може коштувати десятки гривень, а то й більше сотні, що не радує потенційних покупців. Тоді як доставка з одного магазину великої маси речей на одну адресу (організатора закупівлі) буде коштувати набагато дорожче, ніж перевезення однієї речі, а вартість доставки при цьому розподілиться на велике число замовниць.

Всю цю вже відпрацьовану тисячами форумчанок технологію неважко поставити на комерційні рейки. Для цього треба регулярно (скажімо, раз на тиждень) організовувати - хоча б за допомогою свого блогу чи акаунтів соціальних мереж - масову закупівлю з тих чи інших московських, варшавських і інших онлайн-магазинів або від виробників / видавців на власних організаторських умовах. Скажімо, до ціни кожної книги або іграшки, крім розподіленої на всіх ціни доставки, додається 10-15 гривень (до ціни дорогого одягу чи побутових виробів можна додавати вже 20-30 гривень). Видавати замовлення можна на умовах самовивозу або оплати кур'єрів одержувачем. Гроші приймати можна шляхом поповнення своєї картки або переказом на свій рахунок.

Якщо середньотижневе замовлення складе 40-50 книг або дрібних товарів, або 20-25 великих речей, а це цілком реально (особливо, якщо ви пропонуєте щотижня закупівлі з декількох різних джерел з різним асортиментом) - ваш дохід може скласти 1000-2000 гривень на місяць.

Зрозуміло, цим же шляхом можна допомагати людям купувати не тільки дитячі, але і жіночі, і будь-які інші товари та витратні матеріали, що не представлені в вашому місті. Причому в містах середнього розміру попит на такі послуги можливий навіть більший, ніж в більш затоварених столиці і містах-мільйонниках.

Ідея 3. Розведення рослин, розсади, акваріумних рибок - і їх продаж

Більш «запорошена» біологічна домашня діяльність, що займає деякі площі (ідеальний варіант, якщо кімнат у вас три і одну з них можна тимчасово відвести під щось на зразок оранжереї, але підійдуть і ящики на всю довжину всіх наявних підвіконь), може принести і додаткові прибутки, і море приємних вражень.

Скажімо, буде вельми вдало, якщо ви опануєте нехитру техніку точної вигонки цибулинних квітів до певних дат цвітіння (про це - Google в допомогу), своєчасно затурбуєтеся їх захистом від шкідників, придбаєте восени багато сотень цибулин за оптовою ціною (від 1 гривні) і виженете весь цей квітник бутонів до 5-7 березня або 10-13 лютого.

Якщо вам вдасться все це продати за трохи заниженою (порівняно з ринком квітів в ці дні) ціною своїм знайомим - отримаєте в якості доповнення до свого ж свята дохід в розмірі 3-5 і більше тисяч гривень. Проводячи подібні акції регулярно (є ж ще і шкільно-квіткові дні: 1 вересня і, частково, 25 травня) і розміщуючи оголошення про продаж квітів серед сусідів і знайомих, можна зробити джерело доходу більш-менш постійним.

Ну а якщо «товар» не куплять, на вашому «виробництві» буде просто приємно знаходитися - і вам, і вашим дітям, і вашим гостям. Таку родзинку звичайної квартири мало у якій господині зустрінеш.

Попутно можна опанувати флористичне мистецтво весільних і елітних букетів, докуповуючи для них відсутні рослини і декор. Роздрібна ціна таких виробів, як усім відомо, включає особливо велику маржу порівняно з операційними витратами на їх виготовлення.

Ідея 4. Платне бебі-сітерство, міні-ясла-садок на дому

Тут навряд чи потрібно довго пояснювати, що до чого. Пропонуєте знайомим посидіти з їхньою дитиною у них або у себе вдома (разом з власною дитиною) за невеликі гроші - а краще: ставите це на регулярну договірну основу з регулярною ж оплатою для групи з трьох-чотирьох (або, якщо відчуваєте в собі сили - чотирьох-шести) малюків близьких за віком.

Використовуючи масово безкоштовно доступні зараз елементи технік раннього розвитку, всіх дітей можна зайняти - при тому власні діти будуть вдома набагато менше нудьгувати.

Аналогічним шляхом, скооперувавшись ще з однією-двома активними мамами, можна організовувати невеликі захоплюючі платні заходи і поза домом - вже для великих груп дітей та їх батьків, об'єднаних будь-яким форумом, групою соціальної мережі. Зауважимо, що при вартості заходу в 50 гривень 20 сімей дадуть дохід організаторам практично в чотиризначну суму.

