про твої фінанси

Як ми шукали привабливий банківський конфіскат

Prosto шквал дешевих автомобілів, квартир і побутової техніки повинен обрушитися на голови щасливих покупців, судячи зі статистики: з початку кризи банки конфіскували застав на загальну вартість 6 мільярдів гривень. Prostobank.ua вирішив дізнатися - чи дійсно пропозиція така велика, чи є серед автоконфіската банків щось привабливе, де його можна знайти в Києві і за скільки.


Короткий зміст і посилання по темі

  1. Далеко ходити не треба: сайти банків і торгових компаній
  2. Спробуй, знайди: конфіскат в магазинах
  3. Багато питань: аукціони
  4. Елітний варіант: товарні біржі
  5. Як продають конфіскат
  6. Як уникнути проблем

За результатами опитування, проведеного Prostobank.ua, чверть з 1208 читачів порталу зізналися, що не знають, де можна купити конфіскат.При цьому хоч раз його купували лише 2% респондентів.Чим можна пояснити таку інтригуючу статистику?Ми вирішили перевірити причини, звернувшись в місця продажу банківського конфіскату.

Далеко ходити не треба: сайти банків і торгових компаній

Найперше місце, де банки розміщують інформацію про заставне майно - це їх власні сайти.Купівля застав через сайт банку має ряд переваг.По-перше, найчастіше це майно продається за ініціативою позичальника, який усвідомив, що платити по кредиту він не може - а це позбавляє вас від можливих претензій з його боку і судових розглядів після покупки в майбутньому.По-друге, як правило, банки відразу ж запропонують вам кредит на придбання заставного авто або квартири.Крім того, інформація на сайтах банків досить оперативно оновлюється.

Однак вивчення сайтів банків показало, що крім переваг, є і суттєві недоліки такого придбання.Найчастіше пропоновані на сайтах застави знаходяться в поганому стані, особливо це стосується автомобілів - вони місяцями стоять на відкритих стоянках і покриваються іржею, а власники, як правило, не особливо піклуються про їх збереження.

Та й ціни виставлених на продаж товарів рідко виявляються істотно нижчими за ринкові, адже і власник, і банк зацікавлені продати заставу якомога дорожче.Наприклад, один з банків на своєму сайті пропонує автомобіль Daewoo Matiz 2007 року випуску за ціною майже 6000 доларів, тоді як вартість такого ж, але абсолютно нового автомобіля - ті ж 6000 доларів.Правда, є і порівняно вигідні пропозиції.

Оголошення про реалізацію заставного майна розміщують на своїх сайтах і торгові компанії.«Походивши» по таких ресурсах, ми знайшли оголошення про квартири, автомобілі і інше заставне майно з фотографіями об'єктів що реалізується.Тут же зазначена ціна продавця, однак покупець, при бажанні, може запропонувати свою.По телефону в одній з таких організацій нам розповіли, що сама компанія продажем конфіскату не займається, а тільки розміщує на своєму сайті оголошення продавців - позичальників і банків.

Втім, і на таких сайтах ціна, по якій пропонують заставне майно, може виявитися порядком вище ринкової.Наприклад, на одному з сайтів заставний автомобіль Сherry Amulet 2008 року випуску пропонується за ціною 9000 доларів, що приблизно дорівнює ціні такого ж авто 2010 року випуску в салоні.Аналогічний, але не заставний автомобіль (навіть з меншим пробігом) на іншому сайті взагалі пропонують за 5800 доларів.

Квартири там також продаються за цінами аж ніяк не нижчі за ринкові.Наприклад, трикімнатна квартира в Голосіївському районі Києва площею 62 квадратних метра пропонується за 145 тисяч доларів.А аналогічна квартира не з застави продається на іншому сайті за 135 тисяч доларів.

Правда, і тут можна знайти цікаві за ціною пропозиції.Так, інша трикімнатна квартира - в Святошинському районі, площею 68 квадратних метрів пропонується за 100 тисяч доларів, а ціни на її аналоги на сайтах нерухомості стартують від 110-120 тисяч доларів.

Сайти банків з пропозиціями щодо продажу заставного майна:

Деякі сайти, на яких можна знайти оголошення про продаж банківського конфіскату:

Спробуй, знайди: конфіскат в магазинах

Ще одне місце, де теоретично можна знайти дешеві товари, що побували в заставі, - магазини конфіскату.За інформацією ЗМІ, тут покупець може вибрати практично все що завгодно - від мобільних телефонів до плазмових телевізорів і холодильників, і все це за ціною в півтора-два рази нижче ринкової.На пошуки таких торгових точок ми і вирушили.Перші ж результати нас розчарували.У міській довідковій Києва нам не змогли повідомити координат жодного такого підприємства.Пошуки в Інтернеті також не принесли результатів.Нічого не дало і опитування знайомих.Не знають про місцезнаходження спеціальних магазинів і самі торговці конфіскатом.«Я чув, що такі є, але сам ніколи не бачив», - поділився з нами співробітник однієї з фірм, що займається реалізацією заставного майна.

