про твої фінанси

Зарплатний проект підприємства

Скільки сьогодні коштує відкрити зарплатний проект в українських банках, які переваги і недоліки зарплатного проекту для бізнесу.


Короткий зміст і посилання по темі

 1. Що таке зарплатний проект?
 2. ТОП-10 переваг зарплатних проектів
 3. Як відкрити зарплатний проект в Україні
 4. Скільки коштує відкриття зарплатного проекту в банках України
 5. Мінімальна зарплата в Україні по роках

Що таке зарплатний проект?

Зарплатний проект - це спільний проект між банком і підприємством по виплаті заробітної плати співробітникам підприємства на пластикові карти даного банку. Про розрахунок, порядок нарахування та індексації зарплати читайте на юридичному порталі .

Просуваючи зарплатні проекти, банки пропонують клієнту-юрособі скористатися не тільки послугою зарахування зарплат на карти, але і кредитними, депозитними продуктами, розрахунково-касовими та іншими операціями.

Для банків залучення клієнта на продукт «зарплатний проект» цікаво і перспективно. У такій співпраці банк зацікавлений не стільки в отриманні доходів від обслуговування компанії і збільшення пасивів на рахунках, скільки в отриманні можливості залучення фізичних осіб (співробітників компанії) на обслуговування.

Більшість банків готові обслуговувати зарплатні проекти з мінімальною кількістю співробітників, починаючи від двох, однак більш лояльні умови банки пропонують підприємствам зі значною кількістю співробітників (більше 100 чоловік - прим. Prostobiz.ua)

ТОП-10 переваг зарплатних проектів

 • Скорочення витрат на утримання додаткового персоналу (касирів, охорону, інкасацію)
 • Скорочення коштів на зберігання і транспортування готівки
 • При наявності у підприємства мережі філій по Україні можлива видача зарплатних карт співробітникам всіх філій і зарахування зарплати одночасно всім співробітникам з центрального офісу підприємства
 • Відсутність необхідності попереднього замовлення грошових коштів в банку
 • Економія робочого часу (виплата зарплати здійснюється не на території підприємства, а в банкоматах що працюють цілодобово і пунктах видачі готівки банку)
 • Підприємство може використовувати зарплатні картки для інших виплат (допомоги, соціальних виплат, коштів на відрядження)  
 • Власникам зарплатних карт банки пропонують спеціальні умови по депозитних продуктах
 • В рамках зарплатних проектів більшість банків пропонують відкрити на картки співробітників кредитні лінії (овердрафти), а деякі банки - можливість оформити споживчий кредит або кредитну карту
 • На відміну від більшості карт клієнтів-фізосіб, із зарплатних карт банками не стягується комісія за зняття готівки в мережі банкоматів
 • Роботодавець забезпечує конфіденційність при виплаті зарплат

Як відкрити зарплатний проект в Україні

Процедура відкриття зарплатного проекту досить проста: щоб виплачувати зарплату співробітникам на карткові рахунки в банку, підприємство  укладає з банком договір на обслуговування зарплатного проекту. На етапі відкриття індивідуальних карткових рахунків співробітникам підприємства кожен із співробітників повинен надати свій громадянський паспорт і довідку про присвоєння ідентифікаційного коду.

Витрати підприємства на відкриття та обслуговування карт співробітників визначаються тарифами конкретного банку.

Вибір банку залежить від цілей компанії. Як правило, великі корпоративні клієнти відкривають зарплатні проекти в тому банку, де у них відкриті кредитні лінії.

Малий бізнес, вибираючи банк для відкриття зарплатного проекту, орієнтується на тарифи РКО, пропоновані банком. Тобто, в першу чергу, фірма йде на обслуговування по РКО, а так званим бонусом є відкриття в цьому ж банку зарплатного проекту.

Після укладення договору підприємство платить за випуск карт і річне обслуговування карткових рахунків співробітників, а в подальшому, в ході обслуговування проекту, - комісію за розрахунково-касове обслуговування (РКО), яка представляє собою відсоткову складову від суми, що перераховується на рахунки співробітників. Зазвичай розмір цієї комісії становить до 1% від суми зарахування. Це означає, що якщо у підприємства фонд заробітної плати, що перераховується на карткові рахунки, складає, наприклад, 300 тис. грн., то максимальний розмір комісії РКО становитиме 3000 грн., при розмірі комісії РКО в 0,5% - 1500 грн., і т.д.

Банки пропонують в рамках зарплатних проектів різні типи платіжних карт, проте найбільш поширені карти, які відкриваються всім співробітникам, - це Visa Electron і MasterCard Maestro. Справа в тому, що це найдешевші карти міжнародних платіжних систем - відкриття і річне обслуговування однієї такої карти обійдеться роботодавцю досить дешево. Правда, керівникам компаній банки пропонують оформити більш престижну картку Visa Gold.

Звичайно, не варто забувати про додаткові переваги, які отримує співробітник компанії - держатель зарплатної картки. Практично всі банки пропонують таким клієнтам бонуси за депозитними програмами, деякі банки - скористатися послугою Інтернет-банкінгу або відкриття кредитної лінії (овердрафту). Розмір кредиту може становити (в залежності від банку) від 50% до 300% від суми щомісячної зарплати власника картки. Правда, процентна ставка зараз за такими кредитами малоприваблива.

Як би там не було, але вибір банку (а відповідно, і можливості додаткових переваг для співробітників компанії) все одно залишається за роботодавцем. Але сама доцільність відкриття зарплатних проектів, а також їх економічна вигода сумнівів не викликають. Компанія, яка перейшла з видачі зарплат готівкою на зарплатний картковий проект, може поміняти банк, але знову видавати зарплату в конвертах вже не стане.

Скільки коштує відкриття зарплатного проекту в банках України

Актуальну вартість відкриття зарплатного проекту в 20-ти найбільших банку України можна дізнатися з нашого огляду.


 

Отримувати всі новини та статті сайту в одному email на день?

також стежити за новинами сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

Глобус Банк

Депозит Классический, Накопительный от Глобус Банка

до 12,5% годовых + до 1% годовых от суммы вклада

Минимальный срок - от 6 мес.

Минимальная сумма - от 10 000 грн.

100% гарантия вклада

Агропросперіс Банк

Депозит Онлайн

11% річних у гривні або 2,25% у доларах на 24 місяці

Строк від 1 до 24 місяців

Від 1000 грн або 100 дол.

100% гарантія вкладу

Оформлення в онлайн-банкінгу AP Bank

м. Київ, Вінниця

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Агропросперіс Банк

Ощадна картка від Агропросперіс Банку

Ощадна картка зручніше вкладу!

від 5% до 7% на щоденні залишки за рахунком із доступом до коштів 24/7

безкоштовне поповнення, обслуговування, безготівкові розрахунки та зняття коштів в усіх банкоматах України

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Корисні статті з даної тематики