Ідея 5. Платний візаж, косметичні та перукарські послуги на дому

Тут все ще простіше: якщо зазначеними техніками володієте (а рівень візажистки є не так техніка, як смак), давайте оголошення в інтернеті і призначайте ціну.

Ну а для просування візажу найкраще мати в знайомих серйозних фотографів «глянцевого» рівня. Платні середньоцінові фотосесії на замовлення і забезпечують основний попит на середньопрофесійному візажі.

Ідея 6. Випічка, виготовлення тортів на дому на замовлення і продаж, виготовлення обідів з доставкою в довколишні невеликі офіси

Цей невеликий бізнес розлогих коментарів теж не потребує. Хіба що відзначимо, що доставку обідів на п'ять-десять чоловік в офіси цілком можна поєднувати з прогулянкою дитини. Зручність (і незручність) такого мікробізнесу - в його регулярності: кожен робочий день, в певний час.

Ідея 7. Фотобанк

У нашу еру цифрового фото у молодих батьків збирається багатотисячна кількість фотографій дітей і самої молодої мами, всієї сім'ї, поїздок і так далі. Якщо ви не проти продажу своїх зображень, і рівень вашого фотоапарата гідний відтворення результатів в ілюстрованих виданнях (а серед них жіночі та материнські журнали якраз і залишаються єдиним невмирущим сегментом поліграфічної преси) і в рекламі - тоді пропонуйте у вільний час свої фото різним онлайн- фотобанкам (сайтам, які приймають фото на продаж для різних видань і рекламних агентств і стягують за посередництво певний відсоток з ціни фотографії).

Далі просто: якщо фотобанк прийняв фото, і воно кимось куплено - то схема передачі вам коштів при його покупці прописана на будь-якому порталі фотобанку. Найпоширеніший варіант - поповнення вашої картки. Якщо кожна фотографія стоїть, за вирахуванням комісії посередника, 60-80 гривень, то за два десятка проданих фотозображень можна отримати близько 1000 гривень.

Нарешті, іноді рекламні та модельні агентства звертають особливу увагу на такі зображення з фотобанків - і відшукують їх прототипів. Після чого є ймовірність запрошення вже на професійні фотосесії, за які заплатять і більш серйозні гроші.

Ідея 8. Жіночі розробки меблевих гарнітурів

Так повелося, що меблями і великою побутовою технікою займаються переважно чоловіки - хоча, наприклад, кухонними меблями користуються, в середньому, частіше жінки. Для тих господинь, хто задумав заміну меблів на кухні, а може, і побутової техніки - при цьому не збирається купувати готові гарнітури і моделі техніки, присутні в найближчому гіпермаркеті - було б приємно мати справу з компанією, в якій менеджер-жінка приїжджає, з розумінням вислуховує побажання, здійснює виміри і потім надсилає відповідні під обговорені параметри пропозиції по дизайну, маркам площин ДСП і дверцят-фасадів, стільниці, кахельної плитки. А після всіх коригувань надсилає на затвердження готовий проект-візуалізацію.

Та ж менеджер може підібрати господині і моделі плит (або вбудованих варильних поверхонь, духових шаф), посудомийних машин, мийок, витяжок і вентиляційних систем до них, холодильників, що підходять під задані параметри. Після остаточного затвердження яких та ж компанія здійснює створення проекту збірних меблів, скажімо, в програмі Autocad - в тому числі обчислення габаритів окремих деталей, максимально щільне розміщення цих деталей всередині заданих габаритів листів ДСП, створення проектної документації загальноприйнятого зразка (сприйманого меблевими компаніями, що виробляють порізку і крайкування ДСП і стільниць, торцювання і фрезерування дверцят-фасадів).

Іншими словами, мова йде про сервіс підбору дизайну і створення проекту - а цей сервіс для кухонних меблевих композицій погонною довжиною до 3 метрів може коштувати 400-800 гривень. Якщо ви самі - підприємниця, яка володіє Autocad - ваша компанія може складатися взагалі з одного співробітника.

Зрозуміло, крім кухонних меблів «жіноча компанія» могла б створювати проекти і спалень, дитячих - теж в чималому ступені жіночих просторів. Однак у всіх цих сферах індивідуально-проектні великі (на всю кімнату) ансамблі замовляються тисячократно рідше, ніж «цілі кухні» (в сенсі всіх кухонних меблів). Та й питань вмонтування великої побутової техніки, підключеної до води і електропроводки, в кімнатах середньокласових квартир (в порівнянні з кухнями) практично не буває. Як не буває в більш-менш нормальній кімнатній квартирі і проблем з вписуванням в малий обсяг десятка великих різнофункціональних робочих столових поверхонь і легкодоступних відсіків. А все це зводить попит на розробку проектів некухонних меблів до мінімуму - тоді як для кухонь це дуже нагальна, але відсутня на ринку - потреба.