Нечисленні люди, які стверджують, що їм вдавалося потрапити або навіть скупитися в таких магазинах, кажуть, що всі вони працюють «по-сірому» (при цьому «щасливі покупці» не погоджуються назвати адреси таких точок ні за які гроші).За їх словами, на прилавках в таких магазинах стоять звичайні, на перший погляд, товари, і дізнатися, що з них було конфісковано банком або митною службою, непосвяченій людині досить складно, адже персонал таких магазинів до спілкування не налаштований.

Як повідомляють по секрету інші «знаючі» люди, не дарма такі магазини практично неможливо знайти - адже, як правило, конфісковані товари і побутову техніку легше реалізувати під виглядом звичайних нових або комісійних товарів, а найвдаліші (за ціною і якістю) покупки доступні тільки для своїх".

Багато питань: аукціони

Один з основних способів продажу банківського конфіскату - реалізація на відкритих торгах.А з 8.03.2011 - після вступу в силу нового закону «Про виконавче провадження» - конфісковані автомобілі і квартири можуть продаватися тільки так.

Отже, ми озброїлися документами і спробували потрапити на такий аукціон. Відразу обмовимося, оголошення про всі майбутні торги і лоти розміщуються на сайті виконавчої служби.Там же вказано точний час, до якого ви можете зареєструватися в якості учасника.Порівнявши ціни квартир, зазначених в оголошеннях, з ринковими - ми відразу зраділи: «аукціонна» нерухомість виявилася в півтора, а то і в два рази дешевше, а побутова техніка пропонувалася за зовсім мізерними цінами.

Однак потрапити на аукціон виявилося не так просто.Вибравши цікавий лот - однокімнатну квартиру в Києві в Голосіївському районі за стартовою ціною 240 тисяч гривень - ми вирушили за вказаною в оголошенні адресою однієї з численних організацій, які проводять торги, щоб зареєструватися для участі.Але перша ж співробітниця що зустрілася нам повідомила: «Вас напевно не зареєструють, бо немає людини, яка цим займається».Пізніше виявилося, що людина все-таки є, але зареєструвати нас все одно не змогли - цікавий для нас аукціон з якоїсь причини скасували.На питання, чи можна в такому випадку зареєструватися на інші торги (з не менш привабливим лотом - половина трикімнатної квартири від 380 тис. грн. по вул. Малокитаївська в Києві), дівчина довго сумнівалася, а потім пішла радитися до начальства.Провівши хвилин п'ять в сусідньому кабінеті, звідки увесь цей час доносились безперервні звуки спору, дівчина повернулася і стала мовчки щось писати.Виявилося, це була квитанція, яку потрібно було сплатити для участі в торгах.

Так-так, щоб потрапити на аукціон в якості учасника, доведеться заплатити гарантійний внесок - 10-15% від стартової ціни лота.Ці гроші вам повернуть, якщо ви не станете переможцем торгів.До слова, в аукціоні можна взяти участь і в якості спостерігача - тоді вам просто потрібно буде заплатити 51 гривню.

Сплативши квитанцію і почекавши ще трохи, ми отримали «Квиток на торги №1».Тобто, ми були першими, хто побажав взяти участь в цих торгах, хоча реєстрація закінчувалася через день.На питання, чи не скасують і цей аукціон теж, дівчина відповіла: «Яке це до вас має відношення?Ви зареєструвалися - ось і приходьте ».

Ми так і зробили - в призначений день і час з'явилися на місце проведення торгів.І дізналися, що їх не буде - крім нас ніхто не побажав брати участь в цьому аукціоні.Співробітники організації зізналися, що така ситуація - звичайна практика, мало не кожен другий аукціон не проводиться через відсутність бажаючих купити виставлений лот.

Так що якщо вас дійсно зацікавив конкретний об'єкт, будьте готові, що вам доведеться подбати ще й про те, щоб забезпечити собі конкурентів - адже в іншому випадку торги можуть просто не відбутися.Ми поцікавилися: можливо, наступного разу варто відразу реєструватися на аукціон разом з чоловіком або братом, щоб торги точно відбулися?Виявилося, що не все так просто: якщо учасники явно родичі або подружжя - то їх, швидше за все, не зареєструють.А якщо це відкриється пізніше, то аукціон можуть навіть призупинити.

Всі спірні ситуації вирішуються на розсуд керівництва компанії-організатора торгів.А воно, в свою чергу, не надто зацікавлене ​​йти вам на зустріч - адже будь-яке формальне відхилення від процедури може привести до перегляду результатів аукціону в суді.«У нас кожні другі торги проходять через оскарження в суді!», - поділився з нами по секрету співробітник одного з підприємств, що торгують конфіскатом.