При цьому скромній проектній компанії все-таки варто мати налагоджені зв'язки з меблевими компаніями і збирачами - на випадок, якщо господині побажають замовити вам не тільки проект (щоб потім особисто їздити з ним в меблеву компанію і потім збирати деталі силами чоловіка або найнятого збирача), але і провести через одну вашу компанію всі три основні етапи роботи з меблями (проект; порізка-обробка-доставка, складання). Також варто мати контакти установників кахлю, оскільки з останнього, власне, найчастіше і починається процес оновлення кухонь.

Ідея 9. Весільні сукні: пошивне ательє і / або здача їх в оренду

Весілля - це широке поле діяльності і можливість заробітку. Так, кожна наречена готова витратити кілька тисяч гривень на покупку (або багато сотень гривень - на оренду) пишного вбрання. Крім того, інші подруги наречених теж є вашим потенційним клієнтом - якщо ви задумалися про стартап ательє весільних нарядів або про просту точку здачі таких суконь (куплених у виробників) в оренду.

Для стартапу ательє важливо підібрати хороший персонал: швачки та закрійниці повинні володіти не тільки хорошими професійними якостями, а й позитивною енергетикою, бути свого роду психологами. Відзначимо, що в 2010-х роках для такого стартапу соціальні мережі - найкращі помічники в процесі аналізу ринку і контакту з клієнтами. Постарайтеся надати якомога більше контекстних посилань на ваше ательє в соцмережах і популярних веб-спільнотах.

Як показує практика, початковий капітал для ательє потрібен в обсязі від 100 тисяч гривень. Основна частина грошей знадобитися для покупки спеціальної техніки, включаючи швейні машинки і оверлоки.

Якщо приміщення для пошиття одягу доведеться брати в оренду, краще вибрати один зі спальних районів мегаполісу. Що стосується асортименту, він повинен становити не менше 15-20 суконь середньої цінової категорії. Займатиметься напрацюванням готових моделей суконь для здачі в оренду (пропозиція дизайну, його коригування, затвердження і т.п.) краще в зимовий час, так як в цей період бум на проведення весільних урочистостей помітно знижується.

До схожого роду бізнесу відноситься пошиття і оренда одягу для вагітних.

Ідея 10. Авто-загс

Продовжуючи весільну тематику, але перейшовши від продажу товарів до реалізації послуг, варто згадати про саму весільну церемонію. З кожним роком все більше доводиться слухати нарікань на те, що стандартний розпис в загсі банальний і нудний, а виїзна церемонія, пропонована (практично «підпільно») самими загсами - невиправдано дорога. Об'єднавши два найбільш привабливих види бізнесу, весільний і автомобільний - ви отримаєте креативний симбіоз, «авто-ЗАГС».

Природно, схема його роботи буде базуватися на тісній співпраці вашої компанії (як перевізника та івент-менеджера) з працівниками відділів реєстрації актів цивільного стану (як чиновниками, які здійснюють справу державної ваги). Щоб останні пішли на таку співпрацю, необхідно продумати не тільки особливу оплату що не входить в їх обов'язки виїзного працівника, а й інші бонуси, звичайно, за рахунок тих, хто одружується.

Купувати авто на початкових стадіях розвитку бізнесу не варто, краще брати напрокат. Так ви отримаєте відразу кілька вигод: менший розмір початкових інвестицій і індивідуальний підхід до марок і типів авто для кожної церемонії (в залежності від кількості гостей і смаку наречених). Згодом, набравшись досвіду і знань, які саме моделі машин оптимальні для організації авто-загсу, можна придбати невеликий автопарк.

Отримувати всі новини та статті сайту в одному email на день?

також стежити за новинами сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

Мегабанк

Срочные депозиты от Мегабанка

до 11% годовых + до 0,9% годовых от суммы вклада

Минимальный срок - от 3 мес.

Минимальная сумма - от 30 000 грн.

100% гарантия вклада

ОТП Банк

Депозит Срочный от ОТП Банка

до 6,25% годовых + до 1% годовых от суммы вклада

Минимальный срок - от 3 мес.

Минимальная сумма - от 5 000 грн.

100% гарантия вклада

Агропросперіс Банк

Депозит Онлайн

11% річних у гривні або 2,25% у доларах на 24 місяці

Строк від 1 до 24 місяців

Від 1000 грн або 100 дол.

100% гарантія вкладу

Оформлення в онлайн-банкінгу AP Bank

м. Київ, Вінниця

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Корисні статті з даної тематики