Ажіотаж на торгах спостерігається тільки в тому випадку, якщо продається квартира, що перебуває в іпотеці - такі лоти рекламуються самими банками і викликають великий інтерес у покупців.Це не дивно, адже, як ми вже згадували вище, ціни іпотечних квартир значно нижче ринкових.Наприклад, стартова ціна двокімнатної квартири в Києві в районі метро «Чернігівська» - близько 30 тисяч доларів - або в два рази дешевше аналогічних пропозицій на ринку.Втім, радіти рано - і тут не все так гладко.

Автомобіль або інше виставлене на торги рухоме майно можна подивитися ще до реєстрації на аукціон, а виставлену на торги квартиру можна побачити далеко не завжди.Як правило, ви зможете тільки ознайомитися з документами, адже часто торгова організація не має навіть ключів від квартири.

Так було і в нашому випадку - виявляється, цілих шість чоловік до нас цікавилися заставною квартирою, але оскільки крім документів їм нічого більше показати не змогли, то брати участь в аукціоні вони не стали.

Крім квартир, ми поцікавилися продажем на аукціоні заставних автомобілів.Тут вибрати що-небудь виявилося зовсім складно.Найчастіше в описі лота можна прочитати «пошкодження фарби по всьому периметру» або «салон в незадовільному стані».Самі співробітники підприємств, що реалізують заставне майно, зізнаються - на торги рідко потрапляє щось коштовне.У тому ж випадку, якщо авто знаходиться в хорошому стані - його ціна, як правило, не поступається за ринкову.

Є й інша думка, згідно з якою дешево купити гарне авто, вилучене у несумлінного позичальника, все-таки можна - але тільки за попередньою домовленістю з організаторами торгів і (або) банком.В такому випадку аукціон проводиться під конкретного покупця, іншим учасникам доступ туди закритий.За анонімним визнанням користувачки Інтернету, вона сама виступала «фіктивним» покупцем на аукціоні, де її чоловік набував конфісковане заставне авто.

В цілому, розраховувати на вчинення супер вигідної покупки на аукціоні не варто.Це може статися тільки в двох випадках: якщо вам пощастить або якщо у вас є необхідні зв'язки.Адже навіть якщо ви знайшли лот в хорошому стані і за вигідною ціною, якщо аукціон відбувся, а ви змогли стати його переможцем, і якщо ціна в процесі торгів не перестала бути привабливою, то навіть після цього вам, цілком можливо, доведеться зіткнутися з судовим оскарженням результатів торгів, і ваша покупка відкладеться на невизначений термін.

Елітний варіант: товарні біржі

Ще одне місце продажу банківського конфіскату - товарні біржі.Тут нам вдалося знайти все, що завгодно - від нерухомості до ювелірних виробів зі справжніми діамантами.Стан лотів що виставляються на продаж, як правило, краще, ніж у тих, які продаються на аукціонах.Це не дивно, адже заявки приймають брокери, вони ж підшукують потенційних покупців, а значить вони ж і зацікавлені в тому, щоб угода відбулася, а лот був ліквідним.Ціни теж нас порадували.Так, наприклад, автомобіль Honda Accord 2007 року випуску пропонується за початковою вартістю 19 000 доларів, тоді як аналогічні авто на ринку продаються по 22 000 - 23 000 доларів.Продаються на біржі і квартири, хоча такі пропозиції тут більш рідкісні, в порівнянні з аукціонами.Зате обрану квартиру ви точно зможете оглянути - після оформлення заявки.

Щоб купити вподобаний вам товар на біржі, потрібно залишити заявку брокеру.Деякі біржі дають можливість зробити це прямо на сайті.Після цього з вами зв'яжуться представники учасника біржі і запропонують подивитися обраний вами лот.Далі процедура практично нічим не відрізняється від аукціону - ви вносите гарантовану суму і чекаєте проведення торгів.Основна відмінність полягає в тому, що всі операції на біржі проводяться через брокера, а дата торгів, як правило, не фіксована, а встановлюється в міру надходження заявок на придбання конкретного лота.

В цілому, біржа дає можливість придбати непоганий товар за вигідною ціною.При цьому, на відміну від аукціонів, вам не загрожує довга судова тяганина, оскільки суперечки на біржі вирішуються в третейському суді.Недоліком такого способу можна вважати те, що, як правило, на біржі немає широкого вибору пропозицій, і якщо ви хочете купити щось конкретне, то, цілком можливо, вам доведеться довго чекати появи відповідного лота.

Деякі товарні біржі Києва, які займаються продажем заставного майна банків:

Назва біржі

Контактні дані

Українська універсальна товарна біржа

Київ, пр. Академіка Глушкова, 1, Експоцентр пав-н №6

(044) 596-91-00, 596-94-94

Універсальна товарна біржа «Контрактовий дім УМВБ»

www.uice.com.ua

Київ, вул.Межигірська, 1

(044) 461-54-30, 461-54-28
e-mail: [email protected]

Крім того, проміжне положення між біржею і сайтом оголошень займає Українська Інтернет-Біржа ( www.birga.com.ua ), де також можна знайти оголошення про продаж заставного майна банків.

Як продають конфіскат

Найчастіше конфісковані у позичальників автомобілі, квартири та інше майно продають на відкритих торгах.Втім, для банку такий спосіб - далеко не самий вигідний,банки віддають перевагу продажу за погодженням з позичальником.

Такий добровільний продаж застави дає банку значну перевагу в ціні.При виборі стратегії роботи першочерговий фактор - це сума погашення заборгованості.Банк націлений на добровільний продаж заставного майна.В такому випадку позитивна різниця, якщо порівнювати з продажем в рамках виконавчого виробництва, становить як мінімум 30%.

Очевидно, що з тієї ж причини для позичальника добровільний продаж також вигідніше.Проте, саме позичальники рідше на нього погоджуються.На практиці багато клієнтів до останнього не виходять на зв'язок, або шукають покупців за завищеною для даного майна ціною, і в підсумку звертаються з пропозицією в банк, коли вже призначені перші торги.Як відомо, на стадії виконавчого провадження узгодження продажу майна з позичальником може бути дещо ускладнене.

Втім, не можна сказати, що в питаннях реалізації заставного майна банки виключно консервативні - фінустанови намагаються знаходити нові способи отримання доходу від застав за «проблемними» кредитами.  

Як уникнути проблем

Щоб покупка заставного майна не супроводжувалася надалі неприємними розглядами з колишніми власниками - важливо не випускати з уваги кілька моментів.По-перше, наскільки майно що купується вами «чисте» перед законом.Якщо справа стосується автомобіля - в першу чергу, варто перевірити на відсутність арештів і причетності його до кримінальних справ.Якщо мова йде про нерухомість - важливо перевірити відсутність прописаних в квартирі дітей, пенсіонерів, інвалідів, а також при можливості дізнатися, чи є борги за комунальними платежами.При покупці приватного будинку варто поцікавитися, як оформлена земля і чи оформлена вона взагалі.

Якщо мова йде про конфісковане майно, то важливо переконатися, що в процесі відчуження не були допущені порушення.Ключовий момент, на який варто звернути увагу потенційного покупця - дотримання банком всіх процедур примусового стягнення.Насправді з моменту кризи банку встигли добре відпрацювати всі процеси, тому помилки і похибки майже виключені.Але ризик є завжди.

Крім того, якщо ви купуєте майно на відкритих торгах, то важливо розібратися у всіх нюансах і ризиках цієї процедури.До ухвалення рішення про покупку об'єкта з публічних торгів вам необхідно розібратися з особливостями документації, порядком подальшої реєстрації права власності.Рекомендуємо отримати професійну консультацію у фахівців торгуючої організації і у співробітників банку.

У будь-якому випадку, замислюючись про покупку заставного майна, будьте готові, що це зажадає від вас трохи більше дій, ніж придбання нового авто або нерухомості.А потенційний виграш в ціні слід зіставити з витратами часу і зусиль.

 

Отримувати всі новини та статті сайту в одному email на день?

також стежити за новинами сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

UniGroup

Кредит под залог недвижимости. Срочный выкуп недвижимости

Фиксированная ставка по кредиту 1.5% в месяц

Сумма от 30 000 до 50 000 000 грн. (в любой валюте).

Срок от 1 месяца до 10 лет.

100 л. топлива в подарок каждому клиенту.

Территория Киев, Киевская область до 35 км, Одесса, Харьков, Днепр, Львов, Полтава, Житомир, Ивано–Франковск, Черкассы, Черновцы, Чернигов, Сумы.

Кредит 112

Кредит под залог недвижимости от 1,5% в месяц

Честный кредит без фиктивных акций и дополнительных условий:

-  Сумма от 30 000 до 30 000 000 грн;

-  Согласование в течение 10 минут;

-  Выдача денег в день обращения;

-  Без справки о доходах и с любой кредитной историей!

Залогом может выступить любая недвижимость.

Агропросперіс Банк

Благодійний депозит "Вклад у Перемогу"

Вклад у Перемогу з Агропросперіс Банком

12% річних у гривні на 9 місяців

Вклади від 1000 грн

Відсотки НАПЕРЕД за весь строк вкладу

+ спільна благодійна допомога ЗСУ

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016